vrbovnica
20.02.07,08:36
poradi mi niekto?....doteraz som robila mesacne vykazy do zdravotnej poistovne tak ze mi program vyplnil tlacivo a odniesla som to do zdravotnej poistovne.....chcem prejst na elektronicke podavanie vykazov, na dôvere mi povedali ze sa musim zaregistrovat na nete, skusala som ale ako, ked nemam heslo ani grid kartu? co mam robit? dakujem
Tweety
20.02.07,07:37
poradi mi niekto?....doteraz som robila mesacne vykazy do zdravotnej poistovne tak ze mi program vyplnil tlacivo a odniesla som to do zdravotnej poistovne.....chcem prejst na elektronicke podavanie vykazov, na dôvere mi povedali ze sa musim zaregistrovat na nete, skusala som ale ako, ked nemam heslo ani grid kartu? co mam robit? dakujem
Je potrebné zájsť do ZP a žiadať kartu, heslo...
vrbovnica
20.02.07,07:38
ved sme boli, ale povedali ze to mame urobit cez net
Martin Mocko
20.02.07,07:46
Na stranke:

https://www.dovera.sk/pz/login.asp

Je vľavo odkaz: "Zaregistrujte sa" - klikni tam. Ďalej postupuj podľa pokynov, čo je tam napísané.
Ale tuším bude treba 3x vytlačiť vyplnenú, podpísanú žiadosť a poslať s výpisom z OR na poisťovňu. Oni ti pošlú heslo i gridkartu. (Aspoň tak to bolo pri VŠZP)
Gabi03
21.03.07,09:32
Obnovujem túto tému, lebo si neviem rady.
Dala som sa zaregistrovať, napísala IČO, ŠS a vypísalo mi nasledovné:
Úvodná stránka (http://www.dovera.sk/index.asp)
Registrácia do privátnej zóny
Ďalej nič. Prázdna stránka. Vie mi niekto poradiť?
endrju
21.03.07,09:39
Treba použiť "správny" a najmä správne nastavený internetový prehliadač. Internetové stránky Dôvery nedôverujú "nesprávnemu" prehliadaču a aj ten "správny" musí byť správne nastavený. Neviem, či Ti dokáže niekto poradiť viac takto na diaľku.
Príčin zobrazenia prázdnej stránky môže byť viac a určite sa všetky nedajú "vychytať" bez toho, aby sedel priamo pri Tvojom počítači.
Z vlastnej skúsenosti si dovoľujem tvrdiť, že internetový portál tejto poisťovne patrí k tým "slabším" :(
Gabi03
21.03.07,09:41
Tak to sa nemusím až tak snažiť vybaviť si elektronickú komunikáciu?! :) Hlavne ak je to jeden zamestnanec.... :---
endrju
21.03.07,09:45
S touto konkrétnou poisťovňou je asi menej problémov pokiaľ sa im zasielajú papierové výkazy (ak je to možné = ak poisťovňa nenúti zamestnávateľa k posielaniu elektronických výkazov). :cool:
evina
21.03.07,09:49
Treba použiť "správny" a najmä správne nastavený internetový prehliadač. Internetové stránky Dôvery nedôverujú "nesprávnemu" prehliadaču a aj ten "správny" musí byť správne nastavený. Neviem, či Ti dokáže niekto poradiť viac takto na diaľku.
Príčin zobrazenia prázdnej stránky môže byť viac a určite sa všetky nedajú "vychytať" bez toho, aby sedel priamo pri Tvojom počítači.
Z vlastnej skúsenosti si dovoľujem tvrdiť, že internetový portál tejto poisťovne patrí k tým "slabším" :(

Ja napr. nemôžem používať ich stránku na vyplňovanie výkazov vôbec. Už 2x mi "odpálil" tlačiareň. Keď som dala tlač výkazu, naraz ticho a tlačiareň bola preč s počítača. Musela som to opravovať cez núdzový stav PC podľa inštrukcií a znova inštalovať tlačiareň, čo bol pre mňa nadľudský výkon:D a strata dňa zo života.Odteraz ich stránku obchádzam z ďaleka...
Gabi03
05.04.07,08:22
Tak ja idem riskovať používať elektronickú komunikáciu s touto poisťovňou... uvidíme, čo bude.
Inak minule, keď som sa registrovala a nešlo mi to a išla som na pobočku a ani im to nešlo, tak nakoniec to išlo a poštou mi prišlo 8!!! grid kariet. :D
endrju
05.04.07,10:10
Tak ja idem riskovať používať elektronickú komunikáciu s touto poisťovňou... uvidíme, čo bude.
Inak minule, keď som sa registrovala a nešlo mi to a išla som na pobočku a ani im to nešlo, tak nakoniec to išlo a poštou mi prišlo 8!!! grid kariet. :D

