rosbi
19.02.07,12:09
Dobrý deň, rada by som zistila odpoveď na nasledovnú otázku:
Má občan SR, ktorý celý rok ( od 1.1.2006 do 31.12.2006) pracoval ako zamestnanec v ČR (t.j. platil odvody a preddavky na daň v ČR) nejakú povinnosť podávať daňové priznanie na Slovensku ? Trvalý pobyt má stále na Slovensku, ale celý rok 2006 pracoval v Prahe v jednej firme
Milan Benka
19.02.07,13:00
Dobrý deň, rada by som zistila odpoveď na nasledovnú otázku:
Má občan SR, ktorý celý rok ( od 1.1.2006 do 31.12.2006) pracoval ako zamestnanec v ČR (t.j. platil odvody a preddavky na daň v ČR) nejakú povinnosť podávať daňové priznanie na Slovensku ? Trvalý pobyt má stále na Slovensku, ale celý rok 2006 pracoval v Prahe v jednej firme

Podľa zadania mi vychádza, že je rezidentom v SR, teda je povinný podať DP na Slovensku a zdaniť "celosvetové" príjmy.
betka
19.02.07,14:31
Daň z příjmu fyzických osob u zaměstnanců a podnikatelů
Poplatníci daně z příjmu fyzických osob (§ 2 zákona):
Poplatníky obvykle se zdržujícími na území České republiky jsou ti, kteří zde obvykle pobývají alespoň 183 dnů v příslušném kalendářním roce, a to souvisle nebo v několika obdobích; do lhůty 183 dnů se započítává každý započatý den pobytu. Bydlištěm se pro účely zákona o daních z příjmů rozumí místo, kde má poplatník stálý byt za okolností, z nichž lze usuzovat na jeho úmysl trvale se v tomto bytě zdržovat.
Při zdanění příjmů zahraničních osob je třeba přihlížet k mezinárodním smlouvám o zamezení dvojího zdanění. Jak stanoví § 37 zákona o daních z příjmů – ustanovení zákona se použije, jen pokud mezinárodní smlouva, kterou je Česká republika vázána, nestanoví jinak.
Předmět daně:
Příjmy z podnikání a jiné samostatné výdělečné činnosti
Příjmy z podnikání jsou:
1. příjmy ze zemědělské výroby, lesního a vodního hospodářství,
2. příjmy ze živnosti,
3. příjmy z jiného podnikání podle zvláštních předpisů,
4. podíly společníků veřejné obchodní společnosti a komplementářů komanditní společnosti na zisku.
Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob:
Daňové přiznání za zdaňovací období je také povinen podat poplatník uvedený v § 2 odst. 3 zákona (daňový nerezident), pokud uplatňuje nezdanitelné částky ze základu daně podle § 15 odst. 1 písm. b) až f) zákona, tj. na dítě, manželku, invaliditu apod..
betka
19.02.07,14:38
Mne to vychadza, ze je nerezident SR a rezident CR. Zdrziava sa tam aspon 183 dni v roku, ma tam staly byt,
Paula
19.02.07,15:00
Mne to vychadza, ze je nerezident SR a rezident CR. Zdrziava sa tam aspon 183 dni v roku, ma tam staly byt,

