Zoltán Kovács
26.02.07,13:13
Klientka : " Som sklamaná, tvrdili ste že si do nákladov nemôžem dať tango nohavičky a úpravu nechtov ale moja nová ekonómka mi potvrdila, že predsa ak propagujem kozmetiku klientom, musím dobre vyzerať!" Skutočný tohtoročný zážitok s podnikateľkou zaoberajúcou sa predajom kozmetiky.

A ako si jej odpovedala?
jana32
26.02.07,12:19
Že teda dúfam, že aj moji podnikatelia budú kontrolovať či mám tango nohavičky, veď ako ekońómka tiež musím vyzerať k svetu keď s nimi jednám. Strááááášne sa na to teším!
ZEvina
26.02.07,13:58
Rodičia keď idú niekomu gratulovať z rodiny, tak prvá otázka na mňa znie:
"Nemáš náhodou ešte z tých honorárov (rozumej nejakú flašku s alko) za daňové priznanie?"

Prišla za mnou kamarátka na kávu a tiež mala igelitku, čo si všimla moja vnučka, aj keď nechcela spraviť DP. Keď odišla, malá sa pýta: "babka, zasa máš bombonieru?" Nie, nemám. Ani kávu? ani.. A táto teta nič nepriniesla, keď chcela od teba papiere.???..:D
ekopo
26.02.07,14:19
Odpoviem po 22.00 :cool: .
Rýcho si nainštalujem najnovší Windovs media player, možno bude k odpovedi aj video. Najnovší preto, aby mi to nesekalo.:D
Johanka
26.02.07,14:44
To Ermon- neboj sa , už k Tebe nepríde.Víťazoslávne mi volal, že našiel pani, ktorá mu to urobí za 500 Sk (teda dúfam, že sme sa bavili o účtovníctve :rolleyes: ).
To ekopo - ja som nepísala o tangáčoch :D , ale o smradľavej igelitke, hepatitíde A, B, C, HIV , AIDS, salmonele a vulgárnom ( bývalom) klientovi :) . Kto by sa chcel na to pozerať ...
katkaj
26.02.07,14:54
Ako to tak čítam tak zábavy si účtovník užije dosť a hlavne pred daňovým priznaním. :D:D:D Tak potom neviem že sa stále sťažujete aká je tá práca ťažká :D:D:D:D Zabávate sa skoro každý deň ;)

Len ma netlčte, musela som si rypnúť :D Cmuk
tanti
26.02.07,15:00
Práve som sa pobavila prezerám si faktúry od klienta a má tu pekne vyplnenú kolonku odberateľa a v kolonke príjemca má napísané "detto" len je to presne pod dodávateľom a vedľa odberateľa tak teraz neviem kto je príjemca? :D :rolleyes:
evina
26.02.07,15:07
Ako to tak čítam tak zábavy si účtovník užije dosť a hlavne pred daňovým priznaním. :D:D:D Tak potom neviem že sa stále sťažujete aká je tá práca ťažká :D:D:D:D Zabávate sa skoro každý deň ;)

Len ma netlčte, musela som si rypnúť :D Cmuk

To sa teda mi nikdy nesťažujeme ....:)
katkaj
26.02.07,15:10
To sa teda mi nikdy nesťažujeme ....:)


Juuuuj takto sa pomýliť :D Som chcela povedať že konštatujete, vy sa nesťažujete. Hlboko sa ospravedlňujem, dúfam že som sa nikoho nedotkla :D
evina
26.02.07,15:11
Ešte dodám...Dnes sme sa napríklad s Muškou veľmi pobavili pri vyplňovaní Hlásenia o liehu, že Muši::D:D Už dávno som toľko zábavy nezažila :)
liduska
26.02.07,15:13
evina ,vy s mušinkou ste mali ten lieh pri sebe???
evina
26.02.07,15:16
evina ,vy s mušinkou ste mali ten lieh pri sebe???

Liduška nemali, len na papieri, bavili sme sa po telefóne, ale nasmiali sme sa tak ako po litri 40% Fernetu teda po novom 0,4 l 100% alkoholu :)
Muška
26.02.07,15:17
No Evinka, až na ten budíček z Colnice :D
betka
26.02.07,19:45
Hore 20-timi schodmi sa dotacká červená, zúrivá pani, škerí na mňa štrbavé zuby, ledva predýchava. Podám jej stoličku a pýtam sa: Je Vám niečo? Nedáte si pohár vody?
Vypleští na mňa oči a nasrdene mi povie: "Čo ste to za firmu? Bola som vo Vašej konkurencii a tam bola na ceduli cena za toto 1499, korún a dali mi tam 20% zľavu. A vy????? Máte na ceduli za to istô 1099 korún a dáte mi iba 5%? Dajte sa vypchať s Vašou zľavou. Tí mi dali vyššiu."
Snažím sa jej vysvetliť: "pani, keď si zoberiete kalkulačku a prepočítate si to tak by ste to u nás kúpite lacnejšie.
Ona: "Ser.... Vám na kalkulačku, tam bola zľava viac. A nepleštite na mňa tie oči."
chanell
26.02.07,19:49
No ty brďo, takéto niečo sa môže aj stať? Ja umrem:D
chanell
26.02.07,19:52
Volám klientovi, v nádeji, že už mám účto nahraté, skontrolované a chýba mi iba inventúra skladu.
Tak mu volám, či má tú inventúru hotovú, spokojná sama so sebou.....
A on mi povie, už na nej začne ešte len robiť. Tak toto povedal 15.2. A že inventúra k 31.12.
Človek sa snaží a na čo?:rolleyes:
učtovníčka
26.02.07,19:57
1.perlička : Volá mi klient " Môžem si prísť poobede urobiť dane?" - keby chcel doslovne tak si ich mohol urobiť aj doma.
2. Dnes bol zážitok na colnici pri odovzdávaní oznámenia. Veľký rad a pani z nejakej krčmičky priniesla zošit so zoznamom odberateľov liehu :
Jano Kováč 3 vodky, ..... 2 becherovky a pýtala sa ich ako to tam má napísať. Colníčky sa zasmiali a pomohli jej vyplniť tlačivo. Inak by tam stál rad aj do večera.
PS: ďakujem za exelovskú tabuľku na výpočet oznámenia. Prišla vhod ako bernardín zo súdkom pri lavíne dokladov.
betka
26.02.07,20:10
Radšej mažem, asi vhodné nie po 22, ale po 24 hod.
betka
26.02.07,20:40
No ty brďo, takéto niečo sa môže aj stať? Ja umrem:D

Áno, je to možné. Pracovať s ľuďmi je "veľká zábava". A keď niečo nechápu..., niekedy fakt človek buchne ako časovaná bomba.
Janka6685
26.02.07,21:21
Prečítala som túto tému na jeden šup...chudák môj oprskaný monitor:D:D:D:D:D:D:D:D:D a chudák aj môj drahý, ktorý sa snaží zaspať a ja sa tu rehocem:D:D:D:D

Ma napadlo........klienti o ktorých je tu reč sú ako taký poklad - zakopať a nikdy nenájsť:---
betka
27.02.07,06:08
Pokiaľ ja sa tu zabávam na príspevkoch, krpček sa v tichosti hrajká, och aký je zlatučký, mám času...... Idem sa za ním pozrieť a čo nevidím............. Moje DP s výkazmi sú pokrčené v hrnci a on si ich mieša a varí.....

Nevedela som, či sa mám smiať, či plakať....... Zase robota navyše, už ani pllač nepomôže ....
liduska
27.02.07,06:14
Myslím si , že to bude budúci účtovník.
Johanka
27.02.07,06:20
No, účtovníka vychovávam aj ja. V piatok bude mať 6 rokov, ale ovláda , že sadzba DPH je 19 %, čo nezabudol prezentovať aj pri zápise do školy. Učiteľka čumela ako puk :) . Vie na čo slúžia VPD a PPD, ovláda základnú terminológiu kancelárskych potrieb od spiniek až po značku toneru. V papiernictve asi pred rokom zapotil - kúp aj rýchloviazače , ale vieš tie s celou prednou stranou, tie polovičné stoja za h...o :D . Odvtedy si dávam pozor, čo pred ním komentujem ....
Zita5
27.02.07,06:29
Baby ak by sa tieto príspevky spracovali , tak TELENOVELA po slovensky , je slabý výraz :--- :--- :--- :--- :--- :--- v tej by sa potom podnikatelia našli .;)
Maya1
27.02.07,06:30
No, účtovníka vychovávam aj ja. V piatok bude mať 6 rokov, ale ovláda , že sadzba DPH je 19 %, čo nezabudol prezentovať aj pri zápise do školy. Učiteľka čumela ako puk :) . Vie na čo slúžia VPD a PPD, ovláda základnú terminológiu kancelárskych potrieb od spiniek až po značku toneru. V papiernictve asi pred rokom zapotil - kúp aj rýchloviazače , ale vieš tie s celou prednou stranou, tie polovičné stoja za h...o :D . Odvtedy si dávam pozor, čo pred ním komentujem ....
to je teda super zábava, taký šikovný chlapček. Pridám sa: Moja malá ma 2,5 roka a raz sa jednej našej návštevy opýtala: "faktúly máš?" :D
willma
27.02.07,06:31
No ty brďo, takéto niečo sa môže aj stať? Ja umrem:D a pri pripájaní súhlasov pozor, lebo vymrie celá porada. :D
Zita5
27.02.07,06:37
No, účtovníka vychovávam aj ja. V piatok bude mať 6 rokov, ale ovláda , že sadzba DPH je 19 %, čo nezabudol prezentovať aj pri zápise do školy. Učiteľka čumela ako puk :) . Vie na čo slúžia VPD a PPD, ovláda základnú terminológiu kancelárskych potrieb od spiniek až po značku toneru. V papiernictve asi pred rokom zapotil - kúp aj rýchloviazače , ale vieš tie s celou prednou stranou, tie polovičné stoja za h...o :D . Odvtedy si dávam pozor, čo pred ním komentujem ....

Johanka ono sa to dedí potom ,možno bude z neho dobrý ekonóm ;) .
Moja dcéra tiež od malička sa hrala s PPD,VPD,vypisovala šeky , faktúry a podobné tlačivá až nakoniec jej do zostalo do života nie síce ako hračka , ale práca .

Ak sa jej niekto spýtal keď bola malá, jaj moja čo s Teba bude , ona " ja budem úladníčka";)
Katarína STR
27.02.07,07:10
Pridám aj ja
Minulý rok, posledný marcový týždeň, mi volal jeden môj klient, že vraj jeho brat toho má málo, či by som aj jemu neurobila DP.

Ja : Tak, keď je to tvoj brat a má toho málo, nech mi zavolá a dohodneme sa
Jeho brat zavolal, stretli sme sa.
Vybral z tašky časopis. A v časopise v jednotlivých stránkach boli založené doklady.
On : mám toho málo, to budete mať rýchlo. Môžem zavolať zajtra ?
Ja : :eek: , uvidím
Daňové priznanie som urobiť stihla, aj keď som ho robila do druhej v noci.
Dokladov mal tak cca 300 a dal mi ich poobede okolo piatej.
Dohodli sme sa na stretnutí
On : koľko mi to vyšlo ?
ja : tak, žiadnu preddavkovú daň platiť nebudete, ako ste si mysleli, budete platiť len daň 12.000,- SK
On : tak to vám donesiem ešte nejaké doklady, aby som toľko neplatil
ja : :eek: , ale však už je celý rok nahratý
On : to nevadí
ja : no tak doneste, uvidím čo sú to za doklady a z akého dátumu

Ďalší deň doniesol doklady, faktúry a pokladničné doklady za celý rok !
Keď som ich zbadala, mala som chuť mu ich hodiť do hlavy.
Ale...bol to brat môjho kamaráta.
Tak som sa pustila znova do práce.
Celé účtovníctvo som musela prerobiť.

Stretli sme sa na ďalší deň a daň mu vyšla 1.400,- Sk
Pripomínam, že jeho pôvodné samo urobené účtovníctvo mu hovorilo, že by mal platiť 32.000,- daň, teda aj povinnosť preddavkov a vyššie poistné.
Len si nebol istý, tak to chcel dať nejakej účtovníčke skontrolovať. :cool:

Ďalší deň som mu doniesla hotové daňové priznanie, dokladov bolo "málo"
podľa neho, cca 600.
Dala som mu to pekne do šanóna, farebnými fóliami oddelila faktúry, pokladňu, banku....
Daňové priznanie mal pekne vytlačené zo softwaru.
On : a prečo ste mi daň neurobila na 700,- korún ?
ja : čože ? :eek:
on : a prečo je DP vytlačené z počítača ? A to mi DU takéto zoberie ? Prečo to nie je ručne ?

