Gabika10
21.02.07,13:31
Dobry den,
chcela by som sa opytat:
1. manzel kupil auto(nakl) v januari 2007,chcem ho dat do obch.majetku firmy, avsak auto ma na svoje meno,tak ako aj svoju firmu a na r.c, pretoze na policii mu software nezobral ICO.
Je mozne, ho proste k urc.datumu zaradit do majetku? a od toho datumu zaplatim aj CD a poistka na auto uz vlastne zaplatena je.
Viem,ze je o tom vela popisaneho,ale potrebovala by som k tomu jasnu odp,nie paragrafy,lebo som z toho zmatena.:)
Dakujem za odp. Ste super,ze existuje VASA PORADA
gabika
Zita5
21.02.07,12:33
Dobry den,
chcela by som sa opytat:
1. manzel kupil auto(nakl) v januari 2007,chcem ho dat do obch.majetku firmy, avsak auto ma na svoje meno,tak ako aj svoju firmu a na r.c, pretoze na policii mu software nezobral ICO.
Je mozne, ho proste k urc.datumu zaradit do majetku? a od toho datumu zaplatim aj CD a poistka na auto uz vlastne zaplatena je.
Viem,ze je o tom vela popisaneho,ale potrebovala by som k tomu jasnu odp,nie paragrafy,lebo som z toho zmatena.:)
Dakujem za odp. Ste super,ze existuje VASA PORADA
gabika

Ak kupoval nákladné auto za účelom dosahovania zdaniteľného príjmu v rámci podnikania , tak jeho kúpa - KPZ , alebo fa mala byť na firmu, čiže IČO,DIČ poprípade IČ DPH .
vikinka
21.02.07,12:36
Hlavne aby mal faktúru,ktorá spľňa náležitosti daň.dokladu,čiže na IČO,DIČ a prípadne IČDPH.Na základe faktúry zaradíš auto do podnikania,nie na základe technického preukazu.
Johanka
21.02.07,13:11
Dobry den,
chcela by som sa opytat:
1. manzel kupil auto(nakl) v januari 2007,chcem ho dat do obch.majetku firmy, avsak auto ma na svoje meno,tak ako aj svoju firmu a na r.c, pretoze na policii mu software nezobral ICO.
Je mozne, ho proste k urc.datumu zaradit do majetku? a od toho datumu zaplatim aj CD a poistka na auto uz vlastne zaplatena je.
Viem,ze je o tom vela popisaneho,ale potrebovala by som k tomu jasnu odp,nie paragrafy,lebo som z toho zmatena.:)
Dakujem za odp. Ste super,ze existuje VASA PORADA
gabika

Akýkoľvek majetok môžeš preradiť z osobného užívania do obchodného majetku firmy. Vystavíš zaraďovací protokol, kartu majetku. Vstupnú cenu majetku určíš v zmysle §25 Zákona o dani z príjmov - takže ak máš faktúru, kde je cena automobilu, táto suma je vstupnou cenou pre jeho odpisovanie. Je to o to jednoduchšie, že nákup auta aj jeho preradenie do obchodného majetku je v rámci jedného roka ;) .
Gabika10
21.02.07,13:44
Ahojte vsetci, co ste mi odpovedali,

dnes som pisala 1x, tak som vasim odp moc rada..:)
velmi ste mi pomohli...

takze este pre overenie mojho spravneho usudku...
auto si prevediem do majetku a Cestnu dan zaplatim pri tom datume alebo az ked ho zacnem pouzivat na cesty, lebo zatial iba stoji...:rolleyes:
a akonahle ho prevediem do majetku, musim do 15dni dat nahlas. povinnost na DU?asi ano
pozit
21.02.07,13:50
Ahojte vsetci, co ste mi odpovedali,

dnes som pisala 1x, tak som vasim odp moc rada..:)
velmi ste mi pomohli...

takze este pre overenie mojho spravneho usudku...
auto si prevediem do majetku a Cestnu dan zaplatim pri tom datume alebo az ked ho zacnem pouzivat na cesty, lebo zatial iba stoji...:rolleyes:
a akonahle ho prevediem do majetku, musim do 15dni dat nahlas. povinnost na DU?asi ano

... do 15 dní od prvého použitia vozidla podáš DP k dani z mot. vozidiel a zaplatíš CD ...
Gabika10
21.02.07,14:26
dakujem za odpoved Vam vsetkym..
posielam krasny pozdrav
papa
gabika
Zuna 3
05.03.07,09:04
Dobrý deň .
Chcela by som poradiť či aj poplatok za kolkové známky pri
prihlasovaní osob.automobilu započítať do vstupnej ceny
automobilu.
Ďakujem