S týmto bojujeme doma už 5 rokov - nonstop TPP, nonstop bývanie v ČR , stred záujmov v ČR.....a DP na Slovensku iba kvôli úradnému zápisu o trvalom bydlisku na Slovensku. (v ČR trvale iba prechodný v podnájme)......mimochodom, dodnes mi nieje jasný pojem "stály byt", používaný ako jeden z dôvodov pri určení rezidencie .
Marína
19.02.07,15:35
Daňová príslušnosť
Každá fyzická alebo právnická osoba má vzťah k niektorému štátu. Tento vzťah
môže byť deklarovaný štátnym občianstvom, resp. registráciou, bydliskom/trvalým
pobytom, resp. sídlom, dlhodobým pobytom alebo pod. Predmetný vzťah nazývame osobnou daňovou príslušnosťou a jej rozsah je vymedzený daňovou povinnosťou.
Správne posúdenie daňovej rezidencie je rozhodujúce pre stanovenie daňových
povinností príslušnej osoby.
Podľa zákona o dani z príjmov daňovníkmi, ktorí majú daňovú povinnosť
vzťahujúcu sa na príjmy plynúce tak zo zdrojov na území Slovenskej republiky, ako aj na príjmy plynúce zo zahraničia [celosvetová daňová povinnosť (§ 2 písm. f)], sú daňovníci, ktorí majú na území Slovenskej republiky
- trvalý pobyt alebo
- sa tu obvykle zdržiavajú [§ 2 písm. d) bod 1 zákona o dani z príjmov].
Obvyklým zdržiavaním sa na území SR sa rozumie zdržiavanie sa daňovníka
aspoň 183 dní v príslušnom kalendárnom roku, a to súvisle alebo v niekoľkých
obdobiach. Do tohto obdobia sa započítava každý aj začatý deň pobytu. Takýmto
daňovníkom tiež hovoríme daňovníci s neobmedzenou daňovou povinnosťou
alebo daňoví rezidenti.
Daňovníci, ktorí nemajú na území SR trvalý pobyt, ani sa tu obvykle nezdržiavajú, majú daňovú povinnosť, ktorá sa vzťahuje len na príjmy plynúce zo zdrojov na
území SR (§ 16 zákona o dani z príjmov). Takýmto daňovníkom hovoríme daňovníci s obmedzenou daňovou povinnosťou alebo daňoví nerezidenti. Patria k nim aj daňovníci, ktorým plynú príjmy zo zdrojov na území SR zo závislej činnosti a hranice do SR prekračujú denne alebo v dohodnutých časových obdobiach len na účel výkonu tejto činnosti (tzv. cezhraniční pracovníci).
V prípade, ak nastane konflikt záujmov pri určení daňovej rezidencie daňovníka, postupujeme podľa kritérií určených v článku 4 zmluvy. Pri aplikovaní kritérií určených týmto článkom je dôležité, aby sa podľa týchto kritérií postupovalo v presne určenom poradí bez toho, aby sa preskakovali jednotlivé body alebo menilo ich poradie.
Na účely zmluvy výraz „rezident jedného zmluvného štátu“ označuje každú osobu, ktorá je podľa právnych predpisov tohto štátu podrobená v tomto štáte zdaneniu z dôvodu svojho bydliska, trvalého pobytu, miesta vedenia alebo z akéhokoľvek iného podobného kritéria a zahŕňa aj tento štát a každý jeho nižší správny útvar alebo miestny orgán. Tento výraz však nezahŕňa žiadnu osobu, ktorá podlieha zdaneniu v tomto štáte iba z dôvodu príjmov zo zdrojov v tomto štáte alebo z majetku umiestneného v tomto štáte.
Ak je fyzická osoba podľa vyššie stanoveného rezidentom oboch zmluvných štátov, jej postavenie bude určené nasledujúcim spôsobom:
a) táto osoba sa bude považovať za rezidenta len toho štátu, v ktorom má k dispozícii stály byt; ak má k dispozícii stály byt v oboch štátoch, považuje sa za rezidenta len toho štátu, ku ktorému má užšie osobné a hospodárske vzťahy (stredisko životných záujmov);
- pojem „stály byt“ definuje akýkoľvek byt, ktorý má daňovník k dispozícii pre stále používanie a nie na príležitostné používanie na účely služobnej cesty alebo iného krátkodobého pobytu, pričom nie je podstatné, či je byt vlastný, prenajatý, v bytovom dome, rodinnom dome a pod.,
- pojem „užšie osobné a hospodárske vzťahy“ charakterizuje predovšetkým rodinné vzťahy, sociálne vzťahy, zamestnanie, politické a kultúrne vzťahy, pričom všetky skutočnosti posudzujeme ako celok,
b) ak nemôže byť určené, v ktorom štáte má táto osoba stredisko svojich životných záujmov, alebo ak nemá k dispozícii stály byt v žiadnom štáte, považuje sa za rezidenta len toho štátu, v ktorom sa obvykle zdržuje;
c) ak sa táto osoba obvykle zdržiava v oboch štátoch alebo sa nezdržiava v žiadnom z nich, považuje sa za rezidenta len toho štátu, ktorého je štátnym príslušníkom;
d) ak je táto osoba štátnym príslušníkom oboch štátov, alebo nie je štátnym príslušníkom žiadneho z nich, príslušné orgány zmluvných štátov upravia túto otázku vzájomnou dohodou. Príslušným úradom v SR je Ministerstvo financií SR a v Českej republike Ministerstvo financií Českej republiky.
rosbi
19.02.07,16:04
Takže z horeuvedeného mi vychádza, že občan SR, ktorý má trvalé bydlisko na území SR, ale 365 dní v roku sa zdržuje v ČR, kde pracuje v zamestnaneckom pomere a býva celý ten rok v byte, ktorý má v podnájme, tak ho môžeme považovať za rezidenta ČR ? Nemusí teda podávať daňové priznanie na Slovensku?
Paula
19.02.07,16:05
aha, takže jediná možnosť ako nemusieť podávať DP na SLovensku v mojom prípade, je zrušiť na ňom trvalý pobyt (ak pôjdem podľa poradia o určení rezidencie)
Marína
19.02.07,16:25
Pauli, zjednodušene povedané, určenie daňového domicilu, ak sa nevieš rozhodnúť, je tam, kde Ťa "srdce ťahá".;)
Paula
19.02.07,16:44
Ale mňa tu (na Porade i na DÚ) 5 rokov presvedčujú, že musím tu, aj keď práca, bývanie a srdce je tam :rolleyes: -kvôli trvalému bydlisku a basta!
rosbi
19.02.07,16:50
Asi bude najlepšie načmárať to daňové priznanie, nech už je rezidentom kde chce,nie je to až taká robota, poslať ho a bude pokoj. Vždy je lepšie poslať o jeden papier viac, ako žiaden.
Paula
19.02.07,16:57
Tak robím.....
Johanka
19.02.07,17:00
Pokiaľ má trvalý pobyt v SR, musí podať v SR daňové priznanie z celosvetových príjmov.
betka
19.02.07,17:04
Johanka, teraz definitivne. k zadanej otazke: Je rezident SR?
Johanka
19.02.07,17:16
Áno, z titulu trvalého pobytu v SR.
Pri stanovení daňovej rezidencie postupuje podľa Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a ČR - prvé kritérium je trvalý pobyt. Keby ho mal v obidvoch krajinách, nastupuje kritérium stáleho bytu .....
betka
19.02.07,17:24
Rezident sa urcuje podla kriterii:
1. bydlisko - miesto, kde ma danovnik staly bytv ktorom sa ma umysel trvalo zdrziavat
2. obvykly pobyt - aspon 183 dni v prislusnom kalendarnom roku...

