shureido
21.02.07,11:34
Začinam úctovat sportovy klub v jednoduchom úct.. Klub kupil pocitac v hodnote 35 000 Sk a k tomu tlačiaren za 7 000 Sk. Neviem ci to môzem ratat ako jednorazove vydavky a teda dat faktúru za pocitac celu do nakladov, alebo to treba nejakym spôsobom odpisovat. Poradi niekto? Dakujem.
AHA
21.02.07,11:53
Zmluvou určite a pokiaľ sa jedná pitný režim, saunu atď. nejde o formu nepaňažného plnenia, ktoré by týto športovci mali zdaniť ?
shureido
21.02.07,14:02
Fuha este aj to?? Naozaj to treba zdanit ako formu nepenazneho plnenia?
books
05.09.07,05:42
Dobrý deň,potrebujem poradiť.
Jedna kočka účtuje športový klub a vedie im jednoduché účtovníctvo a chce aby som pokračovala v spracovaní účtovníctva.
Chcem sa opýtať:
1. Môže športový klub účtovať v JU ?
2. Ako sa účtujú príspevky od rodičov a rôzne príjmy ?
3. Ako sa účtujú výdavky ?
4. DP sa podáva typu B + výkazy ?

Ďakujem.
books
05.09.07,11:31
Dobrý deň,potrebujem poradiť.
Jedna kočka účtuje športový klub a vedie im jednoduché účtovníctvo a chce aby som pokračovala v spracovaní účtovníctva.
Chcem sa opýtať:
1. Môže športový klub účtovať v JU ?
2. Ako sa účtujú príspevky od rodičov a rôzne príjmy ?
3. Ako sa účtujú výdavky ?
4. DP sa podáva typu B + výkazy ?

Ďakujem.


Môže mi niekto poradiť ako mám postupovať.
Ďakujem.
Kazu
05.09.07,16:59
Do okienka vyhľadávania si napíš "Účotvanie (presne takto) športového klubu" Ešte stále som sa nenaučila linkovať, ale nájdeš to aj vo vyhľadávači.
MOTTO
23.02.10,09:10
Dobrý deň! Potrebovala by som informácie ohľadne DP športového klubu, ktorý je členom športového zväzu. Majú príjem len z členského, čo majú aj v stanovách. Tento zväz má viacero klubov a za celok podáva DP zväz. Treba podávať DP aj za športový klub? Iný príjem nemajú. Ďakujem
ego.mc
23.02.10,14:57
Ak nemáte právnu subjektivitu, DP nepodávate.
Ak máte právnu subjektivitu a ste občianske združenie, DP podať nemusíte, lebo členské príspevky (podľa stanov) sú oslobodené od dane §41 ods 1 ZoDP.
mimotemy Trochu ma mätie to DP podávané za celý zväz.