EkoMax
19.02.07,14:08
Potrebujem poradiť, administratívna pracovníčka, ktorá mala na starosti prípravu dokladov na spracovanie účtovníctva dala výpoveď, o dva dni cestuje za prácou do zahraničia. Nemá spracované a ukončené doklady z priebehu roka čo sa týka kníh faktúr, pokladničných kníh, uzatvorené sklady nedokončenej výroby, skladu hotových výrokov a maloobchodnej predajne a treba podať daňové priznanie. Mám možnosť nejako sa brániť ?
Výpoveď som prevzal, ak začne plynúť dvojmesačná výpovedná lehota a ona zajtra odíde do zahraničia, čo z toho vyplýva.:mee: :confused:
Tweety
19.02.07,13:12
Potrebujem poradiť, administratívna pracovníčka, ktorá mala na starosti prípravu dokladov na spracovanie účtovníctva dala výpoveď, o dva dni cestuje za prácou do zahraničia. Nemá spracované a ukončené doklady z priebehu roka čo sa týka kníh faktúr, pokladničných kníh, uzatvorené sklady nedokončenej výroby, skladu hotových výrokov a maloobchodnej predajne a treba podať daňové priznanie. Mám možnosť nejako sa brániť ?
Výpoveď som prevzal, ak začne plynúť dvojmesačná výpovedná lehota a ona zajtra odíde do zahraničia, čo z toho vyplýva.:mee: :confused:
A počas VD bude mať NV?
Ak áno, tak počas NV je potrebné ešte aj platiť odvody do ZP a jej nedokončenú prácu musí urobiť niekto iný. Voči nej je možné uplatniť jedine škodu podľa ZP za neodvedenú prácu.
kalkulka
19.02.07,13:17
Môže jej totiž plynúť výpovedná doba, počas ktorej by mala ešte pracovať.
Zákonník práce určuje, za akých podmienok môže dať zamestnanec okamžité ukončenie PP. Ak tieto podmienky nesplnila, tak môže postupovať ako je vyššie uvedené.
Gabca
19.02.07,13:24
Podla mna zalezi na tom, co mala v naplni prace urcene, pojem administrativna pracovnicka je velmi vseobecny nazov. Pokial by som pri takejto funkcii nemala presne urcene povinnosti pisomne, tak by som sa byt pracovnickou branila voci dakemu postihu za nesplnenie povinnosti. Kazda minca ma dve strany.
EkoMax
19.02.07,15:35
Mala v pracovnej náplni spracovať pohyby skladov, zároveň vystavovala príjemky a výdajky. A ak nebol v práci majiteľ tak preberala hotovostné úhrady od vodiča ktorý bol na rozvoze. Teraz sme zistili, že uzávierky skladov nie sú ukončené. S výpoveďou zamestnávateľ v podstate súhlasí, veď keď má možnosť ísť do zahraničia, prečo nie, ale sľúbila, že si robotu dokončí. Miesto toho sa hodila minulý týždeň na PN. Doma sme ju nevedeli zastihnúť. PN odovzdala až po týždni rovno aj s výpoveďou. Problém začal, keď jej pri odovzdaní pokladne zistili nezapísané príjmy v niekoľkotisícovej výške /cca 10 tis./. Smola zamestnávateľa je, že s ňou nemal podpísanú hmotnú zodpovednosť. Môžeme ju nejak donútiť, aby si robotu za ktorú dostávala riadnu mzdu a dokonca aj odmeny a prémie dokončila ?
mysimis
19.02.07,16:25
EkoMax, nechcem Ťa zarmútiť, ale keďže už zajtra odchádza do zahraničia túto prácu už neukončí. Budeš musieť dávať väčší pozor pri zamestnávaní, občas aj kontroluj.
D123
19.02.07,18:00
Takze zacnem zosiroka - casto si pletieme UPP dohodou a vypoved.
Ak poziadala o UPP dohodou k urcitemu datumu a zo strany zamestnavatela je na tejto ziadosti iba datum prebratia, ale nie je tam zaroven napisane "suhlasim", tak potom by som jej doporucene s dorucenkou odpisala, ze s jej ziadostou o UPP k navrhnutemu terminu nesuhlasim z dovodu neukoncenej prace a pokial na ukonceni PP trva, ma dorucit vypoved, pricom jej vypovedna doba zacina plynut od 1. dna nasledujuceho mesiaca po tom, co vypoved doruci a trva 2-mesiace resp. 3 ak u vas pracuje viac ako 5 rokov.
Ak vsak rovno dorucila vypoved, plynie jej vypovedna lehota a pocas nej ma pracovat (ak nie je PN), takze ak nepride, budete jej viest absenciu, na zaklade absencie jej mozete kratit dovolenku aj okamzite ukoncit PP z vasej strany.
Ak ste ju nenasli doma pocas PN, mozete jej kratit peniaze za PN (len neviem presne ci je to v posobnosti zamestnavatela, alebo musite komunikovat so socialkou).
A samozrejme, ak raz bude maaaahodou chciet referencie, tak napisete fakty ako PN a absencia.
Pre Vas osobne mala naplast ................ pracu uz tazko dokonci.
EkoMax
20.02.07,04:17
Vďaka za reakcie, dnes som sa dozvedela, že do zahraničia cestuje až na druhý týždeň. Dnes idem do firmy, má sa dostaviť aj ona. Viem že nemám veľkú šancu na úspech, ale skúsim ju o dokončenie práce poprosiť. Možno má v sebe kúsok svedomia. Spolupracovala som s ňou rok, s prípravou dokladov na zaúčtovanie a jej prácou som bola spokojná. Ale odteraz sa budem držať hesla : Dôveruj, ale preveruj.
chlap
20.02.07,06:51
.... S výpoveďou zamestnávateľ v podstate súhlasí, veď keď má možnosť ísť do zahraničia, prečo nie, ale sľúbila, že si robotu dokončí. Miesto toho sa hodila minulý týždeň na PN. Doma sme ju nevedeli zastihnúť. PN odovzdala až po týždni rovno aj s výpoveďou. Problém začal, keď jej pri odovzdaní pokladne zistili nezapísané príjmy v niekoľkotisícovej výške /cca 10 tis./. Smola zamestnávateľa je, že s ňou nemal podpísanú hmotnú zodpovednosť. Môžeme ju nejak donútiť, aby si robotu za ktorú dostávala riadnu mzdu a dokonca aj odmeny a prémie dokončila ?

