Natasa.Laskovska
18.02.07,15:52
Prosím Vás počuli ste alebo čítali o metóde biofeedback. Mám problémy s dcérou a psychlogička mi navrhla túto metódu, snažila som sa o nej prečítať všetko možné na internete ale ešte som sa nestretla s človekom, ktoí by ju využíval? Môže mi niekto poradiť? Ďakujem
accad
18.02.07,18:19
Nemám s tým vlastné praktické skúsenosti, ale MUDr. Bálintová z Michaloviec bola prvá na Slovensku, ktorá túto metódu začala v praxi používať. Z jej rozprávania viem, že je to veľmi úspešná metóda pri určitých typoch ochorení. Veľmi dobre výsledky má s deťmi a s rehabilitáciou po úrazoch hlavy. V súčasnosti je už veľa pracovísk, ktoré túto metódu používajú. Záleží od toho z ktorej časti Slovenska ste. Najdôležitejšie podľa jej slov je vyhodnotenie výsledkov. Z pohľadu laika to vyzerá ako hra na PC, pri ktorej nepoužívate ruky, ale hru ovládate mozgovou činnosťou. Na internete nájdete určite veľa kontaktov. Dobre si je radšej vybrať také pracovisko, kde je spolupráca s neurológom a nie len s psychológom.
wayan
20.02.07,08:33
Ahoj,ja som na Biofeedback chodila minuly rok.je to presne o tom,co je v predoslom prispevku.nenavstevuju to len deti,alebo ludia s problemami,ale aj manazeri a ludia vytazeny v praci,ktori potrebuju zvysit mozg.aktivitu,aby si vedeli pomoct v zatazovych situaciach.ja som dosahovala celkom dobre vysledky,ale pravdupovediac nejaku velku zmenu na sebe samej som nepocitila.