apo
20.02.07,21:33
Mám pocit, že Porada v tejto verzii 8500, je akosi pomalá. Po vykonaní zmeny musím čakať okamih, ktorý pred tým nebol badateľný, kým sa zviditeľní ikona diskety pre zápis zmeny.
Aj pohyb po zozname faktúr nie je celkom plynulý.

Prosím o potvrdenie podobných skúseností s novou Pohodou, alebo budem musieť hľadať iný dôvod prečo sa práca spomalila.

Pracujeme v sieti, ale môj počítač je servrom aj pracovnou stanicou, takže sieť by nemala byť príčinou spomalenia odozvy.

Ďakujem.

apo
cloe
20.02.07,20:46
Tiež som zaznamenala spomalené vyhľadávanie, napr. pri likvidácii, keď si dám hore do okna č. faktúry, ktorú chcem vyhľadať, tak mi to trvá oveľa dlhšie než pred tým. Myslela som, že to bude počítačom, takže asi nie.
Kája.
20.02.07,20:47
Ja mám ten istý pocit a ešte mi to občas aj zamrza, keď sa prepínam z agendy do agendy, ale už mi to robilo aj v jesennej verzii.
apo
20.02.07,21:59
Ja mám ten istý pocit a ešte mi to občas aj zamrza, keď sa prepínam z agendy do agendy, ale už mi to robilo aj v jesennej verzii.

Áno okrem toho spomalenia aj občas program spadne, niekedy ohlási problém, ale stalo že aj bez oznámenia o probléme.

Pohoda prešla úpravami pre noý operačný systém Vista, takže to bude asi tým, že do programu museli zapracovať nejaké vnútorné funkcie, ktoré si doterajšie operačné systémy nevyžadovali.

Skončí to tam, že budeme musieť počítač vymeniť. Ak má PC 4 roky už je na to čas. Nové operačné systémy sú veľmi dobrá podpora na predaj počítačov. Veď to vidíme ako sa všetci predháňaju nizkymi cenami nakoľko Vista už bude od hardvéru vyžadovať viac a softwér upravený pre Vistu bude mať zrejme podobné nároky na výkonnejší hardvér.

Aby sme začali odkladať na nové počítače.

Môj názor.

apo
apo
21.02.07,08:25
Spomalenie práce v Pohode som konzultoval s dodávateľom softvéru. Dostali viac takýchto pripomienok a problém skúmajú. Dohodli sme, že im pošlem databázu s účtovnou jednotkou v ktorej zistím spomalenie.

Zatiaľ ich poznatok je, že k spomaleniu dochádza pri likvidácii faktúr z banky.

Prosím napíšte Vaše poznatky o tom pri ktorej činnosti, alebo po ktorej činnosti dôjde k spomaleniu a uveďte aj ktoré agendy ste pri spozorovaní spomalenia odozvy v Pohode mali ešte otvorené. Ja tieto Vaše poznatky potom prepošlem do Bratislavy.

apo
renatan
21.02.07,12:01
Aj ja registrujem spomalenie, presné tie isté príznaky ako "apo". Dosť mi to ide na nervy, nebola som na to zvyknutá.
Monika C.
23.02.07,04:46
Ja mám aj doma pohodu kde je mi ide perfektne Pohoda ale v robote je to spomalené , doma mám oveľa lepší a kvalitnejší počítač takže neviem či to bude pohodou.To je len môj názor. pekný deň všetkým.
gajdy
27.02.07,12:44
Tiez mam problem ohladne spomalenia Pohody aj pri vyhladavani skladovych zasob a generovania baličkov pre pobočky....
apo
27.02.07,17:06
Tiez mam problem ohladne spomalenia Pohody aj pri vyhladavani skladovych zasob a generovania baličkov pre pobočky....

V Bratislave ale aj v Čechách analyzujú databázy, ktoré mali tento prblém, zatiaľ som nedostal odozvu v čom to je. V obchodnom stredisku Pohody vo Zvolene už poznajú túto stránku a predkokladám, že sa chodia aj sem nazrieť na inšpiráciu o potrebe niečo vylepšiť, alebo napraviť. ja im verím, že to dajú do poriadku.

apo
apo
28.02.07,16:54
V Bratislave ale aj v Čechách analyzujú databázy, ktoré mali tento prblém, zatiaľ som nedostal odozvu v čom to je. V obchodnom stredisku Pohody vo Zvolene už poznajú túto stránku a predkokladám, že sa chodia aj sem nazrieť na inšpiráciu o potrebe niečo vylepšiť, alebo napraviť. ja im verím, že to dajú do poriadku.

apo

:) Dnes som dostal na testovanie novú verziu programu Pohoda.

Vyzerá to tak, že spomalenie programu je už odstránené, zajtra budeme vedieť viac.

apo