slnecnicalenka
19.02.07,19:19
Chcela by som sa spytat ci nepanazny vklad spolocnika (bezodplatny) sa nejakym sposobom zdanuje?

dik
j.s
19.02.07,18:31
Vklady do spolocnosti sa nezdanuju. Aspon v tom doteraz zijem. No uvideme, ci ma niekto vyvedie z mojho sna
Johanka
19.02.07,18:35
Čo by ste chceli zdaňovať, však je to výdavok!
Pri prípadnom prevode obchodného podielu sa bude v DP uvádzať ako výdavok .
dalilada
19.02.07,18:42
Chcela by som sa spytat ci nepanazny vklad spolocnika (bezodplatny) sa nejakym sposobom zdanuje?

dik

Nepeňažný vklad do spoločnosti nie je predmetom dane z príjmu. Je potrebné však mať predmet dane ohodnotený znaleckým posudkom. Pozri § 59 Obchodného zákonníka.
slnecnicalenka
20.02.07,09:26
Nepeňažný vklad do spoločnosti nie je predmetom dane z príjmu. Je potrebné však mať predmet dane ohodnotený znaleckým posudkom. Pozri § 59 Obchodného zákonníka.

citala som ten § 59, tam sa pise o nepenaznom vklade pri zakladani spolocnosti ak tomu dobre chapem, ja mam vsak na mysli vklad do uz rozbehnutej spolocnosti, ten vklad co moze ist na 413 - ostatne kapitalove fondy - tam sa uctuju ostatne penazne aj nepenazne vklady, ktore nezvysuju zakladne imanie podniku. Je uctovanie spravne? a treba aj v tomto pripade znalecky posudok? nestaci ohodnotit vlozeny vklad reprodukcnou obstaravacou cenou- ta sa podla zakona o ucto pouzije pri bezodplatnom nadobudnuti zasob alebo pri preradeni z osobneho vlastnictva do podnikania.
slnecnicalenka
20.02.07,14:35
Vklady do spolocnosti sa nezdanuju. Aspon v tom doteraz zijem. No uvideme, ci ma niekto vyvedie z mojho sna

ja tomu tiez nechapem,,, len som nasla v zdp 595/2003 § 52(13): Na zdanenie nepeňažných vkladov do základného imania obchodnej spoločnosti alebo družstva uskutočnených do 31. decembra 2003 sa použije doterajší predpis.

kto mi to vysvetli???:)