Socha
19.02.07,13:33
Rada by som sa opýtala ohľadom potvrdenia o príjmoch fyzickej osoby za rok 2006: firma bola dlhodobo v platobnej neschopnosti a peniaze vyplácala, keď boli. K 31.12.2006 ukončila firma svoju činnosť. Teraz mamka dostala potvrdenie za rok 2006 a na potvrdení má napísané "vyplatené za 12/2004 - 12/2006 - čiastočne". Viem, že do príjmu sa uvádzajú všetky skutočne vyplatené príjmy za rok 2006, ktoré boli vyplatené do 31.1.2007. Ale ako je to s poistným a zrazenými preddavkami? Píšu sa do potvrdenia tie, ktoré priamo súvisia s vyplatenými mzdami, t.j. zrazené v 12/2004 - 12/2006, aj keď neviem, ako to rozkúskovať, lebo doteraz zostali ešte nejaké mzdy nevyplatené a ktovie, či ich ešte niekedy mamka uvidí. Alebo tam treba uviesť preddavky na poistné a daň, ktoré boli zrazené kompletne v roku 2006? Máme v tom guláš - to potvrdenie je strašne neprehľadné, vôbec sa nevieme na základe výplatných pások dopracovať k sumám, ktoré tam sú uvedené. Je to troška z toho mesiaca, troška z toho.... A to ani nehovorím o príjme, ktorý tam je uvedený a v skutočnosti dostala z toho možno dve tretiny, zaplatené preddavky nejakých 2.000,- Sk a teraz jej vychádza doplatiť daň 14.000,- Sk na základe toho nezmyselného potvrdenia. Každý mesiac jej bol pritom zrážaný príspevok na DDS vo výške 300 Sk ale v potvrdení má v kolónke 09 uvedené len 300 Sk (myslím, že by tam malo byť aspoň 300x12 - alebo sa mýlim?) Bola by som rada, keby ste ma vedeli nejako nasmerovať, lebo tých peniažkov nie je veľa a mám silný pocit, že mamku chce len niekto jednoducho ošklbať.