EkoMax
14.10.07,20:29
V prvom rade sa chcem poďakovať Johanke, že ma naviedla a túto tému. Už dávno som sa tak z chuti nezasmiala. A aj ja pridám :

Podnikateľ, ktorému som už niekoľko rokov účtovala sa začalo dariť.

Podľa mňa rovnica:

Viac dokladov + viac zamestnancov = viac práce a to sa = vyššia odmena za účtovníctvo.

Tak som mu navrhla:
Máte viac zamestnancov, čo znamená viac práce pri prijímaní, prepúšťaní, výplatách ..... Dohodnime sa na určitej paušálnej čiastke na jedného zamestnanca. V uvedenej firme je veľký pohyb zamestnancov, niektorí odídu a vystriedajú ich iní, a aj keď ich celkový počet zostáva, práce je veľa.
Odpoveď klienta: No dobre, ale keď sa mne nezvýši počet zamestnancov, ja nezarobím a vy len pri robení výplat zatlačíte gombík na počítači a program vám to celé vypľuje. A za to chcete vyšší plat ? ......:eek:
betulka
17.10.07,07:32
dnes to napr. bolo:

lístok z ERP : 3 malé pivá v erotickom salóne
faktúra za test na HIV
faktúra za nákup karaoke prístroja...

no nie sú zlatí? :D :D :D
Maruška54
17.10.07,08:06
Ja som raz objavila v dokladoch blok na zlatý prsteň. Zákazníkovi som ho potom s tajomným výrazom vrátila naspäť s vyjadrením že toto by nám asi daňový úrad asi nezhltol. On sa len veľmi začervenal a ja som sa pravdepodobne dozvedela niečo čo malo byť utajené. Má totiž tak okolo tridsiatky a dlhodobú známosť. Že by zásnuby?
ZuzanaP
17.10.07,10:18
dnes to napr. bolo:

lístok z ERP : 3 malé pivá v erotickom salóne
faktúra za test na HIV
faktúra za nákup karaoke prístroja...

no nie sú zlatí? :D :D :D


Ja som tiež raz našla bloček z ubytovacieho zariadenia, konkr. apartmán so sprchou, v meste, kde dotyčný býva a naúčtované to bolo o 12. 00 hod.

Slušne som mu ich vrátila, že toto účtovať nebudeme....;)
Rozalka
19.10.07,17:00
Určite sa Vám už stalo, že ste mali zaúčtovať komplikovaný účtovný prípad, tak ste siahli po osvedčených "šibeničkách" a účtovali a účtovali. Toto sa mi stalo nedávno: Nakreslené šibeničky, zaúčtované prípady a nakoniec som škrtala šibenice, keď konkrétny účet vykazoval nulový zostatok. Škrtám, škrtám, až mi klient povie: Aké jednoduché, ako vylúštiť krížovku!
calawen
22.11.07,14:03
Inak, ja som sa tu pred pár mesiacmi smiala nad príbehom o talianoch, a čo čert nechcel? Teraz (od septembra) pracujem vo firme, ktorú vlastnia Taliani!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
apsgroup
23.11.07,13:18
Dnes som dostala list od firmy od ktorej máme program.
Ospravedlnujú sa, ze nestihli pripravit tlacivo DPH /ak boh dá bude v januári 2008/. Ziadajú nás o pomoc lebo ako písu
" máme k dispozicii návod na vyplnenie nového danového priznania,
ale máme obavy,aby sme to pochopili správne."
Rozalka
23.11.07,14:58
Dnes som dostala list od firmy od ktorej máme program.
Ospravedlnujú sa, ze nestihli pripravit tlacivo DPH /ak boh dá bude v januári 2008/. Ziadajú nás o pomoc lebo ako písu
" máme k dispozicii návod na vyplnenie nového danového priznania,
ale máme obavy,aby sme to pochopili správne."
a ja sa im vôbec nečudujem
http://www.porada.sk/t65818-tarchopis.html (http://www.porada.sk/t65818-tarchopis.html)
http://www.porada.sk/t63477-p7-vypananie-noveho-danoveho-priznania-k-dph.html#post576333 (http://www.porada.sk/t63477-p7-vypananie-noveho-danoveho-priznania-k-dph.html#post576333)
ZuzanaP
28.11.07,07:32
Pomáham známej s účtom jednej s. r. o. Ten stav dokladov ma šokoval. Dva či tri roky nepodali DP PO, za rok 2006 podali nejaké z brucha vymyslené, lebo potrebovali úver a momentálne sa im ozvala daňová kontrola práve na ten rok 2006 :eek:. Všetky DPH podávali vymyslené, len aby boli podané.

Všetky doklady dostala v banánovej krabici (pardón škatuli:D), piate cez deviate, veľa vecí chýba - zmluvy, splátkové kalendáre, nejaké faktúry, bankové výpisy, nevie sa odraziť od začiatočných stavov.... a veľa veľa podobných vecí. Konateľka si myslí, že je to jednoduché, vraj to má napasovať, aby to nejako sedelo....:eek:

Snažila som sa je pomôcť ako sa dá, ale myslím si, že je to nad jej sily. Odporučila som jej zbaviť sa toho, lebo už pár nocí nespala a osobne si myslím, že tie peniaze za to nestoja.....
Monika Kováčová
28.11.07,09:27
Konateľke sa nič lepšie ako daňová kontrola nemohlo ani prihodiť....

Možno sa uvedomí.
Známej si odporúčala veľmi dobre, tiež by som sa do toho nepúšťala a to ma už postretlo kadečo...
Ibaka
28.11.07,11:36
Nie som účtovník a ani nepracujem v tejto brandži, ale táto téma ma veľmi pobavila ( a zhltla kopu času :mad: - neľutujem). Ste veselé kopy.
sta
29.11.07,08:25
Tak pridám niečo aj ja, mám klienta, ktorý patrí do "umeleckej" sféry a nemá ani šajnu o účtovníctve a ekonomike. Pravidelne od neho dostávam otázky: "Odkiaľ mám na to zobrať peniaze (úhrada DPH)"? Alebo keď som mu oznámila, že už má po roku viac dokladov, že mu budem fakturovať vyššiu cenu za účtovníctvo, tak mi zahlásil, dobre dám Ti xxx mesačne, ale už ani o korunu viac :eek::eek::eek:
A najnovšie keď sme zasa preberali DPH-čku a prečo musí toľko platiť, tak mi hovorí: "ja viem, že Ty si všetko spravila dobre, že si pedant a dávaš si pozor, ale prosím Ťa porozmýšľaj, či si predsa len niekde nemohla spraviť chybu, to nie je možné, aby som platil takú vysokú DPH, veď som nakúpil veci za xxxxxxxxx tisíc korún", určite musí byť niekde chyba" :( ale to,že na RP nablokoval tržby za státisíce, to mu nevysvetlím :o Vždy po takýchto jeho "hláškach" mám chuť, odovzdať mu papiere a dovidenia....
Rozalka
29.11.07,14:35
Na uľahčenie pridám aj ja niečo, len musíte zaloviť v pamäti a spomenúť si, ako pred rokmi vyzerali výpisy VÚ, belasé a úzke cca 10 cm.
Zákazník prišiel predposledný deň pred podaním priznania, plná igelitka a či mu vraj spravíme priznanie. Hovorím jeho žene, keď nám s tým pomôžete, spravíme. Poprikladajte faktúry k výpisom, aby sme nemuseli "párovať", aby to bolo čo najrýchlejšie (bolo to v JÚ).
A ona viete čo porobila? Postrihala tie úzke výpisy podľa úhrad a tie úzke "slížiky" (3x10cm) poprikladala k faktúram. :D:D
liba2
29.11.07,16:51
:D :D :D :D :D :D to som sa schuti zasmiala, nečakala by som takú reakciu :D
brm
30.11.07,05:40
ja som sa toť nedávno snažila vysvetliť jednému pribrzdenému, že aj ked má doma na krku svokru, tak za ňu nemá daňovú odpočitateľnú položku...:D
Monika Kováčová
30.11.07,06:18
ja som sa toť nedávno snažila vysvetliť jednému pribrzdenému, že aj ked má doma na krku svokru, tak za ňu nemá daňovú odpočitateľnú položku...:D


