vgabka
14.01.05,08:50
Prosím Vás, je možné podať daňové priznanie a výkazy daňovému úradu aj vytlačené z počítača, ak sa úplne zhodujú s originálom? V mojom prípade akurát nebudú farebné, ale len čiernobiele. Alebo to závisí od konkrétneho daňového úradu? Dík
anka1
14.01.05,08:21
To je ťažká otázka. Pokiaľ sú úplne zhodné s originálom, tak by nemal byť problém, ale radšej si to over na Daňovom úrade. Pekný deň
marianna
14.01.05,08:25
Na stránke DR sa uvádza, že je možné vyplniť výkazy a DP v počítači na uverejnené formuláre a vytlačené zaslať na DÚ. Ale či ti vezmú aj čiernobiele to neviem, podľa mňa asi nie. Skús sa opýtať na DÚ.
Beba
14.01.05,08:30
Ja mám program, kde sú výkazy /presný formát, ako je tlačivo/,ale nemám farebnú tlačiareň. Počula som, že vo Vranove n/Topľou ich akceptujú. V Blave som ešte neskúšala
vgabka
14.01.05,09:30
Beba, nemáš náhodou FORMIKA? Lebo práve ja z neho tiež chcem tlačiť výkazy.
Zuziana
14.01.05,17:33
Ja pracujem so softwarom Alfa, Olymp, Omega. Tieto tiež spracovávajú DP, DPH, výkazy a mzdový výkazy pre poisťovne. DÚ Trnava, Bratislava III akceptuje. Jediný problém je v soc.poisťovni, ktorá žiada ružové. A keď vytlačím do originálnych tlačív, čo sa tiež dá, tak sa sťažujú, že je tam mierny posun a ich skener to nevie čítať. Želám pekný deň.
syamlee
14.01.05,18:00
... napriklad ak tlacite danove priznanie zo stranky danoveho riaditelstva www.drsr.sk , tak to bez problemov akceptuju aj ked je to cierno-biele.
Zlatica
14.01.05,19:53
Poisťovne zdravotné bez problémov, sociálka nie a daňový úrad mi ich zoberie, keď je vpravo hore vytlačený ten číselný čiarkovaný kód.
accad
14.01.05,23:05
Ja posielam čierno-bielo aj SP a doteraz ani raz nevzniesli námietku.
Zlatica
16.01.05,22:07
Ja posielam čierno-bielo aj SP a doteraz ani raz nevzniesli námietku.Tak toto ma dojalo, ja som tam prišla s takým tlačivom osobne a nula bodov.
A ručne vypisujem 18 zamestnancov. Dík za info Editka.l
accad
16.01.05,22:17
Tak toto ma dojalo, ja som tam prišla s takým tlačivom osobne a nula bodov.
A ručne vypisujem 18 zamestnancov. Dík za info Editka.lAk to čo vytlačím z PC je totožné s výkazom, tak to bez akýchkoľvek problémov posielam aj čierno-bielo.
Základná podmienka je - nesmieš to nosiť osobne, ale posielať. To som zistila v praxi už veľa krát, že to čo donesiem osobne, majú nejakú pripomienky a čo pošlem poštou, je akoby zázrakom v poriadku.
Susan
17.01.05,07:45
Ja posielam cierno-biele aj do socialnej poistovne a zatial nemaju žiadne pripomienky.
bea
17.01.05,07:49
Presne tak, ako accad a Susan. Ani Soc. poisťovňa, ani DÚ nemá pripomienky, keď čiernobiele tlačivá posielam poštou.
zuzana1500
17.01.05,08:14
No mne socialna poistovna vratila niektore vykazy,aj ked ich vzdy posielam postou.A stalo sa mi,ze z pobocky na Lazaretskej mi volali,ze to mam prepisat,vraj im to nechce skener brat:(((A co sa tyka vykazov a danovych priznani,tak na DU mi povedali,ze to budu akceptovat,aj ked to bude stiahnute a ciernobiele.
Hlinkovx
17.01.05,08:14
Ja posielam čierno-bielo aj SP a doteraz ani raz nevzniesli námietku.Posielaš , alebo nosíš...
Ja som raz došla do SP s čierno - bielym výkazom...a neprevzali mi to....povedali, že akceptujú jedine originál tlačivo / žiadne kópie/