books
21.02.07,07:43
Dobrý deň, potrebujem radu.

1.SZČO je aj zároveň spostredkovateľ,ktorý robí na zmluvu pre poisťovňu. Do DP B do akého riadku napíše sumu z potvrdenia? A aký veľký príjem sa musí zdaňovať?
2.A ako to bude keď to bude zamestnanec a aj zároveň sprostredkovateľ? To bude ako v prvom prípade?
3.Starobný dôchodca má len dôchodok a dostal z bývalého zamestnania potvrdenie,kde mu bola daň vyberaná zrážkou podľa §43 ods.3 písm.j) zákona.Bola mu vyplatená nejaká vernostná odmena alebo čosi také.
Suma bola 4 500,00 Sk a daň zrazená zrážkovo 855,00 Sk. Chcel by si spraviť DP. Môže si spraviť DP typu A a vypýtať si daň? (každá koruna pre dôchodcu je dobrá).

Ďakujem.
Ľuba
21.02.07,07:05
Dobrý deň, potrebujem radu.

1.SZČO je aj zároveň spostredkovateľ,ktorý robí na zmluvu pre poisťovňu. Do DP B do akého riadku napíše sumu z potvrdenia? A aký veľký príjem sa musí zdaňovať?

Ďakujem.
Ja som dávala do r. 3 v tab. č. 1. Zdaňovala som celý vyplatený príjem znížený o paušálne výdavky.
books
21.02.07,09:49
Ďakujem,ele ako budem postupovať pri tých dvoch otázkach (č.2 a 3)? Vie mi niekto poradiť?
Ľuba
21.02.07,10:09
Pri otázke 2 tak isto.
books
21.02.07,10:21
A k otázke č.3
Dôchodca si môže spraviť DP typu A,ale od nezdaniteľnej čiastky si odpočíta výšku dôchodku,ktorý poberal a zrážkovú daň dá do riadku č.62?
Môže to tak byť?
books
21.02.07,10:27
Pri otázke 2 tak isto.

A príjem zo sprostredkovania sa dá do príjmu od všetkých zamestnávateľov,alebo niekde inde (do ktorého riadka)?
DP bude podávať B?
Ľuba
21.02.07,11:47
A príjem zo sprostredkovania sa dá do príjmu od všetkých zamestnávateľov,alebo niekde inde (do ktorého riadka)?
DP bude podávať B?
Ak má na to papier od zamestnávateľa, tak je to zamestnanie ako každé iné. Ak je to na zmluvu, tak tak ako som písala vyššie.