:D:D:D:D:D BINGO!!!! :D:D:D:D
mirpo
30.11.07,06:40
:D:D:D Ako sa mám tváriť, že pracujem, keď som si od smiechu oprskala monitor? :D:D:D Toto je skutočne super stránka.
STRELEC
30.11.07,07:18
ja som sa toť nedávno snažila vysvetliť jednému pribrzdenému, že aj ked má doma na krku svokru, tak za ňu nemá daňovú odpočitateľnú položku...:D
Máme hádam už jeden z tých jednoduchších daňových systémov v Európe (vraj), ale toto jeho tvorcovia nezvládli. Ja by som tú svokru v zákone uznal!
A nie som subjektívny - moja je cca 250-300 km od Prešova!!!
Eulalia
30.11.07,16:21
Máme hádam už jeden z tých jednoduchších daňových systémov v Európe (vraj), ale toto jeho tvorcovia nezvládli. Ja by som tú svokru v zákone uznal!
A nie som subjektívny - moja je cca 250-300 km od Prešova!!!
A nebodaj by si ešte na ňu navrhol uznať dvojnásobnú nezdaniteľnú sumu...
Mimochodom, nechodí aj Tvoja svokra na Poradu? Aby si doma nemal pr...r
alenad
30.11.07,16:24
Máme hádam už jeden z tých jednoduchších daňových systémov v Európe (vraj), ale toto jeho tvorcovia nezvládli. Ja by som tú svokru v zákone uznal!
A nie som subjektívny - moja je cca 250-300 km od Prešova!!!

Gratulujééém! Závidím! Moja len 0,5km.
Zoltán Kovács
30.11.07,16:34
ja som sa toť nedávno snažila vysvetliť jednému pribrzdenému, že aj ked má doma na krku svokru, tak za ňu nemá daňovú odpočitateľnú položku...:D

Pripomenulo to Kameňák a ten umučený výraz tváre: "Proč se nedá svokra odpísať z daní....."
Ibaka
30.11.07,16:51
:D:D:D Ako sa mám tváriť, že pracujem, keď som si od smiechu oprskala monitor? :D:D:D Toto je skutočne super stránka.
Na vyčistenie minitora Ti posielam špeciálny čistič. http://www.cosmo.ru/monitor/monitor_cleaner.swf (http://www.cosmo.ru/monitor/monitor_cleaner.swf)
Infarkt
30.11.07,16:53
Na vyčistenie minitora Ti posielam špeciálny čistič. http://www.cosmo.ru/monitor/monitor_cleaner.swf (http://www.cosmo.ru/monitor/monitor_cleaner.swf)

:D :D :D
Ibaka
30.11.07,17:01
Teraz ma napadla jedna príhoda ktorú mi rozprával jeden kolega, neviem či je pravdivá. Vo firme "fasovali" toaletný papier (1 rolka na osobu za mesiac). Do firmy nastúpil nový právnik a keď sekretárka rozdávala toaletný papier, nový právnik sa pýtal "A koľko roliek sa fasuje na hlavu? Prítomný kolega zareagoval: "pán doktor, toaletný papier nie je na hlavu ale na riť" ;)
Ajuška
30.11.07,20:12
... je pravdivá...

...:rolleyes:...a ak sa Tvoj kolega volá JUDr..... Janko... :rolleyes: ...tak sme onehdá sedeli spolu v kancli...:---
liba2
30.11.07,20:16
Na vyčistenie minitora Ti posielam špeciálny čistič. http://www.cosmo.ru/monitor/monitor_cleaner.swf (http://www.cosmo.ru/monitor/monitor_cleaner.swf)
vynikajúce :D :D :D :D :D
ludmilla
30.11.07,20:35
Pridám aj ja jednu perlu, bude síce mimotemy, pretože nie je z účtovnej kancelárie, ale z nemocničného oddelenia. Pred rokmi som mala na oddelení mladého muža, ktorý si odrábal vojenskú službu. Patril k tým suverénnym a extravagantným. Bolo niečo po 18:00, koniec služby sa blížil a mladý sa ma stále vypytoval, čo môže ešte urobiť. Tak som si povedala - máme tu veľa babičiek, už večerali tak pomôž im umyť zubné protézy, ak ti to nevadí. Mladý suvrejne zavelil, že s tým nemá problém. On fakt nemal, ale ja áno. Asi o 15 minút som išla odniesť dezinfekčné roztoky do kúpeľne a skoro som omdlela. Mladý sedí u umývadla, pospevuje si a umývadlo plné protéz a čistí a čistí. Poviem Vám v ten deň som robila nadčas, pretože kým sme našli tie správne ústa pre správne zubné protézy prešlo veľa času.
Eulalia
01.12.07,06:47
Ľudmilka, tak dobre som sa už dávno nezasmiala......
Eulalia
01.12.07,06:49
Na vyčistenie minitora Ti posielam špeciálny čistič. http://www.cosmo.ru/monitor/monitor_cleaner.swf (http://www.cosmo.ru/monitor/monitor_cleaner.swf)

A okrem toho, že krásne vyčistí monitor, je to super na ukľudnenie nervov.
Vďaka.
mirpo
01.12.07,09:51
Na vyčistenie minitora Ti posielam špeciálny čistič. http://www.cosmo.ru/monitor/monitor_cleaner.swf (http://www.cosmo.ru/monitor/monitor_cleaner.swf)
Ďakujeeeem! Tak krásne čistí...:D:D:D
liba2
01.12.07,14:16
Pridám aj ja jednu perlu, bude síce mimotemy, pretože nie je z účtovnej kancelárie, ale z nemocničného oddelenia. Pred rokmi som mala na oddelení mladého muža, ktorý si odrábal vojenskú službu. Patril k tým suverénnym a extravagantným. Bolo niečo po 18:00, koniec služby sa blížil a mladý sa ma stále vypytoval, čo môže ešte urobiť. Tak som si povedala - máme tu veľa babičiek, už večerali tak pomôž im umyť zubné protézy, ak ti to nevadí. Mladý suvrejne zavelil, že s tým nemá problém. On fakt nemal, ale ja áno. Asi o 15 minút som išla odniesť dezinfekčné roztoky do kúpeľne a skoro som omdlela. Mladý sedí u umývadla, pospevuje si a umývadlo plné protéz a čistí a čistí. Poviem Vám v ten deň som robila nadčas, pretože kým sme našli tie správne ústa pre správne zubné protézy prešlo veľa času.Ľudmilka, zase sa potvrdilo, že nie je práca ako práca :)
ludmilla
01.12.07,14:23
Ľudmilka, zase sa potvrdilo, že nie je práca ako práca :)

