ibiza
20.02.07,08:18
Ahojte poraďáci, viem, že sa tu toho popísalo už kopec, ale nikde som nenašla odpovede na moje otázočky...

Chcem Vás teda v krátkosti poprosiť o rýchlu radu...

SZČO uskutočňuje pracovné cesty mimo obvyklého miesta výkonu práce. Cestuje vlakom a odkladá si cestovné lístky. Potrebujem vystaviť CP. Vystavujem klasický CP aký sa požíva vo firmách pre zamestnancov? Pričom potom do Priezviska, mena... vypisujem údaje SZČO? Bude to takto v poriadku? A čo potom podpisy štatutárnych zástupcov? Tam sa všade bude podpisovať SZČO?

A potom druhá vec, ktorá ma trápi... Mám napríklad hotové vyúčtovanie pracovnej cesty.. trebárs dáme 253,- Sk (cestovné + stravné). Kam to ide do peňažného denníka? do ktorého stĺpca? Ako prevádzková réžia?

Vopred ďakujem. :)
Martin Mocko
20.02.07,07:22
1. Priznám sa..neviem. Ale ja osobne pri SZČO cesty nepíšem cez cesťák, alebo normálne cez výdavkový doklad, kde napíšem i účel cesty.

2. Prevádzková réžia.
ibiza
20.02.07,07:26
Ďakujem. Len podľa mňa ten cesťák je asi potrebný. Len si niesom istá ako ho vypísať. Pritom je to asi iba banalita.
Chobot
20.02.07,08:02
Ahojte poraďáci, viem, že sa tu toho popísalo už kopec, ale nikde som nenašla odpovede na moje otázočky...

Chcem Vás teda v krátkosti poprosiť o rýchlu radu...

SZČO uskutočňuje pracovné cesty mimo obvyklého miesta výkonu práce. Cestuje vlakom a odkladá si cestovné lístky. Potrebujem vystaviť CP. Vystavujem klasický CP aký sa požíva vo firmách pre zamestnancov? Pričom potom do Priezviska, mena... vypisujem údaje SZČO? Bude to takto v poriadku? A čo potom podpisy štatutárnych zástupcov? Tam sa všade bude podpisovať SZČO?

Nech vypíše klasické vyúčtovanie služ. cesty a podpíše ho. Bude tam iba jeho podpis, tento doklad slúži iba jemu, aby zdokladoval oprávnenosť nákladu.

A potom druhá vec, ktorá ma trápi... Mám napríklad hotové vyúčtovanie pracovnej cesty.. trebárs dáme 253,- Sk (cestovné + stravné). Kam to ide do peňažného denníka? do ktorého stĺpca? Ako prevádzková réžia?

Toto neviem.

Vopred ďakujem. :)

Odpovede v texte.
ibiza
20.02.07,09:35
Pridá ešte niekto niečo? Zaujímalo by ma teda, či bude stačiť iba to vyúčtovanie služobnej cesty (vytvorím si nejaký vlastný formulárik obdobný ako cesťák) alebo to musí byť práve ten klasický cesťák?

Ď.
Zita5
20.02.07,09:41
Vypísať Cestovný príkaz , môžeš aj sumárny za 1 x mesiac . Účtuješ do prevádzkovej réžie - VOZD . Doporučujem vytvoriť analytiku.

Cestovný príkaz máš aj na Porade .
Martin Mocko
20.02.07,09:42
Pridá ešte niekto niečo? Zaujímalo by ma teda, či bude stačiť iba to vyúčtovanie služobnej cesty (vytvorím si nejaký vlastný formulárik obdobný ako cesťák) alebo to musí byť práve ten klasický cesťák?

Ď.

Ja používam toto... je tam i zahraničná cesta ...i slovenská
ibiza
20.02.07,12:15
no to je v podstate klasický cestovný príkaz. Ďakujem, myslím, že to už zvládnem. Našla som tu aj nejaké vyplnené vzory. :))
Chobot
20.02.07,12:38
Pridá ešte niekto niečo? Zaujímalo by ma teda, či bude stačiť iba to vyúčtovanie služobnej cesty (vytvorím si nejaký vlastný formulárik obdobný ako cesťák) alebo to musí byť práve ten klasický cesťák?