Málom som dostala infarkt.
A to som si vypýtala prosím pekne symbolickú cenu za prácu, kedže je to kamarátov brat.
Aj to ešte plakal, že toľko ?
To bolo skoro zadarmo ! Blbec

Nikdy viac neberiem igelitkárov !
Moja skúsenosť. Urob všetko čo najlepšie, rýchlo a pekne zdokladuj
a ešte ti bude vyčítané !
Mala som to predsa urobiť zadarmo ! No nie ? :rolleyes:
dogicka
27.02.07,07:11
Baby ak by sa tieto príspevky spracovali , tak TELENOVELA po slovensky , je slabý výraz :--- :--- :--- :--- :--- :--- v tej by sa potom podnikatelia našli .;)

Tak Telenovela by z tohto bola určite, ale veeeeľmi pochybujem, že práve títo podnikatelia by sa v nej našli, určite by to nepochopili :mad:
Jozef I
27.02.07,07:16
KATKA, Katka, ty si taká dobrá duša. Keď niečo budem potrebovať, obrátim sa s dôverou na teba s tým, že som niečí brat. ;) :D
Katarína STR
27.02.07,07:19
KATKA, Katka, ty si taká dobrá duša. Keď niečo budem potrebovať, obrátim sa s dôverou na teba s tým, že som niečí brat. ;) :D

Zdenko, Zdenko, ty sa na mňa môžeš obrátiť vždy, to nevieš ? :rolleyes:

Blbá som bola, povedz rovno, nie dobrá. :D
evina
27.02.07,07:24
KATKA, Katka, ty si taká dobrá duša. Keď niečo budem potrebovať, obrátim sa s dôverou na teba s tým, že som niečí brat. ;) :D
No nehovor mi, že Ty si už pre takýchto "bratov" nerobil....:D
Janiča
27.02.07,07:30
Môj 6-ročný syn našiel v koši na papier nejakú nepotrebnú faktúru a volá na mňa :"Mami, prečo vyhadzuješ tieto daňové príznaky?"
Nika
27.02.07,10:50
Môj 6-ročný syn našiel v koši na papier nejakú nepotrebnú faktúru a volá na mňa :"Mami, prečo vyhadzuješ tieto daňové príznaky?"

Ja som čítala " daňové prízraky" :D
Simonab
27.02.07,16:23
Ja som čítala " daňové prízraky" :D
Vyzerá to tak, že už my vidíme daňové prízraky a to je ešte len február.:D
Monika Kováčová
27.02.07,16:33
Či sa tu len budeme takto vytešovať aj 29 - 30 ......31 marca???!!!!
Paula
27.02.07,16:39
Či sa tu len budeme takto vytešovať aj 29 - 30 ......31 marca???!!!!


To akože budeme plakať nad vlastnými státisícovými daňovými povinnosťami:D
Simonab
27.02.07,16:42
To akože budeme plakať nad vlastnými státisícovými daňovými povinnosťami:D
Tak z tohoto obavy nemám.:D ( mám na mysli tie daňové povinnosti, plakať možno budem ).:cool:
Anja111
27.02.07,16:44
To akože budeme plakať nad vlastnými státisícovými daňovými povinnosťami:D
... kiežby!
Jana Acsová
27.02.07,17:50
Vyjadrenie kolegu :) :

Prišiel som, videl som, ušiel som ...

PS:
Tak nejako by to malo vyzerať pri zadávaní nových zákaziek účtovníkovi v marci (dorobky za minulý rok a pod.), prípadne aj v iných situáciách však?
kendy
27.02.07,19:14
Včera som práve hovorila so známou o tom, koľko mám kamarátov v marci a zazvonil mi telefón - po roku mi volal jeden... ktorý mi za daň.priznanie zaplatil až v júni, keď potreboval RZZP.... ahoooooooj, nemám toho veľa, donesiem ti parádne červené víno! No ja sa fakt mám...
Johanka
27.02.07,19:18
Keď to všetko popijeme, budeme mať superstretko na Prednej Hore :D .
laguna
27.02.07,20:09
chcelo sa mi plakat, ked mi sef povedal na obhajobu, preco mi nemoze zvysit plat, "ze nie su peniaze" toto povie uctovnikovi? samozrejme firma v zisku, a na terme 9miestne číslo, ach jaj
misolga
27.02.07,20:30
Jeden známy keď mi donášal doklady domov a zazvonil pri dverách, tak zo zvyku kým som otvorila dvere tak som zakričala -moment, už idem!A keď odchádzal tak sa lúčil s otázkou - a nemáš náhodou jednu cigaretu? Môj vtedy 3-4 ročný syn si to samozrejme zapamätal tak vždy mi ohlasoval: Mami už ide ujo Moment a keď odchádzal tak za ním kričal: a ujo momemt ešte cigaretku....
Minule sa mi v obchode podaril trapas.Bola som si zobrať náplň do tlačiarne, ktorú mi mali dať naplniť, predavačka mi však povedala že bola poškodená. Na to som chcela odpovedať: Viete čo tak to rovno zahodte, no namiesto toho zo mňa vyletelo : Viete čo tak to hovno zahodte....
dana99
27.02.07,20:48
... niečo z druhej strany

asi pred 7-mimi rokmi sme hľadali účtovníčku (namiesto mňa). Ja som vtedy robila komplet účto v malej sro-čke za 8.000,- hrubého ako zamestnanec. Na pohovore jedna pani uviedla, že jej predstava o plate je 25.000,- hrubého. vyzerala som asi takto:eek: . Keď som sa jej potom pýtala, prečo v príkladoch nevypočítala mzdu, povedala, že na kalkulačke nemáme funkciu "percentá" takže to ani nemôže vypočítať. Naozaj som nevedela, čo jej mám na to povedať. Vo firme robím dodnes a ešte stále nemám 25.000,- hrubého.
LubenaK
27.02.07,20:55
Ja som tiež raz zaúčala za seba "účtovníčku". V programe bolo po nahodení dokladov treba stlačiť tlačidlo - Zapísať do HK a SDK. Ona sa ma pýta a čo je to SDK? Tak mi šéf povedal, že som jej mala odpovedať: Politická strana. Jeden deň som jej ukázala ako nahodí odoslané FA do účtovníctva. Na druhý deň robila úhrady a čudovala sa, odkiaľ sa tam ti FA dostali. Niekedy si myslím, že som stráááááášne múdra, aj keď sa stále učím.
zhv
27.02.07,21:03
Skutočný telefonát dnes okolo 10.00 doobeda, ktorý náhodou zdvihol konateľ:
Klient:
Prosím Vás, dokedy sú u Vás na ekonomickom?
Konateľ:
Úradné hodiny sú dnes do 16.00 hod. A kedy chcete asi tak prísť? Poviem, aby na Vás počkali.
Klient:
...tak o desať minút...
Konateľ :eek:

Len abz sa tak stále ;););););):eek::eek::eek::eek:
zhv
27.02.07,21:07
... niečo z druhej strany

asi pred 7-mimi rokmi sme hľadali účtovníčku (namiesto mňa). Ja som vtedy robila komplet účto v malej sro-čke za 8.000,- hrubého ako zamestnanec. Na pohovore jedna pani uviedla, že jej predstava o plate je 25.000,- hrubého. vyzerala som asi takto:eek: . Keď som sa jej potom pýtala, prečo v príkladoch nevypočítala mzdu, povedala, že na kalkulačke nemáme funkciu "percentá" takže to ani nemôže vypočítať. Naozaj som nevedela, čo jej mám na to povedať. Vo firme robím dodnes a ešte stále nemám 25.000,- hrubého.
Skoda že to bola len predstava,nikto si nevie ocenit to naše trápenie,snorenie v zákonoch,rada klientom.......a za aké EUR??????????..
martaO
28.02.07,04:32
Šéf nám s kolegyňou zvýšil plat a asi po mesiaci mi povedal, že správna účtovníčka zaúčtuje 100 fa za hodinu. Viete si to predstaviť? Ja teda nie.
ivako
28.02.07,05:34
chcelo sa mi plakat, ked mi sef povedal na obhajobu, preco mi nemoze zvysit plat, "ze nie su peniaze" toto povie uctovnikovi? samozrejme firma v zisku, a na terme 9miestne číslo, ach jaj
A na ukľudnenie sa vybral na dovolenku do Dubaja:D :D :D
dogicka
28.02.07,10:05
Šéf nám s kolegyňou zvýšil plat a asi po mesiaci mi povedal, že správna účtovníčka zaúčtuje 100 fa za hodinu. Viete si to predstaviť? Ja teda nie.

A to na to ako prišiel?:confused:

Ale aj mne sa stala podobná príhoda. Mala som stretnutie s nádejným klientom, mal asi tak do 100 faktúr mesačne. Ale vlastne som jednala s jeho svokrou, ktorá bola zamestnaná v inej firme ako účtovníčka, a zaťovi nemala čas viesť účtovníctvo. A ona mi vraví: "Viete, ja mám toho v práci strašne veľa, a to stihnem zaúčtovať 100 faktúr za polhodinu."
Len som si pomyslela, keď je taká "výkonná", tak čo je to pre ňu tých pár dokladov v zaťovej firme. Pribehne na hodinku, raz dva všetko zaúčtuje a za hodinku má hotovo!:D

Inak to bola podarená celá rodina. My sme sa totiž nakoniec dohodli, že účto tam budem robiť ja, niečo u nich, niečo u seba. Dala som si tam nainštalovať svoj program, pripravili sme zmluvu.... No a potom mi oznámili,že sa rozhodli, že si zamestnajú vlastnú účtovníčku. To bolo ešte O.K. Ale keď som im vystavila faktúru za účtovné poradenstvo (bola to suma, ktorú som zaplatila za inštaláciu softwéru), vyskakovali až po plafón, že však som nič neurobila. Nedá sa ani opísať ako sa správali, majiteľova manželka na mňa vrieskala do telefónu, nadávala......... Bola to proste hrôza. Tak som sa na to ........... a tie peniaze som im nechala (pritom šlo o trojcifernú čiastku!). Stalo sa mi to minulý týždeň, a ešte dnes som z toho na nervy. Musela som vám to napísať. Nie je to síce veľká sranda, ale zato je to poriadna perlička.
Tatiana
28.02.07,10:16
Dovolíte mi to poslať ako perličku?
Asi už majú po daňovom priznaní.........
zuhl
28.02.07,10:39
Ja mám perličku: klient si dal do nákladov pračku a ešte si vypýtal aj DPH a povedal mi, že len to tam daj veď predsa si tie os....... trenky, ktoré mám pri podnikaní musím aj niekde vyprať.
heja3
28.02.07,11:14
Hore 20-timi schodmi sa dotacká červená, zúrivá pani, škerí na mňa štrbavé zuby, ledva predýchava. Podám jej stoličku a pýtam sa: Je Vám niečo? Nedáte si pohár vody?
Vypleští na mňa oči a nasrdene mi povie: "Čo ste to za firmu? Bola som vo Vašej konkurencii a tam bola na ceduli cena za toto 1499, korún a dali mi tam 20% zľavu. A vy????? Máte na ceduli za to istô 1099 korún a dáte mi iba 5%? Dajte sa vypchať s Vašou zľavou. Tí mi dali vyššiu."
Snažím sa jej vysvetliť: "pani, keď si zoberiete kalkulačku a prepočítate si to tak by ste to u nás kúpite lacnejšie.
Ona: "Ser.... Vám na kalkulačku, tam bola zľava viac. A nepleštite na mňa tie oči."

Takú klientku si nemala poslať preč - mala si povedať, že jej to urobíš za 3000, a dáš jej 50% zľavu - určite by ste sa dohodli.:eek: :rolleyes: :cool: :) :D
Milan Benka
28.02.07,11:16
Výňatok z mailovej korešpondencie.

