Lekon
20.02.07,22:29
Dobrý deň chcem si overiť, či postupujem správne, keď sumy vystavených faktúr do EU v SK uvediem v DP do riadka 05 a potom do riadka 07, nikde inde to už potom neuvádzam, ani nevyčísľujem z tejto sumy DPH? Ďakujem za odpoveď, robím to prvýkrát.
Milan Benka
20.02.07,21:34
Dobrý deň chcem si overiť, či postupujem správne, keď sumy vystavených faktúr do EU v SK uvediem v DP do riadka 05 a potom do riadka 07, nikde inde to už potom neuvádzam, ani nevyčísľujem z tejto sumy DPH? Ďakujem za odpoveď, robím to prvýkrát.

Ak sa jedná o predaj tovaru osobám identifikovaným pre daň v iných čl. štátoch, tak to je OK.
Len najprv uveď do r.7, až potom do r.5 (ten je súčtový)
Lekon
20.02.07,21:39
Ak sa jedná o predaj tovaru osobám identifikovaným pre daň v iných čl. štátoch, tak to je OK.
Len najprv uveď do r.7, až potom do r.5 (ten je súčtový)

Ide o zdravotnícke pomôcky a látky, takže je to tovar (a je to osobe reg.v inom štáte EU). Pozerala som ako to bolo robené za 12/06 (robil účtovníctvo niekto iný) a v tých riadkoch tam nemal nič, tak neviem.
Teda keď som vystavila faktúry spolu za napr. 108 tis., uvediem to do r. 07 a 05 a to je všetko.
Čo sa týka pripočítavania a následného odpočítavania vypočítaného z r. 04, to sa objavuje v +02 a potom odpočíta v -16? (ide o tovary z EU a druhá strana je reg.vo svojej krajine ako platiteľ DPH)
Ďakujem za vysvetlenie.
Milan Benka
20.02.07,21:46
Čo sa týka pripočítavania a následného odpočítavania vypočítaného z r. 04, to sa objavuje v +02 a potom odpočíta v -16? (ide o tovary z EU a druhá strana je reg.vo svojej krajine ako platiteľ DPH)
Ďakujem za vysvetlenie.


Nazvime to "samozdanením", tak je to už zaužívané.
Objaví sa to presne v tých riadkoch. Podotýkam, že suma z r.4 vstupuje do súčtového r.1.
Lekon
20.02.07,22:00
Nazvime to "samozdanením", tak je to už zaužívané.
Objaví sa to presne v tých riadkoch. Podotýkam, že suma z r.4 vstupuje do súčtového r.1.

Áno, to mi pripočítalo, takže hádam to celé bude dobre. Ďakujem veľmi pekne.
Lekon
20.02.07,22:16
Nazvime to "samozdanením", tak je to už zaužívané.
Objaví sa to presne v tých riadkoch. Podotýkam, že suma z r.4 vstupuje do súčtového r.1.

Ešte som sa chcela opýtať: čo vlastne znamená r.07 s možnosťou odpočítania dane (keďže sú faktúry vystavené bez DPH do EU)....znamená to, že si tú daň môže odpočítať v ČR odberateľ? alebo tomu zle rozumiem
Milan Benka
21.02.07,06:35
Ešte som sa chcela opýtať: čo vlastne znamená r.07 s možnosťou odpočítania dane (keďže sú faktúry vystavené bez DPH do EU)....znamená to, že si tú daň môže odpočítať v ČR odberateľ? alebo tomu zle rozumiem

To znamená, že pri tovare, kt. použiješ na tieto plnenia, máš pri jeho nákupe nárok na odpočet.