...a ziju medzi nami velmi pohodovi a kreativni ludia. :D
Marianna01
03.12.07,18:05
Pridám aj ja jednu perlu, bude síce mimotemy, pretože nie je z účtovnej kancelárie, ale z nemocničného oddelenia. Pred rokmi som mala na oddelení mladého muža, ktorý si odrábal vojenskú službu. Patril k tým suverénnym a extravagantným. Bolo niečo po 18:00, koniec služby sa blížil a mladý sa ma stále vypytoval, čo môže ešte urobiť. Tak som si povedala - máme tu veľa babičiek, už večerali tak pomôž im umyť zubné protézy, ak ti to nevadí. Mladý suvrejne zavelil, že s tým nemá problém. On fakt nemal, ale ja áno. Asi o 15 minút som išla odniesť dezinfekčné roztoky do kúpeľne a skoro som omdlela. Mladý sedí u umývadla, pospevuje si a umývadlo plné protéz a čistí a čistí. Poviem Vám v ten deň som robila nadčas, pretože kým sme našli tie správne ústa pre správne zubné protézy prešlo veľa času.

pripomína to scénu z filmu blbí a blbší :D:D:D
samozrejme bez urážky, ale viem si dokonale predstaviť toho mladíka, ako zubnou kefkou veselo čistí niekoľko protéz. Dúfam, že na ne použil aspoň colgate herbal aby boli krásne silné :D
A to hľadanie správnych úst... úbohé starenky :D:D:D
calawen
17.12.07,05:33
Prednedávnom som bola navštíviť kamaráta po dlhšej dobe (asi 6 mesiacov ak nie viac) a medzi rečou sme sa dostali k mojej novej práci.

Pýta sa ma:
Ako dlho tam už robíš?

A ja na to:
Už som po záručnej lehote....


Asi som prepracovaná...:D:D:D
sway
17.12.07,05:44
Prednedávnom som bola navštíviť kamaráta po dlhšej dobe (asi 6 mesiacov ak nie viac) a medzi rečou sme sa dostali k mojej novej práci.

Pýta sa ma:
Ako dlho tam už robíš?

A ja na to:
Už som po záručnej lehote....


Asi som prepracovaná...:D:D:D

krásne - to ti šlohnem....:D:D:D

...ja zasa, keď vidím ako môj mužíčkek dojedá z chladničky - produkty čo sú tam už neviem ako dlho, stále naňho hučím nech dobre pozrie či ten jogurt nie je po splatnosti...
:)
sta
17.12.07,06:07
Prednedávnom som bola navštíviť kamaráta po dlhšej dobe (asi 6 mesiacov ak nie viac) a medzi rečou sme sa dostali k mojej novej práci.

Pýta sa ma:
Ako dlho tam už robíš?

A ja na to:
Už som po záručnej lehote....


Asi som prepracovaná...:D:D:D

Ja zasa, keď nakupujem niečo v obchode tak sa pýtam na dobu splatnosti, namiesto na dobu trvanlivosti :o
:D:D:D
sta
17.12.07,06:17
napísala som príspevok a zabudla ho odoslať a teraz pozerám, že sway napísala to isté ;):):)
sway
17.12.07,06:23
napísala som príspevok a zabudla ho odoslať a teraz pozerám, že sway napísala to isté ;):):)


ták, už to na nás prišlo, profesionálna deformácia :D:D:D:D
ZuzanaP
17.12.07,08:28
Ja som dostala do rúk nájomnú zmluvu na stolársku dielňu od 04/2007. Bolo tam napísané, že dotyčný ju bude využívať ako SZČO na stolársku dielňu. Ale živnosť má až od 28.05.2007, tak som pobavila, že ešte nie je ani živnostník a už má stolársku dielňu....
liba2
17.12.07,08:35
To s tým "po splatnosti" sa stáva aj mne :D.
A tiež sa mýlim u lekára, pýtam sa na úradné hodiny namiesto ordinačné :D.
sway
17.12.07,08:41
To s tým "po splatnosti" sa stáva aj mne :D.
A tiež sa mýlim u lekára, pýtam sa na úradné hodiny namiesto ordinačné :D.

tiež krásne...., nuž nezaprieš sa ;):D
jaahodna
20.12.07,12:55
Dnes ma tiež napadlo niečo z minulosti.
Oslovila ma jedna novozaložená firma, či by som im neviedla účtovníctvo.
Pozrela som na názov firmy a hovorím klientovi:
"Čítajúc názov Vašej firmy,..... no, viete, nechcete si ho ešte premyslieť?"
"Proč ?????”:eek:
”Tu na Slovensku ten Váš názov neznie príliš vhodne. Vysloviť v telefóne: "Firma BE JE BE, prosím, ...." no ja neviem...:confused:
A to som ešte netušila, že čerešnička na torte ešte len príde, keď som si prečítala meno jedného z konateľov - Jebáček. :---
To už bolo na mňa priveľa a tak som sa z chuti rozosmiala ......

...dufam, ze sa dana fi neurazi, ak to bude citat, ze som ich uviedla ako priklad, ale spolupracovali sme s firmou ZAJO, ktorej sefom bol pan Zajac a tovar nam doniesom pracovnik menom Kralik........ fakt, nevymyslam si :D
dadasv
02.01.08,22:04
Účtovníčka: ako chcete zdôvodniť, že ste už štvrtý rok bol v strate, veď z čoho potom žije? Určite musíte predávať načierno mimo RP, veď máte stále vyšší nákup ako predaj?
Klient: No mimo pokladne nepredávam, iba drobnosti a občas. Ja som naozaj v strate veď miniem na predajňu aj celý svoj dôchodok a aj manželkin invalidný.!
dadasv
02.01.08,22:24
Dnes mi volala bývalá zamestnankyňa jedného klienta, ktorá dala výpoveď k 31.1.2007 a odvtedy je nezamestnaná, že či nemá nárok na preplatenie nevyčerpanej dovolenky za rok 2007. Vraj jej niekto povedal, že sa to prepláca na konci roka!!!
apo
03.01.08,08:36
Účtovníčka: ako chcete zdôvodniť, že ste už štvrtý rok bol v strate, veď z čoho potom žije? Určite musíte predávať načierno mimo RP, veď máte stále vyšší nákup ako predaj?
Klient: No mimo pokladne nepredávam, iba drobnosti a občas. Ja som naozaj v strate veď miniem na predajňu aj celý svoj dôchodok a aj manželkin invalidný.!