Otázka: .............. prepáč asi som nechápavá, ale robím to prvý krát.
Odpoveď: Naozaj? :D :D :D
jamajka
28.02.07,21:39
Minulý rok prišiel ku mne jeden "igelitkár", hodil smutný ksichtík, že či mu nespravím účtovníctvo, už mal dve účtovníčky, ale nebol s nimi spokojný a obidve strašne veľa pýtali. A ja blbá....... že prines. Keby ste videli ten papierový guláš čo priniesol:eek: . Pre neho bolo učtovníctvo hotové tým, že zopol 50 papierov veľkou spinkou. Tak sme sa dohodli, nakoľko bolo dva dni pred termínom, že daňové priznanie spracujem, ale účtovníctvo nie. Všetko mu poukladám, usporiadam, urobím mu poznámky a on si nájde už konečne dobrú účtovníčku. Trápila som sa s tým ako blbec, aby som neurobila chybu. Stálo ho to dve tisícky. Asi som to prepískla, pretože potom som sa od jeho novej účtovníčky dozvedela, že ja som drahá. A tento rok za mnou prišiel, že už si účto robí sám, či mu môžem zohnať tlačivá ďaňového priznania a urobiť mu ceruzkou krížiky do koloniek, ktoré musí vyplniť :( . Mám sa naštvať a tie krížiky mu urobiť?;)
evina
28.02.07,21:46
Minulý rok prišiel ku mne jeden "igelitkár", hodil smutný ksichtík, že či mu nespravím účtovníctvo, už mal dve účtovníčky, ale nebol s nimi spokojný a obidve strašne veľa pýtali. A ja blbá....... že prines. Keby ste videli ten papierový guláš čo priniesol:eek: . Pre neho bolo učtovníctvo hotové tým, že zopol 50 papierov veľkou spinkou. Tak sme sa dohodli, nakoľko bolo dva dni pred termínom, že daňové priznanie spracujem, ale účtovníctvo nie. Všetko mu poukladám, usporiadam, urobím mu poznámky a on si nájde už konečne dobrú účtovníčku. Trápila som sa s tým ako blbec, aby som neurobila chybu. Stálo ho to dve tisícky. Asi som to prepískla, pretože potom som sa od jeho novej účtovníčky dozvedela, že ja som drahá. A tento rok za mnou prišiel, že už si účto robí sám, či mu môžem zohnať tlačivá ďaňového priznania a urobiť mu ceruzkou krížiky do koloniek, ktoré musí vyplniť :( . Mám sa naštvať a tie krížiky mu urobiť?;)

Nie...:D .
Marína
28.02.07,22:25
A ešte raz NIE.:D
Melnick
28.02.07,22:26
Minulý rok prišiel ku mne jeden "igelitkár", hodil smutný ksichtík, že či mu nespravím účtovníctvo, už mal dve účtovníčky, ale nebol s nimi spokojný a obidve strašne veľa pýtali. A ja blbá....... že prines. Keby ste videli ten papierový guláš čo priniesol:eek: . Pre neho bolo učtovníctvo hotové tým, že zopol 50 papierov veľkou spinkou. Tak sme sa dohodli, nakoľko bolo dva dni pred termínom, že daňové priznanie spracujem, ale účtovníctvo nie. Všetko mu poukladám, usporiadam, urobím mu poznámky a on si nájde už konečne dobrú účtovníčku. Trápila som sa s tým ako blbec, aby som neurobila chybu. Stálo ho to dve tisícky. Asi som to prepískla, pretože potom som sa od jeho novej účtovníčky dozvedela, že ja som drahá. A tento rok za mnou prišiel, že už si účto robí sám, či mu môžem zohnať tlačivá ďaňového priznania a urobiť mu ceruzkou krížiky do koloniek, ktoré musí vyplniť :( . Mám sa naštvať a tie krížiky mu urobiť?;)

Áno urob mu krížiky, namiesto podpisu.:D :D :D
abel
01.03.07,05:36
Urob mu krížiky do všetkých koloniek :D :D :D
heja3
01.03.07,06:07
Urob mu krížiky a za to si zapýtaj minimálne 400,- ako za vyplnenie DP, lebo aj to je naše know - how, že kde to číslo má dať.
ZEvina
01.03.07,06:10
Urob mu krížiky do všetkých koloniek :D :D :D

Takýmto by možno stačil iba jeden KRÍŽ ...:D :D :D
ZEvina
01.03.07,06:16
.... Alebo krížik na čielko s požehnaním, nech ho opatrujú všetcia Svätý pri kontrole...
blazenamlynarikova
01.03.07,06:49
No toto zase bol "nápad" založiť túto tému :D teraz sa už vôbec nemôžem tváriť že seriózne pracujem, keď som pri čítaní vysmiata ako pagáč :D :D :D
Hovorí sa tomu ako jačmenný pagáč. . :) Toto je super téma na ráno . . . Myslím tie perličky ÚK:---
evina
01.03.07,06:52
Konečne presne vidím odkiaľ sa zobral ten pagáč...:D
heja3
01.03.07,07:42
Teda , to je náš nový pozdrav :fú-ha

Môže byť aj fuj-to.

Keď ide psíčkar so psíčkom a ten vás oňuchá, tak mu majiteľ povie fuj to. Ja by som sa urazila, aké som ja fuj, veď aj šunky mám, aj slaninku.
ZEvina
02.03.07,11:44
31.3.19.. ráno, 9,30 si sedím v pohodičke v práci, všetky daňové priznania odovzdané, keď do mňa udrie hrom z jasného neba - za firmu, ktorú som likvidovala už 5 rokov, som zabudla podať daňové priznanie. Hoci firma nevykazovala žiadnu činnosť, kým som prepočítala kurz.rozdiely, bankové poplatky a pod., vypísala daňové priznanie, Súvahu, výsledkovku, Cash flow, prílohu.... bolo 19,15. Ešte rýchlo pečiatky a utekám na hlavnú stanicu poslať výkazy. Až keď som mala všetky výkazy pekne opečiatkované, zistila som, že som použila pečiatku, ktorú bežne používam - čiže z inej firmy. Tak som sa smiala, že mi až slzy padali...... alebo to nebol smiech? Takže tiež viem, čo je to stáť o 21 hod. na pošte na hlavnej stanici v Bratislave.
sgm
02.03.07,11:59
Super téma, akurát neviem, či aj toto patrí sem: mám jednu známu, ktorá sa bez akýchkoľvek rozpakov pustila do účtovania JÚ začiatkom marca (za celý predchádzajúci rok, vrátane DPH). Aj keď táto pani mala VŠE, nikdy sa predtým účtovníctvu nevenovala... Účtovníctvo začala robiť ďalšiemu známemu, ktorý podnikal s krčmou a zrejme potreboval niekoho veľmi neskúseného, aby ho mohol cvičiť... Záver bol asi taký, keďže mi jej bolo ľúto (kúpila si SW a myslela, že to pôjde samo..), tak som asi štyri dni po víkendoch strávila s ňou vysvetľovaním čo, ako, kam a prečo... DP si vypisovala už sama so slzami na krajíčku 31.3. s tým, že ešte o 16.00 h jej stále chýbali nejaké doklady k uzávierke... Poučenie: dnes sa vyhýba účtovníctvu ako "čert krížu"...
Bea
Gabi03
02.03.07,12:07
mimotemy Fajn téma, pokiaľ sa neblíži 31.3. (alebo teraz 2.4.07). Ale tieto posledné príspevky mi skôr pripadajú ako keď sa strašia deti, keď spravia niečo zlé. Brrrr :o
ZEvina
02.03.07,12:21
mimotemy Fajn téma, pokiaľ sa neblíži 31.3. (alebo teraz 2.4.07). Ale tieto posledné príspevky mi skôr pripadajú ako keď sa strašia deti, keď spravia niečo zlé. Brrrr :o

Ale prečo? Človek sa najviac teší z cudzieho nešťastia:D :D :D a dnes sa už aj ja tomu smejem:---
Gabi03
02.03.07,12:29
Ale prečo? Človek sa najviac teší z cudzieho nešťastia:D :D :D a dnes sa už aj ja tomu smejem:---

:) No lebo ešte ani ja nemám odovzdané DP! A tieto príspevky mi pripadajú ako nočná mora a dosť pravdepodobná! :eek: :rolleyes:
katkaj
02.03.07,12:30
:) No lebo ešte ani ja nemám odovzdané DP! A tieto príspevky mi pripadajú ako nočná mora a dosť pravdepodobná! :eek: :rolleyes:

Ešte máš na odovzdanie celý mesiac ;) :D
ZEvina
02.03.07,12:44
Ešte máš na odovzdanie celý mesiac ;) :D

Dokonca o 2 dni viac ako iné roky :D :D :D
Janka6685
02.03.07,12:55
Dokonca o 2 dni viac ako iné roky :D :D :D

Čo s toľkým časom......?:rolleyes:

:D:D:D
ZEvina
02.03.07,13:03
Žeby sme obvolali našich igelitkárov, aby sa nestresovali, že papiere nemusia nosiť už 31.3. ale stačí až 2.4.?
AltaKE
02.03.07,13:42
Čerstvý prípad:
Šéf: volali mi z banky, že im dnes treba faxnúť účtovné výkazy za minulý rok. Urob tak, aby vyšiel zisk.
Účtovník: :eek: :eek: :eek: :eek: zo 7-miliónovej straty zisk??? A čo som ja Harry Potter???? :mad: :mad:
Paula
02.03.07,13:54
A čo som ja Harry Potter???? :mad: :mad:

:D :D :D :D :D
Nika
02.03.07,14:07
Čerstvý prípad:
Šéf: volali mi z banky, že im dnes treba faxnúť účtovné výkazy za minulý rok. Urob tak, aby vyšiel zisk.
Účtovník: :eek: :eek: :eek: :eek: zo 7-miliónovej straty zisk??? A čo som ja Harry Potter???? :mad: :mad:

Nechápem prečo z toho robíš takú vedu......7 miliónov hore-dole...... :rolleyes: .........:D
jamis
02.03.07,14:25
Príde za mnou pani, že jej dcéra robila v roku 2006 na Slovensku i v Čechách a vraj jej niekto povedal, že musí podať DP na Slovensku a či jej to DP neurobím. Spravila som jej to. Vyšiel jej nedoplatok cez 6.000,-- Sk. Dnes pani prišla a keď som jej oznámila tú "radostnú" správu a pýtala som si peniažky za vyplnenie DP, pani sa na mňa škaredo pozrela a vraj mi nase...., keď som jej to takto napočítala. Nakoniec mi medzi dvere hodila 20,-- Sk.

A môžem ísť na dovolenku na Bahamy.....alebo niekde inde.

Čo vy na to poraďáci ?
Janka6685
02.03.07,14:28
Príde za mnou pani, že jej dcéra robila v roku 2006 na Slovensku i v Čechách a vraj jej niekto povedal, že musí podať DP na Slovensku a či jej to DP neurobím. Spravila som jej to. Vyšiel jej nedoplatok cez 6.000,-- Sk. Dnes pani prišla a keď som jej oznámila tú "radostnú" správu a pýtala som si peniažky za vyplnenie DP, pani sa na mňa škaredo pozrela a vraj mi nase...., keď som jej to takto napočítala. Nakoniec mi medzi dvere hodila 20,-- Sk.

A môžem ísť na dovolenku na Bahamy.....alebo niekde inde.

Normálne žasnem:eek:....to si tí ľudia fakt myslia, že ak majú platiť vysokú daň, že je to chyba účtovníka?:confused::eek:

Hej....keď vypočítaš nedoplatok, tak sa na teba vykričia, že jak je to možné a keď im vyjde preplatok, tak ani bú ani mú, že?
jamis
02.03.07,14:35
Normálne žasnem:eek:....to si tí ľudia fakt myslia, že ak majú platiť vysokú daň, že je to chyba účtovníka?:confused::eek:

Hej....keď vypočítaš nedoplatok, tak sa na teba vykričia, že jak je to možné a keď im vyjde preplatok, tak ani bú ani mú, že?
Mne sa to stalo za tých 14 rokov, čo robím účtovníctvo už niekoľkokrát, ale takým hneď poviem aby na budúci rok ani nechodili.
Manual
02.03.07,14:40
Príde za mnou pani, že jej dcéra robila v roku 2006 na Slovensku i v Čechách a vraj jej niekto povedal, že musí podať DP na Slovensku a či jej to DP neurobím. Spravila som jej to. Vyšiel jej nedoplatok cez 6.000,-- Sk. Dnes pani prišla a keď som jej oznámila tú "radostnú" správu a pýtala som si peniažky za vyplnenie DP, pani sa na mňa škaredo pozrela a vraj mi nase...., keď som jej to takto napočítala. Nakoniec mi medzi dvere hodila 20,-- Sk.

A môžem ísť na dovolenku na Bahamy.....alebo niekde inde.
Ale to si spravila špatne, mala si DP pre ňou roztrhať a prílohy jej vrátiť. Ja som to tak spravil vlani a skoro dotyčnému vypadli oči, že čo to robím. A ja mu vravím, keď nie je záujem o zaplatenie mojej práce, načo mi to tu bude zavadzať. Nakoniec zaplatil čo som chcel, čo už ...:rolleyes:
jamis
02.03.07,14:47
Ale to si spravila špatne, mala si DP pre ňou roztrhať a prílohy jej vrátiť. Ja som to tak spravil vlani a skoro dotyčnému vypadli oči, že čo to robím. A ja mu vravím, keď nie je záujem o zaplatenie mojej práce, načo mi to tu bude zavadzať. Nakoniec zaplatil čo som chcel, čo už ...:rolleyes:

Veď hej, ale pani už mala DP v taške a snáď sa s ňou nebudem biť...moja chyba.

Aspoň na niečo to bolo dobré - poučila som sa. Najprv peniažky a až potom DP.
Zoltán Kovács
02.03.07,15:33
Príde za mnou pani, že jej dcéra robila v roku 2006 na Slovensku i v Čechách a vraj jej niekto povedal, že musí podať DP na Slovensku a či jej to DP neurobím. Spravila som jej to. Vyšiel jej nedoplatok cez 6.000,-- Sk. Dnes pani prišla a keď som jej oznámila tú "radostnú" správu a pýtala som si peniažky za vyplnenie DP, pani sa na mňa škaredo pozrela a vraj mi nase...., keď som jej to takto napočítala. Nakoniec mi medzi dvere hodila 20,-- Sk.

