Zuzka 335
21.02.07,12:45
Prosím, poraďte mi s nasledujúcim problémom:
SZČO si chce uplatniť manželku a tá poberala v r. 2006 peňažný príspevok za opatrovanie. Má na to potvrdenie od ÚPSVaR. Na daňovom úrade povedali, že je to príjem manželky. No neviem. Zároveň má potvrdenie o poberaní prídavku na dieťa od ÚPSVaR.

SZČO bola 2 mesiace PN a dostala nemocenské dávky od SP. To je príjem neovplyvňujúci, však.


Je to hrozné, ale vlastné problémy sa mi zdajú diskutabilné a cudzie sú mi hneď jasné.

Ďakujem za poradenie.
jamis
21.02.07,14:34
Peňažný príspevok za opatrovanie je príjem manželky. Rodinné prídavky a nemocenské sú štátne dávky a tie sa nepovažujú za príjem.
Johanka
21.02.07,17:16
Peňažný príspevok za opatrovanie je príjem manželky. Rodinné prídavky a nemocenské sú štátne dávky a tie sa nepovažujú za príjem.
Z § 11 ZoDP
do vlastného príjmu sa nezahŕňa daňový bonus podľa § 33 zvýšenie dôchodku pre bezvládnosť, štátne sociálne dávky 43) a štipendium poskytované študujúcim sústavne sa pripravujúcim na budúce povolanie125,

Nemocenské nie je štátna sociálna dávka!!!
Johanka
21.02.07,17:21
Prosím, poraďte mi s nasledujúcim problémom:
SZČO si chce uplatniť manželku a tá poberala v r. 2006 peňažný príspevok za opatrovanie. Má na to potvrdenie od ÚPSVaR. Na daňovom úrade povedali, že je to príjem manželky. No neviem. Zároveň má potvrdenie o poberaní prídavku na dieťa od ÚPSVaR.

SZČO bola 2 mesiace PN a dostala nemocenské dávky od SP. To je príjem neovplyvňujúci, však.


Je to hrozné, ale vlastné problémy sa mi zdajú diskutabilné a cudzie sú mi hneď jasné.

Ďakujem za poradenie.
Podľa toho podčiarknutého ani neviem o čo je tu reč....
Chce uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane na manželku a chceš vedieť čo je jej vlastným príjmom?
To je príjem neovplyvňujúci, však.- ešte stále je to o jej vlastnom príjme alebo sme preskočili do príjmov oslobodených dane???