Máš sa na čo tešiť.
Výzvy na opakované predloženie nejakého zatúlaného dokumentu Ti tiež možno budú chodiť v 8 kópiách.
Penále a pokuty za nesplnenie nejakej povinnosti v 8 násobnej výške - to bude potešenie... :D :rolleyes:
brm
08.04.07,15:43
ja som sa tiež pokúšala zaregistrovať jednu firmu na elektronické zasielanie a furt to nešlo...a zrazu firma obdržala 3 grid karty...majú to vymakané:D
brm
19.04.07,14:16
ZážITOK PRE BOHOV tie ich grid karty...od pondelka sa snažím dve vrátiť a jednu aktivovať...moje nervy, na pobočku na cintorínskej ani nechodte...sú vadní...oni nevedia čo s tým a vraj čo tam vôbec chodím, a aj výkazy sa predsa dávajú na čulenovu...kukala som jak zbrnahuk....je štvrtok a ja stále nemám aktivovanú kartu...zajtra idem spraviť cirkus na čulenovu, som zvedavá či sa dostanem ďalej ako do podateľne...:mad:
endrju
19.04.07,14:33
Nemali by na Čulenovu nabehnúť aj reportéri z Nového času? :eek: To zaváňa príbehom do čiernej kroniky :D
brm
21.04.07,19:31
no sláva hurá ...mám aktivovanú grid kartu do Dôvery...treba ísť rovno na čulenovu a trvá to 15 sekúnd...ušetríte si týždeň života...fuj:(
endrju
21.04.07,21:27
no sláva hurá ...mám aktivovanú grid kartu do Dôvery...treba ísť rovno na čulenovu a trvá to 15 sekúnd...ušetríte si týždeň života...fuj:(
Pre východné Slovensko mimoriadne pozitívna správa. Taký výlet do Bratislavy za účelom aktivácie GRID karty určite poteší. :) :cool: ;)
Gabi03
23.04.07,06:18
:D
Mne to spravili cez telefón. ;)
VERONIKA6
23.04.07,06:41
Taktiež som mala problém s odoslaním výkazu. Grid kartu mám a keď som sa prihlásila prihlasovacím číslom a heslom ktoré mi poslali, stále ma vracalo späť. Volal so do poisťovne, či mám grid kartu zaktivovanú. Bola. Dali mi telefónne číslo 02/57264302 kde som volala a tam sme spolu zmenili prihlasovacie meno a heslo a už mi to išlo.
Petra29
06.08.08,19:29
V el.prístupe, v časti Prehľady - prijaté výkazy preddavkov, neviem otvoriť žiaden z podaných výkazov. Ponúkne mi uložiť súbor na disk, tento následne neotvorím v žiadnom programe. Nemám, čo odložiť do šanónu :), že som uskutočnila podanie.

Nemáte s tým niekto skúsenosť, viete otvárať podané výkazy?

/Poznamenávam, že do minulého mesiaca som tento problém nemala./
m.hladka
06.08.08,19:52
Aj mne to začalo tento mesiac robiť, asi majú nejakú chybu. Zatiaľ som si to stiahla zo svojho programu a poznamenala, že je to podané. Neskôr sa na to pozriem znova.
Petra29
06.08.08,20:18
Aj mne to začalo tento mesiac robiť, asi majú nejakú chybu. Zatiaľ som si to stiahla zo svojho programu a poznamenala, že je to podané. Neskôr sa na to pozriem znova.
Už som im napísala.., ak by o tej chybe nevedeli:)
m.hladka
06.08.08,20:26
Fajn, som zvedavá. Ď.
Petra29
12.08.08,19:30
Dnes som posielala ďalšie výkazy, chyba u mňa stále pretrváva.
Zároveň pripínam odpoveď zo ZP /snáď dôjde aj ďalšia/:

Odpoveď:
Vo veciach tlace a hlasenych chyb v nezobrazenych prehladoch komunikujeme s dodavatelom IS ZPD.
Llívia
17.05.10,11:10
Poslala som cez elektronikcú podateľňu výkaz. Všetko prešlo OK, výkaz je spracovaný. Výkaz sa mi podarilo vytlačiť, ale prílohu nie. Prílohu som ani nikde nenašla, kde by sa dala otvoriť a pozrieť, čo v nej vôbec je. Vo výkaze v kolonke "Počet strán prílohy výkazu" nie je nič (prázdne políčko). Ako si overím, či vôbec príloha prešla a čo v nej bolo?
katka50
17.05.10,11:27
Klikni si prehľady, potom odoslané dávky, potom si daj vo výkaze Zobraziť a klikni na otvoriť. Tu máš prílohu - zoznam poistencov.

