rony
13.01.05,21:27
Vie mi niekto poradiť, či spol. s r.o. má zverejňovať účtovnú závierku v obchodnom registri, ak má iba 20 zamestnancov?
Alebo stačí ak ju predkladá iba valnému zhromaždeniu?
Veľmi pekne ďakujem.
Ja viem, že je na to ešte čas, ale vyskytol sa mi taký problém.
emily
13.01.05,21:04
Ak vydržíš do zajtra tak Ti odpoviem . Mám to v robote
resola
13.01.05,21:15
Pokial spolocnost nema povinnost auditu, ma povinnost do 30 dni od schvalenia uctovnej zavierky val.zhromazdenim , ulozit uctovnu zavierku v zbierke listin na sude kde je registrovana.
Mimochodom stoji to 1000.- Sk kolok.
dom
13.01.05,21:26
povinnosť uloženia v zbierke listín obchodného registra majú všetky účtovné jednotky, ktoré sú zapísané do obchodného registra /parag.21 odst.1 zákona o účt.,§ 3 odst. 1 písm. g zákona o obchodnom reg./ - na to počet zamestnancov nemá vplyv. Priemerný počet zamestnancov - to je tuším podmienka na povinnosť overenia závierky auditorom/§ 19 odst.2 zákona o účt./

Dopľňam ohlas predomňou, poplatky boli od oktobra 2004 zrušené.
Myslím, že nemá audit je nesprávne, presne má byť nemá povinnosť auditu podˇa zákona o účt., lebo dať si urobiť audit môže každá sro.
rodof
18.01.05,18:38
Ahojte, reagujem na tie poplatky za zverejnenie UZ. Co v pripade, ak sa uctovna zavierka za predchadzajuce roky odoslala do OR ale nezaplatili sa poplatky. Pocujem o nich prvy krat a z OR neprisla ziadna vyzva o tom, ze sme ich nezaplatili. Dik
Lucy
19.01.05,07:14
Nám v roku 2004 prišla výzva na zaplatenie poplatkov asi po mesiaci od uloženia do zbierky listín.
babenko1
19.01.05,09:07
Ahojte, reagujem na tie poplatky za zverejnenie UZ. Co v pripade, ak sa uctovna zavierka za predchadzajuce roky odoslala do OR ale nezaplatili sa poplatky. Pocujem o nich prvy krat a z OR neprisla ziadna vyzva o tom, ze sme ich nezaplatili. Diknič sa neudeje... :-)