ondrisa
21.02.07,11:57
Dobrý deň,
potrebujem poradiť, môj brat pracuje v Anglicku celý rok.Na území SR sa zdržiava max.2 - 3 týždne ( dovolenka). Je povinný podať Daňové priznanie v SR.????

Čítala som viaceré príspevky aj zákony ale mám z toho ešte väčší chaos.

Ďakujem
Beata
21.02.07,11:01
Dobrý deň,
potrebujem poradiť, môj brat pracuje v Anglicku celý rok.Na území SR sa zdržiava max.2 - 3 týždne ( dovolenka). Je povinný podať Daňové priznanie v SR.????

Čítala som viaceré príspevky aj zákony ale mám z toho ešte väčší chaos.

Ďakujem
Pozri sem:
http://www.porada.sk/t19154-dan-z-prijmu.html?highlight=Anglicko

a skús aj Anglicko
Johanka
21.02.07,14:48
Dobrý deň,
potrebujem poradiť, môj brat pracuje v Anglicku celý rok.Na území SR sa zdržiava max.2 - 3 týždne ( dovolenka). Je povinný podať Daňové priznanie v SR.????

Čítala som viaceré príspevky aj zákony ale mám z toho ešte väčší chaos.

Ďakujem
Napíš , kde má trvalý pobyt ...
Kvietocek
22.02.07,05:38
Potrebujem poradit. Kedy je povinná podat majetkové priznanie FO a kedy PO upravuje to nejaky zakon?
ondrisa
22.02.07,07:17
Trvalý pobyt má na Slovensku.
Johanka
22.02.07,14:35
Je povinný podať DP v SR. Príjmy dosiehnuté v Anglicku budú zo zdanenia vyňaté, ale v DP musia byť uvedené.
1novacik1
23.02.07,16:07
mohol by mi niekto poradit potrebujem si vypisat danove priznanie typ B ,lebo mam prijem -vynos z cennych papierov a neviem aku sumu mam tam uviest napr suma 8334 z toho zrazena dan podla § 43 1583 k vyplate suma 6751,- mam uviest hruby prijem dakujem
1novacik1
23.02.07,16:14
este raz idem poprosit o radu do akeho § zaradim zmluvu o poskytnutí poradenskych sluzieb v oblasti marketingu-Zepter ponukam dakujem
Johanka
23.02.07,16:16
Toho účtovníka v profile asi nemyslíš vážne ;) . Máš aj iný druh príjmu? Ak nie, nie si povinný podať DP vzhľadom na výšku dosiahnutého príjmu. Alebo chceš aby Ti zrazená daň bola vrátená ?
1novacik1
23.02.07,17:16
Toho účtovníka v profile asi nemyslíš vážne ;) . Máš aj iný druh príjmu? Ak nie, nie si povinný podať DP vzhľadom na výšku dosiahnutého príjmu. Alebo chceš aby Ti zrazená daň bola vrátená ?
ano som zacinajuca robim len asi 1/2roka a tak si to tu radsej overim - ano mam aj iny druh prijmu a tie vynosy su omnoho vyssie toto je len za jeden mesiac a chcem vratit dan -dakujem za odpoved uz som si to nastudovala