bravaSK
18.02.07,14:32
Ahojte, potreboval by som sa uistiť o správnosti nasledovného postupu pri odpočitavaní nákladov na vozidlo nezaradené v majetku firmy: používam súkromné auto na podnikanie, zaplatil som cestnú daň a v alfe si vediem cestovný denník. Keď zadám počet kilometrov na vyrátanie nákladov, softvér pracuje s paušálom 6,20 Sk/km a žiada odo mňa cenu PHM. robím to tak, že si zistím na webe priemernú mesačnú spotrebu napr. za december 2006 a túto hodnotu potom zadávam do jázd za celý mesiac december. Je to správny postup? Ak nie poraďte mi prosím, ako to mám robiť. Ďakujem
Milan Benka
18.02.07,13:56
V súčasnej dobe, keď ceny na jednotlivých čerpacích staniciach sa odlišujú aj o 10%, by som cenu PHM dokladoval bokmi o nákupe. Je to môj názor, ale voči priemernej cene z webu by som ako kontrolór (aj keď ním nie som) mal výhrady.
VTerezka
18.02.07,18:22
Ja postupujem takto : najprv si spočítam spotrebu v litroch za celý mesiac. Potom si spočítam nakúpené litre a cenu v Sk z bločkov, ktoré zdokladujem. A potom touto priemernou cenou za celý mesiac vynásobím spotrebu v litroch,ktorá mi vyšla na základe knihy jázd. Vypočítam DPH a odnárokujem. A prešlo mi to aj cez daňové kontroly. Hm? Ale bločky určite prikladám.
bravaSK
19.02.07,16:54
A čo mám urobiť, ak nie som platcom DPH a teda si nenárokujem jej vrátenie?
vikinka
19.02.07,16:58
Priemernú spotrebu počítaš z ceny spolu s DPH.