bambino87
20.02.07,17:00
začala som podnikať a mám založený osobny ucet, čo je výhodnejšie, ponechat si na podnikanie osobny ucet alebo si zalozit podnikatelsky ucet
liba2
20.02.07,16:02
podnikateľský účet
Janka6685
20.02.07,16:02
začala som podnikať a mám založený osobny ucet, čo je výhodnejšie, ponechat si na podnikanie osobny ucet alebo si zalozit podnikatelsky ucet

O tomto probléme je tu veľa tém. Skús pozrieť: http://www.porada.sk/search.php?searchid=2055238

:)
Katarina
20.02.07,17:59
Určite podnikateľský účet.
Zita5
20.02.07,18:02
Ja určite odporúčam účet zriadený výlučne na podnikanie

Tu si prečítaj celú tému a uvidíš aké za a proti má osobný účet :
http://www.porada.sk/t42346-bankovy-ucet.html?highlight=Bankov%FD+%FA%E8et
j.s
20.02.07,18:30
Zalezi v akom rozsahu podnikas. v com podnikas, ako a ake trzby mas. Ak robis nejaku prilezitostnu cinnost v ramci zivnosti a rocne odosles a prijmes 8 faktur v hodnote 1000Sk/FA, pokojne si zaloz este jeden osobny ucet a podnikaj na ten. Ak ale ide o podnikanie vo vacsom rozsahu, urcite si zriad podnikatelsky ucet
Ale v ziadnom pripade nepouzivaj jeden ucet ako podnikatelsky aj sukromny.
kathy_smal
21.02.07,08:46
Ja používam svoj osobný čo som mala založený ešte pred začiatkom podnikania....používam ho len na podnikanie, mám len zopár faktúr do roka asi 13:cool: takže mne by sa určite podnikateľský účet neoplatil.
A podnikateľský má aj vyššie poplatky ako osobný
bambino87
21.02.07,09:04
ja budem mat asi do roka 15 faktúr, len ide o to, ze z toho osobneho uctu mi odchadza dost penazi na rozne sporenia. ci to nebude robit nejaku neplechu
Janca
21.02.07,10:16
Bude to robit neplechu, radšej úhrady robiť v hotovosti, alebo zriadiť podnikateľský účet. Podľa metodického usmernenia z nášho DU, ak chceš
svoj súkromný účet používať na podnikateľské účely, musíš v peňažnom denníku "premietnúť" všetky obraty na tomto účte, t.j. všetky pohyby osobného charakteru do VNZD a na konci roka sú ďalšie problémy so zúčtovaním poplatkov za vedenie účtu, atď.
Z tohoto môjho zistenia, by som si zriadila buď podnikateľský účet, alebo viesť príjmy a výdavky len cez pokladňu.