Konzulta
20.02.07,07:00
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť v nasledujúcej veci:
Slovenská s.r.o. (platca DPH) vyšle svojich zamestnancov pracovať-poskytuje služby -výroba kovových konštrukcií(nie sú súčasťou nehnuteľnosti-ide o výrobky) Holandskej s.r.o. (platca DPH). Ako bude slovenská s.r.o. faktúrovať uvedené služby? S DPH alebo bez DPH? Ďakujem
Milan Benka
20.02.07,09:42
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť v nasledujúcej veci:
Slovenská s.r.o. (platca DPH) vyšle svojich zamestnancov pracovať-poskytuje služby -výroba kovových konštrukcií(nie sú súčasťou nehnuteľnosti-ide o výrobky) Holandskej s.r.o. (platca DPH). Ako bude slovenská s.r.o. faktúrovať uvedené služby? S DPH alebo bez DPH? Ďakujem


Môže to byť - práca na hnut. hm. majetku - §15/6 s výnimkou 16/7

alebo

dočasné pridelenie zamestnancov - §15/8 e;

V oboch prípadoch to nie je predmetom dane na Slovensku a faktúruješ mimo DPH.