A môžem ísť na dovolenku na Bahamy.....alebo niekde inde.

Čo vy na to poraďáci ?


Nevydal by som jej daňové priznanie. Nech si hladá iného dobráka účtovníka.
Johanka
02.03.07,15:42
Zbadala som tému " Nedostatok kultúry". Hneď ma napadlo, že zase jedna téma o klientoch ...:D .
dogicka
02.03.07,16:00
[quote=jamis;407307]Príde za mnou pani, že jej dcéra robila v roku 2006 na Slovensku i v Čechách a vraj jej niekto povedal, že musí podať DP na Slovensku a či jej to DP neurobím. Spravila som jej to. Vyšiel jej nedoplatok cez 6.000,-- Sk. Dnes pani prišla a keď som jej oznámila tú "radostnú" správu a pýtala som si peniažky za vyplnenie DP, pani sa na mňa škaredo pozrela a vraj mi nase...., keď som jej to takto napočítala. Nakoniec mi medzi dvere hodila 20,-- Sk.


Tak to je už naozaj silná káva, keď nám klienti ešte aj nadávajú. Ja som tu tiež písala o podobnej skúsenosti. No čo, nie každý ma úroveň a slušné vychovanie :mad:
Eulalia
03.03.07,03:35
Ale to si spravila špatne, mala si DP pre ňou roztrhať a prílohy jej vrátiť. Ja som to tak spravil vlani a skoro dotyčnému vypadli oči, že čo to robím. A ja mu vravím, keď nie je záujem o zaplatenie mojej práce, načo mi to tu bude zavadzať. Nakoniec zaplatil čo som chcel, čo už ...:rolleyes:

Janko, toto je super nápad:D Páči sa mi to. Keď už si musíme klientov vychovávať, tak nech to stojí za to:D Gratulujem.
Marianna01
03.03.07,14:42
Robila som klientovi podnikateľský zámer na dotáciu z ESF. Strašný moták, keď som povedala, že budem potrebovať 3 veci, bola som si istá, že s tým bude chodiť po jednom počas troch dní. Konečne sme dali dokopy všetko, čo som k tomu potrebovala a pustila som sa do výpočtov cash flow, predpokladaných príjmov ...
Keď som mu oznámila, že si to má prísť prečítať, aby som mu to už dala načisto, tak mi povedal, že on ku mne nepríde, nech mu to vytlačím, a on si to dá skontrolovať kamarátovi (murárovi - ktorý je ale veľmi zdatný, lebo už 5 rokov podniká!)! No poviem vám, vytočilo ma to! Tak som mu povedala, nech láskavo zdvihne zadok a ide ku mne, vraciam mu všetky podklady a ten šikovný kamarát mu to zaiste urobí!
evina
03.03.07,15:00
Robila som klientovi podnikateľský zámer na dotáciu z ESF. Strašný moták, keď som povedala, že budem potrebovať 3 veci, bola som si istá, že s tým bude chodiť po jednom počas troch dní. Konečne sme dali dokopy všetko, čo som k tomu potrebovala a pustila som sa do výpočtov cash flow, predpokladaných príjmov ...
Keď som mu oznámila, že si to má prísť prečítať, aby som mu to už dala načisto, tak mi povedal, že on ku mne nepríde, nech mu to vytlačím, a on si to dá skontrolovať kamarátovi (murárovi - ktorý je ale veľmi zdatný, lebo už 5 rokov podniká!)! No poviem vám, vytočilo ma to! Tak som mu povedala, nech láskavo zdvihne zadok a ide ku mne, vraciam mu všetky podklady a ten šikovný kamarát mu to zaiste urobí!

Poteší :D:D :mee:
Hlavne to cash flow má kamarát určite v malíčku :D...
cloe
03.03.07,15:13
Je to fakt niekedy k neuvereniu, akí vedia byť niektorí klienti! Ale mám aj opačnú skúsenosť /aj keď je to skôr výnimka/. Včera si prišiel jeden klient pre Daňové priznanie, mal to len na paušálne výkavky, takže nič-moc roboty na tom nebolo. Zaplatil mi viac než som chcela a ešte priniesol aj darček /nádherné knižky - v koži viazané indické múdrosti a Ezopove bájky/.
Tak to som fakt "čučala":eek: Chcela som mu peniaze vrátiť ale za svet nechcel. Tak to naozaj poteší!
Melnick
03.03.07,15:15
No Marianka,asi má predsa väčšiu dôveru murár pred modelkou.:D :D :D
Zoltán Kovács
03.03.07,15:15
Je to fakt niekedy k neuvereniu, akí vedia byť niektorí klienti! Ale mám aj opačnú skúsenosť /aj keď je to skôr výnimka/. Včera si prišiel jeden klient pre Daňové priznanie, mal to len na paušálne výkavky, takže nič-moc roboty na tom nebolo. Zaplatil mi viac než som chcela a ešte priniesol aj darček /nádherné knižky - v koži viazané indické múdrosti a Ezopove bájky/.
Tak to som fakt "čučala":eek: Chcela som mu peniaze vrátiť ale za svet nechcel. Tak to naozaj poteší!


Ozaj svetlá výnimka. Pri čítaní tohto príspevku som spomenul na jedného minuloročného klienta. Mal tiež paušálne výdavky (remeselná živnosť) po odovzdaní asi po týždni sa zastavil a priniesol 1/2 naporcovaného prasaťa :eek: ,čo už keď je mäsiar.
P.S. Samozrejme, že za DP riadne zaplatil.
cloe
03.03.07,15:20
Ozaj svetlá výnimka. Pri čítaní tohto príspevku som spomenul na jedného minuloročného klienta. Mal tiež paušálne výdavky (remeselná živnosť) po odovzdaní asi po týždni sa zastavil a priniesol 1/2 naporcovaného prasaťa :eek: ,čo už keď je mäsiar.
P.S. Samozrejme, že za DP riadne zaplatil.
Tak to už je čo povedať! Ale keďže som vegetarián, tak aj tá kniha poteší.;)
Zoltán Kovács
03.03.07,15:22
Tak to už je čo povedať! Ale keďže som vegetarián, tak aj tá kniha poteší.;)

Nakoniec aj ja som rozdal to prasa v rodine. Bravčové zo zdravotných dôvodov nemôžem. Ale on to nemohol vedieť, bolo to príjemné prekvapenie pre mňa.
cloe
03.03.07,15:27
Nakoniec aj ja som rozdal to prasa v rodine. Bravčové zo zdravotných dôvodov nemôžem. Ale on to nemohol vedieť, bolo to príjemné prekvapenie pre mňa.
No ešte aby si tak zjedol pol prasaťa:eek:
Marianna01
03.03.07,15:52
No ešte aby si tak zjedol pol prasaťa:eek:

....................na posedenie.........:---
Marianna01
03.03.07,15:53
No Marianka,asi má predsa väčšiu dôveru murár pred modelkou.:D :D :D

...majka, :D:D:D
no comment - nemám slov :D:D:D
Zoltán Kovács
03.03.07,15:55
....................na posedenie.........:---


Tak to tu asi by som už ani nebol.:D
Marianna01
03.03.07,16:11
No Marianka,asi má predsa väčšiu dôveru murár pred modelkou.:D :D :D

len aby si nebola prekvapená, keď sa nám raz konečne podarí niekde sa stretnúť... :D:D:D
mambi
03.03.07,16:27
Ja mám tiež "perličku z kancelárie".Neviem ako to voláte vy, ale my sme volali otvárač spiniek "žralok".Nová kolegyňa si nemohla na to zvyknúť a raz mi, ako sedela oproti mne vraví, : "prosím ťa podaj mi krokodíla"
jamajka
03.03.07,16:34
Ja mám tiež "perličku z kancelárie".Neviem ako to voláte vy, ale my sme volali otvárač spiniek "žralok".Nová kolegyňa si nemohla na to zvyknúť a raz mi, ako sedela oproti mne vraví, : "prosím ťa podaj mi krokodíla"

u nás v kancli sa to kedysi volalo "rozdrbávatko" ;)
Marianna01
03.03.07,16:42
u nás je to ten oný s príslušným posunkom v znakovej reči ;)
Anja111
03.03.07,16:46
a u nás počuť: "Podaj mi tú kravinu."
Melnick
03.03.07,16:53
Iba minulý týždeň som spoznala ďalší názov: odkoňovač

PS :Anja, z tých našich dvoch, by sme aj párik urobili.:D
Johanka
03.03.07,16:59
" Ten oný" hovoríme klientom, keď im nevieme v rýchlosti na meno prísť :D
Potom to vyzerá asi takto: vieš, ten oný, ten s tým, vieš, čo má to auto, vieš, čo nevedel či má účet, vieš, čo mal tortu v dokladoch ....:D
mysimis
03.03.07,17:31
My ten "oný" voláme rozdvojovač. Lenže mám klienta, ktorý má pasiu v tom, že pripína doklad k dokladu a tak by to mohol kľudne byť minimálne aj "rozdvadsatník". Takýmto tempom ako on zopína doklady, už pomaly môžem so spinkami chodiť aj do zberu surovín.:D :D :D
Melnick
03.03.07,18:06
Nebýva v RBK ?:D
mysimis
03.03.07,18:20
Nie, nie je RBK je to LC.
Marianna01
03.03.07,19:31
práve sa mi dostala do ruky faktúra s dátumom vystavenia 31. 09. 2006...
Anja111
03.03.07,19:35
práve sa mi dostala do ruky faktúra s dátumom vystavenia 31. 09. 2006...
Nebuď malicherná...
ondrejvla
03.03.07,19:52
u nás je to ten oný s príslušným posunkom v znakovej reči ;)

Ja to volám " zuby", keď som voľakedy kolegyni povedala vráť mi moje zuby, šéf skoro zo stoličky spadol, len zapípal - ale Vlasti, veď vari Hanka nenosí vaše...
Monika Kováčová
03.03.07,20:13
Ozaj, a všimli ste si, že okrem slávnej témy ODPIS NA DAŇOVNÍKA máme aj tému ODPOČET NA ŽIVNOSTNÍKA? http://www.porada.sk/t42666-odpocet-na-zivnostnika.html?highlight=ODPO%E8ET
lenkak
03.03.07,20:15
skoro som to prepásla :D :)
Marianna01
03.03.07,20:49
Nebuď malicherná...

to by som si nikdy nedovolila... :D
Normálne to zaúčtujem s dátumom 31.9. (ešte musím presvedčiť soft, že taký dátum existuje), doklad uložím do archívu v štvrtej dimenzii a keď príde daňová kontrola, rovno ich pošlem do............... toho archívu :eek:
brm
03.03.07,20:51
u nás v kancli sa to kedysi volalo "rozdrbávatko" ;)
a my "hryzátko"
Ivana Š
03.03.07,21:03
mne jeden klient priniesol na prvý pohľad nádherne usporiadané doklady
a aj boli, len ich mal pospínané špendlíkmi
čo som zistila neskoro - keď som jeden mala zabodnutý hlboko v prste
kendy
03.03.07,21:55
a my "hryzátko"

u nás sú to svokrine zuby...
Ale svokra to ešte nevie... :D
AlaNR
05.03.07,06:16
My tie vecičky voláme:
hyzátko - otvárač spiniek
cvikátko - dierkovač
štikátko - spinkovač
babrátko - korekčný lak
abel
05.03.07,06:40
Klient priniesol doklady - a zrejme zobral tú Johankinu igelitku, čo dala vyvenčiť za dvere http://www.porada.sk/showpost.php?p=401286&postcount=238.
Poučená Poradou už klientom nedávam doklady do šanónov, keď si ich sami neprinesú, ba ani do závesných zakladačov, ale aspoň na kôpke, poľudštené v rámci možnosti. Dnes si prišiel taký klient pre doklady a DP a keď zbadal, že mu to neodovzdávam v šanóne, tak sa spýtal: "Prosím Vás, nemáte nejakú igelitku? " Myslím, že môj úsmev nepochopil...
Janka6685
05.03.07,07:30
Klient priniesol doklady - a zrejme zobral tú Johankinu igelitku, čo dala vyvenčiť za dvere http://www.porada.sk/showpost.php?p=401286&postcount=238.
Poučená Poradou už klientom nedávam doklady do šanónov, keď si ich sami neprinesú, ba ani do závesných zakladačov, ale aspoň na kôpke, poľudštené v rámci možnosti. Dnes si prišiel taký klient pre doklady a DP a keď zbadal, že mu to neodovzdávam v šanóne, tak sa spýtal: "Prosím Vás, nemáte nejakú igelitku? " Myslím, že môj úsmev nepochopil...

