books
21.02.07,11:00
Dobrý deň,mám taký dotaz.
Jedna účtovníčka,keď mi zbadala,že prekrývam každý jeden doklad vydaný z reg.pokladne VPD,tak mi povedala,že zbytočne si naháňam robotu.
Ona to robí tak,že si nacvaká z reg.pokladne doklady na jeden kancelársky papier a prekryje to jedným VPD,kde si to rozúčtuje podľa potreby (účtuje v PÚ) a dátum tam dá z posledného dokladu.
Robí to správne?

Rada by som vedela Váš názor.

Ďakujem.
Vianocka
21.02.07,10:25
Ja to robím tiež tak, v prípade, že sa jedná v príslušnom mesiaci o výdavky rovnakého druhu, napr. PHM, poštovné, kancelárska spotreba, drobná réžia, priamy materiál. Bločky priložím na jeden podkladový papier a na ňom zrekapitulem hodnoty z jednotlivých bločkov podľa dátumov. Ak je firma aj platiteľom DPH, urobím aj evidenciu DPH, aby všetko presne sedelo na bločky. Potom vyhotovím jeden pokladničný doklad výdavkový, na ktorom uvediem dátum z posledného nákupu a súčtovú sumu. Je to praktické z toho dôvodu, že pokiaľ sa jedná o firmu, ktorá má veľké množstvo výdavkov, pokladňa by mala neskutočné množstvá dokladov. Mám aj firmu, ktorá po takejto sumarizácii bločkov vykazuje v denníku účtovania cca 3000 položiek mesačne.
iveta30
21.02.07,10:36
U nás sa účtuje nasledovne:
Výdavkový pokladničný doklad - platca DPH - prikladá sa jednotlivo podľa dňa nákupov ( výdavkov). Keď je v jeden deň viac nákupov, tak na jeden výdavk.pokl.doklad.
betka
21.02.07,13:13
1 VPD, viac bločkov z ERP, je to však menej prehľadnejšie, ale je to správne, závisí od účtovníkov ako sú zvyknutí.
Kôli prehľadnosti, účtujem 1 VPD, 1 doklad z ERP. Keď si chcem niečo zistiť, viem, kde to hľadať.
Ale keď je naozaj 3000 bločkov mesačne, je to fuška.
betka
21.02.07,13:17
Poznamka:
Ak je človek platený od položiek, je lepšie ku každemu bločku urobiť 1 VPD. Závisí od Vás, ako sa rozhodnete.
evina
21.02.07,13:22
Dobrý deň,mám taký dotaz.
Jedna účtovníčka,keď mi zbadala,že prekrývam každý jeden doklad vydaný z reg.pokladne VPD,tak mi povedala,že zbytočne si naháňam robotu.
Ona to robí tak,že si nacvaká z reg.pokladne doklady na jeden kancelársky papier a prekryje to jedným VPD,kde si to rozúčtuje podľa potreby (účtuje v PÚ) a dátum tam dá z posledného dokladu.
Robí to správne?

Rada by som vedela Váš názor.

Ďakujem.


http://www.porada.sk/t32367-p2-vdavkov-doklady.html
orazel
21.02.07,13:35
1 VPD, viac bločkov z ERP, je to však menej prehľadnejšie, ale je to správne, závisí od účtovníkov ako sú zvyknutí.
Kôli prehľadnosti, účtujem 1 VPD, 1 doklad z ERP. Keď si chcem niečo zistiť, viem, kde to hľadať.
Ale keď je naozaj 3000 bločkov mesačne, je to fuška.

Súhlasím s Vianockou, ked sa na konci mesiaca roztriedia bločky podľa účelu, tak myslím, že ked je aj viac bločkov nalepených na podklade, je to tiež prehľadné. No ked je viac bločkov, niekedy vypisujem aj v polovici mesiaca. Myslím, že je vecou názoru, ako to niekto robí.
PS. Po nalepení ešte zvyknem podklad prefotiť