givanni
21.02.07,10:05
Vedel by mi niekto poradiť , aké doklady potrebuje zahraničná fyzicka osoba predložiť k Spoločenskej zmluve sro, keď sa chce stať spoločníkom s.r.o. na Slovensku
veľmi ďakujem
elPi
22.02.07,07:57
Stačí pas na identifikáciu pri overovaní podpisov.
(Ak nebude zodpovedným zástupcom za živnosť).
Ak bude na živnosti, treba výpis z registra trestov zo štátu trvalého bydliska.
Ak by bol konateľom - na to výpis z RT nepotrebuje.
josh
22.02.07,09:14
Ak by bol konateľom - na to výpis z RT nepotrebuje.
toto nie je pravda, takze este raz:
Spolocnikom moze byt ktorakolvek fyzicka alebo pravnicka osoba, z celeho sveta. Problemom moze byt u niektorych cudzincov povolenie na pobyt, to je nutne sa spytat na Cudzineckej policii, ako to bude. V pripade, ak je obcan EU, nie je problem s pobytom.
Spolocnik potrebuje podpisat vsetky listiny, ktore mu zakon prikazuje. Predpokladam, ze zalozenie sro nechate na odbornika - notara alebo advokata a nebudete si to pisat doma. Odbornik vam vyhotovi vsetky listiny.
Konatel podpisuje tiez niektore dokumenty, takze musi byt osobne pritomny. Konatel (rovnako ako aj zodpovedny veduci) musi byt bezuhonny v zmysle zivnostenskeho zakona. Tuto bezuhonnost dokazuje vypisom z registra trestov. Ak je cudzinec, do 31.12.06 bola prax taka, ze ak je obcanom EU, staci prelozeny vypis z RT z krajiny, z ktorej pochadza, po novom zacali (v NZ a Sturove) ziadat aj zo Slovenska.
Treba sa spytat na zivnostenskom, ci chcu VRT aj zo Slovenska, alebo staci z tej krajiny, odkial pochadza.
Takze resume: spolocnik potrebuje prist a podpisat (alebo splnomocnit), konatel potrebuje vypis z RT.
Miroslav_to
09.03.07,22:03
Zahranicna FO ako spolocnik nepotrebuje nic len platny doklad :PAS, ID kartu na overenie podpisu (dokonca sa tu nemusi ani ukazat, podpise overene v zahranici), ziadny pobyt nie je potrebny, cudzinecka policia je mimo.

Zahranicna FO ako konatel potrebuje vzdy na zivnostensky urad vypis z RT slovensky aj z domovskej krajiny (niektorym ZU staci len jeden vypis z RTna zaklade nejakeho zahadneho kluca), kazda zmena konatelov sa oznamuje na ZU. Na OR nepotrebuje nic len overene podpisat listiny.

