Octopus
20.02.07,21:06
Zdravím poraďákov,
chcela by som Vás poprosiť o radu.
Živnostník si uplatňuje paušálne výdavky.
Za rok 2006 má príjem zo živnosti § 6.Okrem tohto príjmu má aj potvrdenie zo záv. činnosti o zúčt. a vypl.príjmov zo záv.činn. , z ktorých sa daň vyberá zrážkou § 43.
Je povinný tieto príjmy /§43/ uvádzať do DP alebo môže aj on živnostník považovať tieto príjmy a zrážkovú daň za vysporiadané a do DP ich vôbec neuvádza?

Ďakujem
Branka
benefin
20.02.07,20:12
neviem o aké príjmy ide, ale pokiaľ sú zo zamestnania alebo úroky podľa §43, tak ich určite nemusí uvádzať. je to jeho rozhodnutie, či ich tam dá alebo nie. chcelo by to bližší popis.
Aknazuz
20.02.07,20:36
Zdravím poraďákov,
chcela by som Vás poprosiť o radu.
Živnostník si uplatňuje paušálne výdavky.
Za rok 2006 má príjem zo živnosti § 6.Okrem tohto príjmu má aj potvrdenie zo záv. činnosti o zúčt. a vypl.príjmov zo záv.činn. , z ktorých sa daň vyberá zrážkou § 43.
Je povinný tieto príjmy /§43/ uvádzať do DP alebo môže aj on živnostník považovať tieto príjmy a zrážkovú daň za vysporiadané a do DP ich vôbec neuvádza?

Ďakujem
Branka
ak prijem zo zivnosti nie je prilis vysoky - priblizne do 90.816, bolo by mozne poziadat o vratenie zrazkovej dane. Musite konkretne uviest cisla, aby som Vam vedela poradit, co je pre Vas vyhodnejsie.
benefin
20.02.07,20:51
prijem by mohol byt aj 160 tis., nie? 40% vydavky su cca 64 tis. zaklad dane 96 tis. a este sa odpocita poistne. t.j. zaklad dane bude este nizsi a mohla by sa uplatnit zrazk.dan ide len o to ake su to konkretne prijmy.
VTerezka
20.02.07,20:53
Ja tiež súhlasím. Mám živnostníka,ktorý bol aj zamestnanec. Zo živnosti mu vyšla strata, a zo závislej činnosti mal príjem nižší ako 90.816,- Sk, ale platil preddavkovo aj zrážkovo daň, a z výpočtu DP typu B mu vyšla vratka, tak prečo neuplatniť aj zrážkovú daň, je to jednoznačne výhodné.
Octopus
21.02.07,06:28
Ďakujem za odpovede,
základ dane je dosť vysoký - čiže nepotrebuje vracať zrážk.daň.
Ide príjmy na dohody o vykonaní práce - zrazená zrážková daň.
Išlo mi len o to, či nemusí uvádzať tieto príjmy do DP-viem, že zrážková daň sa jej nevráti, keď má vysoký ZD.
Ďakujem
Anja111
21.02.07,06:33
Ďakujem za odpovede,
základ dane je dosť vysoký - čiže nepotrebuje vracať zrážk.daň.
Ide príjmy na dohody o vykonaní práce - zrazená zrážková daň.
Išlo mi len o to, či nemusí uvádzať tieto príjmy do DP-viem, že zrážková daň sa jej nevráti, keď má vysoký ZD.
Ďakujem
Zrážkovú daň môže považovať za vysporiadanú a tieto príjmy nemusí uvádzať v DP.
ZuzanaP
22.02.07,08:44
Spravila som SZČO (od 01.08.2006) DP typ B - paušál 40%, príjem 40000, než som ho vyplnila som sa ho pýtala, či nemal iné príjmy. Povedal, že nemá a za obdobie od 01.01.2006 do 31. 07. 2006 napísal čestné prehlásenie, že bol dobrovoľne nezamestnaný a nemal žiadny príjem.

Včera som sa dozvedela, že pracoval niekde na dohodu a tam podpísal vyhlásenie, ešte aj žiadosť o ročné zúčtovanie, ekonómka mu ho urobila, vracajú mu 1300 korún.

Čo teraz? Veď na to daňový úrad príde.
ZuzanaP
22.02.07,10:47
Nikto mi neporadí?
inngrid
22.02.07,10:51
Kedy sa uplatnuje ta zrazkova dan pri pausalnych vydavkoch ktoru tu spominate?
ak to spravne chapem ak mal szco popri podnikani v roku aj zamestnancencky pomer a platil z neho preddavky na dan hej ale co je to uplatnit si zrazkovu dan?


moze mne hlupej niekto vysvetlit:)
dakujem
liba2
22.02.07,10:56
Spravila som SZČO (od 01.08.2006) DP typ B - paušál 40%, príjem 40000, než som ho vyplnila som sa ho pýtala, či nemal iné príjmy. Povedal, že nemá a za obdobie od 01.01.2006 do 31. 07. 2006 napísal čestné prehlásenie, že bol dobrovoľne nezamestnaný a nemal žiadny príjem.

Včera som sa dozvedela, že pracoval niekde na dohodu a tam podpísal vyhlásenie, ešte aj žiadosť o ročné zúčtovanie, ekonómka mu ho urobila, vracajú mu 1300 korún.

Čo teraz? Veď na to daňový úrad príde.Máš pocit že je to tvoja starosť? :confused: Urobila si ako ti povedal.... ostatné je na jeho zodpovednosti.
ZuzanaP
22.02.07,11:30
Nemám ten pocit, lebo ja som sa ho to jasne pýtala, ale len pre seba chcem vedieť, aké to bude mať následky.