Januš
14.01.05,09:14
SZČO - robí pre firmu, ktorá má rôzne pobočky, faktúry vystvuje na sídlo firmy, na fa neuvádza, ktorej pobočky sa práca týkala.
Môžem mu dať ubytovanie a cestovné autobusom ?
Ak ano, akým spôsobom ? Viem o nejakých zmenách v náhradách od 1.11.2004, ale pravdu povediac ja osobne som ešte nerobila žiadne cesťáky, tak neviem čo s tým alebo čo vlastne mu dať do účtovníctva ?
babenko1
15.01.05,10:39
Ubytovanie a cestovné autobusom môžeš stále dať do výdavkov podľa § 19 ods. 2 písm. e/, len zmena nastala v dietach a pri použití vlastného mot. vozidla pri prac. ceste a tie si môžeš uplatniť až od 1.11.2004
A majú uzatvorenú nejakú zmluvu medzi sebou?
Januš
20.01.05,14:46
Má objednávku na práce, tak mu to ubytovanie do účtovníctva dám, len to cestovné sa mi nejak nepozdáva, lebo on mi síce lístky z autobusu priniesol, ale začiatok cesty je niekde úplne inde než je jeho sídlo a končí tiež skôr ako v meste kde prácu vykonáva. Tak to tam radšej nedám, podľa mňa to nie je úplné a neviem ako si to chce obhájiť, čo povie,že časť cesty šiel stopom?
babenko1
22.01.05,00:08
AK Ti dal tie lístky z autobusu, urob to tak, že nástup cesty mal tam, odkiaľ išiel. Nebýva tam náhodou? Lebo sídlo firmy sa nemusí zhodovať s jeho trvalým pobytom. A okrem toho, mohol mať nejaké pracovné stretnutie v tom danom mieste, kde končil....