Konzulta
20.02.07,08:50
Nemá niekto recept na syrovú omáčku na cestoviny? V reštike som jedla cestoviny s tromi druhmi syra.
mysimis
20.02.07,07:53
Ja ju robím "od oka". Dám si zohriať smotanu na varenie, do toho si dáš roztopiť syry /ja osobne dávam tam tavený syr, plesňový syr Niva, tvrdý syr, ktorý pokrájam na menšie kúsky/. Keď sú syry roztopené omáčka je hotová. Pozor nevariť dlho a na prudkom ohni, lebo sa zrazí.
Marína
20.02.07,08:02
anmary
20.02.07,08:15
Ja ju robím "od oka". Dám si zohriať smotanu na varenie, do toho si dáš roztopiť syry /ja osobne dávam tam tavený syr, plesňový syr Niva, tvrdý syr, ktorý pokrájam na menšie kúsky/. Keď sú syry roztopené omáčka je hotová. Pozor nevariť dlho a na prudkom ohni, lebo sa zrazí.


Ja robím podobne, najskôr si dám osmažiť trocha šunky, potom pridám syry, biely jogurt príp. smotanu na varenie a koreniny.
marči
20.02.07,12:15
Ja ju robím "od oka". Dám si zohriať smotanu na varenie, do toho si dáš roztopiť syry /ja osobne dávam tam tavený syr, plesňový syr Niva, tvrdý syr, ktorý pokrájam na menšie kúsky/. Keď sú syry roztopené omáčka je hotová. Pozor nevariť dlho a na prudkom ohni, lebo sa zrazí.

Robím ju podobne. V troche mlieka rozmiešam tavené syry, tvrdý syr a Nivu, dám variť, pridám kyslú aj sladkú smotanu a dochutím oreganom.
uko
20.02.07,13:49
poznam dve hotove kupne syrove omacky. jedna je v prasku a jedna taka ako syrokrem, co sa zohrievava vo vode alebo v mikrovlnke. neviem ci mozem povedat znacky. s prvou zapekam kurca. druha je vyborna na varenu brokolicu
mňam :---
Gabi03
20.02.07,14:01
Ja robievam perfektnú syrovú omáčku k mäsu. Na horúcomoleji krátko opražím mäsko obalené múkou, vyberiem, do oleja dám na menšie kocky nakrájanú cibuľu a na plátky nakrájané šampióny, vložím mäsko a dusím do mäkka. Keď je mäso hotové, vyberiem do misky, do výpeku dám postrúhaný tvrdý syr, trochu šľahačkovej smotany a trochu bieleho korenia (biele korenie dávam skoro všade :) ), ak je tak vňať z petržlenu. Ak sa syr roztopí, vylejem celú omáčku na mäso. A mňam. :---
Ofélia
20.02.07,14:36
1 balík mrazenej brokolice
1 syr bambino
3 trojuholníčky karičky
250 ml sladkej smotany
1 konzerva šampionov
1 cibuľa
1/5 lyž Podravky, soľ, mleté čierne korenie, bazalka, olej
1lyž. HL. múky
1 balík cestovín
Na oleji speníme cibuľu, pridáme šampiony, podusíme. Podlejeme to 2 dcl vody, necháme zovrieť. Pridáme syr, soľ, korenie, bazalku. Keď sa syr roztopí pridáme brokolicu a varíme cca 10 minút. V smotane rozmiešame hladkú múku. Keď je brokolica mäkká zalejeme ju smotanou. Pridáme podravku a opatrne premiešame, varíme ešte cca 3 minúty. Cestoviny uvaríme podľa návodu, rozdelíme do tanierov na ne dáme brokolicu a podlejeme omáčkou. Dobrú chuť.
ajacik
20.02.07,18:40
tá moja tu bude vyzerať ako "chudobný príbuzný". ;)

pochúťková smotana, niva, cesnačik........všetko spolu roztopiť a papať :)
Gabi03
21.02.07,05:57
tá moja tu bude vyzerať ako "chudobný príbuzný". ;)

pochúťková smotana, niva, cesnačik........všetko spolu roztopiť a papať :)

Ale nieeee, ja môžem aj nivu aj cesnaku (hlavne aby som bola doma :D ). Určite to vyskúšam. ;)
marči
21.02.07,07:21
Ešte ma napadol jeden recept...! :)


OMÁČKA NA ŠPAGETY


Niva, eidam, sladká smotana, olej, slanina, šampiňóny, šunková saláma, oregano, čierne korenie, soľ, petržlenová vňať

Šampiňóny orestujeme. Popražíme slaninku, pridáme smotanu a Nivu. Trocha povaríme a pridáme šampiňóny, okoreníme, osolíme a ešte povaríme, potom pridáme nakrájanú salámu. Hotové cestoviny posypeme postrúhaným syrom.

Je to výborné, dobrú chuť !
mrpipo
20.03.07,09:11
My to robíme takto: na oleji speníme min 3 velke cibule do sklovita potom pridáme asi 200-250 dkg Nivy a rozpustíme ju v tom oleji, ked je rozpustená tak pridať kyslú smotanu (aj 2) a je to hotové!!!!!!!!!!Date na cestoviny a jete!Mňam mňam
claudi
03.04.07,11:27
naša syrová omáčka, do hrnca si dám asi 2 dcl mlieka, a dam tam syry ake sa prave nachadzaju v chladničke, čím viac druhov, tým je lepšia. pridám smotanu, soľ a potom kto čo má rad a k čomu to robím /syn miluje špenátové halušky so syrovou omáčkou to by jedol stále :rolleyes: / cesnak, oregáno, vegeta................