Ako keby si citoval -la jednu moju klientku. Nedala na moje varovania a teraz spláca výmery po daňovej kontrole. Ale aj tak sa nepolepší.

apo
Marianna01
08.01.08,15:34
Ako keby si citoval -la jednu moju klientku. Nedala na moje varovania a teraz spláca výmery po daňovej kontrole. Ale aj tak sa nepolepší.

apo

Ja mám klienta, ktorý je 11 rokov v strate. Skladovú evidenciu mu nevediem, neviem, aký tovar mu na sklade zostáva, ale pre zaujívamosť - ani manželka nemá žiaden príjem...:rolleyes:
Marianna01
08.01.08,15:50
Prihlásil sa mi nový klient, mladý chlapec, ktorý nemá šajn o povinnostiach podnikateľa. Najprv mi zahlásil, že má dvoch zamestnancov, ale nemá pre nich spravené mzdy. Tak reku fajn, však prineste podklady, mzdy spravíme. Priniesol prac. zmluvy - zo septembra... Hneď mi bolo jasné, že nemá porobené výkazy a odvedené poistné. Opatrne som sa spýtala, či ich do poisťovní aspoň prihlásil...hádajte či áno... Na daňovom bola pracovníčka taká ochotná, že zistila, že na závislú činnosť registrovaný nie je. Ale najväčší šok ma čakal, keď som si pýtala pokladničnú knihu, pretože povedal, že ju nevie viesť a zistila som, že za celý minulý rok vytláčal x-kové uzávierky... No bola som z toho paf...:eek:
Zoltán Kovács
08.01.08,16:00
Prihlásil sa mi nový klient, mladý chlapec, ktorý nemá šajn o povinnostiach podnikateľa. Najprv mi zahlásil, že má dvoch zamestnancov, ale nemá pre nich spravené mzdy. Tak reku fajn, však prineste podklady, mzdy spravíme. Priniesol prac. zmluvy - zo septembra... Hneď mi bolo jasné, že nemá porobené výkazy a odvedené poistné. Opatrne som sa spýtala, či ich do poisťovní aspoň prihlásil...hádajte či áno... Na daňovom bola pracovníčka taká ochotná, že zistila, že na závislú činnosť registrovaný nie je. Ale najväčší šok ma čakal, keď som si pýtala pokladničnú knihu, pretože povedal, že ju nevie viesť a zistila som, že za celý minulý rok vytláčal x-kové uzávierky... No bola som z toho paf...:eek:

Priznám sa, že od takéhoto klienta utekám kade ľahšie, a čím ďalej. Tá práca nebude docenená.
Marianna01
08.01.08,16:45
Priznám sa, že od takéhoto klienta utekám kade ľahšie, a čím ďalej. Tá práca nebude docenená.

pravdepodobne nebude, aj keď myslím, že uňho peniaze nehrajú moc veľkú rolu - v tomto prípade. Ale je mi ho ľúto, je to taký popletený mladý chlapec, ktorý skočil do vody a myslel, že sa naučí plávať. Až potom zistil, že koleso nechal na brehu...
Zoltán Kovács
08.01.08,16:49
pravdepodobne nebude, aj keď myslím, že uňho peniaze nehrajú moc veľkú rolu - v tomto prípade. Ale je mi ho ľúto, je to taký popletený mladý chlapec, ktorý skočil do vody a myslel, že sa naučí plávať. Až potom zistil, že koleso nechal na brehu...

Ešteže sa nájdu ľudia, ktorí sú ochotný mu hodiť aspoň to záchranné koleso. Len aby potom aj ďakujem bol adekvátny. ;)
Evinka73
08.01.08,17:56
super...hahaha
Evinka73
08.01.08,18:02
Nemá na kredit a tak dúfam, že urobíš aby mu DPH vrátili, aby si nejaký kredit kúpil...
zltalienka
30.01.08,08:19
Mna sa predvcerom pytal jeden "novopeceny podnikatel" ci bude musiet za rok 2007 podat "rocne zuctovanie dane" ked zacal podnikat.
Je celkom uvedomely, este nie je ani februar a uz mysli na danove priznanie.
berry
30.01.08,08:24
Mňa sa raz "novopecený podnikateľ" pýtal , či nie je oslobodený od dane prvý rok podnikania
Leora
30.01.08,09:04
Aj ja som vlani dostala takú otázku od začínajúceho podnikateľa, že aké výhody a úľavy na dani má, keď sa podujal na podnikanie.
Aljok
30.01.08,11:26
Mňa sa raz "novopecený podnikateľ" pýtal , či nie je oslobodený od dane prvý rok podnikania
Mne to dokonca oznámil. :eek:
Neviem odkiaľ sa tento vírus šíri, ale aj keď nemajú o inom ani potuchy, tak to, že sú "prvý rok podnikania oslobodení od platenia daní" to záhadne "vedia" skoro všetci. Potom som ja tá zlá, ktorá ich vyvedie z omylu.:D
STRELEC
30.01.08,11:33
Za rok 2006 som robil priznanie B-čko (%) robotníkovi na živnosť. Ten viackrát hovoril naša firma, naša firma. Bol som v tom, že vraví o svojom "zamestnávateľovi". V pondelok bol doniesť doklady roku 2007 a zas naša firma, naša firma. Aké budú výsledky, čo "máme" urobiť s vozidlom .... potom som pochopil a aj sa ho jemne spýtal.
Tým naša firma myslel seba sa.
Dosť mi to pripadalo komické, lebo hovoril tak , ako keby išlo o firmu zhruba veľkosti bývalých VSŽ!!
Smial som už vtedy, keď bol u mňa :):):)
Anja111
30.01.08,11:53
Prišiel ku mne nový igelitkár, či mu urobím DP... Vytiahol cca 100 fa za autodopravu, pre tri firmy, s tým, že "tieto tam nedáme, lebo nemám zaplatenú cestnú daň"... :eek: Protestovala som, vysvetľovala a čakala, čo sa z toho vykľuje... A vykľulo sa! Vytiahol asi 50 bločkov za nákup tovaru a vraj "z tohoto mi urobíte príjmy tak, aby som neplatil daň"... :eek: Zmohla som sa na otázku, či to predával cez ERP... Nechápavo na mňa pozeral a odpoveď znela "nie!!!" :eek: A znovu som vysvetľovala, ale bezúspešne. Pri odchode bol veľmi prekvapený, že sme sa nedohodli... Veď doteraz s tým nikdy nemal problém... A tak som mu poradila, (bezplatne), nech sa vráti k svojmu doterajšiemu tiežúčtovníkovi...
Maruška54
30.01.08,13:42
Mňa sa jedna zákazníčka po vyprodukovaní straty opýtala či jej tú sumu teraz daňový úrad vráti.
Johanka
30.01.08,13:48
Mne to dokonca oznámil. :eek:
Neviem odkiaľ sa tento vírus šíri, ale aj keď nemajú o inom ani potuchy, tak to, že sú "prvý rok podnikania oslobodení od platenia daní" to záhadne "vedia" skoro všetci. Potom som ja tá zlá, ktorá ich vyvedie z omylu.:D
Veru, to je teraz piešťanský vírus ...ja ich vyženiem , asi sa idú opýtať ešte aj teba a naopak :D
A to vyvádzanie z rôznych omylov - klient povie totálnu blbosť a je na mne či dokážem obhájiť a správne okomentovať znenie zákona. Občas musím aj zvýšiť hlas, pri menej chápavých použiť aj tvrdšie slovíčko :).
Ak by som to nezvládla, asi by som musela postupovať podľa jeho výmyslov ... :---.
STRELEC
30.01.08,13:52
Mňa sa jedna zákazníčka po vyprodukovaní straty opýtala či jej tú sumu teraz daňový úrad vráti.
Bomba!!! To by firmy vyrábali straty, len by tak hučalo!!! :D:D:D
Aljok
31.01.08,09:56
Veru, to je teraz piešťanský vírus ...ja ich vyženiem , asi sa idú opýtať ešte aj teba a naopak :D
A to vyvádzanie z rôznych omylov - klient povie totálnu blbosť a je na mne či dokážem obhájiť a správne okomentovať znenie zákona. Občas musím aj zvýšiť hlas, pri menej chápavých použiť aj tvrdšie slovíčko :).
Ak by som to nezvládla, asi by som musela postupovať podľa jeho výmyslov ... :---.
To mi odľahlo, už som si myslela, že ich priťahujem...:D
A najlepšie je keď pri mojom vysvetľovaní a obhajovaní nahodia ten "sklený" pohľad a ja tuším, že si to pôjdu overiť k susedovi, kamarátovi, do krčmy...:D
ZuzanaP
31.01.08,10:42
Veru, to je teraz piešťanský vírus ...ja ich vyženiem , asi sa idú opýtať ešte aj teba a naopak :D
A to vyvádzanie z rôznych omylov - klient povie totálnu blbosť a je na mne či dokážem obhájiť a správne okomentovať znenie zákona. Občas musím aj zvýšiť hlas, pri menej chápavých použiť aj tvrdšie slovíčko :).
Ak by som to nezvládla, asi by som musela postupovať podľa jeho výmyslov ... :---.