Pri urceni danoveho rezidenstva FO vznikaju v praxi caste konflikty peto, za danovnik sa stava v zmysle miestnych pravnych predpisov vo dvoch alebo VIACERYCH STATOCH.Tieto pripady riesia prislusne zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia.
Pri existencii zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia sa postupuje podla cl. 4-Danovy domicil-vzorovej zmluvy OECD. v zmysle tejto zmluvy:
Ak jr FO rezidentom v oboch zmluvnych statov, jej postavenie danovy domicil sa urci nasledujucim sposobom:
Vzorova zmluva OECD: Zjednoduhsim:
1. rezident ....staly byt (prechodny pobyt, miesto, kde sa zdrziava, kde je dorucovanie)
2...... vztahy (stredisko zivotnych zaujmov)
3. ...... obvykle zdrzuje ...
4.statny obcan ...
5. .... vzajomna dohoda ...

Medzinarodne dvojite zdanenie: stat si stanovuje narok na zdanenie na zaklade:
1. PRINCIP TERITORIALITY: na vsetky prijmy, ktore maju zdroj na uzemi SR
2.PRINCIP REZIDENTSTVA: na celosvetove prijmy.
V pripade, ze dva staty si uplatnuju oba principy, dochadza k prieniku ich zaujmov. Problematicke su prijmy rezidenta jedneho statu zo zdrojov druheho statu, kde jeden stat narokuje zdanenie z hladiska teritoriality a druhy z hladiska principu rezidenstva. Takze vychadzame zo zmluvy o ZAMEDZ:DVOJITEHO ZDANENIA.

Z tohto vsetkeho vyplyva, ze nejde o trvaly pobyt, ale STALY BYT, ktory moze mat i v cechach i v SR?
anu
19.02.07,17:39
hojte poraďáci, potrebujem poradiť. Živnostník počas roka nemal príjem zo živnosti a túto aj v apríli 2006 ukončil. Počas celého roka bol zamestnaný. Deväť mesiacov pracoval v SR a posledné tri v ČR. Do daňovéh priznania typu B sa príjmy zo závislej činnosti spočítajú aj s príjmom z ČR prepočtom ročného kurzu nbs 1,314, vyšiel mi základ dane, z toho daň. Môžem mu prepočítať kurzom aj daň zaplatenú v ČR a odpočítať ako daň zrazenú podľa
§ 35, alebo nie a daň v SR doplatiť? a čo s daňou zrazenou v ČR?
Johanka
19.02.07,17:52
§ 31
Prepočítací kurz