Ď.

Zákon o cest. náhradách nepredpisuje, že vyúčtovanie musí byť na predpísanom tlačive. Môže to byť aj vlastný formulár nejakej firmy, dôležité je, aby to malo podstatné náležitosti, ktoré sú potrebné k správnemu vyúčtovaniu.
MANAGERIA
20.02.07,12:56
Ja osobne cesťáky vypisujem aj ako SZČO je to prehľadnejšie a lepšie sa potom obhajujú p.cesty, robím to vo vlastnom záujme , zákon to nikde neukladá
ibiza
20.02.07,14:21
a ešte posledná vec.. stačí ak budem robiť napríklad ten A4 cestovný príkaz? SZČO robí tých ciest tak 7 do mesiaca... môžem to celé tam dať? a vyúčtujem to na konci mesiaca úhrnom aj so stravným? čo vy na to?
ibiza
20.02.07,14:22
a musím k nim prikladať aj nejaké správy z pracovných ciest?
Chobot
20.02.07,14:40
a ešte posledná vec.. stačí ak budem robiť napríklad ten A4 cestovný príkaz? SZČO robí tých ciest tak 7 do mesiaca... môžem to celé tam dať? a vyúčtujem to na konci mesiaca úhrnom aj so stravným? čo vy na to?


Ja myslím, že by to tak išlo. Jeden súhrnný cesťák za mesiac.
Chobot
20.02.07,14:41
a musím k nim prikladať aj nejaké správy z pracovných ciest?

Nie je to povinnosť.
eop
06.03.07,17:22
Ja osobne cesťáky vypisujem aj ako SZČO je to prehľadnejšie a lepšie sa potom obhajujú p.cesty, robím to vo vlastnom záujme , zákon to nikde neukladá

Chcela by som sa spýtať: Keď szčo chodí na pracovné cesty vlakom. Napíšem cesťák, vyčíslim tam sumu cestovného + podložím lístky ale chcela som sa spýtať ako je to so stravným? Keď má prac.cestu napr.tých 5hod - t.j. 48,95 nárok na stravné (mám namysli rok 2006), ale musím to podložiť aj dokladom, že sa naozaj stravoval? Stravenky nemá. Ďakujem.
Zita5
06.03.07,17:25
Chcela by som sa spýtať: Keď szčo chodí na pracovné cesty vlakom. Napíšem cesťák, vyčíslim tam sumu cestovného + podložím lístky ale chcela som sa spýtať ako je to so stravným? Keď má prac.cestu napr.tých 5hod - t.j. 48,95 nárok na stravné, ale musím to podložiť aj dokladom, že sa naozaj stravoval? Stravenky nemá. Ďakujem.



http://www.porada.sk/t38433-sadzby-stravneho-v-slovenskych-korunach-pri-pracovnych-cestach.html

Vyučtovanie pracovnej cesty vyúčtuješ na cestovnom príkaze podľa priloženého časového pásma a príslušnej sadzby stravného .
eop
06.03.07,17:29
http://www.porada.sk/t38433-sadzby-stravneho-v-slovenskych-korunach-pri-pracovnych-cestach.html

Vyučtovanie pracovnej cesty vyúčtuješ na cestovnom príkaze podľa priloženého časového pásma a príslušnej sadzby stravného .

Tak nemusím mať podložené nejakým bločkom z reštaurácie, že na tej pracovnej ceste naozaj jedol a môžem mu vyplatiť sumu cestovného + stravného (na príslušné časové pásmo)? Ďakujem.
Zita5
06.03.07,17:31
Tak nemusím mať podložené nejakým bločkom z reštaurácie, že na tej pracovnej ceste naozaj jedol a môžem mu vyplatiť sumu cestovného + stravného (na príslušné časové pásmo)? Ďakujem.

