jana32
21.02.07,08:53
Musi byt blok z registračnej pokladne označený názvom Daňový doklad? Ide o to, že ak nám klient zaplatí cez terminál, tak mi pokladńa vyhodí bločik s nápisom Toto nie je daňový doklad. Malo by to byť v poriadku,nie?
Ľuba
21.02.07,07:55
A dáte klientovi okrem toho ešte nejaký iný daňový doklad ? Ja osobne by som v takom prípade trvala na vystavení "riadneho" daňového dokladu, na základe ktorého si môžem nárokovať DPH.
jana32
21.02.07,08:35
Nie dostane len ten jeden nedaňový doklad ".
eskoes
21.02.07,09:09
Mňa by zaujímalo, kde je definovaný pojem "daňový doklad". Ak vystavím faktúru podľa § 71 zákona o dani z pridanej hodnoty a napíšem na ňu, že nie je daňový doklad, tak skutočne nie je daňový doklad?
evina
21.02.07,09:11
Mňa by zaujímalo, kde je definovaný pojem "daňový doklad". Ak vystavím faktúru podľa § 71 zákona o dani z pridanej hodnoty a napíšem na ňu, že nie je daňový doklad, tak skutočne nie je daňový doklad?
Ak spĺňa náležitosti paragrafu 71 je to daňový doklad...
Názov dokladu medzi povinné náležitosti nepatrí...

P.s. požiadala by som programátora , aby mi odstránil tento názov z bločka...
evina
21.02.07,09:16
A dáte klientovi okrem toho ešte nejaký iný daňový doklad ? Ja osobne by som v takom prípade trvala na vystavení "riadneho" daňového dokladu, na základe ktorého si môžem nárokovať DPH.

DPH si môžem nárokovať na základe dokladu spĺňajúceho náležitosti podľa paragrafu 71 zákona o DPH, názov dokladu tam nepatrí....
ekopo
21.02.07,09:21
zákon o DPH § 71
Faktúra pri dodaní tovaru a služby v tuzemsku
(5) Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 50 000 Sk, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou, ktorý musí obsahovať údaje podľa odseku 2 s výnimkou údaja podľa odseku 2 písm. b) a s výnimkou jednotkovej ceny podľa odseku 2 písm. g).
a teraz k odseku 2) Faktúra musí obsahovať

a) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne platiteľa, ktorý dodáva tovar alebo službu, a jeho identifikačné číslo pre daň,
b) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne alebo bydliska príjemcu tovaru alebo služby a jeho identifikačné číslo pre daň, ak mu je pridelené,
c) poradové číslo faktúry,
d) dátum, keď bol tovar alebo služba dodaná, alebo dátum, keď bola platba podľa odseku 1 prijatá, ak tento dátum možno určiť a ak sa odlišuje od dátumu vyhotovenia faktúry,
e) dátum vyhotovenia faktúry,
f) množstvo a druh dodaného tovaru alebo rozsah a druh dodanej služby,
g) základ dane, jednotkovú cenu bez dane a zľavy a rabaty, ak nie sú obsiahnuté v jednotkovej cene,
h) sadzbu dane alebo údaj o oslobodení od dane,
i) výšku dane spolu v slovenských korunách.

Ďalej treba spomenúť vyhlášku o spôsobe vedenia evidencie tržieb ERP
a to hlavne § 2 ods. j , kde sa uvádza aké údaje musí obsahovať doklad vyhotovený pokladnicou:
1. daňový kód pokladnice
2. DIČ ak subjekt nie je platiteľom DPH
3. poradové číslo dokladu od poslednej dennej uzávierky
4. dátum vystavenia dokladu
5. názov a množstvo tovaru alebo rozsah služby
6. cenu tovaru lebo služby
7. IČ pre DPH ak je subjekt platičom DPH
8. meno a adresu sídlo , podnikania, prevádzkárne subjektu, ktorý dodáva tovar, alebo službu
9. základ dane, ak subjekt je platiteľom DPH
10.sadzbu dane alebo údaj o oslobodení od dane ak je subjekt platiteľom DPH
11. výšku dane spolu
12.celkovú cenu

