rommy
19.02.07,07:45
Ahoj poraďáci, nastala mi taká situácia, obdržali sme zálohovú faktúru v cudzej mene za interiérové prvky v januári a v januári sme ju aj zaplatili, normálne zálohové faktúry neúčtujem len vystavený daňový doklad k zálohe, ale teraz nejako neviem či o nej mám účtovať a zahrnúť ju do DPH v januári alebo mám čakať na vyúčtovaciu faktúru, stretla som sa s tým prvý krát....
Marianna01
19.02.07,06:48
Ahoj poraďáci, nastala mi taká situácia, obdržali sme zálohovú faktúru v cudzej mene za interiérové prvky v januári a v januári sme ju aj zaplatili, normálne zálohové faktúry neúčtujem len vystavený daňový doklad k zálohe, ale teraz nejako neviem či o nej mám účtovať a zahrnúť ju do DPH v januári alebo mám čakať na vyúčtovaciu faktúru, stretla som sa s tým prvý krát....

Zálohovú fa v cudzej mene - ešte napíš, či je to zo zahraničia.
Tweety
19.02.07,06:49
Ahoj poraďáci, nastala mi taká situácia, obdržali sme zálohovú faktúru v cudzej mene za interiérové prvky v januári a v januári sme ju aj zaplatili, normálne zálohové faktúry neúčtujem len vystavený daňový doklad k zálohe, ale teraz nejako neviem či o nej mám účtovať a zahrnúť ju do DPH v januári alebo mám čakať na vyúčtovaciu faktúru, stretla som sa s tým prvý krát....
O zálohovej fa neúčtujeme, účtujeme iba jej o platbe, v tomto prípade 314/221,211.
rommy
19.02.07,06:50
Áno je zo zahraničia, presnejšie z Česka v CZK...
Marianna01
19.02.07,06:51
k samozdaneniu dôjde s vyúčtovacou faktúrou, budeš účtovať pri zál. fa ako písala tweety
rommy
19.02.07,06:54
Ďakujem Vám za rýchlu pomoc:)
Soňula
14.06.07,08:22
Prosím o radu. Zaplatili sme zálohu v EUR mene 1.6.2007. Prišla fa na túto zálohu prepočítaná kurzom NBS dňa 5.6.2007, to je deň, kedy dodávateľ obdržal našu zálohu. Ako to mám zaúčtovať v JÚ? Faktúru prijmem s kurzom dňa 5.6., a uhradím kurzom zo dňa 1.6.? Ale pre účely DPH bude platiť kurz dňa 5.6., ako je na faktúre?
Vopred ďakujem.