Ešte tu prikladám link

http://www.porada.sk/showthread.php?p=360821#post360821

Pokiaľ je na pracovnej ceste , neprikladáš žiadny blok ani stravný lístok .
Tweety
06.03.07,17:32
Tak nemusím mať podložené nejakým bločkom z reštaurácie, že na tej pracovnej ceste naozaj jedol a môžem mu vyplatiť sumu cestovného + stravného (na príslušné časové pásmo)? Ďakujem. Iba podotýkam, že cestovné a stravné pri Pracovnej ceste je niečo iné, než príspevok na stravovanie za každý odpracovaný deň, ktorý je vo výške 89.-
eop
06.03.07,17:54
Iba podotýkam, že cestovné a stravné pri Pracovnej ceste je niečo iné ČO INÉ? - z tohoto niečo iné moc neviem, než príspevok na stravovanie za každý odpracovaný deň, ktorý je vo výške 89.-

Pod pojmom cestovné som myslela lístky za vlak (ako som písala vyššie)
a stravné podľa (č.615/2005 Z.z.) časového pásma.
Ja už tomu vôbec nechápem. Tak ak bol szčo na tuzemskej pracovnej ceste od 5-12 hod, má lístky na vlak 2 x 100,- Sk
Do nákladov si môže dať 89,- Sk + 200,- Sk = 289,- Sk ? Alebo nie?
Tweety
06.03.07,17:55
Pod pojmom cestovné som myslela lístky za vlak (ako som písala vyššie)
a stravné podľa (č.615/2005 Z.z.) časového pásma.
Ja už tomu vôbec nechápem. Tak ak bol szčo na tuzemskej pracovnej ceste od 5-12 hod, má lístky na vlak 2 x 100,- Sk
Do nákladov si môže dať 89,- Sk + 200,- Sk = 289,- Sk ? Alebo nie?
Áno, stravné plus vlak, a prípadne iné výdavky.
Zita5
06.03.07,17:59
Pod pojmom cestovné som myslela lístky za vlak (ako som písala vyššie)
a stravné podľa (č.615/2005 Z.z.) časového pásma.
Ja už tomu vôbec nechápem. Tak ak bol szčo na tuzemskej pracovnej ceste od 5-12 hod, má lístky na vlak 2 x 100,- Sk
Do nákladov si môže dať 89,- Sk + 200,- Sk = 289,- Sk ? Alebo nie?

Prečo tomu nechceš veriť:) , však bol na pracovnej ceste , má lístky preukazujúce , že použil vlakové spojenie ......a samozrejme k tomu si uplatní aj príslušné stravné .
eop
07.03.07,08:00
Prečo tomu nechceš veriť:) , však bol na pracovnej ceste , má lístky preukazujúce , že použil vlakové spojenie ......a samozrejme k tomu si uplatní aj príslušné stravné .

Prepáčte za tú moju nechápavosť, už tomu rozumiem. Začalo ma vtedy mýliť stravné pre PC a stravné normálne za odpracovaný deň. Tak pri PC nemusí zdokladovať stravu a vyplatí sa mu 89,- a pri odpracovanom dni (v r.2006) by mal mať stravenky, alebo preukázať stravu a z toho sa dá do daň.výdavkov 48,95 Sk.
Ďakuuuuujem Vám za trpezlivosť. :D :D :D
Tweety
07.03.07,08:04
Prepáčte za tú moju nechápavosť, už tomu rozumiem. Začalo ma vtedy mýliť stravné pre PC a stravné normálne za odpracovaný deň. Tak pri PC nemusí zdokladovať stravu a vyplatí sa mu 89,- a pri odpracovanom dni (v r.2006) by mal mať stravenky, alebo preukázať stravu a z toho sa dá do daň.výdavkov 48,95 Sk.
Ďakuuuuujem Vám za trpezlivosť. :D :D :D
Správne tak, iba upresním, ak má vyplatené diéty počas PC, nemá nárok na stravenku( ak v tento deň nebol na pracovisku viac ako 4 hod.)