Birn
20.02.07,09:46
Sme platcami DPH, kúpili sme tovar / meď / v Belgicku dátum dodania 31. 1.07, poslali nám faktúru na sumu 41 000,- Sk. Prosím Vás má to nejaký vplyv na daňové priznanie DPH za 1/2007. Poraďte mi nemám so zahraničnými faktúrami žiadne skúsenosti.

Vďaka Birn
ALBO
20.02.07,09:04
Ano, ak sú plátcovia DPH. Potom mali na FA uviesť, že DP sa prenáša na vás a vy robíte samozdanenie. DP je deň vystavenia Fa ak je vystavená po dodaní tovaru.
Birn
20.02.07,09:15
Asi nie sú platcami DPH, lebo na fa mám code 2 /0,00% - 41 000Sk /.
To znamená, že celú sumu 41 000 si dám do nákladov ako nákup tovaru na 504 a v daňovom priznaní DPH sa mi to neodzrkadlí / nezaradím to do DPH / ?
Velettka
20.02.07,10:29
na stranke www.drsr.sk si mozete overit ci j platcom alebo nie je platcom DPH. Ak je platcom DPH tak si uvedenu sumu prepocitate datumom vystavenia FA na Sk (kurz NBS) a uvediete to do danoveho priznania k DPH za 1/2007 ako DPH ktoru mate odviest ale zaroven aj odpocet DPH, ktoru by vam v tej istej sume mal vratit DÚ, cize vysledny efekt je taky, ze nezaplatite nic navyse, akurat to musi byt vycislene v DP :-)
Birn
20.02.07,12:39
Ďakujem veľmi pekne. Overila som si na drsr, a tí belgičania sú platcami DPH. Ale ja nemusím prepočítať kurz NB však, lebo fa je v Sk. A tú daň zapíšem do daňového priznania DPH na riadok 9 a 10/tovary a služby, pri ktorých príjemca platí daň podľa § 69 ods. 7 zákona / ?
ALBO
20.02.07,12:51
Ďakujem veľmi pekne. Overila som si na drsr, a tí belgičania sú platcami DPH. Ale ja nemusím prepočítať kurz NB však, lebo fa je v Sk. A tú daň zapíšem do daňového priznania DPH na riadok 9 a 10/tovary a služby, pri ktorých príjemca platí daň podľa § 69 ods. 7 zákona / ?

Ak su platitelia doplňte ič DPH na Fa, keďže ide o tovar , tak na r.1, 4, a 2 dávate výstup a na r. 16 dáte vstup.
Ak vam tovar došiel v januári a následne v januári bola aj vystavená fa, dajte to všetko do DP za január.
Kurz neprepočítate. lebo Fa je v SK.
Velettka
20.02.07,12:53
Tak ked mas v Sk tak je to este jednoduchsie ... vyratas si toho 19% dan a tu napises do DP riadok 04((§11 a 11a - nadobudnutie tovaru v tuzemsku z ineho členskeho štatu) tam das zaklad dane tej fa z Belgicka = tým pádom sa ti to premietne aj v r. 01 a r. 02 (kde spocitas DPH v tuzemsku a aj z belgicka). A do r. 16 das dan z naobudbutých tovarov z iného členského štátu (§49 odst. 2 písm.c)

Aspon tak som to urobila ja,ked sme kupili tovar z belgicka.

Ak má niekto iný názor, prosím napíšte. Ď.
Birn
20.02.07,12:55
Ešte raz díky. Veľmi ste mi pomohli