tish
18.02.07,20:39
Dobrý večer,

keď niekto v podstate žije v Nemecku, kde podniká ale stále má živnosť a odvody platí na Slovensku, akým spôsobom sa zdaňujú príjmy? Stále platí pre Nemecko metóda vyňatia, a teda to znamená, že do daňového priznania na Slovensku sa príjmy z Nemecka vôbec neuvádzajú?
Dakujem za odpoved.
tish
18.02.07,20:43
nikto nevie poradiť?
tish
19.02.07,17:23
Skúšam ešte raz, prosím Vás, nevie mi nikto poradiť?
Ďakujem
tish
19.02.07,17:47
skúšam posunúť ešte raz.
vopred ďakujem
JankaO
19.02.07,17:53
Dobrý večer,

keď niekto v podstate žije v Nemecku, kde podniká ale stále má živnosť a odvody platí na Slovensku, akým spôsobom sa zdaňujú príjmy? Stále platí pre Nemecko metóda vyňatia, a teda to znamená, že do daňového priznania na Slovensku sa príjmy z Nemecka vôbec neuvádzajú?
Dakujem za odpoved.

Pravdepodobne máte viac informácií, ako je napísané v príspevku. Ale ak v podstate žije v Nemecku, kde podniká ale stále má živnosť v SR, treba zdaňovanie posúdiť podľa priloženého návodu:
tish
19.02.07,17:58
dakujem za pomoc. najhoršie je pre mňa správne nadefinovanie tých jednotlivých "druhov". Pokiaľ by niekto mal informácie priamo ohľadom Nemecka, veľmi by mi to pomohlo.
JankaO
19.02.07,18:03
dakujem za pomoc. najhoršie je pre mňa správne nadefinovanie tých jednotlivých "druhov". Pokiaľ by niekto mal informácie priamo ohľadom Nemecka, veľmi by mi to pomohlo.


Tak pozrite zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia:
Johanka
19.02.07,18:06
Dobrý večer,

keď niekto v podstate žije v Nemecku, kde podniká ale stále má živnosť a odvody platí na Slovensku, akým spôsobom sa zdaňujú príjmy? Stále platí pre Nemecko metóda vyňatia, a teda to znamená, že do daňového priznania na Slovensku sa príjmy z Nemecka vôbec neuvádzajú?
Dakujem za odpoved.
Skús doplniť základnú informáciu - kde má daňovník trvalý pobyt?
K metóde vyňatia - táto metóda neznamená, že sa príjmy dosiahnuté zo zdrojov v zahraničí do DP neuvádzajú. Pri zostavovaní DP sa v prvom kroku zdania celosvetové príjmy a následne sú takéto príjmy zo zdanenia vyňaté.
tish
19.02.07,18:13
tak tvalý pobyt má na SR, a čo sa týka toho vyňatia, tak minulý rok mi nedala žiadne príjmy, lebo že v nemecku daň platiť nemusí, takže som to tam nedala - je to rodina a tvrdí mi niečo, čo si ja nemôžem overiť, kedže je to v nemecku. Takže záver by mal byť taký, že najprv musí podať daňové v Nemecku, potom mi dať o tom info (koľko zarobila a akú daň odviedla) a to následne napíšem a daň odpočítam z dane, ktoré výjde na SR? To znamená, že ked si platí na SR poistné, je to normálne nákladová položka a môže sa dotýkať aj príjmov v Nemecku? Alebo je to samostatne oddelene a sú tam tie nemecké údaje len informatívne?
Johanka
19.02.07,18:28
Ty si popísala metódu zápočtu dane.
Potrebuješ do priznania príjmy a výdavky z nemeckej živnosti. Uvedieš ich do toho istého riadku ako príjmy a výdavky zo slovenskej živnosti . Následne Ťa konštrukcia DP navedie na vyňatie týchto príjmov zo zdanenia. Nie je to nič zložité, iba to tak vyzerá :) .
tish
19.02.07,19:18
Aha, takže musím chcieť príjmy a výdavky z Nemecka, nasčítam spolu zo SR, a dalej postupujem, ako keby to boli len SR, ale ked mi potom z toho výjde daň, tak nebude to dvakrát zdanené? Aj na SR aj v NEmecku? Či to navedenie DP to niekde odpočíta?
Johanka
19.02.07,19:22
Žiadna daň z nemeckých príjmov nebude:) , treba nakuknúť do daňového priznania a potom sa pýtaj ďalej. Toto sa veľmi zle vysvetľuje, keď nevieš ako vyzerá predmetná časť daňového priznania ;) .
tish
19.02.07,19:45
ok, vypýtam príjmy a výdavky z nemecka, skúsim to vpísať a môžem sa ti potom ozvať súkromnou správou?
Johanka
19.02.07,19:47
Normálne to napíš do témy, pomôžem tým viacerým ;) .
tish
19.02.07,20:31
ok, a pošlem aj súkromnú, aby si na mňa nezabudla :-)
dakujem a pekný večer
Johanka
19.02.07,21:09
Ešte stále riešime príbeh z minulého roka :rolleyes: ?
http://www.porada.sk/t23283-zivnost-v-nemecku-aj-v-sr.html