fimka
19.02.07,20:03
Vie mi prosim niekto poradit, ake doklady musime pytat od hudobnej skupiny, ktora nie je vedena v agenture?
(Ide o hotel, ktory poskytuje vramci sluzieb aj hudobnu produkciu, ktoru objednava priamo u hud. skupin alebo cez agentury)
V pripade agentury faktura nie je problem, ale v pripade hud. skupin?
Teraz to robia takto:
hud. sk. dostane objednavku, pridu, zahraju, dostanu peniaze v hotovosti a vymenia si s hotelom prijmove a vydavkove doklady.
Potrebuju od nich aj fakturu, alebo nebodaj na kazdu akciu vzdy zmluvu alebo to staci tak, ako to robili doteraz?
Vopred vdaka spriaznenej dusi, ktorá mi poradi.
fimka
19.02.07,20:05
Este maly dodatok. Tento prijem si delia a zdanuju v danovom priznani ako prilezitostny prijem. Treba v takomto pripade k vydavkovemu dokladu, na ktorom je peciatka hudobnej skupiny, dolozit aj nejaky menny zoznam clenov skupiny s rodnymi cislami?
Help, pls.
Johanka
19.02.07,20:23
Trocha mi uniká, prečo sme v porade k DPH. Sú platitelia DPH?
ondrejvla
19.02.07,20:27
Hudobné produkcie by ste mali uskutočňovať s jednoduchými zmluvami, neviem ti teraz povedať podľa ktorého §§ Obch.zákonníka, buď sú jednorázové, alebo opakované podľa miesta, času a dĺžky produkcie, no a odmeny za toto podujatie. Samozrejme, že by mala spĺňať všetky náležitosti daňového dokladu, plus doklady o úhrade, v tvojom prípade pokladničné doklady.
V prípade, že sa jedná o opakovanú činnosť hudobnej skupiny a objednávateľa podujatia, navrhujem trvalú zmluvu len s objednávkou termínu, a toto by som dala ako jeden z článkov zmluvy, že všetky ďalšie termínu budú riešené jednorázovou objednávkou.