Monička
14.01.05,12:40
Ahojte, mame zamestnaného na DOVP vysokoškoláka. Požaduje odo mňa aby som mu mesačnú mzdy nezdaňovala nakoľko on sám si bude podávať daňové priznanie za rok 2005. Podotýkam, že daňový bonus si na neho uplatnuje jeho matka a on okrem príjmu od našej firmy žiaden iný príjem nemá! Nie je to nejaká blbosť? Vraj sa o tejto možnosti učili v škole ( chodí VŠE ). Som ja taká blbá alebo on taký múdry?
Vďaka!

Ešte by som sa vrátila k mojej otázke, ak podpíše vyhlásenie nebude to mať vplyv na daňový bonus, ktorý si uplatňuje jeho matka? Bude mať na to nárok?
emily
14.01.05,12:06
No podľa mňa ,keby si mu dala podpísať vyhlásenie o zdan.mzde, a nemá príjem prekračujúci nezdaniteľné minimum potom mu daň nevyjde. Amôžeš mu urobiť aj daň. vyrovnanie, keď nemá iný príjem. Nemusí podávať DP.
Ingrid G.
14.01.05,13:06
Má pravdu, nemusí platiť naozaj žiadnu daň, len musí mať podpísané vyhlásenie. Keď mu budeš robiť výplatu, tak mu od jeho mzdy odpočítaš nezdaniteľnú časť a ak mu výjde nulový základ dane, neplatí žiadnu daň.
vladan
14.01.05,13:16
Požaduje odo mňa aby som mu mesačnú mzdy nezdaňovala nakoľko on sám si bude podávať daňové priznanie za rok 2005.no táto veta je teda blbosť! predsa mu príjem zdaniť musíš ... iba vtedy by si mu príjem nezdaňovala, ak by mal u teba podpísané vyhlásenie (na základe ktorého by si uplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane) a jeho príjem by bol v roku 2004 na úrovni 6 736 Sk a nižší.
... ale presne tejto vete fakt nerozumiem, neviem, či si pomýlil pojmy on, alebo ty si ho nepresne citovala :D ... ten rok tam nemal byť 2004?
brm
14.01.05,13:20
múdry jak rádo jerevan...verím tomu, že ich tam také sprostosti na fakulte učia, pár praktikantov som zažila...od nás mzdárov a účtovníkov ťahali rozumy a na intráku ich predávali ...sila...nech podpíše Vyhlásenie....potom nebude platiť daň...príde do praxe a odstaví dáku starú vojnu s praxou, čo má len maturitu...ja som tak došla o robotu...
Janca
14.01.05,15:34
Nic si z toho nerobte. V takej tlaci ako je PRAVDA zase uviedli vsetkym ludom Slovenska, ze dohody sa zdanuju osobitnou danou 10%, to je podla mna horsie.
Lucy
14.01.05,16:02
Janča, čítala som to aj ja v tej PRAVDE s tými 10%, skoro som vyskočila z postele a keby som mala doma internet, tak im hneď píšem, či spadli z višne, alebo čo. My sa tu všetci snažíme, aby sme robili dobre a také noviny si to len tak uverejnia, ako by nič. Čo zaspali dobu? Veď to platilo do 31.12.2003 a oni si to uverejnia v čísle za január/2005.


Študent VŠ, môže mať príjem, pričom to nemá vplyv na daňový bonus u jeho rodičov. Samozrejme, že podpíše vyhlásenie a tým sa uplatňuje nezdaniteľná časť na daňovníka, za podmienky, že si túto nezdaniteľnú časť neuplatňuje u iného zamestnávateľa.