(2) Ak daňovník nie je účtovnou jednotkou, na prepočet sa použije priemerný kurz za kalendárny mesiac, v ktorom bol poskytnutý príjem, alebo sa použije kurz platný v deň, v ktorom bol prijatý príjem v cudzej mene alebo bol pripísaný bankou, s výnimkou uvedenou v odseku 3. Tento kurz sa použije aj na príjmy zo závislej činnosti plynúce zo zdrojov v zahraničí alebo sa na tieto príjmy použije ročný priemerný kurz za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa podáva daňové priznanie, alebo sa použije priemer z priemernýchmesačných kurzov za kalendárne mesiace, v ktorých daňovník poberal príjmy, za ktoré podáva daňové priznanie.
(3) Pri prepočte dane z úrokov na účtoch v cudzej mene a vkladových listoch znejúcich na cudziu menu, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, použije sa kurz v deň pripísania úrokov daňovníkovi. Takto vypočítaná daň sa zaokrúhľuje na celé koruny nadol. Rovnaký postup sa použije aj pri ďalších príjmoch podľa § 16, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43 alebo z ktorých sa vykonáva zabezpečenie dane podľa § 44, pričom na prepočet zrazenej dane alebo sumy zrazenej na zabezpečenie dane sa použije kurz platný v deň, v ktorom sa vykonala zrážka.

(4) Na zápočet dane zaplatenej v zahraničí sa použije ročný priemerný kurz za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa podáva daňové priznanie. Ak je zdaňovacím obdobím iné obdobie ako kalendárny rok, na prepočet sa použije priemer vypočítaný z priemerných mesačných kurzov za obdobie, za ktoré sa daňové priznanie podáva.

Na prepočet treba vybrať kurz, ktorý je podľa citovaného ustanovenia Zákona o dani z príjmov pre daňovníka najvýhodnejší, najmä pri krajinách , s ktorými máme v zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia metódu zápočtu dane.
Daň zaplatená v zahraničí nie je daň podľa § 35 nášho zákona. V DP sa uvádza pri výpočte percenta na zápočet.
betka
19.02.07,17:55
Pauli, zjednodušene povedané, určenie daňového domicilu, ak sa nevieš rozhodnúť, je tam, kde Ťa "srdce ťahá".;)


A zadavatela, by malo kam potiahnut s rezidenstvom. Aj ja si myslim stale, ze do CR.
Johanka
19.02.07,17:58
Pri urceni danoveho rezidenstva FO vznikaju v praxi caste konflikty peto, za danovnik sa stava v zmysle miestnych pravnych predpisov vo dvoch alebo VIACERYCH STATOCH.Tieto pripady riesia prislusne zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia.
Z tohto vsetkeho vyplyva, ze nejde o trvaly pobyt, ale STALY BYT, ktory moze mat i v cechach i v SR?
Tu si si sama odpovedala. Ak nastane situácia, že je v zmysle vnútroštátnych predpisov rezidentom v obidvoch štátoch, postupujeme pri určení daňovej rezidencie podľa článku 4 zmluvy ...


Prípad, ktorý sa rieši od začiatku tejto témy je jasný. Trvalý pobyt má iba v SR.
Marína
19.02.07,22:04
Pauli, zjednodušene povedané, určenie daňového domicilu, ak sa nevieš rozhodnúť, je tam, kde Ťa "srdce ťahá". ;)


A zadavatela, by malo kam potiahnut s rezidenstvom. Aj ja si myslim stale, ze do CR.

Betka, dovolila som si len trochu recesie. Mala som asi pridať mimotemy.

Nie je to však úplne mimo témy. Ak sa daňovník nevie rozhodnúť v ktorom štáte má daňový domicil, požiada príslušného správcu dane v tej-ktorej krajine o jeho priznanie. Ak mu daňový domicil bude potvrdený, celosvetové príjmy si bude zdaňovať v krajine kde mu bol priznaný. Súčasne potvrdenie o daňovom domicile mu bude slúžiť na preukázanie sa v ostatných krajinách, v ktorých poberal zdaniteľné príjmy, že v nich má zdaňovať len príjmy dosiahnuté na ich území.
Problémom je rôzny výklad medzinárodných zmlúv o zamedzení ..... Tu http://www.sagit.cz/pages/prehlrub.asp?cd=268&typ=c si všimnite rozdielne určenie rezidencie v Zák. o daních z příjmů a určení rezidence v souladu s mezinárodními smlouvami.
Paula
19.02.07,22:14
Ak sa daňovník nevie rozhodnúť v ktorom štáte má daňový domicil, požiada príslušného správcu dane v tej-ktorej krajine o jeho priznanie. Ak mu daňový domicil bude potvrdený, celosvetové príjmy si bude zdaňovať v krajine kde mu bol priznaný. .