Aha.....až teraz ma napadlo, že ako vlastne vyzerajú potom doklady u tých igelitkárov....účtovníčka im doklady zaúčtuje, urobí DP, ale šanóny hádám kupovať sama nebude. Mňa to doteraz nenapadlo, lebo účto robím zatiaľ iba svojmu snúbencovi (a sebe) a jemu pekne všetko dávam do šanónov a zakladačov roztriedené a úhľadné. U takých igelitkároch by som teda kontrolu robiť nechcela....vedia oni vôbec kde čo majú?
Paula
05.03.07,07:41
U takých igelitkároch by som teda kontrolu robiť nechcela

ani ja....keď čítam, čo sa o nich tu píše , ešte by mi do mojej jaskyne priniesli nebodaj dákeho švába a či čo :cool:
laguna
05.03.07,07:53
no ja im tie šanony kupujem :(
Janka6685
05.03.07,08:29
no ja im tie šanony kupujem :(

A ak sa ti stane prípad, ako tu bolo spomínané, že ti nezaplatia ani za účto? Neviem....ja by som asi robila tak, že z rúčky do rúčky a ak mi nezaplatia, tak nie len že nedám vypracované účto ani DP, ale zoberiem si aj kúpený šanón (veď sa zíde pri platiacom klientovi:---).

Každý z vás kupuje klientom šanóny, obaly, zakladače,....???
blondy
05.03.07,08:49
My tie vecičky voláme:
hyzátko - otvárač spiniek
cvikátko - dierkovač
štikátko - spinkovač
babrátko - korekčný lak

u nás sa ešte uchytilo:
náboje - náplne do spinkovača
andreaS
05.03.07,09:01
volal mi novy klient, cerstvy podnikatel, plny energie a polozil mi otazku takym vitazoslavnym tonom, ze na co on sam prisiel, ze: "keby som sa ozenil, tak kolko by bol odpis na manzelku?"

Lebo jeho "kolegovia" mu povedali, ze oni si to uplatnuju. Zabudli mu vsak dopovedat tu pravdu. Tak chudakovi nadsenie opadlo, ked zistil, ze ano moze si "odpisat manzelku", ale iba za urcitych podmienok.
abel
05.03.07,09:20
A ak sa ti stane prípad, ako tu bolo spomínané, že ti nezaplatia ani za účto? Neviem....ja by som asi robila tak, že z rúčky do rúčky a ak mi nezaplatia, tak nie len že nedám vypracované účto ani DP, ale zoberiem si aj kúpený šanón (veď sa zíde pri platiacom klientovi:---).

Každý z vás kupuje klientom šanóny, obaly, zakladače,....???
No už som občas aj DPH za nich zaplatila, keď boli mimo SR :D čo by dobrý účtovník neurobil.
Čo sa týka šanónov, kedysi som im hovorila, aby si priniesli šanóny, a mala som tu potom zbierku najnekvalitnejších papierových rôznofarebých šanónov, čo po dvoch mesiacoch nevedeli, na ktorú stranu sa majú zvaliť. Teraz to riešim tak, že si šanóny kúpim sama a im to vyfakturujem v najbližšej faktúre.
AlaNR
05.03.07,09:21
u nás sa ešte uchytilo:
náboje - náplne do spinkovača

Síce som súhlasila, ale v zápetí ma napadlo, že nábojom ešte hovoríme "žrádieko".
laguna
05.03.07,10:14
kupujem vsetko, to jest: papier, sanony,euro-obaly, lepidla, spinky, toner, atd...., s tym ze samozrejme peniazky za ucto, resp. DP inak maju smolu
Janka6685
05.03.07,10:31
kupujem vsetko, to jest: papier, sanony,euro-obaly, lepidla, spinky, toner, atd...., s tym ze samozrejme peniazky za ucto, resp. DP inak maju smolu

No ak ti za to zaplatia, potom je to v poriadku......ak:rolleyes:
laguna
05.03.07,10:42
cenu urcujem pri prvom stretnutni formou ber neber, :))) a zatial zaplatili, v tomto zacinam byt prisny :)))
LubicaN
05.03.07,11:28
Ja mám tiež "perličku z kancelárie".Neviem ako to voláte vy, ale my sme volali otvárač spiniek "žralok".Nová kolegyňa si nemohla na to zvyknúť a raz mi, ako sedela oproti mne vraví, : "prosím ťa podaj mi krokodíla"


...mambi poznáme sa??? Ja som si to takto pýtala od kolegynky a ona ani za svet pochopiť čo chcem...
mambi
05.03.07,14:47
...mambi poznáme sa??? Ja som si to takto pýtala od kolegynky a ona ani za svet pochopiť čo chcem...

Myslím, že nie. To je ale náhoda ......http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Simonab
05.03.07,15:01
Myslím, že nie. To je ale náhoda ......http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif

Ale zato Ľubica jedna aj druhá.:D
heja3
06.03.07,12:18
Príde za mnou pani, že jej dcéra robila v roku 2006 na Slovensku i v Čechách a vraj jej niekto povedal, že musí podať DP na Slovensku a či jej to DP neurobím. Spravila som jej to. Vyšiel jej nedoplatok cez 6.000,-- Sk. Dnes pani prišla a keď som jej oznámila tú "radostnú" správu a pýtala som si peniažky za vyplnenie DP, pani sa na mňa škaredo pozrela a vraj mi nase...., keď som jej to takto napočítala. Nakoniec mi medzi dvere hodila 20,-- Sk.

A môžem ísť na dovolenku na Bahamy.....alebo niekde inde.

Čo vy na to poraďáci ?


Ale to si spravila špatne, mala si DP pre ňou roztrhať a prílohy jej vrátiť. Ja som to tak spravil vlani a skoro dotyčnému vypadli oči, že čo to robím. A ja mu vravím, keď nie je záujem o zaplatenie mojej práce, načo mi to tu bude zavadzať. Nakoniec zaplatil čo som chcel, čo už ...:rolleyes:

Alebo trochu dramaticky-hororovo podísť k najbližšej skartovačke a opýtať sa či to myslia vážne....a hneď bez čakania hodiť do nej a povedať: " UPS..." +pagáč:D
AlaNR
06.03.07,12:31
Ale do skartovačky strkať radšej kópiu, nie? Čo keby sa rozhodli zaplatiť....:D
laguna
06.03.07,12:38
ja by som jej to DP nedal, a povedal jej nech sa pači tu mate papiere, môžete ísť inde, odchod!!!!!
kendy
06.03.07,18:00
Dnes mi priniesol doklady ďalší igelitkár. To ste nevideli...
Celé jeho doklady je asi 5 faktúr a asi sto 30-minútových lístkov na MHD v Blave. Platí mi podľa počtu položiek. Šupnem mu ich tam každý na jeden výdavkový doklad? Čo poviete?
Btw. zdravotné a sociálne poistenie neplatí. Asi na to nemá, strašne veľa ho stojí emhádečka...:rolleyes:
duficek
06.03.07,18:21
Ale do skartovačky strkať radšej kópiu, nie? Čo keby sa rozhodli zaplatiť....:D
predpokladam ze uctovnici maju na vyplnenie tlaciv softy a nerobia tu rucne. takze kludne skartovat original a pripadne potom nanovo vytlacit kopioriginal :)
misolga
06.03.07,18:39
Alebo trochu dramaticky-hororovo podísť k najbližšej skartovačke a opýtať sa či to myslia vážne....a hneď bez čakania hodiť do nej a povedať: " UPS..." +pagáč:D

-to by bol nádherný pohľad na vydeseného človiečika. Vyskúšame - uvidíme..:D:D:D
Maya1
06.03.07,19:19
Alebo trochu dramaticky-hororovo podísť k najbližšej skartovačke a opýtať sa či to myslia vážne....a hneď bez čakania hodiť do nej a povedať: " UPS..." +pagáč:D
no to je teda nápad, hneď zajtra si idem kúpiť skartovačku. Isto viem, že sa to oplatí...
heja3
07.03.07,07:57
no to je teda nápad, hneď zajtra si idem kúpiť skartovačku. Isto viem, že sa to oplatí...

Hlavne na igelitkárov....
Aj tie najsmradľavejšie papieriky sú krásne, keď idú dolu skartovačkou.....
Normálne sa rozplývam....:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
suzuka
07.03.07,20:50
Aj mna jedna perlicka napadla.
Ja: Preco ste zacali vystavene faktury cislovat od 69? Kde je predchadzajucich 68?
Klient: S cervenou tvarou a sklopenymi ocami: No, ked 69 je moje oblubene cislo.
:o
Nika
07.03.07,20:56
Aj mna jedna perlicka napadla.
Ja: Preco ste zacali vystavene faktury cislovat od 69? Kde je predchadzajucich 68?
Klient: S cervenou tvarou a sklopenymi ocami: No, ked 69 je moje oblubene cislo.
:o


:D :D :D



A v čom pán podniká? Asi nie v tom na čo myslím, že .......:D
Marianna01
07.03.07,21:09
Ja som nedávno dostala takýto igelitkový zmätok do ruky, strašne smrdel, čo by som bola prešla v pohode. Ale som zachytila útržky rozvhovoru medzi manželmi - manžel podnikateľ, manželka odovzdávajúca, kde sa manžel pýtal - a povyberala si jej tie faktúry? ona- povyberala. on- lebo sú aj tak z čiech, tak čo, načo jej budú?



Nechcela som im povedať, že mne akurát tak na dve veci...
Johanka
07.03.07,21:13
Asi si mysleli, že nevieš po česky :D .
ZuzanaP
08.03.07,06:45
SZČO podnikajúca od 01.08.2006 (pracuje s mojím drahým) - uplatnila som mu paušál 40 %. Pýtam sa ho, že či mal nejaký príjem za prvých sedem mesiacov. On, že nie. Tak som mu vypísala DP, zoradila fa + poistné, dala do zakladaču, napísala čestné prehlásenie, že nemal žiadny príjem a spokojný odovzdal DP v januári.

Pred týždňom sa mi dostalo do ruky potvrdenie o zdaniteľnej mzde tejto SZČO, pracoval niekde na dohodu - dokonca tam podpísal aj žiadosť o ročné zúčtovanie. Volám mu, aby mi priniesol to DP, čo som mu už vypísala, aby som mu spravila opravné. Viete čo spravil?:eek:

Išiel na DÚ si ho pýtať!!! Pani na DÚ sa ho pýta, že na čo mu bude a on, že na chvíľu:mee: ! Celý "zhrúzovaný" prišiel, že ona mu ho nechcela dať (no toto!!!)

Tak dobre som sa už dlho nezasmiala!!!!:---
Denisa
08.03.07,07:27
Mne prišla SMS: Ste firma a robíte daňové priznanie pre SZCO? Dakujem za SMS - mam SMS kartu. (meno nenapisal)
Tak som mu odpovedala SMS-kou (čo človek nespraví pre klienta)
ani ja som sa nepredstavila..
Odpovedal: Chcem to paušálom 60%. Kolko za to pýtate? Ste muž alebo žena?
To som už nevedela, či som na "zoznamke" alebo čo?:eek:
No ešte som mu trpezlivo odpovedala, aj sme sa dohodli (samozrejme na DP), no neprisiel ani nanapisal..."bude mi za ním smutno":mee:
Zoltán Kovács
08.03.07,07:34
Včera sa ozval pán, ktorého som minulý rok 29.3 odmietol urobiť. Teraz potrebuje tiež DP. Ale vysvitlo, že nemá podané za roky 2003,2004,2005,2006. A k tomu príjmy z Anglicka. Keď som mu povedal cenu za všetky priznania dokopy hneď reagoval, že je to veľa. A zaroveň som mu prizvukoval, že do 31.03. sa stihne iba DP za 2006. Tie ostatné až potom do konca mája. Jeho otázka: A prečo? Asi preto, lebo nemám čo robiť a sedím len tak pred kompom a škrabkám si.
helas
08.03.07,10:55
Dnes volal jeden pán či mu urobím daňové priznanie. Ja že áno, nech donesie
doklady. Jeho odpoveď : ale ja teraz chcem len podať daňové, papieriky si
môžte účtovať potom.
mysimis
08.03.07,11:35
Práve ma navštívil jeden zábudlivec, že či mu urobím DP - tzv. igelitkár. Tak mu hovorím, že nech čím skôr prinesie podklady. On mi na to hovorí, že on v podstate nemá nič!!! :eek: :eek: ja mu na to, že potom nechápem čo odo mňa chce. Na to som dostala odpoveď, že má za krabicu bločkov aby som ich zúžitkovala.....:confused:
dana99
08.03.07,11:54
Práve ma navštívil jeden zábudlivec, že či mu urobím DP - tzv. igelitkár. Tak mu hovorím, že nech čím skôr prinesie podklady. On mi na to hovorí, že on v podstate nemá nič!!! :eek: :eek: ja mu na to, že potom nechápem čo odo mňa chce. Na to som dostala odpoveď, že má za krabicu bločkov aby som ich zúžitkovala.....:confused:

... budeš mať na blbenky.
Dana
mysimis
08.03.07,11:59
... budeš mať na blbenky.
Dana

a ja si tu lámem hlavu čo by som urobila s krabicou bločkov....:D
kendy
08.03.07,13:52
Práve ma navštívil jeden zábudlivec, že či mu urobím DP - tzv. igelitkár. Tak mu hovorím, že nech čím skôr prinesie podklady. On mi na to hovorí, že on v podstate nemá nič!!! :eek: :eek: ja mu na to, že potom nechápem čo odo mňa chce. Na to som dostala odpoveď, že má za krabicu bločkov aby som ich zúžitkovala.....:confused:

Tak ich zúžitkuj. Môžeš si s nimi napríklad utierať... :o
paku
08.03.07,20:41
Predstavila som si teraz všetkých vami spomínaných "exotov" za plotom v nejakej rezervácii, kde by každý ich vlastný výbeh bol zaopatrený visačkou s vami popísanými skúsenosťami , prípadne aj ich zhúžvanou igelitkou :D

Tak to by som si mal dobre naštudovať, ako mám predložiť doklady... ešte len začínam podnikať a nerád by som patril medzi tých "exotov". Vážim si Vašu prácu a len dúfam, že moje otázky na "moju" účtovníčku nenájdem niekde zaradené v tejto debate :D Držím Vám palce a pevné nervy... :D
Eulalia
09.03.07,04:39
Tak to by som si mal dobre naštudovať, ako mám predložiť doklady... ešte len začínam podnikať a nerád by som patril medzi tých "exotov". Vážim si Vašu prácu a len dúfam, že moje otázky na "moju" účtovníčku nenájdem niekde zaradené v tejto debate :D Držím Vám palce a pevné nervy... :D

S Poradou sa Ti to nemôže stať:---
Johanka
09.03.07,06:47
Tak to by som si mal dobre naštudovať, ako mám predložiť doklady... ešte len začínam podnikať a nerád by som patril medzi tých "exotov". Vážim si Vašu prácu a len dúfam, že moje otázky na "moju" účtovníčku nenájdem niekde zaradené v tejto debate :D Držím Vám palce a pevné nervy... :D
Ja si myslím, že je dobré, ak si tu podnikatelia čítajú, čo si o nich myslíme. Možno ich to nakopne tým správnym smerom. Alebo som naivná :confused: ?
Jana Motyčková
09.03.07,07:06
Tak to by som si mal dobre naštudovať, ako mám predložiť doklady... ešte len začínam podnikať a nerád by som patril medzi tých "exotov". Vážim si Vašu prácu a len dúfam, že moje otázky na "moju" účtovníčku nenájdem niekde zaradené v tejto debate :D Držím Vám palce a pevné nervy... :D
Keby mali svoju poradu napr. elektrikári, určite by sme si tam našli dosť svojich výrokov ako sa na nich zabávajú. Na mne určite. Tak treba brať túto tému.
Marianna01
09.03.07,14:23
Keby mali svoju poradu napr. elektrikári, určite by sme si tam našli dosť svojich výrokov ako sa na nich zabávajú. Na mne určite. Tak treba brať túto tému.
a ešte Zitka, čo by si tam prečítala...:D:D:D Tá sa, chúďa, natrápi s elektrikármi...
ale zas by bolo zaujímavé vypočuť si aj našich pánov podnikateľov, čo si za našim chrbtom o nás rozprávajú...:rolleyes:
Marianna01
09.03.07,14:26
no a mám aj perličku:
našej novej starostke (nastúpila na post v januári 2007) som spracovala cesťák. Mali jej ho preplatiť, keď mi dnes zavolala - či to, že robím účtovníctvo ešte stále za rok 2006 ma natoľko ovplyvnilo, že aj žijem v roku 2006, keď som jej spravila cesťák za január 2006?
Ale zato sa mi podaril urobiť výkaz o príjmoch a výdajoch k 31. 12. 2007...:cool:

prepracovanosť? :eek:
paku
09.03.07,18:36
a ešte Zitka, čo by si tam prečítala...:D:D:D Tá sa, chúďa, natrápi s elektrikármi...
ale zas by bolo zaujímavé vypočuť si aj našich pánov podnikateľov, čo si za našim chrbtom o nás rozprávajú...:rolleyes:

S tými, ktorými sa stretávam (živnostníci - sprostredkovanie) majú len "jednu" požiadavku. "Aby to za mňa všetko vybavila" a sú ochotní za to zaplatiť. Debaty prebiehajú v tom duch, že kto má akú, čo všetko dokáže na úradoch vybaviť, aká je šikovná a pod. Mali by ste si za Vašu prácu pýtať viac... Keď robíte "kompletný" servis, tak si ho nechajte zaplatiť! :)
Janka6685
09.03.07,18:41
S tými, ktorými sa stretávam (živnostníci - sprostredkovanie) majú len "jednu" požiadavku. "Aby to za mňa všetko vybavila" a sú ochotní za to zaplatiť. Debaty prebiehajú v tom duch, že kto má akú, čo všetko dokáže na úradoch vybaviť, aká je šikovná a pod. Mali by ste si za Vašu prácu pýtať viac... Keď robíte "kompletný" servis, tak si ho nechajte zaplatiť! :)

Človek by si aj pýtal viac, keby nerozmýšľal takto: "A čo ak pôjde ku lacnejšej konkurencii?"
STRELEC
09.03.07,18:47
Včera som mal menšie nedorozumenie: chlapík prišiel a doniesol mi nejaké doplňujúce doklady. Pozrel som na nich a hovorím mu - v poriadku, to môže ísť do toho roku.
Chvíľu ma presviedčal, že by to malo ísť do roka minulého. Ja som sa najprv urputne bránil, že to patrí do tohto roka, ale rýchlo mi došlo a vysvetlil som mu, že mi "ekonomickí zaostalci" žijeme do 02.04. ešte rokom 2006 ako bežným ("týmto") rokom.
Spýtal sa ma a že čo je pre mňa 2007 - tak som mu vysvetlil, že nič, len mesačná alebo štvrťročná DPH.
Johanka
09.03.07,18:51
S tými, ktorými sa stretávam (živnostníci - sprostredkovanie) majú len "jednu" požiadavku. "Aby to za mňa všetko vybavila" a sú ochotní za to zaplatiť. Debaty prebiehajú v tom duch, že kto má akú, čo všetko dokáže na úradoch vybaviť, aká je šikovná a pod. Mali by ste si za Vašu prácu pýtať viac... Keď robíte "kompletný" servis, tak si ho nechajte zaplatiť! :)

Fíha, to by nemalo byť až po 22.00 :D ?
Pred pár dňami som na Porade písala, že robím igelitkárom komplet ...:---
Janka6685
09.03.07,18:54
Včera som mal menšie nedorozumenie: chlapík prišiel a doniesol mi nejaké doplňujúce doklady. Pozrel som na nich a hovorím mu - v poriadku, to môže ísť do toho roku.
Chvíľu ma presviedčal, že by to malo ísť do roka minulého. Ja som sa najprv urputne bránil, že to patrí do tohto roka, ale rýchlo mi došlo a vysvetlil som mu, že mi "ekonomickí zaostalci" žijeme do 02.04. ešte rokom 2006 ako bežným ("týmto") rokom.
Spýtal sa ma a že čo je pre mňa 2007 - tak som mu vysvetlil, že nič, len mesačná alebo štvrťročná DPH.

U mňa v rodine si už zvykli, že nemám pojem o čase a dátume....:D
Melnick
09.03.07,19:11
Ja som rodinu upozornila ,že varím iba do 15.3.2007, tak nech sa zahrajú na sysľov.
Zita5
09.03.07,19:13
U mňa v rodine si už zvykli, že nemám pojem o čase a dátume....:D

Aj u mňa , hlavne tá značná časť rodiny ....:) ;)
Johanka
09.03.07,19:17
Ja som rodinu upozornila ,že varím iba do 15.3.2007, tak nech sa zahrajú na sysľov.
Bola u mňa švagriná, maniačka na upratovanie. Potrebuje "áčko". V rámci deformácie nezabudla podotknúť, že mám akési zadymené okná ...
Tak som dohodla barter :D .
alenad
09.03.07,19:32
Bola u mňa švagriná, maniačka na upratovanie. Potrebuje "áčko". V rámci deformácie nezabudla podotknúť, že mám akési zadymené okná ...
Tak som dohodla barter :D .
Aká škoda, že ja nemám takú švagrinú. Tie moje budú zadymené ešte veľmi dlho.
Melnick
09.03.07,19:37
Bola u mňa švagriná, maniačka na upratovanie. Potrebuje "áčko". V rámci deformácie nezabudla podotknúť, že mám akési zadymené okná ...
Tak som dohodla barter :D .
Nepotreduje to DP 2x? Žeby si mi ju dohodila na to druhé DP.:---
Johanka
09.03.07,19:39
Vopred sa ospravedlňujem, ale napadol ma barter s gigolom :D .
Melnick
09.03.07,19:41
Vopred sa ospravedlňujem, ale napadol ma barter s gigolom :D .:eek: :eek: :eek: Aj toho robíš???:D :D :D
Johanka
09.03.07,19:46
Nie , ja som taký snílek - účtovnícka česť, barter s gigolom, čistá igelitka ,stráviteľný základ dane, spokojný klient, poďakovanie od zadávateľa otázky , .... :cool: a dobrý kolektív na psychiatrii :D .

Zabudla som - vyčiarkaný zoznam , to je môj najväčší sen .
moni
09.03.07,19:48
Ja sa zas búcham o hlavu, prečo ma nenapadol taký obchod s manželom, ked som mu vypisovala DP. Ja ti vypišem DP a ty budeš tri víkendy za sebou upratovať.:D
Janka6685
09.03.07,20:23
Ja sa zas búcham o hlavu, prečo ma nenapadol taký obchod s manželom, ked som mu vypisovala DP. Ja ti vypišem DP a ty budeš tri víkendy za sebou upratovať.:D

mimotemy Len aby si po ňom potom nemusela ty upratovať ešte ďalšie tri víkendy...Alebo je taký šikovný?:rolleyes:
STRELEC
09.03.07,20:30
:eek: :eek: :eek: Aj toho robíš???:D :D :DEšte , že je 22:30 :D:D:D
Zita5
10.03.07,10:52
Mňa teraz v súvislosti s gigolom od Johanky napadlo .........účtuje niekto erotický salón ?:--- Tam je určite veľa spotrebného materiálu ......:rolleyes::)
Johanka
10.03.07,11:04
Hmmm, takto za bieleho dňa ...:D .
ZuzanaP
10.03.07,11:06
Mňa teraz v súvislosti s gigolom od Johanky napadlo .........účtuje niekto erotický salón ?:--- Tam je určite veľa spotrebného materiálu ......:rolleyes::)


Mňa toto napadlo aj v súvislosti s legalizovaním prostitúcie u susedov v ČR ako forma živnosti. Rada by som raz spravila DP nejakej tej ......:D
mysimis
10.03.07,11:06
Mňa teraz v súvislosti s gigolom od Johanky napadlo .........účtuje niekto erotický salón ?:--- Tam je určite veľa spotrebného materiálu ......:rolleyes::)

:--- :--- ja sa skromne priznávam.......účtujem aj erotický salón......
Johanka
10.03.07,11:08
Tak Ty pred nami tajíš takéto "perly" :mad: ? :D
Zita5
10.03.07,11:09
:--- :--- ja sa skromne priznávam.......účtujem aj erotický salón......


Tak nám objasni nejaké tie záležitosti , dobre sa Ti účtuje ? :--- :) ;) Že si ešte nehodila do placu nejaký ten problém ....:)



Too Johanka : ....o chvíľu pôjdem do tmy neboj ...:---
Johanka
10.03.07,11:12
Prečo do tmy, klient ako klient, problém ako problém. Poznáš to, pred zákonom sme si všetci rovní a niektorí aj rovnejší :D .
Melnick
10.03.07,11:22
:--- :--- ja sa skromne priznávam.......účtujem aj erotický salón......

Len bacha na to,keď si ideš po podklady ,poobzeraj sa kto Ťa vidí. No veď vieš....aby si sa nedostala do podozrenia.:D :D :D
Melnick
10.03.07,11:23
Nie , ja som taký snílek - účtovnícka česť, barter s gigolom, čistá igelitka ,stráviteľný základ dane, spokojný klient, poďakovanie od zadávateľa otázky , .... :cool: a dobrý kolektív na psychiatrii :D .

Zabudla som - vyčiarkaný zoznam , to je môj najväčší sen .

Môj zoznam má tri škrty!!!!!!:eek: :mee: :mee: :mee: :mee:
mysimis
10.03.07,11:26
Len bacha na to,keď si ideš po podklady ,poobzeraj sa kto Ťa vidí. No veď vieš....aby si sa nedostala do podozrenia.:D :D :D

Ja tam chodím aj na inventúry :o , ale len barové zásoby počítam.....iné nie:confused: . Už som mimo podozrenia, lebo v našom malom meste si už ľudia zvykli na to, že tam chodím. Začiatky ale boli ťažké:confused: . Rok som sa starala aj o uvedený erotický salón so všetkým čo k tomu patrí.
Zita5
10.03.07,11:29
Ja tam chodím aj na inventúry :o , ale len barové zásoby počítam.....iné nie:confused: . Už som mimo podozrenia, lebo v našom malom meste si už ľudia zvykli na to, že tam chodím. Začiatky ale boli ťažké:confused: . Rok som sa starala aj o uvedený erotický salón so všetkým čo k tomu patrí.

