MarkoR
20.02.07,20:49
Prosim o radu.
Som živnostník a dal som si urobiť web. stranku.
Firma,kt. robila stranku sa však nachadza v daňovom raji tkz.(offshore)
Chcem sa spitať, či sa da takato faktura odpočitať z DPH.
Alebo musim tu DPH zaplatit ja sam. Ako to vlastne je s takymito spolocnostami.... ? Za odpovede vopred ďakujem
Milan Benka
20.02.07,20:42
Prosim o radu.
Som živnostník a dal som si urobiť web. stranku.
Firma,kt. robila stranku sa však nachadza v daňovom raji tkz.(offshore)
Chcem sa spitať, či sa da takato faktura odpočitať z DPH.
Alebo musim tu DPH zaplatit ja sam. Ako to vlastne je s takymito spolocnostami.... ? Za odpovede vopred ďakujem

Miesto dodania služby je SR (§15/8i). V zmysle § 69/3 si osobou povinnou platiť daň, a to aj v prípade, že nie si registrovaný za platiteľa.

Na okraj: Nikde nepíšeš, či si platiteľom DPH.
MarkoR
21.02.07,07:21
Mozte poradit (ak sa da aj prikladom)
co sa da vsetko odpisat z koncomesacneho vyplatenia DPH ?
Milan Benka
21.02.07,09:32
Mozte poradit (ak sa da aj prikladom)
co sa da vsetko odpisat z koncomesacneho vyplatenia DPH ?

Čo tým myslíte? Nerozumiem otázke.
MarkoR
21.02.07,13:22
Proste uz asi polroka obchodujem ..a kazdy mesiac platim DPH 19%
Vzdy je to dost vysoka suma a ja neviem ci a co sa da odpisat.
Mam aj dost vysoke naklady takze ak by som nemusel platit taku velku DPH
moc by to pomohlo.
Milan Benka
21.02.07,13:31
Proste uz asi polroka obchodujem ..a kazdy mesiac platim DPH 19%
Vzdy je to dost vysoka suma a ja neviem ci a co sa da odpisat.
Mam aj dost vysoke naklady takze ak by som nemusel platit taku velku DPH
moc by to pomohlo.

Neviem, čo tvorí náklady pri tvojej činnosti, ale pri nákupoch od platiteľov máš zväčša nárok na odpočet DPH.
ALBO
21.02.07,13:46
Proste uz asi polroka obchodujem ..a kazdy mesiac platim DPH 19%
Vzdy je to dost vysoka suma a ja neviem ci a co sa da odpisat.
Mam aj dost vysoke naklady takze ak by som nemusel platit taku velku DPH
moc by to pomohlo.
Napíšte konkretne čoho sa týka vaša činnosť a aké máte vstupné Fa=nákladové.
Je to jednoduchšie ako keď vám máme vymýšlať príklady. Určite si budete môcť DPH pýtať aj spatne ak ste tak doteraz nerobili.
MarkoR
21.02.07,13:54
Mam maly obchod z rozlicnym tovarom.
Drogeria, zahradne naradie a pod. Da sa od DPH odpisat take nieco ako
nafta do auta ? Co vsetko sa da odpisat. Prosim uved nejake priklady.
bepo
21.02.07,14:14
Odpočítať sa dá všetko kde je napísané základ dane a daň a je to od platiteľa dane a je to tvoj náklad.
Milan Benka
21.02.07,15:26
Odpočítať sa dá všetko kde je napísané základ dane a daň a je to od platiteľa dane a je to tvoj náklad.