Toto som potrebovala zvedieť!! Vďaka :)
betka
20.02.07,05:56
Marina, super. Taketo nieco som hladala. Perfektna pracicka.
Marína
21.02.07,06:44
Dávam do pozornosti Zák. 76/2007 Z. z. (http://www.porada.sk/showpost.php?p=396568&postcount=22)
JanulaB
07.03.07,13:16
Poraďaci neviete mi pomôcť potrebujeme dať žiadosť o odklad podania
daňového priznania zahr.príjem existuje alebo nemáte nejakú predlohu na
žiadosť na DU Diki moc
Johanka
07.03.07,13:25
Citujem sama seba z inej témy :)
Text .... v zmysle § 49 ods.3 ZoDP (http://www.porada.sk/autolink.php?id=30&script=showthread&forumid=2) žiadam o predĺženie lehoty na podanie DP do 30.9.2007 (toto je max), nakoľko súčasťou mojich príjmov budú aj príjmy zo zdrojov v zahraničí .
Posledný termín na podanie žiadosti je 15.3. - viedli sa tu nejaké polemiky, či vzhľadom na to, že posledný deň na podanie DP je 2.4. nepredlžuje sa aj tento termín o nejaký dník - ale na čo to odkladať na poslednú chvíľu ;) .
natkov
07.03.07,21:31
Celý rok 01/2006 - 12/2006 zamestnanec pracuje v Nemecku.
1. Tieto príjmy sú vyňaté ?
2. príjmy a poistenie sa prepočítajú kurzom k poslednému dňu kalen. roka t.j. 1.EUR k 29.12.2006 - 34,573 Sk?
Môže si z takýchto príjmov vypočítať a uplatníť Daňový bónus?????
Johanka
07.03.07,21:36
1. áno,
2. ku kurzom pozri príspevok č.18 v tejto téme ;) ,
3. ak spĺňa podmienky v §33, tak áno.
natkov
08.03.07,04:26
(2) Ak daňovník nie je účtovnou jednotkou, na prepočet sa použije priemerný kurz za kalendárny mesiac, v ktorom bol poskytnutý príjem, alebo sa použije kurz platný v deň, v ktorom bol prijatý príjem v cudzej mene alebo bol pripísaný bankou, s výnimkou uvedenou v odseku 3. Tento kurz sa použije aj na príjmy zo závislej činnosti plynúce zo zdrojov v zahraničí alebo sa na tieto príjmy použije ročný priemerný kurz za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa podáva daňové priznanie, alebo sa použije priemer z priemernýchmesačných kurzov za kalendárne mesiace, v ktorých daňovník poberal príjmy, za ktoré podáva daňové priznanie.

- Aký je ročný priemerný kurz EUR za rok 2006?:o
natkov
08.03.07,05:34
Prosím neviete??? Je rozdiel ak spočítate priemery všetkých mesiacov a vydelite počtom mesiacov ako keď si spočítate každý deň a vydelite počtom dní, práve som to urobila a sú maličko rozdielné..... V mojom prípade ide o celý rok 2006
kitti
08.03.07,18:28
Ahojte Poradaci, prosim, skontrolovali by ste mi, ci som spravne vypocitala DP FO typ A.
Tu su udaje:
SR: PRIJEM 143 732, POISTNE 13 933 /pricom tu som zratala zrazene poistne od zamestnavatela 10 196 + poistne, co som zaplatila do ZP osobne ako samoplatitel 3 737/, DAN 15 193
CR po prepocte: PRIJEM 73 619, POISTNE 9206, DAN 0 /zamestnavatel mi odviedol dan 5552ck, ale vsetko by mi malo byt vratene, kvoli danovej zlave 7200 - aspon dufam.../
a moj vypocet:

r. 32: 217 351
r. 33: 23 139
r. 34: 194 212
r. 36: 194 212
r. 37: 90 816
r. 43: 90 816
r. 44: 103 396
r. 45: 19 645
r. 49: 64 413
r. 50: 0
r. 51: 30,94
r. 52: 6 078
r. 53: 0
r. 54: 19 645
r. 62: 15 193
r. 64: 4 452