mimotemy Takmer vždy, keď zavítam na nejaké diskusné fórum, čítam príspevky ľudí (zamestnancov) o tom, ako zamestnávatelia zdierajú a zneužívajú zamestnancov. Ako ich nútia veľa pracovať a platia im malé peniaze. Ako ich nútia robiť nadčasy a pod.

Všetci zamestnanci si žiadajú, aby si zamestnávateľ plnil svoje povinnosti voči nim (predovšetkým aby im platil načas), aby ich pustil na dovolenku, keď si zažiadajú, aby im rozdával odmeny a keď si nájdu novú prácu, aby ich pustil zo dňa na deň.

Ale keď príde na to, že by si aj zamestnanec mal plniť svoje povinnosti voči zamestnávateľovi - predovšetkým že by mal pracovať dosledne a zodpovedene, že by mal pracovať tak dlho, aký je jeho pracovný čas, že by si nemal v zamestnaní privlastňovať to, čo patrí zamestnávateľovi a tiež to, že nemôže zo zamestnania odísť skôr, ako si nedokončí svoju prácu - na to akosi zamestnanci zabúdajú. ------ Týmto čestne prehlasujem, že si hlboko vážim všetkých zamestnacov, ktorí na tieto povinnosti nezabúdajú.
karka
20.02.07,06:59
Takze zacnem zosiroka - casto si pletieme UPP dohodou a vypoved.
Ak poziadala o UPP dohodou k urcitemu datumu a zo strany zamestnavatela je na tejto ziadosti iba datum prebratia, ale nie je tam zaroven napisane "suhlasim", tak potom by som jej doporucene s dorucenkou odpisala, ze s jej ziadostou o UPP k navrhnutemu terminu nesuhlasim z dovodu neukoncenej prace a pokial na ukonceni PP trva, ma dorucit vypoved, pricom jej vypovedna doba zacina plynut od 1. dna nasledujuceho mesiaca po tom, co vypoved doruci a trva 2-mesiace resp. 3 ak u vas pracuje viac ako 5 rokov.
Ak vsak rovno dorucila vypoved, plynie jej vypovedna lehota a pocas nej ma pracovat (ak nie je PN), takze ak nepride, budete jej viest absenciu, na zaklade absencie jej mozete kratit dovolenku aj okamzite ukoncit PP z vasej strany.
Ak ste ju nenasli doma pocas PN, mozete jej kratit peniaze za PN (len neviem presne ci je to v posobnosti zamestnavatela, alebo musite komunikovat so socialkou).
A samozrejme, ak raz bude maaaahodou chciet referencie, tak napisete fakty ako PN a absencia.
Pre Vas osobne mala naplast ................ pracu uz tazko dokonci.

Vypovedna doba je v takomto pripade 2 mesiace ak je vypoved so strany zamestnanca.
EkoMax
20.02.07,16:36
Dnes som sa s ňou osobne stretla, prešli sme agendu a SĽÚBILA MI, že nedokončené veci do konca týždňa dotiahne. /Dúfam že slovo dodrží/.
:rolleyes:
Tweety
20.02.07,16:41
Dnes som sa s ňou osobne stretla, prešli sme agendu a SĽÚBILA MI, že nedokončené veci do konca týždňa dotiahne. /Dúfam že slovo dodrží/.
:rolleyes:
Držím prsty prstíky,aby sa podarilo spoločne dotiahnúť a uzavrieť neuzavreté vecí.:)
EkoMax
24.02.07,06:02
Žiaľ, dopadlo to zle. Ukončenie len sľúbila, a keď som jej v piatok volala, odkázala mi po priateľovi, /ktorý mi do tel. ešte aj vynadal/, že jej je to jedno a neurobí už ani čiarku. UŽ NIKDY NEBUDEM TAKÁ DôVERČIVÁ. Horšie je, že ona sa z toho vyzula, a nedokončená robota zostala na mojej hlave.:mee: Učím sa na vlastných chybách.
Tweety
24.02.07,18:55
Žiaľ, dopadlo to zle. Ukončenie len sľúbila, a keď som jej v piatok volala, odkázala mi po priateľovi, /ktorý mi do tel. ešte aj vynadal/, že jej je to jedno a neurobí už ani čiarku. UŽ NIKDY NEBUDEM TAKÁ DôVERČIVÁ. Horšie je, že ona sa z toho vyzula, a nedokončená robota zostala na mojej hlave.:mee: Učím sa na vlastných chybách. To ma mrzí, že to takto dopadlo, ale máš aspoň poučenie do budúcna. Dôveruj, ale preveruj. Alebo, kto riadi, aj kontroluje.:)