a v neposlednom rade netreba zabudnúť na zákon o účtovníctve, ktorý v
§ 10 pojednáva, čo je účtovný doklad. (1) Účtovný doklad je preukázateľný účtovný záznam, ktorý musí obsahovať

a) označenie účtovného dokladu,
b) obsah účtovného prípadu a označenie jeho účastníkov,
c) peňažnú sumu alebo údaj o cene za mernú jednotku a vyjadrenie množstva,
d) dátum vyhotovenia účtovného dokladu,
e) dátum uskutočnenia účtovného prípadu, ak nie je zhodný s dátumom vyhotovenia,
f) podpisový záznam osoby (§ 32 ods. 3) zodpovednej za účtovný prípad v účtovnej jednotke a podpisový záznam osoby zodpovednej za jeho zaúčtovanie,
g) označenie účtov, na ktorých sa účtovný prípad zaúčtuje v účtovných jednotkách účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, ak to nevyplýva z programového vybavenia.
Na základe uvedeného by som žiadal o vystavenie riadneho dokladu.
eskoes
21.02.07,09:22
ok, ale mňa zaujíma pojem "daňový doklad", či je to niekde definované, faktúry podľa § 71 zákona o DPH a účtovné doklady podľa § 10 zákona o účt. sú jasné, ale čo s tým daňovým dokladom?
evina
21.02.07,09:23
ok, ale mňa zaujíma pojem "daňový doklad", či je to niekde definované, faktúry podľa § 71 zákona o DPH a účtovné doklady podľa § 10 zákona o účt. sú jasné, ale čo s tým daňovým dokladom?

Nikde nie je definovaný pojem "daňový doklad"
eskoes
21.02.07,09:26
Nikde nie je definovaný pojem "daňový doklad"
takže ak je na účtovnom doklade, ktorý spĺňa náležitosti faktúry podľa § 71 napísané "tento doklad nie je daňový" má to asi taký význam ako keby tam bolo napísané "neodvediem DPH"? myslené tak, že táto definícia, nemá absolútne žiadny význam, ale načo sa to tam potom uvádza?
evina
21.02.07,09:34
takže ak je na účtovnom doklade, ktorý spĺňa náležitosti faktúry podľa § 71 napísané "tento doklad nie je daňový" má to asi taký význam ako keby tam bolo napísané "neodvediem DPH"? myslené tak, že táto definícia, nemá absolútne žiadny význam, ale načo sa to tam potom uvádza?

To "neodvediem DPH" by som tam predsa len nepísala :D.
Prečo to tam ľudia píšu ťažko povedať. Väčšinou zo stereotypu, nakoľko starý zákon o DPH poznal kedysi také pojmy ako "daňový doklad", resp. "zjednodušený daňový doklad", ale to je už za nami... Tento názov Ťa jednoducho nezbavuje žiadnej povinnosti ani neruší žiadny Tvoj nárok smerom k DPH :)
catyka
14.09.07,07:49
Mám otázočku. Musí doklad z registračnej pokladne platiteľa DPH obsahovať údaje o sume bez DPH a musí tam byť vyčíslená suma DPH?
Alebo stačí takýto doklad tlačiť len na požiadanie zákazníka, a v ostatných prípadoch tlačiť doklad len v predajnej cene (s DPH) bez vypočítania DPH?Dúfam, že som to napísala ako tak zrozumiteľne. A poprosila by som aj paragraf v zákone, ktorý o tom hovorí. Ďakujem za pomoc.
Johanka
14.09.07,07:57
Suvino
24.11.07,09:54
Podla kotrého zákona zistím čo musí obsahovať blok z registračnej pokladnice?
KEJKA
24.11.07,10:01
máš to v príspevku č.2
Denda
24.11.07,10:03
Podla kotrého zákona zistím čo musí obsahovať blok z registračnej pokladnice?

V tomto príspevku celá odpoveď: http://www.porada.sk/396738-post7.html