duficek
19.02.07,14:01
na podporu predaja v lete planujem akciu v style, ze pri obrate nejakej sumy (povedzme cca 2000 sk), dostane zakaznik orosene pivko na osviezenie. myslim ze v letnych horucavach sa to vela ludom zapaci. (urcite bude moznost zobrat aj nealko pivo a nejaku malinovku pre deti)

nakupim basy plechoviek piva a nealka v nejakom hypermarkete, dam do ladnicky a budem rozdavat.
vztahuje sa na mna nejaka povinnost ohladom dane z liehu?
nerad by som sa kvoli takej akcii dostal neskor do problemov. pivo sa samozrejme u nas konzumovat nebude...
vdaka
Beata
19.02.07,13:12
na podporu predaja v lete planujem akciu v style, ze pri obrate nejakej sumy (povedzme cca 2000 sk), dostane zakaznik orosene pivko na osviezenie. myslim ze v letnych horucavach sa to vela ludom zapaci. (urcite bude moznost zobrat aj nealko pivo a nejaku malinovku pre deti)

nakupim basy plechoviek piva a nealka v nejakom hypermarkete, dam do ladnicky a budem rozdavat.
vztahuje sa na mna nejaka povinnost ohladom dane z liehu?
nerad by som sa kvoli takej akcii dostal neskor do problemov. pivo sa samozrejme u nas konzumovat nebude...
vdaka

Podľa toho čo píšeš, nakúpiš pivo a nealko. Nevidím nikde alkohol...
Pozri zákon o spotrebnej dani z liehu, §4 ods. 2:

Liehom sa na účely tohto zákona rozumie tovar kódu kombinovanej nomenklatúry

a) 2207 a 2208 s obsahom alkoholu viac ako 1, 2 % objemu,
b) iného ako kapitoly 22 s obsahom alkoholu viac ako 1, 2 % objemu,
c) 2204, 2205 a 2206 s obsahom alkoholu viac ako 22 % objemu.
duficek
19.02.07,13:18
aha dakujem, ja som alkoholicke pivo povazoval za alkohol :)
vdaka za nasmerovanie
Excise Duty
19.02.07,13:52
aha dakujem, ja som alkoholicke pivo povazoval za alkohol :)
vdaka za nasmerovanie


Ešte doplním, pivom sa podľa ustanovenia § 4 ods. 2 zákona č. 107/2004 Z. z. o spotrebnej dani z piva v znení neskorších predpisov rozumie
a) alkoholický nápoj kódu kombinovanej nomenklatúry 2203 s obsahom alkoholu viac ako 0,5 % objemu, ktorý vznikol liehovým kvasením mladiny,
b) alkoholický nápoj kódu kombinovanej nomenklatúry 2206 s obsahom alkoholu viac ako 0,5 % objemu, ktorý je zmesou piva podľa písmena a) a nealkoholických nápojov.