perigeus
20.02.07,10:17
Dobrý deň,
práve som si uvedomil, ze v daňovom priznaní za rok 2005 som do príjmov zo živnosti nezapočítal úroky na bežnom účte v celkovej výške 13,76 Sk. Musím podať opravné daňové priznanie? Je nutné vôbec počítať takéto smiešne čiastky do príjmov podľa §6?
Srdečná vďaka za radu...
betka
20.02.07,11:06
Prijmom z podnikania par.6 su aj:
1. prijem z akehokolvek nakladania s OM
2. uroky z PP na BU, ktore sa pouzivaju s dosahovanim prijmov z podnikania a SZCO
.......
Uroky si uctujete ako prijem OZD, a dan ako VNZD, pricom tito vydavky su i castou DP.
malo by to ist do DP, pricom dan z urokov sa tu povazuje ako preddavok na dan, ktory sa uvedie do DP. Uroky sa vsak zdanuju zrazkou ........
Pokial sa jedna o takuto nizku sumu, osobne by som dod.DP nepodavala.
perigeus
20.02.07,11:18
Vdaka za odpoved.

Inak, z uctu mi ziadne zrazky ako dan z urokov nestrhavali, preto som si to doteraz nevsimol. Aj ked som tie uroky znova prepocital, tak my vysla rovnaka danova povinnost na urhadu, ako v povodnom DP. Asi to necham tak...
ibiza
20.02.07,11:20
Môžem jednu malú otázočku k tomuto ešte? Ten úrok z BÚ to je vlastne aký príjem? Kde do daňového priznania sa to píše? § 6 ods. aký? ďakujem..
ibiza
20.02.07,11:25
Hmm.. teraz keď pozerám dotých výpisov z BÚ... Tak fakt sa tam nič nehovorí o dani z úrokov. Ako mám tomu teraz rozumieť?
perigeus
20.02.07,11:27
Mozno to nestrhavaju kvoli vyske samotnych urokov alebo to strhavaju len na osobnych beznych uctoch...
perigeus
20.02.07,11:28
Uroky z penaznych prostriedkov na beznych uctoch, ktore sa pouzivaju v suvislosti s dosahovanim prijmov z podnikania a z inej szc su prijmy z podnikania a inej samostatnej zarobkovej cinnosti podla §6 ods. 5 pis. b)
betka
20.02.07,11:33
Niektore banky pripisuju uroky mesacne, ine rocne, zavisi od zmluvy s bankou.
Na vypise je polozka uroky, a vacsinou dalsia polozka je dan z urokov. Niektore banky dan nezrazaju, ak ste mali uroky 2 Sk, mozno Vam nestrhnu tych par halierov.