No to bolo určite .... že JPP .....;) ak nevieš čo znamená skratka vysvetlím ...:)
marcela76
10.03.07,11:53
Mám tiež jednu perličku:

Mám klienta, ktorý mi každý rok doniesie doklady síce usporiadané, ale - má veľa drobných nákupov cez ERP a kompletne všetky bločky má prilepené alebo zospinkované na kancelárskych papieroch. Ukladá ich podľa veľkosti aby sa ich tam zmestilo čo najviac. Odlepenie a odspinkovanie mi niekedy trvá viac ako samotné účtovanie.
mysimis
10.03.07,11:55
No to bolo určite .... že JPP .....;) ak nevieš čo znamená skratka vysvetlím ...:)

Nemusíš Zitka, ovládam to......:D
mysimis
10.03.07,11:56
Mám tiež jednu perličku:

Mám klienta, ktorý mi každý rok doniesie doklady síce usporiadané, ale - má veľa drobných nákupov cez ERP a kompletne všetky bločky má prilepené alebo zospinkované na kancelárskych papieroch. Ukladá ich podľa veľkosti aby sa ich tam zmestilo čo najviac. Odlepenie a odspinkovanie mi niekedy trvá viac ako samotné účtovanie.

Ja by som ich neodlepovala, neodspinkovávala.....jednoducho by som si ich zostrihala.....
marcela76
10.03.07,12:16
nedá sa - ono je to obojstranne
mysimis
10.03.07,12:22
nedá sa - ono je to obojstranne

wau, tak to Ti nezávidím. Popros pána podnikateľa, aby Ti radšej dával doklady do euroobalu a Ty si ich sama zukladáš.
marcela76
10.03.07,12:30
Stalo sa vlani - toho roku to priniesol prispinkované a tie kancelárske papiere boli založené v obale na spisy. Je to taký dobráčisko, ktorý by mi chel čo najviac uľahčiť prácu - aj ked efekt je opačný. Mal dosť problém pochopiť prečo nemôže faktúrovať vykonanú prácu, ked ju skutočne urobil. Musela som mu asi hodinu vysvetľovať, že čo nemá na ŽL nemôže faktúrovať.
enad
10.03.07,19:11
Igelitkár: "Tuná máte papíre. Stem platit 3000,- dane"
Ja mám samých takých igelitkárov, a neviem im vysvetliť, že to proste niekedy nejde a že si mali peniažka odkladať na dane a nie všetko pomíňať a ja mám teraz čarovať.
Jana Acsová
10.03.07,19:12
Viete čo je to pre slovenskú účtovnú kanceláriu viesť účtovníctvo "černochovi"?

SVETLÁ výnimka.
Maya1
10.03.07,19:20
Viete čo je to pre slovenskú účtovnú kanceláriu viesť účtovníctvo "černochovi"?

SVETLÁ výnimka.
to je dobré....
a mne sa stalo, že som mala dať zľavu na vypracovanie PD, lebo on spieval v Superstar.:D
Zita5
10.03.07,19:22
to je dobré....
a mne sa stalo, že som mala dať zľavu na vypracovanie PD, lebo on spieval v Superstar.:D


A kto to bol ? Popíš iniciále :---
Maya1
10.03.07,19:23
A kto to bol ? Popíš iniciále :---
ááále, do prvej desiatky sa nedostal, ale bol za slávneho...
Johanka
10.03.07,19:27
Asi nejaký z hviezdnej roty :---
enad
10.03.07,19:44
Keby len kamošov, aj rodina si na Teba spomenie,chi... a za pol litra "domáceho" urob, spočítaj a odnes na DU
Keby za pol litra, ale ja som za "vyrobené DP na mieru" dostala 20 vajec. Dotyčný (z rodiny) prišiel po mňa autom a ked som si sadla, tak mi povedal: "Pozor, vajcia!". Tak som dostala asi 20 popučených vajec prilepených na mojom zadku.....
Kravcova Jarmila
10.03.07,20:53
Teraz som si prečitala vaše prispevky a je to na "zaplakanie" :mee::):mee:
našťastie mam perfektnu mamu, ktorá mi minule hovorí - vieš, neviem ti pomôcť s tými papierikmi, tak ti aspoň vyžehlím. A ja na to , tak dobre - ale je to už skoro druhý mesiac a dufam , že ešte vyrdží do 2.4.:confused::confused::confused:
Marianna01
11.03.07,11:43
Ja som sa včera nestačila diviť... odovzdávam DP a účto klientovi, o ktorom som tu už písala - moták, dávam mu faktúru, a on, namiesto toho, aby sa mi ospravedlinil, že si nezobral so sebou peniaze a že mi to zaplatí v týždni, začal slovami: dohodneme sa takto: mne pošlú peniaze v utorok a ja vám ich potom prinesiem! nevedela som, či sa mám smiať, uraziť sa alebo plakať, tak som sa len opýtala, či mi donesie všetky, čo mu pošlú - samozrejme, ironicky. A on urazene, že čo by som chcela :cool: Ja že nič, len svoje peniaze :eek: Potom sa trošku spamätal, aj sa ospravedlnil (v bráne už keď odchádzal), ale ten začiatok ma dorazilll :cool:
liba2
11.03.07,11:46
... a povedal ti aj ktorý útorok ????:confused:
mysimis
11.03.07,12:02
Ja som sa včera nestačila diviť... odovzdávam DP a účto klientovi, o ktorom som tu už písala - moták, dávam mu faktúru, a on, namiesto toho, aby sa mi ospravedlinil, že si nezobral so sebou peniaze a že mi to zaplatí v týždni, začal slovami: dohodneme sa takto: mne pošlú peniaze v utorok a ja vám ich potom prinesiem! nevedela som, či sa mám smiať, uraziť sa alebo plakať, tak som sa len opýtala, či mi donesie všetky, čo mu pošlú - samozrejme, ironicky. A on urazene, že čo by som chcela :cool: Ja že nič, len svoje peniaze :eek: Potom sa trošku spamätal, aj sa ospravedlnil (v bráne už keď odchádzal), ale ten začiatok ma dorazilll :cool:

Mariannka, nechcem Ťa zarmútiť, ale ja takto už čakám na svoje korunky 4 roky. Klient mi povedal, že "v piatok Ti ich prinesiem". Nosí ich do dnes.
Od toho času dám doklady len vtedy keď zaplatí.
Eulalia
11.03.07,12:42
Mariannka, nechcem Ťa zarmútiť, ale ja takto už čakám na svoje korunky 4 roky. Klient mi povedal, že "v piatok Ti ich prinesiem". Nosí ich do dnes.
Od toho času dám doklady len vtedy keď zaplatí.

Na jednej strane je tu dosť vecí, na ktorých sa schuti zasmejeme, ale takéto príspevky sú skôr na plač. Nech si len účtovník skúsi dať napr. auto do servisu a povedať v servise, že to zaplatí o týždeň:eek: Ten týždeň bude určite chodiť peši alebo MHD. A stalo sa Vám, že niekto v obchode povedal, že nákup zaplatí "v utorok"? Nie je najvyšší čas, aby sme reagovali rovnako?
Marianna01
11.03.07,12:53
V jednom som si istá - jeho pani manželka pracuje v obchode, takže ja si prípadne rovnako zaplatím za nákup. A nech si to potom rieši s manželom...:cool:
Johanka
11.03.07,13:20
Moja kamarátka si dohadovala cenu s klientom. Keď mi oznámila výsledok, skoro som to neprežila. V podstate zneužil je dobrotu a natlačil jej do hlavy, že oni iba začínajú a na účto nemajú fondy....
Keď som sa jej opýtala, či sa jej niekto v potravinách pýta, či už je zavedený živnostník alebo iba začina a podľa toho stanovuje cenu za chlieb , až potom jej svitlo .....
abel
11.03.07,13:37
V jednom som si istá - jeho pani manželka pracuje v obchode, takže ja si prípadne rovnako zaplatím za nákup. A nech si to potom rieši s manželom...:cool:
Aby si nedopadla ako ja. Klientka mi bola dlžná peniaze za účto (doteraz je). Vtedy mi platila všelijako, ale platila. Mala butik, kde som si šla kúpiť kostým. Vonku mala veľkú tabuľu - akcia. Vyskúšala som kostým, išla som zaplatiť - a ona mi dala cenu, čo mala pred akciou, čiže žiadnu zľavu. Pred 3 rokmi som s ňou zrušila zmluvu a oželela som aj dlžobu. Pred 2 mesiacmi som ju stretla a prosíkala ma, aby som ju len zobrala naspäť, lebo tá súčasná účtovníčka jej nič neurobí navyše, tak ako som to robila ja, a že ona mi postupne aj dlžobu 10.000.- Sk splatí. Poďakovala som za lukratívnu ponuku. Niektorí ľudia fakt nemajú chrbtovú kosť.
dogicka
12.03.07,09:17
Fíha, to by nemalo byť až po 22.00 :D ?
Pred pár dňami som na Porade písala, že robím igelitkárom komplet ...:---

Johanka, Johanka, ty si teda riadny expert..... Škoda, že ťa nepoznám osobne. S tebou musí byť riadna sradna.....;)
sgm
12.03.07,13:00
Moja najnovšia skúsenosť s "igelitkárom" : aby mi uľahčil prácu, vytriedil si doklady podľa mesiacov a nahusto ich popripínal, ďalšie triedenie vymyslel ako "doplnky" (podotýkam, že bežné opravy auta, výmena oleja a pod.) a nakoniec ma "zabil" s tým, že by bol rád, aby mu vyšiel výsledok ako vlani (strata - začínal...) a ako poslednú dodal faktúru na skoro 300 tis. spolu s vystaveným PPD na túto sumu, ktorú mu klient ale fyzicky neuhradil (!!!) a teraz sa bude súdiť o zaplatenie čiastky. Rozumie tomu niekto, čo vlastne tento človek chce? Lebo ja ani pri najlepšej snahe nedokážem pochopiť, ako chce dokázať súdu, že peniaze neprevzal a že uvedený PPD vystavil iba na "dobré slovo"... kto nezažil, neuveril by...
A pointa celého príbehu tkvie v tom, že mu samozrejme vychádza daňová povinnosť, nie najmenšia (ktorej sa samozrejme bráni)....
Bea
Marianna01
12.03.07,15:41
Beatka, uveril... podobné skúsenosti, žiaľ, máme aj my.

Ja by som pridala pár viet, ktoré počujem pravidelne od januára do marca a z ktorých už mám husiu kožu:
-sprav mi to tak, aby som nič neplatil...
-vy to máte za 15 minút hotové...
-ste nejaká drahá, nie?
-zaplatím vám, keď dostanem peniaze...
-mám len pár dokladov...
-to vám trvá tak dlho?
-baví vás to?
:eek:
Muška
13.03.07,08:33
Posielam Vám na rozptýlenie jeden malý testík :)
katkaj
13.03.07,08:42
Posielam Vám na rozptýlenie jeden malý testík :)

Muška moja zlatá, to mám teraz ešte aj logicky rozmýšľať ?? :D:D:D
Muška
13.03.07,08:43
Katuška, veď to je preverenie ....či by sme už nemali ísť predávať radšej tú kapustu :D
katkaj
13.03.07,08:45
Katuška, veď to je preverenie ....či by sme už nemali ísť predávať radšej tú kapustu :D

Možno by to bolo lepšie :D:D:D:D
účtovník 007
13.03.07,08:51
Posielam Vám na rozptýlenie jeden malý testík :)

a som prijatá....hehehe. Muši dobréééé.
Hlinkovx
13.03.07,08:59
čo si to Japonsko s toľkými IT odborníkmi zo SR počne :D:D
muši..dúfam, že tebe sa to nepodarilo :D:D bo potom to boli posledné dobré časy pre Japonsko :D:D odteraz už iba stagnácia IT nasleduje
Muška
13.03.07,09:01
čo si to Japonsko s toľkými IT odborníkmi zo SR počne :D:D
muši..dúfam, že tebe sa to nepodarilo :D:D bo potom to boli posledné dobré časy pre Japonsko :D:D odteraz už iba stagnácia IT nasleduje
Silviky, práveže sa mi to podarilo.
Tak som ostala zaskočená, či som taká "múdra", alebo Japonci takí "blbí" ? :D
Hlinkovx
13.03.07,09:04
Silviky, práveže sa mi to podarilo.
Tak som ostala zaskočená, či som taká "múdra", alebo Japonci takí "blbí" ? :D

Japonsko... zbohom..
lúč sa s prvenstvom v IT ...éra Mušky nastupuje :D:D to bude pohroma :---
Hlinkovx
13.03.07,09:25
ináč..útecha pre všetky blondínky / oni vedia ktoré:D/...tak ako to kdesi Dani napísala :D:D
zostávam doma..mňa do japonska nechcú :D:D
ivako
13.03.07,09:46
S hrôzou som zistila, že som svoju najobľúbenejšiu tému poslala do tmy. Zmýlila som si tlačidlo. Sorry......... Tréning na poslynkyňu už mám.
Janka6685
13.03.07,09:54
ináč..útecha pre všetky blondínky / oni vedia ktoré:D/...tak ako to kdesi Dani napísala :D:D
zostávam doma..mňa do japonska nechcú :D:D

Túto srandičku som si zahrala už dávnejšie a aj napriek tomu, že som pravá blondínka, sa mi to podarilo.;)
nina100
13.03.07,09:55
super test,
zvladla som to do 5tich minút, tak neviem, ci náhodou, alebo ako....:)
katkaj
13.03.07,09:59
S hrôzou som zistila, že som svoju najobľúbenejšiu tému poslala do tmy. Zmýlila som si tlačidlo. Sorry......... Tréning na poslynkyňu už mám.