Vyssie uvedene plati pokial je cudzinec z krajin OECD.
Anna1974
15.01.08,14:16
Prosím poradte mi,ako je to s konateľom, ktorý je občanom krajiny mimo EU a práve členstvo v štatutárnom orgáne, t.j. v s.r.o., potrebuje k povoleniu prechodného pobytu na území SR za účelom podnikania??? Som zmätená...na živno-registri som dostala výpis a stačil mi výpis z registra trestov z jeho krajiny, kedže je Ind.
Čo mám teda doložiť na Obch.register,aby ho zapísal ako konateľa?
srdečna vdaka.
josh
15.01.08,15:25
na zapis do OR potrebujes rozhodnutie organu spolocnosti, ktory voli konatela a navrh.
Anna1974
15.01.08,16:08
Teda ak správne chápem nepotrebujem nič doložiť do obchodného registra a pri takomto konateľovi, ktorý je občanom štátov tretích krajín a nemusím fakticky nič dokladovať a postupuje sa pri ňom ako pri občanovi EU ?????
josh
15.01.08,16:17
tak tak, akurat ho potom musis zahlasit na zivnostensky register a tam zacina sranda s dokladovanim bezuhonnosti a pod.
Anna1974
15.01.08,16:24
No ja už živnostenské listy mam, musela som tam doložiť iba preložený výpis z registra trestov z jeho rodnej krajiny a živno listy mi dali...len ma doplietli kolegovia s trvalým pobytom na uzemí SR ako to bolo nutné kedysi a nechcem prísť o zaplatený kolok,kedže už to na obchodnom registri je podané...a podať námietky sa dajú iba raz..:-) Takže si ma upokojil, lebo som sa preľakla....si advokát,alebo právnik?
Anna1974
17.01.08,15:02
Chcela by som upozorniť všetkých tých, ktorí zvažujú nad možnosťou mať konateľa vo svojej s.r.o. cudzieho štátneho príslušníka, ale nie občana EU, pretože obchodný register vám to zamietne bez povolenia k trvalému pobytu. Ako však máte toto povolenie získať, to už sa nikde nepíše.....aj živnostenské oprávnenie je doklad, ktorý dokladuje,že osoba chce podnikať na našom území, avšak živno register vám to tiež zamietne, ale je ochotný čakať na cudzineckú políciu, ktorá na základe zamietavého rozhodnutia vydá povolenie k prechodnému pobytu za účelom podnikania. Ale obchodný register vám veru nepočká, čo vidím dobre chorý celý systém u nás v tomto, pretože jedno vylučuje druhé a vytvára akýsi bludný kruh....
Už si pripadám ako ping-pongová loptička, ktorá chodí hore dole a platí a každá inštitucia vám povie niečo iné....
Takže dobrá rada,ak naozaj chcete mať konateľa v s.r.o. a nie je občan EU krajín alebo OECD, a nemá trvalý pobyt, tak na to rovno zabudnite!
Je to uvedené vo vyhláške 25/2004 Z.z., § 4. Nakoniec, aby som nestratila kolky, tak som musela podpísať dodatok k spoločenskej zmluve a požiadať,aby ho konatela nezapísali, čo mi vyhovejú v takomto prípade. Prečo však obchodný register nevie zastaviť konanie a počkať na vyjadrenie cudzineckej polície tak,ako to vie živnostenský však vobec nerozumiem.
NONAME
28.02.12,14:06
Dobrý deň,

viete mi prosím poradiť? Zakladám dvojosobovú s.r.o. pričom jedným spoločníkom je osoba s talianskou národnosťou, žijúca v taliansku.Teda zahraničná osoba.
Potreboval by som len vedieť čo je iné pri založení s.r.o. s účasťou zahraničnej FO ktorá bude aj spoločníkom aj konateľom.

ďakujem
KEJKA
28.02.12,15:21
ako je uvedené vyššie, potrebuješ výpis z registra trestov tejto osoby a preložené do SJ.
Inak nič. Zakladala som viaceré spoločnosti a nebol problém.
NONAME
28.02.12,15:41
Ďakujem pekne.

Teda všetko ostatné je klasický postup?
Robím to elektronikcy. JKM si asi nevie vytiahnuť výpis z registra trestov v IT :D
KEJKA
28.02.12,15:50
Ďakujem pekne.

Teda všetko ostatné je klasický postup?
Robím to elektronikcy. JKM si asi nevie vytiahnuť výpis z registra trestov v IT :D
presne tak. zahraničné výpisy RT treba predložiť osobitne.
NONAME
28.02.12,15:58
A teda v ostatnom postupe sa nič nemení? UISTUJEM SA. rád by som si to naštudoval, ale ponáhla mi to.
kremienok76
26.06.12,16:48
ahojte, chcem sa len uistiť po prečítaní príspevkov: ak je zahraničná osoba len spoločník, nepotrebuje výpis z RT z domovskej krajiny a postup je rovnaký ako u našich občanov ? žiadne povolenie pobytu alebo pridelené identifikačné alebo rodné číslo... uvedie sa len dátum narodenia ? veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Tijana
31.10.12,20:58
Ahojte, potrebovala by som poradit. :-) Pri zapise cudzinca do OR ako konatela je potrebne OR predložit aj povolenie na prechodný pobyt na uzemi SR? V navrhu na zapis v kolonke bydlisko pri konatelovi mam pisat adresu konatela kt. ma nahlasenu ako adresu prech. pobytu na uzemi SR alebo bydlisko v cudzine? Dakujem. Citam tu viac komentov a dosla som do stadia pochybovania tak Vasa rada by mi pomohla.