j.hlavackova
19.02.07,19:22
Dobry den, chcela by som Vas poprosit či mi niekto vie poradit na 2 otazky:
1. Mam prijem z Talianska z a obdobie 1 - 8 mesiac ale chyba mi vyplatna paska a presne si nepamatem kolko to bolo. Od 1.9. pracujem na Slovensku. Podavam danove priznanie typu A? Je to prijem vynaty?
2. Ak mam len prijmy zo zahranicia kde som bol cely rok, mam riadnu pracovnu zmluvu. Musim podat DP?

Dakujem
Johanka
19.02.07,18:28
Dobry den, chcela by som Vas poprosit či mi niekto vie poradit na 2 otazky:
1. Mam prijem z Talianska z a obdobie 1 - 8 mesiac ale chyba mi vyplatna paska a presne si nepamatem kolko to bolo. Od 1.9. pracujem na Slovensku. Podavam danove priznanie typu A? Je to prijem vynaty?
2. Ak mam len prijmy zo zahranicia kde som bol cely rok, mam riadnu pracovnu zmluvu. Musim podat DP?

Dakujem
1. ak išlo o príjem zo závislej činnosti, tak podávaľ DP typ A. Príjmy zo zdojov v Taliansku sú v zmysle zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a Tal. zo zdanenia vyňaté.
2. Málo informácií... ak ide o daňovníka , ktorý má v SR neobmedzenú daňovú povinnosť v SR, tak podáva DP v SR z celosvetových príjmov.
Monika Kováčová
19.02.07,18:31
Ale ak sú vyňaté zo zdanenia, neznamená to, že ich nepriznáš. Odporúčam požiadať Daňový úrad o odklad na podanie DP a zohnať pásky od zamestnávateľa v Taliansku.
Johanka
19.02.07,19:14
Dobry den, chcela by som Vas poprosit či mi niekto vie poradit na 2 otazky:
1. Mam prijem z Talianska z a obdobie 1 - 8 mesiac ale chyba mi vyplatna paska a presne si nepamatem kolko to bolo. Od 1.9. pracujem na Slovensku. Podavam danove priznanie typu A? Je to prijem vynaty?
2. Ak mam len prijmy zo zahranicia kde som bol cely rok, mam riadnu pracovnu zmluvu. Musim podat DP?

Dakujem
Skús si prečítať aj to , čo sme napísali v téme, ktorú si založila minulý rok
http://www.porada.sk/t18984-prijem-zo-zahranicia.html;)