Dakujem kazdemu za ochotu, uz som precitala rozne clanky a kombinacie, postupne sa mi to sice vyjasnieva, ale nie som si uplne ista.
kitti
09.03.07,06:05
prosim, prosim, vie mi to niekto skontrolovat? a este otazocka: ako zaplatim nedoplatok, osobne alebo ucet (kde ho najdem?).
Dakujem
Johanka
09.03.07,06:45
Ahojte Poradaci, prosim, skontrolovali by ste mi, ci som spravne vypocitala DP FO typ A.
Tu su udaje:
SR: PRIJEM 143 732, POISTNE 13 933 /pricom tu som zratala zrazene poistne od zamestnavatela 10 196 + poistne, co som zaplatila do ZP osobne ako samoplatitel 3 737/, DAN 15 193
CR po prepocte: PRIJEM 73 619, POISTNE 9206, DAN 0 /zamestnavatel mi odviedol dan 5552ck, ale vsetko by mi malo byt vratene, kvoli danovej zlave 7200 - aspon dufam.../
.

§5 Zákona o dani z príjmov:
(8) Základom dane (čiastkovým základom dane) sú zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti znížené o poistné a príspevky, ktoré je povinný platiť zamestnanec, alebo príspevky na zahraničné poistenie zamestnanca, na ktorého sa vzťahuje povinné zahraničné poistenie rovnakého druhu.

... takže je to zlé, hneď v druhom riadku. Do poistného nemôžeš započítať poistné, ktoré si si neplatila ako zamestnanec ...
Tým pádom ďalšia kontrola nemá význam, pretože sa zmení základ dane .
kitti
09.03.07,07:05
Aha, a Johanka tam sa neda zaratat vobec to, ked som napriklad 3 dni nepracovala nikde a dali mi zaplatit nejaku ciastku... alebo ked som isla pracovat do CR a neskor som sa odhlasila zo ZP a tiez mi dali zaplatit nejaku ciastku...
A prosim Ta, nedal by sa skontrolovat moj vypocet, aby som vedela teoreticky, ci je aspon ten postup spravny...? Dakujem
Marína
09.03.07,07:06
Ahojte Poradaci, prosim, skontrolovali by ste mi, ci som spravne vypocitala DP FO typ A.
Tu su udaje:
SR: PRIJEM 143 732, POISTNE 13 933 /pricom tu som zratala zrazene poistne od zamestnavatela 10 196 + poistne, co som zaplatila do ZP osobne ako samoplatitel 3 737/, DAN 15 193
CR po prepocte: PRIJEM 73 619, POISTNE 9206, DAN 0 /zamestnavatel mi odviedol dan 5552ck, ale vsetko by mi malo byt vratene, kvoli danovej zlave 7200 - aspon dufam.../
a moj vypocet:

r. 32: 217 351
r. 33: 23 139/19402
r. 34: 194 212/197949
r. 36: 194 212/197949
r. 37: 90 816
r. 43: 90 816
r. 44: 103 396/107133
r. 45: 19 645/20355
r. 49: 64 413
r. 50: 0
r. 51: 30,94/32,54
r. 52: 6 078/6624
r. 53: 0
r. 54: 19 645/20355
r. 56: 20355
r. 62: 15 193
r. 64: 4 452/5162

Dakujem kazdemu za ochotu, uz som precitala rozne clanky a kombinacie, postupne sa mi to sice vyjasnieva, ale nie som si uplne ista.
.....................
ivankai
30.03.07,12:35
A zadavatela, by malo kam potiahnut s rezidenstvom. Aj ja si myslim stale, ze do CR.


S priatelom zijeme v Cechach od roku 2005. Tento mesiac sme si podali ziadost na danovy domicil. Priatel uz dostal potvrdenie o danovom domicile, ja zatial cakam. K ziadosti sme museli dolozit:
- potvrdenie od zamestnavatela, ze som v danej firme zamestnana
- kopiu najomnej zmluvy alebo ineho dokladu, ze sa na danom mieste dlhodobo zdrziavam
- potvrdenie o prechodnom pobyte z cudzineckej policie
- kopiu peciatky o povoleni k prechodnemu pobytu (je v pase)
- kolok 100,- Kc.
Do ziadosti je dobre uviest telefon, aby Vam mohli zavolat, ak je potrebne nieco doplnit. Ziadost bola vybavena cca za 2 tyzdne.