lenicka19
21.02.07,12:53
Rada by som poprosila o radu. Máme zamestnanca, ktorý čerpal dovolenku a po ukončení dovolenky nenastúpil do zamestnania a vedenie sa rozhodlo, že to kvalifikuje ako neospravedlnú absenciu v práci, nakoľko dôvod svojej neprítomnosti neoznámil. Zamestnávateľ sa rozhodol so zamestnancom okamžite skončiť pracovný pomer. Aký je postup zhľadiska okamžitého skončenia pracovného pomeru? Plynie takémuto zamestnancovi výpovedná lehota? Podľa §68 ZP ods. 2 môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode dozvedel s odvolávkou na §63 ods. 3 a 4 (o začiatku a plynutí), kde môže dať zamestnávateľ zamestnancovi výpoveď pre porušenie pracovnej discipíny iba v lehote dvoch mesiacov odo dňa, keď sa o dôvode dozvedel.
Gabi03
21.02.07,11:56
Skús pohľadať, už sa o tejto téme tu veľa napísalo.
Ale ešte na margo k tvojmu príspevku. Ak nenastúpenie z dovolenky do práce vedenie chápe ako neospravedlnenú absenciu, ešte to nemusí znamenať závažné porušenie pracovnej disciplíny (pokiaľ to nemáte v smernici inak) a teda ani nemáte právny dôvod na okamžité skončenie PP.
drobeceva
21.02.07,11:56
Ja by som to riešila nasledovne. Zamestnancovi by som vykazovala absenciu, ale hneď by som mu poslala list -okamžité skončenie PP pre hrubé porušenie PD. Dňom prevzatia sa menovanému končí PP. Ešte dopĺňam- po dovolenke aj keby marodoval, bezodkladne je povinný z-ľovi predložiť PN./predpokladám, že to nie je/
Chobot
21.02.07,12:02
Rada by som poprosila o radu. Máme zamestnanca, ktorý čerpal dovolenku a po ukončení dovolenky nenastúpil do zamestnania a vedenie sa rozhodlo, že to kvalifikuje ako neospravedlnú absenciu v práci, nakoľko dôvod svojej neprítomnosti neoznámil. Zamestnávateľ sa rozhodol so zamestnancom okamžite skončiť pracovný pomer. Aký je postup zhľadiska okamžitého skončenia pracovného pomeru? Plynie takémuto zamestnancovi výpovedná lehota? Podľa §68 ZP ods. 2 môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode dozvedel s odvolávkou na §63 ods. 3 a 4 (o začiatku a plynutí), kde môže dať zamestnávateľ zamestnancovi výpoveď pre porušenie pracovnej discipíny iba v lehote dvoch mesiacov odo dňa, keď sa o dôvode dozvedel.

A už viete prečo nenastúpil do práce po skončení dovolenky? Alebo je stále pre vás "nezvestý"? Čo keď vám prinesie papier, že je vážne PN. Alebo môže byť hospitalizovaný. Potom môžete okamžité skončenie PP odložiť do šuflíka.