stanleyy
20.02.07,20:11
Pekny den,
v minulom roku som ako SZCO ( neplatca DPH ) dosiahol prijmy zo sluzieb vykonanych v zahranici vo vyske prevysujucej 1.5 mil SKK. Podla vyjadrenia danoveho uradu sa do limitu na platcu DPH pocitaju len tuzemske prijmy, takze mozem si stale uplatnit pausalne vydavky, spravne? Alebo mi nieco uslo?
Nemate niekto skusenosti s tym, co treba uviest do oddielu XIII v danovom priznani ? ( druh a vyska prijmov dosiahnutych zo zdrojov v zahranici... )
Tiez neviem, akym kurzom preratat prijmy ( boli v Eurach, ale posielane na moj SKK ucet, cize boli prevedene automaticky bankou podla kurzu deviz ).
V principe som poslal za minuly rok asi 10 faktur za sluzby vykonane v Rakusku a niekolko domacich, cize teoreticky pre uctovnika je to praca na par minut ( ale zasa keby som poznal nejakeho dobreho.... )
Viem, ze sa tu pausalne vydavky viackrat rozoberali, ale takyto specificky pripad tu este asi nebol...
Vdaka!
Johanka
20.02.07,19:48
Pekny den,
v minulom roku som ako SZCO ( neplatca DPH ) dosiahol prijmy zo sluzieb vykonanych v zahranici vo vyske prevysujucej 1.5 mil SKK. Podla vyjadrenia danoveho uradu sa do limitu na platcu DPH pocitaju len tuzemske prijmy, takze mozem si stale uplatnit pausalne vydavky, spravne? Alebo mi nieco uslo?
Nemate niekto skusenosti s tym, co treba uviest do oddielu XIII v danovom priznani ? ( druh a vyska prijmov dosiahnutych zo zdrojov v zahranici... )
Tiez neviem, akym kurzom preratat prijmy ( boli v Eurach, ale posielane na moj SKK ucet, cize boli prevedene automaticky bankou podla kurzu deviz ).
V principe som poslal za minuly rok asi 10 faktur za sluzby vykonane v Rakusku a niekolko domacich, cize teoreticky pre uctovnika je to praca na par minut ( ale zasa keby som poznal nejakeho dobreho.... )
Viem, ze sa tu pausalne vydavky viackrat rozoberali, ale takyto specificky pripad tu este asi nebol...
Vdaka!
A ja, že čo mi na Porade tento rok chýba..... Máš aj stopky???

Doplň - či si príjmy v zahraničí dosahoval na základe slovenskej živnosti alebo rakúskej ...
Milan Benka
20.02.07,20:02
Pekny den,
v minulom roku som ako SZCO ( neplatca DPH ) dosiahol prijmy zo sluzieb vykonanych v zahranici vo vyske prevysujucej 1.5 mil SKK. Podla vyjadrenia danoveho uradu sa do limitu na platcu DPH pocitaju len tuzemske prijmy, takze mozem si stale uplatnit pausalne vydavky, spravne? Alebo mi nieco uslo?
Nemate niekto skusenosti s tym, co treba uviest do oddielu XIII v danovom priznani ? ( druh a vyska prijmov dosiahnutych zo zdrojov v zahranici... )
Tiez neviem, akym kurzom preratat prijmy ( boli v Eurach, ale posielane na moj SKK ucet, cize boli prevedene automaticky bankou podla kurzu deviz ).
V principe som poslal za minuly rok asi 10 faktur za sluzby vykonane v Rakusku a niekolko domacich, cize teoreticky pre uctovnika je to praca na par minut ( ale zasa keby som poznal nejakeho dobreho.... )
Viem, ze sa tu pausalne vydavky viackrat rozoberali, ale takyto specificky pripad tu este asi nebol...
Vdaka!

mimotemy Nádherné príjmy, daň chceš platiť predpokladám minimálnu. Takže koľko by si bol ochotný zaplatiť? Za tých pár minút.
Johanka
20.02.07,20:06
mimotemy Pripomínam pre mňa nezabudnuteľný príspevok
http://www.porada.sk/t23372-kto-mi-urobi-danove-priznanie.html
(citácia v príspevku č.4)


No , za pár minút roboty, predpokladám tak 20- 30 Sk .....
stanleyy
22.02.07,20:59
mimotemy Nádherné príjmy, daň chceš platiť predpokladám minimálnu. Takže koľko by si bol ochotný zaplatiť? Za tých pár minút.
No, prijmy su mozno nadherne, ale zatial ma nepriblizili k streche nad hlavou a tak skoro ani nepriblizia :-) pre mna je co sa DP tyka dolezite, aby to bolo spravene dobre a danovaci ma neotravovali :-) Ak si v BA tak nie je problem, urcite sa dohodneme, ak bude cena primerana beznemu danovemu priznaniu ( pravdupovediac, pozrel som si cenniky roznych firiem ale zatial nijako podrobne.. na nejakych par stovkach hore dolu nezavisi )
stanleyy
22.02.07,21:07
mimotemy Pripomínam pre mňa nezabudnuteľný príspevok
http://www.porada.sk/t23372-kto-mi-urobi-danove-priznanie.html
(citácia v príspevku č.4)


No , za pár minút roboty, predpokladám tak 20- 30 Sk .....
no, za 20 - 30 sk by som ani nesadol k pocitacu a nepisal tento prispevok :-) Co sa tyka sumy, ta nijako nesuvisi s tym ze tam mam malo poloziek, samozrejme by som platil beznu cenu, ktora sa za to plati. Sam som si priznanie orientacne v Alfe spravil za 30 minut, ale kedze nemam skusenosti
s roznymi "detailami" ako je kurz na prepocet Euro/Skk ( aky sa berie? mesacny? celorocny? ), co sa pise do odstavca "XIII" v zaznamoch o zahranicnych prijmoch atd, radsej to necham na odbornikov, nech si aj oni zarobia :)
STRELEC
22.02.07,21:14
mimotemy Pripomínam pre mňa nezabudnuteľný príspevok
http://www.porada.sk/t23372-kto-mi-urobi-danove-priznanie.html
(citácia v príspevku č.4)


No , za pár minút roboty, predpokladám tak 20- 30 Sk .....Možno sa hlboko mýliš a bolo by to za dezert (či také niečo) ako u rammsteina.
:):):)
stanleyy
22.02.07,21:36
ked v tom dezerte uctovnik najde nejaku tu modru bankovku, preco nie ? :D