Muška
19.02.07,23:45
SZČO boli vyrúbené 3/2004 Platobným výmerom poplatky z omeškania v ZP.
Dňa 25.3.2004 požiadala o odpustenie uvedeného poplatku na základe § 23 zákona č. 273/1994 a neskorších predpisov a § 81 zákona č. 581/2004, doložila všetky žiadané doklady.
Dnes mu prišla od ZP Výzva približne v takomto znení:

"Z dôvodu ukončenia 3-ročnej lehoty na vymáhanie a pozastavením inštitútu odpúšťania do 31.05.2006, Vám oznamujeme, že Vaša žiadosť nebola riešená v komisii.
Ponukame možné riešenie:
1. písomne požiadať o splátkový kalendár - Uznanie dlhu
2. uhradiť do 28.2.
V prípade nekonania do 28.2. VšZP pristúpi k exekúcii."

Tak som tam zavolala, že ako?
Pani na VšZP mi povedala, že máme poslať uznanie dlhu /podotýkam, že uznanie dlhu, tam majú od r. 2004/ a dohodu o splátkach s odkladom.
A vraj žiadosť z roku 2004 je "stále" aktívna.....vraj máme k nej ešte doplniť nové skutočnosti, ktoré nastali od r. 2004......vraj komisia riešila len žiadosti podané do konca roku 2003 a potom bol inštitút odpúšťania pozastavený.

Tak prosím o vyjadrenie, aby sme niečo nepokazili, ak uznáme dlh a požiadame o splátkový kalendár aj keď s odkladom.

Ďakujem
tinaM
19.02.07,23:03
SZČO boli vyrúbené 3/2004 Platobným výmerom poplatky z omeškania v ZP.
Dňa 25.3.2004 požiadala o odpustenie uvedeného poplatku na základe § 23 zákona č. 273/1994 a neskorších predpisov a § 81 zákona č. 581/2004, doložila všetky žiadané doklady.
Dnes mu prišla od ZP Výzva približne v takomto znení:

"Z dôvodu ukončenia 3-ročnej lehoty na vymáhanie a pozastavením inštitútu odpúšťania do 31.05.2006, Vám oznamujeme, že Vaša žiadosť nebola riešená v komisii.
Ponukame možné riešenie:
1. písomne požiadať o splátkový kalendár - Uznanie dlhu
2. uhradiť do 28.2.
V prípade nekonania do 28.2. VšZP pristúpi k exekúcii."

Tak som tam zavolala, že ako?
Pani na VšZP mi povedala, že máme poslať uznanie dlhu /podotýkam, že uznanie dlhu, tam majú od r. 2004/ a dohodu o splátkach s odkladom.
A vraj žiadosť z roku 2004 je "stále" aktívna.....vraj máme k nej ešte doplniť nové skutočnosti, ktoré nastali od r. 2004......vraj komisia riešila len žiadosti podané do konca roku 2003 a potom bol inštitút odpúšťania pozastavený.

Tak prosím o vyjadrenie, aby sme niečo nepokazili, ak uznáme dlh a požiadame o splátkový kalendár aj keď s odkladom.

Ďakujem
Muška, bolo to asi pre desiatimi rokmi, keď žiadal môj klient o odpustene dlhu.
Jeho žiadosť mu neuznali, lebo vraj má na účte peniaze.
Následne na to išla hneď exekúcia na účet.

P.S.: Je to voľačo iné, ako potrebuješ Ty, no vidím, že sa nikto nechytá, /a ty toľkým pomáhaš/ tak aspoň to.
Muška
19.02.07,23:09
Tinka, ďakujem, že si sa chytila.
Táto SZČO, nemá NIČ - a ani peniaze na účte :D
Muška
20.02.07,11:46
nikto nevie poradiť ??
Dana K.
20.02.07,12:16
No konkrétne poradiť neviem, hoci tiež s tým máme vo firme skúsenosť. Žiadali sme o odpustenie, oni to zamietli, ale kázali nám žiadať ešte raz, potom to previedli na Veriteľa, hoci žiadosť o odpustenie tam mali, Veriteľ to postúpil zase niekam inam a tak s tým nerobíme nič. Ani sme to nezaplatili, ani sme nepodpisovali žiaden splátkový kalendár. Ale je pravda, že je to vec stará asi 3 roky.
Muška
20.02.07,12:32
Veď práve Danka, keď som sa ešte koncom roka 2004 telefonicky niekoľkokrát dožadovala, že čo je so žiadosťou, tak mi povedali, že majú toho strašne veľa, a že ak nám do roka neodpovedia, tak je to kladne vybavené. Bola to síce odpoveď "na hlavu", ale keďže potom ozaj bolo ticho, tak sme boli spokojní.......no a fčul :eek:
Dana K.
20.02.07,12:44
No inak mimotemy mňa vtedy tiež poriadne vytočili, hoci inak som dosť veľký kľudas. A šéfa vytočili tiež, tak sme to (ako som už písala) nechali tak a čakáme čo sa bude diať.
Ale keď tak rozmýšľam nad tým, čo si napísala ty, tak je to také trošku nelogické,aby ste zaslali žiadosť o splátkový kalendár a zároveň ti povedia, že žiadosť o odpustenie penále je aktívna. Ak totiž požiadam o splátky, tak nebudem žiadať o odpustenie dlhu nie?
Muška
20.02.07,12:50
Danka, veď o to práve ide, dali na výber 2 možnosti.
Ja som chcela využiť tú prvú, že uznáme dlh. Lenže oni trvajú na splnení celého prvého bodu, uznať dlh a zaslať dohodu o splátkach..........ale "vraj" žiadosť zostáva v platnosti.
Tak som z toho trošku "rozhodená" čo urobiť a nepokaziť.
Dana K.
20.02.07,13:04
Danka, veď o to práve ide, dali na výber 2 možnosti.
Ja som chcela využiť tú prvú, že uznáme dlh. Lenže oni trvajú na splnení celého prvého bodu, uznať dlh a zaslať dohodu o splátkach..........ale "vraj" žiadosť zostáva v platnosti.
Tak som z toho trošku "rozhodená" čo urobiť a nepokaziť.

