slabikar
20.02.07,23:48
Kvôli zníženiu odvodov je vraj lepšie byť konateľom v s.r.o bez pracovnej zmluvy a brať si len zisk po zdanení raz ročne. Skutočne sa týmto dá ušetriť na odvodoch?
ak áno, ako potom riešiť vyberanie peňazí z s.r.o. kedykoľvek chcem, keďže je nemožné čakať celý rok na peniaze?
Daska
21.02.07,04:18
Pokial budes len konatel a nic ine, ozaj odvody neplatis, budes si platit len ZP a to vo vyske ako dobrovolne nezamestnana..
Ma to vsak aj svoje nevyhody
1. Nemas narok na PN
2. Nerataju sa ti roky do dochodku

Inak pokial sro zacina, alebo nemala v minulom obdobi zisk, ja riesim taketo vybery cez 355 - ostatne pohladavky voci spolocnikom, tento vyrovnam v nasledujucom obdobi zo zisku...
STRELEC
21.02.07,04:24
Doplním v nevýhodách Dasku: budes tzv. dobrovoľne nepoistená osoba, tj. prakticky nezaškatuľkovaný na SP. Zdravotné poistenie si budeš platiť ako samoplátca.
Navrhujem uzavrieť s vlastnou sro pracovný pomer na nízky "úväzok". V sumáre budeš platiť SP aj ZP, ale do výšky vlastného limitu. Všade na "úradoch" budeš mať jasnú a jednoduchú pozíciu - zamestnanec.
Úver ako osobe, človeku, Ti ale pravdepodobne žiadna banka nedá :):):)


PS: Chvíľu som bol v takej pozícii aj ja. Bleskovo ma to prešlo, keď bolo potrebné potvrdenie od SP o "príjme=nula, dávkach=nula ...". Písomná žiadosť a dva týždne čakania!!
slabikar
21.02.07,12:03
Doplním v nevýhodách Dasku: budes tzv. dobrovoľne nepoistená osoba, tj. prakticky nezaškatuľkovaný na SP. Zdravotné poistenie si budeš platiť ako samoplátca.
Navrhujem uzavrieť s vlastnou sro pracovný pomer na nízky "úväzok". V sumáre budeš platiť SP aj ZP, ale do výšky vlastného limitu. Všade na "úradoch" budeš mať jasnú a jednoduchú pozíciu - zamestnanec.
Úver ako osobe, človeku, Ti ale pravdepodobne žiadna banka nedá :):):)


PS: Chvíľu som bol v takej pozícii aj ja. Bleskovo ma to prešlo, keď bolo potrebné potvrdenie od SP o "príjme=nula, dávkach=nula ...". Písomná žiadosť a dva týždne čakania!!




hmm, cize je lepsie si dat pracovnu zmluvu a aspon min. mzdu, ale v podstate odvody budem platit tak ako zivnostnik, nie?
alex2
21.02.07,17:15
Tak potom je snad jasne, ze je najlepsie byt konatel a neplatit nic do socialky, nie?...platit len zdravotne a vyhnut sa birokracii v SP...ci?
Daska
21.02.07,19:50
Tak potom je snad jasne, ze je najlepsie byt konatel a neplatit nic do socialky, nie?...platit len zdravotne a vyhnut sa birokracii v SP...ci?

Prave o tom sme pisali, ake to ma nevyhody:

Ziadna PN, ziadny dochodok...
STRELEC
21.02.07,19:53
hmm, cize je lepsie si dat pracovnu zmluvu a aspon min. mzdu, ale v podstate odvody budem platit tak ako zivnostnik, nie?Odvody budeš platiť také, aké si určíš!!!! Veď predsa môžeš "robiť" len na čiastočný, napr. štvrtinový úväzok:):)
STRELEC
21.02.07,19:55
Ešte dodám, že vďaka soc. solidárnemu princípu je úplne rovnako poistený ten, čo platí odvody 12 tis. a aj ten čo platí 150 .- Sk. Obaja sú na tom absolútne rovnako - teda až na dôchodok samozrejme.

PS: Nehovorím, že je to správne, ale je to proste tak!
kolett
21.02.07,20:16
dobrý večer ....potrebujem materiály na založenie s.r.o
s dvoma konateľmi.....spoločenskú zmluvu a návrh na zápis s.r.o do OR mám..okrem toho by som potrebovala ešte mandátnu zmluvu ...ďakujem za dobrú radu:)


mimotemy
olinka6226
21.03.07,08:34
kolett chod do tlaciv... alebo si vyhladaj hesla ako mandatna zmluva, spolocenska zmluva a podobne. vykopne ti to dost relevantnych odkazov.
mysimis
21.03.07,08:35
V tlačivách nájdeš podklady na založenie s.r.o.