cyber
19.02.07,18:39
Prosím Vás o radu. Otváram si realitnú kanceláriu a mal som v pláne zamestnávať maklérov na pracovnú zmluvu. Môj známy ma požiadal, či by jeho syn nemohol u mňa pracovať. Lenže on chce jedine na živnostenský list. Tu na porade som čítal, že ak bude pracovať len pre mňa, tak musím platiť za neho odvody. ŽL už má vydaný, odvody si platí, má v pláne využívať vlastné auto. Ja mám tú podmienku, že chcem mať v zmluve uvedené, že bude sprostredkovať obchody len pre moju kancelériu, nechcem aby pracoval pre viac RK, to sa mi nezdá férové. Podľa tohto by bol závislý len na tomto jednom príjme. Čo odporúčate? Budem rád ak mi poradíte, možno aj niekto z oblasti realít.

ĎAKUJEM
adv
22.02.07,09:03
ano - da sa s nim uzvriet zmluva o obchodnom zastupeni , v ktorej sa da dohodnut vyhradne obchodne zastupenie v modifikovanej forme - t.j. Vy ako zastupeny budete moct popuzivat lubovolny pocet zastupcov, on vsak bude musiet robit iba pre Vas pod hrozbou zmluvnej pokuty, ak by robil pre inych. treba napisat kvalitnu pisomnu zmluvu. Proviziu by ste si dohodli napr. podla jeho uspechu pri realizacii obchodov, t.j. slo by sa na percenta. to je najspravodlivejsie podla mna. v zmluve treba tiez upravit moznosti skoncenia zmluvy ako aj kopec dalsich veci... pracovna zmluva je uplne o niecom inom - nedoporucujem. za zamestnanca sa musia platit odvody, a ak zamestnanec nie je sikovny, clovek na nom trati.