arpad
20.02.07,18:39
Poprosil by som o radu,v 11/2006 som vyplatil na rok 2007 zákonnú poistku 10.000,- Sk, no v 02/2007 sa auto pri dopr.nehode totálne zničilo, poisťovňa by mi mala vrátiť tento rok časť zák.poistky no neviem ešte koľko, ani kedy. Mohol by mi niekto poradiť ako mám ukončiť minulý rok - treba vystoronovať z daň.výdavkov sumu, alebo nechať tak a ako zaúčtujem cez JÚ príjem už v roku 2007 ? ďakujem
Katarina
20.02.07,17:57
Učtovať až v roku 2007 - prevádzková réžia-poistenie s mínusovým znamienkom. v deň úhrady od poisťovne.
Peter_B
20.02.07,17:58
Ked nevies sumu nemas co vystornovat.

Podla mna by to bolo spravne keby ze to nechas ku koncu 2006 tak ako je a az ti vratia to poistne tak to bude prijem OZD, ak si platbu poistneho v 2006 uctoval ako vydavok OZD.
Peter_B
20.02.07,18:07
Učtovať až v roku 2007 - prevádzková réžia-poistenie s mínusovým znamienkom. v deň úhrady od poisťovne.

Ja si myslim ze spravnejsie je dat to ako ostatne zdanitelne prijmy a nie stornovat prevadzkovu reziu.

Jednak preto ze nevidim dovod znizovat reziu v roku kedy do nej nebol ten vydavok zauctovany, ak by mal reziu v 2007 nula, takto by mu vysla minusom.

A vychadzam tiez z analogie podvojneho uctovnictva, kde by sa take daco uctovalo do vynosov a nie do nakladov minusovym znamienkom.
betka
20.02.07,18:12
Minus prevadzkova rezia. Ostatny zdanitelny prijem by bol, keby mu poistovna vyplatila plnenie za skodu pri nehode.
anto
20.02.07,19:02
Nezabudnite si to poistné od poisťovne pýtať, pretože poisťovňa nevracia nič sama. Musíte tam napísať list, v ktorom uvediete, prečo chcete, aby vám vrátila poistné, pri predaji vozidla, vyšrotovaní a likvidácii by bolo vhodné im dať aj nejaký doklad, napríklad kópiu technického preukazu a pod, a uviesť dátum, kedy končí poistenie. Predpokladám, že sa jedná o zmluvné poistenie motorových vozidiel. Ak ste platil aj daň z motorových vozidiel, do 8 dní po vzniku udalosti na vyradenie, predaj a zmenu nahláste na daňový úrad túto zmenu, inak Vás čaká 2000,00 Sk pokuta, a vyžiadajte si alikvotnú čiastku dane na vrátenie.
STRELEC
21.02.07,00:46
Nezabudnite si to poistné od poisťovne pýtať, pretože poisťovňa nevracia nič sama. Musíte tam napísať list, v ktorom uvediete, prečo chcete, aby vám vrátila poistné, pri predaji vozidla, vyšrotovaní a likvidácii by bolo vhodné im dať aj nejaký doklad, napríklad kópiu technického preukazu a pod, a uviesť dátum, kedy končí poistenie. Predpokladám, že sa jedná o zmluvné poistenie motorových vozidiel. Ak ste platil aj daň z motorových vozidiel, do 8 dní Nie - do 15 dní!! Viď §90 ods. 1 a 2 zákona 582/2004 o miestnych ... po vzniku udalosti na vyradenie, predaj a zmenu nahláste na daňový úrad túto zmenu, inak Vás čaká 2000,00 Sk pokuta, a vyžiadajte si alikvotnú čiastku dane na vrátenie.