Zhruba tak. Ak by bolo niečo nejasné ( napr. kedy si môžeš odrátať DPH z nákupu PHM a pod), napíš na poradu.
MarkoR
21.02.07,16:04
Takze kazda faktura, kt. prichadza od platitela dane.
A mne tym vznikne naklad.. to sa da odpisat ?
Naklady sa daju odpisat od DPH vsetky alebo iba vynimky ?
Monika Kováčová
21.02.07,16:17
Odporúčam ti daj si vypracovať daňové priznanie k DPH odborníkovi, odborníčke. Chýbajú ti základné informácie, čo vôbec DPH je a čo pre teba znamená byť platcom DPH.
MarkoR
21.02.07,16:43
Sak prave ja ekonomku mam a ta povedala ze z DPH sa
neda nic odpisat. Tak ked ja platim 20tis . mesacne pri zisku okolo100tis.
To viem aj ja ze je to 19% . Moj znami plati pri rovnakom zisku z rovnakim tovarom 2tis. Len neviem co odpisuje ..
Monika Kováčová
21.02.07,17:12
takto si predstavuješ odpoveď: telefón, kanc. potreby, ... ???
Klára2
21.02.07,19:00
MarkoR, bez urážky, myslím, že máš trocha chaos v pojmoch, naozaj odporúčam dať si vysvetliť aspoň základné pojmy z problematiky daní.
Milan Benka
21.02.07,19:03
Sak prave ja ekonomku mam a ta povedala ze z DPH sa
neda nic odpisat. Tak ked ja platim 20tis . mesacne pri zisku okolo100tis.
To viem aj ja ze je to 19% . Moj znami plati pri rovnakom zisku z rovnakim tovarom 2tis. Len neviem co odpisuje ..

Známy môže mať viac peňazí vložených do podnikania, tým pádom môže realizovať viac nákupov, pri kt. môže odpočítať DPH.
Ale matematika nepustí, ak je firma v zisku, tak aj platí DPH. Ibaže by predávali do iných čl. krajín EU (podnikateľom-platiteľom dane) a tým by na výstupe mali predaj s oslobodením od DPH.
Johanka
21.02.07,19:15
Sak prave ja ekonomku mam a ta povedala ze z DPH sa
neda nic odpisat. Tak ked ja platim 20tis . mesacne pri zisku okolo100tis.
To viem aj ja ze je to 19% . Moj znami plati pri rovnakom zisku z rovnakim tovarom 2tis. Len neviem co odpisuje ..
Možno je na čase vymeniť ekonómku :) . Ja každému klientovi nakreslím, o čom je výpočet DP k DPH a vysvetlím základné pojmy a pravidlá . Poriadne ich postraším s pokutami a mám záruku, že mi nosia doklady, ktoré spĺňajú všetky náležitosti faktúry ;) . Vedia, že majú u neplatiteľov DPH nakupovať len v akútnych prípadoch - toto môže byť aj Markov problém ....
skaspa
21.02.07,19:18
MarkoR naozaj bude najlepšie, keď to zveríš do rúk odborníkovi, ak máš ekonómku radšej si prever jej znalosti z danej problematiky, ale každopádne by som len tak do ruky účtovníctvo hocikomu robiť nedal, ani nevieš ako ti taký človek (aj keď nevedomky, z neznalosti) môže zavariť a spôsobiť problémy (čo sa týka DPH tak hlavne pred daňovým úradom);
MarkoR
22.02.07,12:14
Dakujem..
Vyzera to tak ze asi vymenim ekonomku. Zacnem sa trochu venovat tym daniam. Myslel som si ,ze ked platim cloveka co to robi mam istotu
a nemusim sa zatazovat este aj daniami. Uz teraz mam toho vyse hlavy.
Thank you for all the comments.
Milan Benka
22.02.07,12:20
Dakujem..
Vyzera to tak ze asi vymenim ekonomku. Zacnem sa trochu venovat tym daniam. Myslel som si ,ze ked platim cloveka co to robi mam istotu
a nemusim sa zatazovat este aj daniami. Uz teraz mam toho vyse hlavy.
Thank you for all the comments.

Rob si svoju prácu tak ako doteraz, len tú ekonómku si nájdi poriadnu. Zbytočne by si sa zaťažoval štúdiom daní, zákony o nich sa menia rýchlejšie ako ich my stačíme čítať.