božena24
18.02.07,21:13
Ahojte poraďáci,
už niekoľko týždňov ma trápi veľmi suchá a svrbiaca pokožka, najmä na hlave a zápästiach. Nezmenila som šampón ani pracie prášky ani stravu. Na zápästiach sa mi začínajú objavovať aj drobné vyrážky. Neviete o nejakej očitsnej diete (chudnúť nepotrebujem), alebo iných prípravkoch, ktoré by však neuškodili dojčeniu, ale pomohli odstrániť to svrbenie?
katjab
18.02.07,20:33
Radšej sa obráť na odborníka lekára!
lubica_02
18.02.07,20:34
Ahojte poraďáci,
už niekoľko týždňov ma trápi veľmi suchá a svrbiaca pokožka, najmä na hlave a zápästiach. Nezmenila som šampón ani pracie prášky ani stravu. Na zápästiach sa mi začínajú objavovať aj drobné vyrážky. Neviete o nejakej očitsnej diete (chudnúť nepotrebujem), alebo iných prípravkoch, ktoré by však neuškodili dojčeniu, ale pomohli odstrániť to svrbenie?
Tvoj problem mozno suvisi s porodom a tehotenstvom. Podobny problem som mala tiez, takze ti pravdepodobne chybaju niektoré vitaminy, skus si nasadit vitamíny pre dojčiace matky,prípadne sa porad s lekárom.
Vela stastia a radosti z babätka.:o
denisa.h
25.02.07,13:03
a co voda? vodu mas v poriadku? ja napriklad mam podobny problem. ale mne sa zda, ze to mam z vody (a tepla mi tecie niekedy hneda) a mozno je len prilis prechlorovana. totiz ked sa okupem niekde inde, problemy nemam. ak doma, tak mam svrbenie, pocit napatia, mam drsnu pokozku a supinatu, sucha hlava, az lupiny... je to neprijemne.
a na buduci tyzden mi pridu robit rozbor vody :-(
božena24
17.03.07,19:41
Ďakujem za rady. Vitamíny pre dojčiacie matky berie, ale pravdu povediac dosť sporadicky. Polepším sa. Ako je to s vodou, ťažko povedať. V obci nie je vodovod, takže vodu máme zo studne, ale to by som bola asi vyhádzaná na celom tele? Lekára som tiež navštívila. Zatiľ si však pripadám ako pokusný králik, na ktorom testuju rôzne mastičky, lieky a vodičky. Krvné testy dopadli negatívne a USG brucha tiež. Tak neviem.
malos
01.04.07,06:06
Skúsila si kúpeľ v Soĺanke termálnej. Na suchú pokožku to určite pomáha.
Pozri si link:www.ngsolnajaskyna-ke.sk/index_soubory/Page872.htm
koňo
01.04.07,08:44
pre božena 24
pozri www.skenar.sk
Cumfova
20.04.07,09:35
Nedavno som na Markize v Reflexe videla zaujimavu reportaz o jednej zene,ktoru trapila sucha pokozka.Nasla som tu reportaz v archive,pozri sa na to,mozno,ze ti to pomoze.Drzim palce.:)
http://www.markiza.sk/tv_archiv/?19383d=29.03.2007&19383m=d&19383p=REFLEX&19383v=15161
Tusim,ze tam bolo napisane bioregeneracne centrum a ked som sa pozrela na www.skenar.sk, (http://www.skenar.sk,)
ktory ti bol odporucany tak asi by to mali byt oni.
Cumfova
20.05.07,21:26
Pokial mas len suchu pokozku bez prejavov dermatitidy tak si priidaj vitamin E,v pripade,ze mas prejavy na pokozke ako svrbenie a palenie a nic tri nepomaha tak chod do skenaru www.skenar.sk (http://www.skenar.sk) tel .c.02/54643962 a objenaj sa dignostiku kde ti zistija naozaj vsetko.Aj pricinu!!!
Drzim ti palce.
Gabi
P.S.Ja mam s nima len dobre skusenosti napriek velmi negativnej reklame na stv!!!!!Su naozaj super!Skoda,ze pojistovni nemaju zaujem o tento sposob diagnostiky,bolo by to super!
Gabi