Celoslovenský:D, neviem, kde na také bludy chodia.....;) Dosť často sa stretávam s touto vetou: veď prvý rok som od daní oslobodený.... A potom len zírajú:eek:, keď im vyjde platiť daň....
ZEvina
31.01.08,13:50
Mne teraz často volajú zákazníci, prečo by mi mali potvrdzovať "odsúhlasovanie stavu pohľadávok k 31.12.", keď mi už tú faktúru pred dvomi týždňami (10.1.2008) uhradili! A našiel sa aj "dobrák" čo mi "stav pohľadávok k..." uhradil ešte raz!
zuhl
31.01.08,14:13
Mňa sa včera jedna kaderníčka opýtala, ty je to pravda, že dobrý účtovník vie spraviť nulové dane?
Zoltán Kovács
31.01.08,14:16
Mňa sa včera jedna kaderníčka opýtala, ty je to pravda, že dobrý účtovník vie spraviť nulové dane?

Odpovedal by som: Podľa tohto tvrdenia ja nie som dobrý účtovník. :D
waki
04.02.08,08:52
Zákony sú ako pavučiny, do ktorých sa chytia malé mušky, ale žiadne osy ani sršne. Jonathan Swift
Monika Kováčová
04.02.08,15:15
Zákony sú ako pavučiny, do ktorých sa chytia malé mušky, ale žiadne osy ani sršne. Jonathan Swift

Krásné!!! Tlačím, lepím na dvere!!!
JankaO
04.02.08,15:52
Klientovi som dávala podpisovať "bonzáka" za jeho firmu. Keď to uvidel, od šťastia mu zasvietili očká. Pochopila som až potom, keď to chcel prefotiť, že to chce ukázať manželke, aby ho nehrešila, kde stále dáva peniaze. Hlásenie sa týkalo platieb pre mňa za dvojročné pohľadávky. No a teraz neviem..nie som "děvka" ? po slovensky k....?
Kazu
04.02.08,20:24
Klientovi som dávala podpisovať "bonzáka" za jeho firmu. Keď to uvidel, od šťastia mu zasvietili očká. Pochopila som až potom, keď to chcel prefotiť, že to chce ukázať manželke, aby ho nehrešila, kde stále dáva peniaze. Hlásenie sa týkalo platieb pre mňa za dvojročné pohľadávky. No a teraz neviem..nie som "děvka" ? po slovensky k....?

No ak som dobre rozumela tak ty mu to vlastne robíš z čistej lásky :---:---:---
Johanka
04.02.08,20:31
Z čistej lásky ... to poznám :D. Ja som bola nedávno vydieraná. Mám podobnú dvojročnú pohľadávku. Chlapec prikvitol, že mu musím napísať výkazy pre banku, lebo chce žiadať o úver a keď mu výkazy nenapíšem , tak nebude úver a nebudú ani koruny ...:).
Tanče
04.02.08,20:57
Z čistej lásky ... to poznám :D. Ja som bola nedávno vydieraná. Mám podobnú dvojročnú pohľadávku. Chlapec prikvitol, že mu musím napísať výkazy pre banku, lebo chce žiadať o úver a keď mu výkazy nenapíšem , tak nebude úver a nebudú ani koruny ...:).

sikovný chlapec, takto si ta podrzi dlhu dobu ako lacnú pracovnu silu;).
no co by si neurobila, pre svojho "chlebodarcu" že?
evina
07.02.08,22:09
Dnešné Bleskovky uverejnili príklad z monitoru. Zas človek nevie, či sa má :D alebo plakať :mee:


http://www.bleskovky.sk/cl/10/208813/Skusajuci-nevedia-pocitat-DPH-

A najlepšie je, že aj autor článku má zle vypočítanú DPH :D:D
Paula
07.02.08,22:20
Hej, v telke sa vyhováralo ministerstvo, že to bol len modelový príklad a aby to bolo pre deti pochopiteľnjšie, tak to bolo zaokrúhlene :D .Naozaj fundovane zdôvodnili :cool:
evina
07.02.08,22:28
Hej, v telke sa vyhováralo ministerstvo, že to bol len modelový príklad a aby to bolo pre deti pochopiteľnjšie, tak to bolo zaokrúhlene :D .Naozaj fundovane zdôvodnili :cool:

Hlavne, že to bola previerka, ako dokážu žiaci využiť vedomosti v praxi:D. Som na 100% presvedčená, že to jednoducho metodici nevedeli. Keď už chceli zjednodušovať, tak im mali uviesť ceny bez DPH a dať potom otázku koľko zaplatia aj s DPH...je to teda dosť trápne
...
Gabi03
08.02.08,05:40
Hej, v telke sa vyhováralo ministerstvo, že to bol len modelový príklad a aby to bolo pre deti pochopiteľnjšie, tak to bolo zaokrúhlene :D .Naozaj fundovane zdôvodnili :cool:

Ja som v telke ani nepochopila, kde bol háčik. Až teraz na tom linku zíram jak puk :eek:. ZD 347, z toho daň 19% a rozdiel je základ dane pre výpočet DPH!!! :eek::mad::mee:

PS: Tie smajlíky naozaj vyjadrujú moje pocity....
evina
08.02.08,05:43
Ja som v telke ani nepochopila, kde bol háčik. Až teraz na tom linku zíram jak puk :eek:. ZD 347, z toho daň 19% a rozdiel je základ dane pre výpočet DPH!!! :eek::mad::mee:

PS: Tie smajlíky naozaj vyjadrujú moje pocity....

