jana kotlarikova
19.02.07,14:30
Prosím vás o radu, prvý raz robím uzávierku dph. Pracujem v omege. Podla príručky som si urobila kontrolu, nemám žiadne závažné chyby, doklady sú označené zel. štvorcom. Urobila som uzávierku DPH a účtovníctva B a D, vytlačila výkaz a hlavnú knihu účtu 343, sumy mi však nesedia. Vo výkaze mám nadmerný odpočet DPH cca 15000, ale v hl. knihe mám na MD cca 49000,-. Čo všetko mám prekontrolovať, kde bývajú najčastejšie chyby. Už som prekontrolovala aj doklady. Prosím poraďte.
Ďakujem
Gabi03
19.02.07,13:36
Vytlačila si si cez uzávierku DPH Evidencia DPH odpočítanie dane a zdaniteľné obchody? Možno tam nájdeš chybu.
A v EUD si prekontroluj dátumy. Možno DPH-čka ti padla do iného mesiaca.
jana kotlarikova
19.02.07,13:42
Vytlačila som si Rekapituláciu DPH - odpočítanie dane , Zdaniteľné obchody. V Zdaň obchodoch mi vytlačil ID ešte z r. 2004, ktorý účtoval iný účtovník. V rekapitulácii je iná suma na Základe cca o 84000,- viac
Gabi03
19.02.07,13:45
Ale vieš aj z čoho vznikol ten rozdiel? Ak nie, vytlač si: Evid. DPH - odpočítanie dane aj zdaniteľné obchody. Tam na ten rozdiel oproti hlavnej knihy určite prídeš. Prípadne si tieto zostavy prekontroluj s dokladmi.
jana kotlarikova
21.02.07,09:08
Znova som si prekontrolovala doklady. Účtovník , ktorý ešte uzatvára r. 2006 mi preposlal ešte dopracované účtovníctvo r. 2006, urobila som si ešte raz prechod do r. 2007. Pri kontrole chýb mi tam vyskočila jedna závažná chyba, ktorej nerozumiem. Poraďte. Program vypisuje ,, Pokladnica a jej číselný rad majú rôzny účet z rozvrhu. Jedná sa o pokladnicu CZ, ale ja som v nej neúčtovala, takže musí byť chyba z r. 2006, poraďte ako ju odstránim, zatiaľ pracujem podľa príručky ( začiatočník)???
Ďakujem
LubenaK
21.02.07,10:33
Treba skontrolovať cez Firma - Nastavenie - Pokladnice - aký účet je použitý a ten istý musí byť aj ce Firma - Nastavenie - Číslovanie dokladov. A tieto účty by mali byť použité aj v účtovných dokladoch.
jana kotlarikova
22.02.07,09:27
Ešte stále sa trápim s tým daňovým. Skoro všetky riadky DP mi sedia, ale na r. 9 a 10 v DP ( základ dane a dph ) mám oproti zostavy zdaniteľné obchody o 100,- Sk menej , môže to byť kurzovým prepočtom? Prekontrolovala som si doklady, mám ich v poriadku. Mám prepočet urobiť ešte raz?
Poraďte. Bez vás by som to nespravila.Ď.:mee:
jana kotlarikova
22.02.07,11:34
Mám to. Je to úžasný pocit. Ešte vás prosím, kde v omege zadám daňový ärad, aby sa mi zapísal do tlačiva v DP na 1 strane. Daňovákom zanesiem le DP 1,2 str. a nič iné? Ď.
Gabi03
22.02.07,11:42
Mám to. Je to úžasný pocit. Ešte vás prosím, kde v omege zadám daňový ärad, aby sa mi zapísal do tlačiva v DP na 1 strane. Daňovákom zanesiem le DP 1,2 str. a nič iné? Ď.

Práve si ma donútial zistiť, že ja tam DÚ ani nemám zadaný :D
Zaniesieš DP a ak chceš potvrdenie o prevzatí, musíš si vypísať takú formulku. Aspoň naši daňováci to tak robia.
jana kotlarikova
22.02.07,11:50
Môžem si ho aj preforiť a nechať potvrdiť? A čo tá omega- kde to zapíšem v programe, alebo to môže byť aj bez? Aby mi to nevrátili. Ď. a pekný deň.
LubenaK
22.02.07,20:45
Číslo daňového úrade zapíšeš cez Firma - Nastavenie - Firemné iniciály - tam je kolónka pri starom DIČe - doplníš. Je tam i lupka, aby si mohla vojsť do číselníka DÚ a vyberieš ten správny.