Ja by som im poslala asi iba to uznanie dlhu, aj to, čo ešte potrebujú doplniť k žiadosti. Telefonicky sa rozprávaš s jednou tetuškou a rieši to druhá (tretia, štvrtá...).
Muška
20.02.07,13:05
Danka,
no musím to tento týždeň vyriešiť, lebo ma tlačí dátum.
Dám vedieť ako sme dopadli. :)
Dana K.
20.02.07,13:31
Danka,
no musím to tento týždeň vyriešiť, lebo ma tlačí dátum.
Dám vedieť ako sme dopadli. :)

Oki, daj vedieť, aspoň budeme vedieť na čo sa pripraviť v "boji" o penále so ZP;)
Muška
28.05.07,18:47
Takže dávam vedieť ako to dopadlo:
Splátkový kalendár vystavila ZP na 9 mesiacov , s posunom prvej splátky na júl 2007 .
Začiatkom júla sa máme informovať či už náhodou komisia nerozhodla o odpustení. Ak nie, má začať splácať, ale stále "vraj" má šancu, že počas splácania ....nesplatený zostatok odpustia.
Tak uvidíme :)
Katka22
28.05.07,20:20
Dobrý večer
Prestne takto dopadol aj známy (spátkovy kalendár ), mal smolu podali sme aj žiadosť o odpustenie, ale zdravotná mu neodpustila nič lebo od 01.01.2007 prestúpil do inej poisťovni , bolo mu povedané (aj vyjadrenie také prišlo )že keby neprestúpil tak mu to odpustia penále .
katkaj
29.05.07,06:11
Dobrý večer
Prestne takto dopadol aj známy (spátkovy kalendár ), mal smolu podali sme aj žiadosť o odpustenie, ale zdravotná mu neodpustila nič lebo od 01.01.2007 prestúpil do inej poisťovni , bolo mu povedané (aj vyjadrenie také prišlo )že keby neprestúpil tak mu to odpustia penále .

mimotemy To už aj zdravotné poisťovňe sú ješitné ????;)
jana007
29.05.07,06:44
My sme mali podobný prípad. Tiež sme dali žiadosť o odpustenie poplatku za omeškanie. VšZP stále neodpovedala, potom poslala korešpondenčný lístok s tým, že sa zmenila legislatíva a máme žiadať znovu. Poslala som znova žiadosť, odpovedali mi že ju vedú v evidencii. Odvtedy sa zdravotná poisťovňa neozvala. Začiatkom tohto roka nám zablokoval účet exekútor.
Boli sme na poisťovni, tam povedali že už to postúpili na riešenie exekútorovi, ale stále máme "šancu na odpustenie", tak sme dali žiadosť znova. Už sú to odvtedy 3 mesiace a ani sa neozvali. Medzitým si exekútor stiahol z účtu všetky poplatky, vrátane jeho odmeny. Dovoláme sa niekedy spravodlivosti, keď pre nich neplatí, že by mali odpovedať na naše žiadosti?
Pohar
29.05.07,06:45
kolko si stiahol exekutor ako svoju odmenu?
Katka22
29.05.07,06:46
Dobré ráno
Musím to pohľadať , potom napíšem presné znenie .
jana007
29.05.07,06:56
My sme mali poplatky z omeškania 77013,- a trovy exekúcie 22670,-. Hrozné!
Pohar
29.05.07,06:58
fíha to je fakt hrozné.........
sa nedivím že mnohí nadávajú že robia len na odvody........
Muška
20.07.07,16:59
Oki, daj vedieť, aspoň budeme vedieť na čo sa pripraviť v "boji" o penále so ZP;)
Takže dávam vedieť:

Keďže u nás to nedospelo až k exekúcii - viď môj príspevok v zadaní, tak mi prišla potešujúca správa od ZP, že odpustili 90 % penálov /keďže je SZČO nemajetná s nulovým účtom/ na základe Metodického pokynu generálneho riaditeľa VšZP č. 31/2/2007
tinaM
20.07.07,20:05
Takže dávam vedieť:

Keďže u nás to nedospelo až k exekúcii - viď môj príspevok v zadaní, tak mi prišla potešujúca správa od ZP, že odpustili 90 % penálov /keďže je SZČO nemajetná s nulovým účtom/ na základe Metodického pokynu generálneho riaditeľa VšZP č. 31/2/2007
mimotemy Muška, tak blahoželám:) .