Terina
20.02.07,22:46
Prosím Vás je pravda, že ak sa tvorí SF z objemu vyplatených miezd tak o túto sumu je v konečnom dôsledku menší mzdový fond a zamestnanci nebudú mať na odmeny a osobné príplatky. Náš šéf je aj náš majiteľ.Ďakujem
Orsz
20.02.07,22:05
Prosím Vás je pravda, že ak sa tvorí SF z objemu vyplatených miezd tak o túto sumu je v konečnom dôsledku menší mzdový fond a zamestnanci nebudú mať na odmeny a osobné príplatky. Náš šéf je aj náš majiteľ.Ďakujem

Sociálny fond tvorí organizácia mimo mzdových záležitostí ako sú premie a osobné príplatky. Predstavuje vlastne sociálnu pomoc zamestnancovi formou príspevkov napr. na stravovanie, na cestovne náklady, na rekreácie, šport.....
danuskas
14.11.07,06:36
Potrebovala by som radu.
Moja predchodkyňa netvorila sociálny fond a ja to teraz musím napraviť.
V prvom rade by som potrebovala vedieť, či sa sociálny fond tvorí aj zo mzdy starostu.
Ešte by som chcela vedieť ako zaúčtujem vznik soc. fondu, keď ho vytvorím zo miezd spätne od 01.01.2007.
Aká bude ďalšia operácia keď ho budem čerpať?
Veľmi pekne ďakujem za radu. Viem,že na porade sa sociálnemu fondu už veľa venovalo, ale myslím, že obce sú špecifické v účtovaní.
Ešte raz ďakujem.
Stefan2005
14.11.07,06:50
Potrebovala by som radu.
V prvom rade by som potrebovala vedieť, či sa sociálny fond tvorí aj zo mzdy starostu.Ešte raz ďakujem.

Viď : http://www.porada.sk/t42351-stravne-starostom.html
Ivča
30.11.07,18:46
Prosím Vás, ako sa účtuje dorovnanie SF po skončení roka. V prípade nedoplatku a tiež aj v príprade preplatku v rozpočtovej organizácii?
liba2
30.11.07,18:59
Prosím Vás, ako sa účtuje dorovnanie SF po skončení roka. V prípade nedoplatku a tiež aj v príprade preplatku v rozpočtovej organizácii?
Snáď je to to čo hľadáš
http://www.porada.sk/t61002-socialny-fond.html
Ivča
01.12.07,06:53
Ďakujem je to to čo som hľadala. Pekný víkend!
ludmila12
17.02.08,07:09
Sme štátna rozpočtová organiz.,ktorá zamestnáva prac. v štátnej a verejnej službe. Príspevok odvádzame vo výške 1%.Môžeme odviesť v zmysle Kol.zmluvy vyššieho stupňa ešte príspevok 0,25 % za zamestnancov v štátnej a verejnej službe, keď u nás nepôsobia odbory.
kvet
18.02.08,05:06
Áno, dokonca máte povinnosť tvoriť SF z ďalšieho prídelu vo výške uvedenom v kolektívnej zmluve vyššieho stupňa. Kolektívna zmluva vyššieho stupňa v štátnej službe a Kolektívna zmluva vyššieho stupňa pre zamestnávateľov, ktorí pri odmeňovaní postupujú podľa zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme, sa vzťahuje na všetkých zamestnávateľov, ktorí zamestnávajú zamestnancov v štátnej službe a na ktorých sa vzťahuje zákon č. 553/2003, bez ohľadu na to, či u nich pôsobí odborová organizácia alebo nie.
Katka 30
18.02.08,06:48
Mzdová účtovníčka odvádza aj príspevky do SF/1,25%/,mám povinnosť skontrolovať,či máme preplatok alebo nedoplatok? Nie som mzdová účt.,neviem z akej sumy sa ráta odvod do SF /HM bez OON a PN?/
liba2
18.02.08,09:34
Mzdová účtovníčka odvádza aj príspevky do SF/1,25%/,mám povinnosť skontrolovať,či máme preplatok alebo nedoplatok? Nie som mzdová účt.,neviem z akej sumy sa ráta odvod do SF /HM bez OON a PN?/
Či máš povinnosť kontrolovať mzdárku, to vyplýva z tvojej pracovnej náplne.
Katka 30
18.02.08,10:57
v pracovnej náplni mám uvedené: administratívna pracovníčka a účtovníčka...podľa môjho názoru mzdárka zodpovedá za svoju prácu,čiže aj za odvody do SF...vie mi niekto poradiť?
adi11
18.02.08,11:17
v pracovnej náplni mám uvedené: administratívna pracovníčka a účtovníčka...podľa môjho názoru mzdárka zodpovedá za svoju prácu,čiže aj za odvody do SF...vie mi niekto poradiť?
zodpovednosť je na osobe, ktorá vykonáva finančnú kontrolu v zmysle
§ 9 zákona 502/2001 Zb. z. o finančnej kontrole
danica
03.03.08,12:59
Prosím ešte raz ujasniť si ohľadne tvorby SF od. 1.1. 2008. Robím mzdy po prvý krát v mzdovom programe Marssvk - čisté mzdy a tvorbu SF mi program vyrátal bez náhrad za dovolenku čiže iba zo mzdy základnej (t.j. z odpracovaných dní) je to správne?(§4 odst.1 - súhrn HM a platov???
umelecká škola
04.02.09,11:40
Dobrý deň, sme rozpočtová organizácia, SF tvoríme vo výške 1,25 % z hrubých miezd. Tvorí sa SF aj z náhrad, narp. za dovolenku a pod.?
ďakujem
škola
umelecká škola
04.02.09,12:07
Dobrý deň, sme rozpočtová organizácia, SF tvoríme vo výške 1,25 % z hrubých miezd. Tvorí sa SF aj z náhrad, narp. za dovolenku a pod.?
ďakujem
škola
AntekaK
05.02.09,05:24
Hrubé mzdy bez OON mínus náhrady. My tvoríme takto vo výške 1,25%. Kedysi sme tvorili plus dopravné, teraz by sa mi zdalo, že keď tvoríme plus tých 0,25 %, že na dopravné sa tvoriť nemá. Aký máte názor?
blazonko
05.02.09,05:43
Zo zákona vyplýva tvoriť 1%, z kolektívnej 0,25 % - toto je tvoja povinnosť. Všetko naviac je na rozhodnutí zamestnávateľa.
Skrátka, viac sa tvoriť môže, menej nesmie.
AntekaK
05.02.09,06:20
A čo to slovíčko "alebo" na konci bodu a) v paragrafe 3?