ariadna
20.02.07,18:29
zdravim vas, mam noveho klienta, ktory ma jednu z faktur v euro,takze si svojim rozumom myslim,ze tie eurá bude treba asi preratat kurzom nasej koruny aky bol v ten den,kedze som ale takyto pripad este nemala,radsej sa opytam,ci je moj nazor spravny a kde najdem kurzy zo septembra 2006,predpokladam,ze by to mal byt kurzovy listok NBS. velmi pekne dakujem za vase odpovede a vela pevnych nervov s danovymi priznaniami :---
betka
20.02.07,17:38
www.nbs.sk (v menu je kurzovy listok)
Paula
20.02.07,17:39
zdravim vas, mam noveho klienta, ktory ma jednu z faktur v euro,takze si svojim rozumom myslim ,ze tie eurá bude treba asi preratat kurzom nasej koruny aky bol v ten den,kedze som ale takyto pripad este nemala,radsej sa opytam,ci je moj nazor spravny a kde najdem kurzy zo septembra 2006,predpokladam,ze by to mal byt kurzovy listok NBS. velmi pekne dakujem za vase odpovede a vela pevnych nervov s danovymi priznaniami :---

málo informácií....nieje jasné, kto je dodávateľ (tuzemsko, zahraničie).....kurzy sú na www.nbs.sk (http://www.nbs.sk) (archív v menu).....
ariadna
20.02.07,18:07
dodavatel je moj klient slovak,odberatel je nemec a klient uctuje v jednoduchom uctovnictve. za ostatne dakujem
ariadna
20.02.07,18:16
takze este jeden dotaz,na fakture je datum vystavenia augustovy a splatnosti septembrovy, ktory datum ma byt pre mna vychodzi?uhrada?
orazel
20.02.07,18:30
takze este jeden dotaz,na fakture je datum vystavenia augustovy a splatnosti septembrovy, ktory datum ma byt pre mna vychodzi?uhrada?

Deň vystavenia je dôležitý pre DPH, mal by tam byť aj deň dodania, ktorý je asi v tvojom prípade totožný s dňom vystavenia. Na zaklada kurzu v tento deň udávaš sumu do evidencie DPH
Datum splatnosti je dátum, do kedy je povinné faktúru splatiť, ale dôležitý je deň úhrady, resp deň prijatia platby a na zaklade kurzu tohto dňa učtuješ v peňažnom denníku
ariadna
21.02.07,09:07
dakujem za pomoc
jana stecova
21.02.07,11:13
Ako je to , ak FA je aj v eur a v Sk, dodávateľ je tuzem.firma? Ja som to účtovala v Sk, ako normálnu tuzem.FA.