TatianaM
20.02.07,08:12
:confused: Poprosím niekoho, kto má skúsenosti s účtovaním podľa zákaziek v podvojnom účtovníctve Softip Packet, či by mi neporadil čo to všetko obdnáša.
scorp
21.02.07,13:59
Predpokladam, ze sa jedna o uctovnictvo, t.j. H_UCT v terminologii Softipu. Ide o dokonfigurovanie programu-nastavenie parametrov-kontrola na cislo zakazky. Dalej kazdy nakladovy a vynosovy ucet musi byt upraveny, aby bol sledovany podla zakaziek. Mam to odskusane na stavebnej firme-firmach, kde sa uctovanie podla zakaziek najviac uplatnuje. Treba totiz este nastavit aj kalkulacne polozky. Ak chcete viac, postup je aj v prirucke (nejaky).
TatianaM
22.02.07,10:24
Ďakujem za radu, ešte pred Vašim príspevkom som sa s tým nejako potrápila s pomocou HOT-line Softipu. Zatiaľ som začala sledovať len tržby podľa zákaziek, pretože náklady sledujeme cez iný softvér. Ale postupne by som chcela prejsť aj na sledovanie nákladov. Nemám však skúsenosti s napĺňaním položiek kalkulačného vzorca. Nemôžte mi poslať Vaše naplnenie v Softipe? Aby som si urobila nejakú predstavu. Zatiaľ ďakujem pekne
scorp
22.02.07,13:17
Ďakujem za radu, ešte pred Vašim príspevkom som sa s tým nejako potrápila s pomocou HOT-line Softipu. Zatiaľ som začala sledovať len tržby podľa zákaziek, pretože náklady sledujeme cez iný softvér. Ale postupne by som chcela prejsť aj na sledovanie nákladov. Nemám však skúsenosti s napĺňaním položiek kalkulačného vzorca. Nemôžte mi poslať Vaše naplnenie v Softipe? Aby som si urobila nejakú predstavu. Zatiaľ ďakujem pekne

Teoreticky ano, ale asi by vam to bolo nanic. Vy si sami musite povedat-urcit, ktore ucty chcete do klakulacnej polozky spotreba materialu. Ak si v ciselniku kalk.poloziek vytvorim polozku ozn. napr.001 ako spotreba materialu, potom v uct.osnove je potrebne vybrat vsetky ucty ktore chcete sledovat pod spotrebou materialu a zadat tam "sledovat podla kal.vzorca 001"-analogicky ostatne. Clenenie nakladov su musite zvolit sami. Konkretne aj v nasom pripade sme nieco zacali, ale v skutocnosti to sledujeme trocha inak, lebo to nevyhovuje. V roku 2007 to musim opravit.
TatianaM
23.02.07,05:44
Zatiaľ ďakujem pekne, keď to začnem praktizovať určite sa ešte ozvem. Pekný záver pracovného týždňa
TatianaM
23.02.07,05:52
Ďakujem pekne. Keď to začnem praktizovať určite sa ešte ozvem. Pekný záver pracovného týždňa.