V prehľadoch – Mesačné výkazy preddavkov, potom v akt. mesač. výkaze klikni zobraziť, klikni na MVY Sumárna strana, daj otvoriť a máš sumárnu stranu.
Llívia
17.05.10,17:04
Klikni si prehľady, potom odoslané dávky, potom si daj vo výkaze Zobraziť a klikni na otvoriť. Tu máš prílohu - zoznam poistencov.

V prehľadoch – Mesačné výkazy preddavkov, potom v akt. mesač. výkaze klikni zobraziť, klikni na MVY Sumárna strana, daj otvoriť a máš sumárnu stranu.

Ďakujem za radu, zajtra vyskúšam.:)
Llívia
18.05.10,08:04
Klikni si prehľady, potom odoslané dávky, potom si daj vo výkaze Zobraziť a klikni na otvoriť. Tu máš prílohu - zoznam poistencov.

Tá príloha sa otvorila v "poznámkovom bloku". Nie je tam žiadna tabuľka, len sú za sebou písané rodné čísla, počet dní atď. Vyzerá to takto: 111111111/30/10.00/4.00/400.00/400.00/40.00/16.00/56
Príloha sa zobrazuje len v tejto forme, alebo sa dá vytlačiť aj tak, aby tam bola tabuľka, príp. aby to bolo prehľadnejšie?
Sabadka
18.05.10,08:39
Tá príloha sa otvorila v "poznámkovom bloku". Nie je tam žiadna tabuľka, len sú za sebou písané rodné čísla, počet dní atď. Vyzerá to takto: 111111111/30/10.00/4.00/400.00/400.00/40.00/16.00/56
Príloha sa zobrazuje len v tejto forme, alebo sa dá vytlačiť aj tak, aby tam bola tabuľka, príp. aby to bolo prehľadnejšie?

Prílohu vytlačíš len v tejto forme, do tabuľky ti vytlačí len prvú stranu.
katka50
18.05.10,08:49
Tá príloha sa otvorila v "poznámkovom bloku". Nie je tam žiadna tabuľka, len sú za sebou písané rodné čísla, počet dní atď. Vyzerá to takto: 111111111/30/10.00/4.00/400.00/400.00/40.00/16.00/56
Príloha sa zobrazuje len v tejto forme, alebo sa dá vytlačiť aj tak, aby tam bola tabuľka, príp. aby to bolo prehľadnejšie?
Ja som našla len tento spôsob, ale aspoň niečo...
kkllc
15.07.11,12:06
Od 1.7. musí zamestnávateľ s 3 zamestnancami podávať výkaz len elektronicky. 6.7. som sa zaregistrovala a 12.7. som vraj mala odoslanú grid kartu. Do dnes mi neprišla. Ako mám podať výkaz ked 15. máme výplatný termín a ja idem od pondelka na dovolenku? Neviete či to môžem dať ešte v papierovej forme? Sú za to pokuty?
mizu24
15.07.11,13:58
skús si tam zavolať, v Unione pani tvrdila, že stačia a potom sa spätne nahodia elektronicky. Ja som sa registrovala 29.6. a ešte mi nič neprišlo.
btt12
14.03.13,21:19
Nevie mi prosim niekto poradit, co sa standardne zadava ako prihlasovacie meno a heslo do dovery? Pre elektronicke podavanie som sa prihlasila pred mesiacom, minuly mesiac som aj podala, ale teraz si neviem spomenut ako som sa tam vlastne dostala.:mee: dakujem
tictac7
14.03.13,21:31
Nevie mi prosim niekto poradit, co sa standardne zadava ako prihlasovacie meno a heslo do dovery? Pre elektronicke podavanie som sa prihlasila pred mesiacom, minuly mesiac som aj podala, ale teraz si neviem spomenut ako som sa tam vlastne dostala.:mee: dakujem

dostala si prihlasovacie meno, aj heslo, spolu s grid-kartou. Meno, aj heslo sú nezmyselné kombinácie neviemkoľkomiestne písmeniek a čísielok a určite si ich nevieš zmeniť, musíš používať len to, čo Ti oni pridelili. Takže hľadaj - niekde to máš založené....
btt12
14.03.13,21:44
Mam to!!! dakujem za indicie ;)
tictac7
14.03.13,21:53
rado sa stalo :-)