Neboj my ju zase pošleme na svetlo :)
Hlinkovx
13.03.07,10:08
Túto srandičku som si zahrala už dávnejšie a aj napriek tomu, že som pravá blondínka, sa mi to podarilo.;)
tu nejde ..či to blondínka urobí..alebo nie..to nemá s tým nič spoločné..
reagovala som na jeden príspevok - bohužiaľ neviem, kde sa nachádza, čo písala Dani.. tam bolo čosi o mne a blondínkach...;)
Zoltán Kovács
13.03.07,12:40
Pri účtovaní jedného môjho igelitkára dnes sa my podarilo pri prevode dát z r.2005 do r.2006 v multiverzii prepísať svoje dáta z roku 2007 na jeho z roku 2005. Nevšimol som si,že nemám správne nastavenú firmu. :mee:
Janka6685
13.03.07,12:50
tu nejde ..či to blondínka urobí..alebo nie..to nemá s tým nič spoločné..
reagovala som na jeden príspevok - bohužiaľ neviem, kde sa nachádza, čo písala Dani.. tam bolo čosi o mne a blondínkach...;)

Nevadí...aj tak to sedelo;)
Monika Kováčová
13.03.07,14:34
Pri účtovaní jedného môjho igelitkára dnes sa my podarilo pri prevode dát z r.2005 do r.2006 v multiverzii prepísať svoje dáta z roku 2007 na jeho z roku 2005. Nevšimol som si,že nemám správne nastavenú firmu. :mee:

scéna ako z hororového filmu.... :eek: bŕŕŕŕŕ.... úprimnú sústrasť, skutočne ťa ľutujem...
Zoltán Kovács
13.03.07,18:30
scéna ako z hororového filmu.... :eek: bŕŕŕŕŕ.... úprimnú sústrasť, skutočne ťa ľutujem...

K 28.02. som pozastavil živnosť a je tam toho veeeelmi málo, takže nahádžem to späť. Zalohy z roka 2007 som ešte samozrejme nerobil. Tak my treba.
ekopo
13.03.07,18:42
To si na tom ešte dobre, včera večer mi skolaboval jeden PC pri zálohovaní. V jednej firme polovica dokladov za 2006 fuč. Niečo sa mi podarilo obnoviť z druhej zálohy, ale stále ostalo veľa. Tak dnes som len nahadzoval, nahadzoval......A je tu DPH, prehľady, o DP nehovorím.
Johanka
13.03.07,18:49
Pôvodne to bola veselá téma !!!
Keď si predstavím ako často zálohujem, teda nezálohujem ....

Nemáte niekto nejakú veselú historku - napr. prišiel klient, dal tisícku navyše a poďakoval ...:D
Zoltán Kovács
13.03.07,18:51
Pôvodne to bola veselá téma !!!
Keď si predstavím ako často zálohujem, teda nezálohujem ....

Nemáte niekto nejakú veselú historku - napr. prišiel klient, dal tisícku navyše a poďakoval ...:D

Dnes som volal klientovi predbežné výsledky, a celý vytešený vyhlásil, že ak to tak aj ostane potom niečo bude aj pre mňa. Len dúfam, že my nenaloží 15 kg žrádlo pre môjho hafana (s tým obchoduje). Tých 15 kg by mu stačilo na 1/2 roka.
Johanka
13.03.07,18:53
To máš nejakého 300-gramového :--- ?
katkaj
13.03.07,18:54
Dnes som volal klientovi predbežné výsledky, a celý vytešený vyhlásil, že ak to tak aj ostane potom niečo bude aj pre mňa. Len dúfam, že my nenaloží 15 kg žrádlo pre môjho hafana (s tým obchoduje). Tých 15 kg by mu stačilo na 1/2 roka.


Tak mu to ešte uprav smerom dole, možno pridá viac aj toho žrádla pre psa. Kde ušetríš, tam ušetríš :D :D :D
Zoltán Kovács
13.03.07,18:55
To máš nejakého 300-gramového :--- ?

Je to štenucha ledva 5 mesačné. Ale strážiť už vie. Pri cudzích ľudí vrtí chvôstom, a keď prídem ja šteká ako besný.:D :mee:
ekopo
13.03.07,18:58
Ono to veselé bolo /a je/ . Vrele doporučujem zálohy nielen na disk! Treba ich dať aj na USB klúč (na tom som totiž mal tie zálohy). Z havarovaného disku sa niekedy nedajú vytiahnuť všetky zálohy , alebo sú "skomolené". CD-čkam tiež veľmi neverte. Používať len značkové. Po dvoch-troch rokoch - nepoužívania totiž zostarnú.
misolga
13.03.07,19:11
i . Zalohy z roka 2007 som ešte samozrejme nerobil. Tak my treba.

- ja som si minulý týždeň pre istotu robila aj zálohy od roku 2004 na disk D tak dokonale že sa mi to v PC aj na C-čku aj D-čku niekam zapotrošilo a nešiel mi otvoriť ani účtovný program. Dva dni som bola v neistote, našťastie mi to opravili a je všetko v poriadku.Od toho dňa moja údržba počítača spočíva iba v utieraní prachu z monitora...
Marianna01
13.03.07,19:38
a ja mám VESELÚ správu :D:D:D

ste sa zo mňa všetci smiali, že mi nezaplatí môj klient - moták, a že si budem sťahovať nákupy z manželkinho obchodu. Tak dnes (ten spomínaný utorok) mi ZAPLATILA MANŽELKA V OBCHODE!!! :---:---:--- Tuším viac prepliesť sa to nedá... :D:D:D a lepšia kombinácia už byť nemôže...:---:D
ZuzanaP
14.03.07,04:56
Ja mám tiež celkom fajn klienta - má paušál, nič zložité - je murár. Za DP som si vypýtala Sk 1000,-- a on, že to neprichádza do úvahy a dal mi Sk 2 000,--. Lebo vraj tak to má byť.:---
ZEvina
14.03.07,06:17
Ja mám tiež celkom fajn klienta - má paušál, nič zložité - je murár. Za DP som si vypýtala Sk 1000,-- a on, že to neprichádza do úvahy a dal mi Sk 2 000,--. Lebo vraj tak to má byť.:---

Jak já Ti závidím......:eek: :mee:
ZuzanaP
14.03.07,10:23
Jak já Ti závidím......:eek: :mee:


ZEvina, to je svetlá výnimka!!!!;)

Dodnes mi mamin bratanec dlží za minuloročné DP a tie peniaze v živote neuvidím. Mal klasické výdavky, všetko mi poslal (býva v Šali, či kde) cez ďalšieho príbuzného. K papierom mi nezabudol pripísať r. č. detí, pýtala som sa , či na DB. Povedal, že áno a keď som DP (bol v strate a dokonca mu vrátili preplatok zo záv. činn., lebo robil na dohodu smetiara), poslala na svoje náklady na DÚ Bratislava, kde zistili, že DB si uplatňuje jeho žena:eek: , volal príbuznému rozčúlený, že mu z DÚ vynadali a že je to podvod ako hrom a že si ešte počká moju maminu a potom uvidím. Keby som chcela byť podlá ako on,:mad: tak ho bonznem na ZP a SP, lebo si neplatí odvody. Ale kto do teba kameňom, ty doňho chlebom, tak som sa na to vykašlala a DP nedám nikomu skôr než mi zaplatil. Škoda, že sa človek občas učí na vlastných chybách.
ZEvina
14.03.07,11:18
[quote=ZuzanaP;420553]ZEvina, to je svetlá výnimka!!!!;)

Veď ja som to tak aj brala:) A s tou rodinou je to tak..... Niektorí "Podnikatelia" prestávajú byť rodinou. (Viem to aj ja na vlastnej koži)

Ale kto do teba kameňom, ty doňho chlebom, ....a tento výrok si doplňujem: ... ale rovnako tvrdým!:) :)
maja
14.03.07,11:29
Klient : Jak neuhradená celá faktúra? To ja som mu znížil cenu, to sme hneď opravili na kapote auta....
Ja: Tak mi ju doneste zajtra opravenú, nech Vám to môžem dokončiť
Klient: Zajtra ??? Dnes hokej, zajtra hokej v pondelok nestačí ???
Čo už ....
ZuzanaP
14.03.07,11:40
[quote=ZuzanaP;420553]ZEvina, to je svetlá výnimka!!!!;)

Veď ja som to tak aj brala:) A s tou rodinou je to tak..... Niektorí "Podnikatelia" prestávajú byť rodinou. (Viem to aj ja na vlastnej koži)

Ale kto do teba kameňom, ty doňho chlebom, ....a tento výrok si doplňujem: ... ale rovnako tvrdým!:) :)


Hezký,........;) Plne s tebou súhlasím.
blcha
14.03.07,12:33
Klientka (inak vzdelaním VŠ) podpisovala daňové priznanie, výkazy, potvrdenie o podaní, k tomu som jej urobila taký lopatistický prehľad - každý papier som jej vysvetlila, aby vedela, čo podpisuje. Brala to dosť vážne, každý podpis poctivo a statočne vzorovo vymaľovala - užívala si tú vážnu chvíľu, ktorá je ako Vianoce - iba raz za rok. Celé to trvalo aj dvadsať minút, videla som na nej, že je spokojná a aj ja som mala príjemný pocit dobre vykonanej práce a spokojného klienta. Keď sme skončili, poďakovala mi, ja som zbalila papiere do tašky a ona ovedala túto vetu:
"Tak, a teraz Vám môžem dať doklady za benzín a vystavené faktúry! " - a vytiahla zo šuflíka vzorovo poukladané dokladíky, samozrejme, že z roku 2006.
Vôbec nepochopila, prečo mám taký tupý pohľad.
blcha
14.03.07,12:34
Moja obľúbená otázka od podnikateľa je:
Aký ja mám vlastne plat?
Marianna01
14.03.07,14:42
ja ešte doplním obľúbené vety:
- chcem platiť tak do 1000-1500 korún, ale radšej tisíc.
- pri odovzdávaní dokladov: aký mám základ dane?
- dúfam, že mi to urobíte dobre!
tá posledná, to sa mi stalo len raz, lenže to som nemala husiu kožu, ale rovno zježenú mačku na chrbte a vrčala som podobne...:cool::cool::cool:
jamajka
14.03.07,18:02
Dva mesiace vyvolávam klientovi, že ešte tú knihu jázd mi musí priniesť.... vždy si nájde nejakú výhovorku. Od januára má už tretiu chrípku. V piatok prišiel bez ohlásenia a z tašky vybral knihu jázd. Ja som skoro odpadla od údivu. Ešte som ho aj pochválila. Až keď som ju otvorila, zistila som, že je prázdna... kráááásna čistáááá. A on že: "A to som ju mal vyplniť? Ja že ti stačí kúpiť tlačivo!" :eek: . Ja už fakt niekedy nevládzem....
blcha
15.03.07,08:08
Jamajka, mne takto doniesli Potvrdenie od zamestnávateľa. Bolo v kope s inými dokladmi a navyše v schránke. Ešte mi aj zavolali, aby som sa nebála, že už mi ho dali.
Keď som ho potrebovala. nemohla som ho nájsť, celú kanceláriu som prehľadala - napokon som sa po 4 hodinách vzdala a zavolala som, aby vypýtali od zamestnávateľa nové.
"A to má byť aj potvrdené?? Mysleli sme, že vy si ho sama vyplníte!"

Takže ty si aspoň ušetrila tie 4 hodiny a nervy - neznášam stratené doklady!!
Kováčka
15.03.07,16:04
Priletel za mnou jeden z mojich "šuflikantov" (igelitkár) - smrť v očiach, v rukách papier s hlavičkou Sociálna poisťovňa :
- Toto čo mám zaplatiť?
..... Sociálna poisťovňa mu poslala oznámenie, že nový konštantný symbol je 3118 ....
Monika Kováčová
15.03.07,18:22
BINGO, gratulujem vám kolegovia, kolegyne, sme top téma na porade!
(najviac na svetle).