Všimla si si, že aj autor článku, ktorý to všetko vysvetľuje udal zlú DPH. Ani si nedal námahu skontrolovať to súčtom ntto a DPH- tá má byť 55,40:D
abel
08.02.08,05:59
No a? Veď je tam uvedené: Zdroj - Nový čas. Čo by ste ešte chceli? Nebodaj aj nejaké IQ. Veď na chybu ich určite upozornil nejaký študent a nepriložil správny výsledok.
Dav
08.02.08,06:11
Nedávno som sa dozvedela vzorový príklad z účtovníctva pre stredné školy, ktorý bol prevzatý z českých učebníc rádove ( podľa sadzieb dane ) z roku pána 1996. S hrôzou som civela na percentá dane z úrokov iné ako dane z príjmu, sadzby DPH 10 a 25 %, odpočítateľné položky na FO ,a stredoškoláčikovia mi povedali, že veru ich to tak učia. Ale že to je pre nich ťažké a nechápu...
Pomerne dlho som predýchavala aj informáciu že Zákonník práce je súhrn zákonov o zamestnanosti::eek:. Ach jaj.Pre učiteľov neplatia novely zákonov?
mirpo
08.02.08,06:29
[quote=Dav;638171]Nedávno som sa dozvedela vzorový príklad z účtovníctva pre stredné školy, ktorý bol prevzatý z českých učebníc rádove ( podľa sadzieb dane ) z roku pána 1996. S hrôzou som civela na percentá dane z úrokov iné ako dane z príjmu, sadzby DPH 10 a 25 %, odpočítateľné položky na FO ,a stredoškoláčikovia mi povedali, že veru ich to tak učia. Ale že to je pre nich ťažké a nechápu... quote]
Tak to teda:eek:
Ja som mala na strednej 6 hodinovú maturitnú skúšku z ÚČT, čo bolo písomne aj na PC. Stále sme sa museli učiť všetky novinky, čo práve schválili. Praktickú skúšku som robila podľa starého zákona, ale ústnu už podľa nového. A to bol rozdiel mesiac či dva.
Gabi03
08.02.08,06:31
Tak to teda:eek:
Ja som mala na strednej 6 hodinovú maturitnú skúšku z ÚČT, čo bolo písomne aj na PC. Stále sme sa museli učiť všetky novinky, čo práve schválili. Praktickú skúšku som robila podľa starého zákona, ale ústnu už podľa nového. A to bol rozdiel mesiac či dva.

Nie sme jeden ročník. Tiež sa mi niečo také marí. :)
mirpo
08.02.08,06:44
Nie sme jeden ročník. Tiež sa mi niečo také marí. :)
mimotemyMaturovala som v r. 2004. Účtovníctvo bolo môj najobľúbenejší predmet. ;)
Teraz však pracujem v trochu inej oblasti, ale znalosti využívam doteraz. A vždy sa rada niečomu priučím - hlavne na našej Porade:---
KvetkaK
08.02.08,06:58
Hlavne, že to bola previerka, ako dokážu žiaci využiť vedomosti v praxi:D. Som na 100% presvedčená, že to jednoducho metodici nevedeli. Keď už chceli zjednodušovať, tak im mali uviesť ceny bez DPH a dať potom otázku koľko zaplatia aj s DPH...je to teda dosť trápne
...
Presne tak, súhlasim. Je to fakt trápne. Daňová kontrola by u takého "super" podnikateľa, čo by mal takúto registračnú pokladnicu, dobre pochodila pri kontrole. ;) Ešteže sa má naše ministerstvo stále na čo vyhovoriť, ale to už sme si u našich politikov zvykli. No nie? :rolleyes:
mon40
08.02.08,09:16
toto mi pripomína jeden vtip
Stretnú sa traja odborníci: matematik, chemik a účtovník a majú vyriešiť jednu úlohu. Matematik použije na riešenie rôzne vzorce, logaritmy ale nevychádza mu to, chemik rieši úlohu pomocou chemických vzorcov ale neúspešne a účtovník sa na to pozrie a povie "Koľko chcete aby to vyšlo" ???:--- :--- :---
Niekto mi vyfúkol moju otázku pri preberaní dokladov ku koncu roka - aj ja sa pýtam "Koľko chcete aby to vyšlo? Má to byť strata alebo zisk?"

V pondelok som rozkázala synovi aby sa opýtal ich účtovníčky či mu spraví ročné zúčtovanie. Ona mi po ňom včera poslala tlačivo na daňové priznanie.
Som účtovníčka už niekoľko rokov, ale bez potvrdenia to spraviť neviem.
brm
08.02.08,09:38
vy sa tu vzrušujete, že niekto nevie rátať dph...mne raz nabehli na kontrolu dane zo mzdy dve dobré duše...a vzali si so sebou staré neplatné tabuľky na výpočet...pokoj prachu im...to bol zážitok :D
lučia
08.02.08,15:54
perlička z anglicka:)
Potrebovali sme s priateľom vyplniť a potvrdiť tlačivá do banky kvôli poskytnutiu úveru v SR a stretla som sa s takouto ochotou.
Keďže v anglicku to nepotrebujú k poskytnutiu úveru, tak načo by sa účtovníčka unúvala mi to urobiť, že mi stačia len výplatné pásky, s ktorými mi v SR niekde poslali:). A tak som si to musela vyplniť sama asi pre 7 bánk (to je 14 x aj pre priateľa), lebo oni mi to neurobia a popri tom boli tlačivá v angličtine. Dali sme im to s mesačným predstihom po predchádzajúcim skúsenostiach s nimi. Lenže účtovníčka išla na druhý deň na dlhšiu dovolenku, tak som si to musela pracne v noci o tretej prekladať, prepočítávať libry na eurá, vypisovať s tým, že ani len netuším či to je dobre. Na druhý deň to samozrejme ona nepotvrdila, tak sme niekoľko dní hľadali kompetentnú osobu, ktorá nám podpísala len prvú stranu (pričom bol k tomu komentár), čo bolo len pre jednu banku a plno malých komplikácií k tomu ( že nemáme tlačiareň, kopírku a iné vymoženosti, ktoré má človek bežne doma v SR).
Nikto mi to neskontroloval, vypísala som všetko až po meno najväčšieho manažéra a bolo im jedno keď tam budem mať aj miliónové príjmy. Jednoducho nerozumeli tomu tlačivu.
Nakoniec to za mesiac stihli :D:D podpísať, čo mne trvalo vypísať asi dve hodiny.
Prišlo mi to nepredstaviteľné vypisovať si sama potvrdenie o príjme bez spätnej kontroly. Úver sme dostali, pracovníčka zase nerozumela kópiám výplatných pások a tak sme tam ozaj mohli vyplniť hocičo.


:eek:Neviem či je to na smiech alebo na zaplakanie..
Tanče
08.02.08,16:11
Ja mám perličku z opačného garde, ako sa väčšinou tu dočítame.
Brigádovali sme pár mesiacov na Novom Zealande a spolupracovnici nam povedali nech si poziadame o vratenie zrazenej dane, ze mozme dostat nejake dolaciky späť. K tomu tlačivku bola asi 30 stranová brožurka formátu A5, a zo pár hodín som sa s tým zapodievala, kým som systém pochopila a za pomoci slovníka vyplnila. Skutocne to nakoniec vyšlo len pár doláčikov k dobru, ale aj tie bodli. Tlačivko som odovzdala pani maurke na tax office a tá milá teta si tlačivko so záujmom prezerala a s milým úsmevom od ucha k uchu mi oznámila:
ale veď to ste nemuseli vyplnať, my by sme vám to všetko urobili....
Tak to si viete predstaviť ako mi cvakli zuby, čo mi padla sánka až po samú zem a od nej sa späť odrazila.
Nika
08.02.08,16:20
Ja mám perličku z opačného garde, ako sa väčšinou tu dočítame.
Brigádovali sme pár mesiacov na Novom Zealande a spolupracovnici nam povedali nech si poziadame o vratenie zrazenej dane, ze mozme dostat nejake dolaciky späť. K tomu tlačivku bola asi 30 stranová brožurka formátu A5, a zo pár hodín som sa s tým zapodievala, kým som systém pochopila a za pomoci slovníka vyplnila. Skutocne to nakoniec vyšlo len pár doláčikov k dobru, ale aj tie bodli. Tlačivko som odovzdala pani maurke na tax office a tá milá teta si tlačivko so záujmom prezerala a s milým úsmevom od ucha k uchu mi oznámila:
ale veď to ste nemuseli vyplnať, my by sme vám to všetko urobili....
Tak to si viete predstaviť ako mi cvakli zuby, čo mi padla sánka až po samú zem a od nej sa späť odrazila.

Mala si ju priviezť so sebou, rozmnožiť a rozoslať na slovenské úrady......;)
Tanče
08.02.08,16:24
Mala si ju priviezť so sebou, rozmnožiť a rozoslať na slovenské úrady......;)

odpustite mi to, že ma to vtedy nenapadlo, ale bola som v takom šoku....:eek:
Ajuška
08.02.08,16:33
odpustite mi to, že ma to vtedy nenapadlo, ale bola som v takom šoku....:eek:

...odpustíme...:---...zrejme si ešte mala málo skúseností po našich "úradoch"...:rolleyes:...
M3G
08.02.08,16:47
Myslím, že toto tu ešte nebolo:

Jedna firma mi dlží cca 80 tisíc Sk.

Dnes sa ma jej majiteľ spýtal, či mu nemôžem požičať 200 tisíc Sk....:mad:
Na prvý pohľad to vyzeralo, že si chce odo mňa požičať, aby ma mohol vyplatiť....ale vyplatiť ma nechcel....
Ajuška
08.02.08,16:49
Myslím, že toto tu ešte nebolo:

Jedna firma mi dlží cca 80 tisíc Sk.

Dnes sa ma jej majiteľ spýtal, či mu nemôžem požičať 200 tisíc Sk....:mad:

...zrejme aby Ti mal z čoho dlh zaplatiť...:rolleyes:...
M3G
08.02.08,16:57
...zrejme aby Ti mal z čoho dlh zaplatiť...:rolleyes:...
Neskôr som sa dozvedel, že ma zatiaľ nechce vyplatiť...to je ale drzosť, ešte aby som ja platil za moje služby :(
Ajuška
08.02.08,17:07
Neskôr som sa dozvedel, že ma zatiaľ nechce vyplatiť...to je ale drzosť, ešte aby som ja platil za moje služby :(

...si dáš patentovať??? ...;)...pepaaač... viem že Ti nie je do smiechu...
Tanče
08.02.08,17:38
...zrejme aby Ti mal z čoho dlh zaplatiť...:rolleyes:...

aj s úrokmi!
M3G
08.02.08,19:50
...si dáš patentovať??? ...;)...pepaaač... viem že Ti nie je do smiechu...

Už mi to je všetko jedno(už som zvyknutý :):cool: - pred pol rokom mi napr. pribudlo nové auto:D, čo som ani neplánoval, tento rok mi možno pribudne niečo iné)

Inak rozmýšľal som, ako by som zaúčtoval niektoré moje faktúry, napadlo ma
takéto účtovanie:

569/602 10.000 Sk
569/343 1.900 Sk
____________________
K úhrade 0 Sk

Namiesto účtu 569 by tam mohol byť aj účet 563

(Profesionálna deformácia, že? A tie vzájomné zápočty nákladov a výnosov si nevšímajte, to ja iba tak)
Ajuška
08.02.08,20:01
Už mi to je všetko jedno(už som zvyknutý :):cool: - pred pol rokom mi napr. pribudlo nové auto:D, čo som ani neplánoval, tento rok mi možno pribudne niečo iné)

Inak rozmýšľal som, ako by som zaúčtoval niektoré moje faktúry, napadlo ma
takéto účtovanie:

569/602 10.000 Sk
569/343 1.900 Sk
____________________
K úhrade 0 Sk

Namiesto účtu 569 by tam mohol byť aj účet 563

(Profesionálna deformácia, že? A tie vzájomné zápočty nákladov a výnosov si nevšímajte, to ja iba tak)

...asi by si si mal vytvoriť nový účet...dobročinné akcie...:rolleyes:...
Tanče
09.02.08,10:26
...asi by si si mal vytvoriť nový účet...dobročinné akcie...:rolleyes:...


stačí na 543!
Maruška54
09.02.08,14:45
Volal mi jeden zákazník že si kúpil nový program na vystavovanie faktúr, ten starý odinštaloval ale "zabudol" si uložiť kontakty na partnerov, ale takisto si nevytlačil a nezaložil ani jednu faktúru za rok 2007. Samozrejme že teraz tieto údaje chce po mne.
Tanče
09.02.08,14:59
Volal mi jeden zákazník že si kúpil nový program na vystavovanie faktúr, ten starý odinštaloval ale "zabudol" si uložiť kontakty na partnerov, ale takisto si nevytlačil a nezaložil ani jednu faktúru za rok 2007. Samozrejme že teraz tieto údaje chce po mne.

no a kde máš problém???? veď máš fungl nový prográm!!!! :D:D:D
Maruška54
09.02.08,15:13
no a kde máš problém???? veď máš fungl nový prográm!!!! :D:D:D
Ja mu robím len účtovníctvo, faktúry si robí on sám, ja na svojom, on na svojom
Tanče
09.02.08,15:25
Ja mu robím len účtovníctvo, faktúry si robí on sám, ja na svojom, on na svojom

:Dja som to pochopila, ale ON asi nie :eek:
Maruška54
09.02.08,15:36
Neviem čo by robili keby nás nemali. Minulý rok už asi 25.marca ma požiadal jeden zákazník že jeho dodávateľovi chýbajú vlastné faktúry a že veď u mňa sú založené. Či by som bola taká dobrá a urobila mu kopie a že ma obdivuje že mám v tom taký poriadok. My máme poriadok a prehľad pre xy firiem a oni nemajú prehľad ani sami za seba.
M3G
09.02.08,18:46
Jeden môj klient má u mňa archív 6 rokov dozadu - archivuje u mňa všetko - dokonca aj rodinné a súkromné záležitosti. To všetko z dôvodu, že u neho sa všetko stráca. A fakt, je to ako bermudský trojuholník - tam keď niečo nechám, na druhý deň sa s tým môžem rozlúčiť, takže si akosi zvykol a všetky jeho dôležité veci archivujem ja, bohužiaľ. A vždy, keď niečo súkromné potrebuje vyhľadať, volá mne.

A teraz mu už jeho šanóny ani do ruky nedám, pretože sa stávalo, že som mu doniesol šanón a keď som ho chcel o nejaký čas naspäť, vyvaľoval na mňa okále, že čo to chcem - to sme vždy museli prehľadať celú firmu, všetky skrine, autá, jeho byt ....
Rozalka
09.02.08,19:28
V našich schránkových novinách sa objavil inzerát propagujúci služby istého "masážneho" salónu a najväčšie písmená hlásali: Príďte k nám a znížte si svoj základ dane.

Jeden zo zákazníkov spomínaného salónu (môj klient) nechce pochopiť, že ja mu tie výdavky neuznám do daňových. Stále operuje s tou reklamou, tak mu to vysvetľujem: Kým ste v salóne, aj biznis stojí a tým pádom sa aj základ dane znižuje.

Tak to konečne pochopil: Jááááj, to takto bolo myslené?
:D:D
cactus
10.02.08,05:44
Jeden môj klient má u mňa archív 6 rokov dozadu - archivuje u mňa všetko - dokonca aj rodinné a súkromné záležitosti. To všetko z dôvodu, že u neho sa všetko stráca. A fakt, je to ako bermudský trojuholník - tam keď niečo nechám, na druhý deň sa s tým môžem rozlúčiť, takže si akosi zvykol a všetky jeho dôležité veci archivujem ja, bohužiaľ. A vždy, keď niečo súkromné potrebuje vyhľadať, volá mne.

A teraz mu už jeho šanóny ani do ruky nedám, pretože sa stávalo, že som mu doniesol šanón a keď som ho chcel o nejaký čas naspäť, vyvaľoval na mňa okále, že čo to chcem - to sme vždy museli prehľadať celú firmu, všetky skrine, autá, jeho byt ....

a nechceš okrem účtovníctva robiť naviac aj detektívnu kanceláriu?
apo
10.02.08,12:14
Jeden môj klient má u mňa archív 6 rokov dozadu - archivuje u mňa všetko - dokonca aj rodinné a súkromné záležitosti. To všetko z dôvodu, že u neho sa všetko stráca. A fakt, je to ako bermudský trojuholník - tam keď niečo nechám, na druhý deň sa s tým môžem rozlúčiť, takže si akosi zvykol a všetky jeho dôležité veci archivujem ja, bohužiaľ. A vždy, keď niečo súkromné potrebuje vyhľadať, volá mne.

A teraz mu už jeho šanóny ani do ruky nedám, pretože sa stávalo, že som mu doniesol šanón a keď som ho chcel o nejaký čas naspäť, vyvaľoval na mňa okále, že čo to chcem - to sme vždy museli prehľadať celú firmu, všetky skrine, autá, jeho byt ....

Mám podobných exotov, ktorých doklady skladujem u seba ale z toho dôvodu, že donesené doklady zakaždým boli prierezom roka od januára ku bežnému mesiacu. Soft v ktorom som to robil tlačí okrem poradového čisla dokladov ešte aj poradové čísla zápisu v peňažnom denníku. Takže vytlačenému peňažnému denníku usporiadaného dátumom skáču čísla denníka ako JOJO a takýto výstup sa nedá zaniesť na DÚ.

Mám urobený program na "žehlenie" účtovníctva, ale do doby kým nebude pozvánka na daňovú kontrolu účtovníctvo neožehlím mám dosť inej zmysluplnejšej roboty, veď možno mu ten rok kontrolovať nebudú. Toto je prípad dvoch manželov, každý sám podniká, ale už robíme iba jedného, toho druhého sme vypovedali.

apo
great.zv
11.02.08,09:02
účtovníci! je veľmi zábavné a hlavne poučné čítať vaše príspevky. ale ruku na srdce - poučíme sa? nie!
tiež som jedna z Vás (lepšie povedané z NÁS). vraj "urobte to, ja toho veľa nemám" -"čo?? to chcete toľko za položku? - veď to len tak naťukáte a je to"
"si to naťukajte sám, čo za mnou chodíte?" "nóóó, ale ja to neviem....
M3G - tak sekera 80 tis.Sk a ešte si chce od teba 200 tis.Sk požičať:eek::eek::eek:, až mi naskočili zimomriavky....
great.zv
11.02.08,09:03
sorry za meno!!! MG3
great.zv
11.02.08,09:04
tak som to načisto poplietla, no vidíte ako ste ma šokovali....
M3G
11.02.08,19:14
Mám urobený program na "žehlenie" účtovníctva, ale do doby kým nebude pozvánka na daňovú kontrolu účtovníctvo neožehlím mám dosť inej zmysluplnejšej roboty, veď možno mu ten rok kontrolovať nebudú. Toto je prípad dvoch manželov, každý sám podniká, ale už robíme iba jedného, toho druhého sme vypovedali.
apo

Presne tak robím takýchto neporiadnikov aj ja. Prípadné kontroly riešim operatívne.


účtovníci! je veľmi zábavné a hlavne poučné čítať vaše príspevky. ale ruku na srdce - poučíme sa? nie!
tiež som jedna z Vás (lepšie povedané z NÁS). vraj "urobte to, ja toho veľa nemám" -"čo?? to chcete toľko za položku? - veď to len tak naťukáte a je to"
"si to naťukajte sám, čo za mnou chodíte?" "nóóó, ale ja to neviem....
M3G - tak sekera 80 tis.Sk a ešte si chce od teba 200 tis.Sk požičať:eek::eek::eek:, až mi naskočili zimomriavky....

Ja som sa už poučil - minulý a tento rok je rok zmien, t.j. buď to nebudem robiť zadarmo, alebo to nebudem robiť vôbec a čuduj sa svete :D funguje to. Ak môžem poradiť - je dobré klientov naučiť na určitý štandard, služby ktoré iné firmy napr. nechcú alebo nemôžu poskytovať. Za určitý čas si zvyknú a potom im poviem - máte toho veľa, cena bude taká a taká. Väčšinou súhlasia.

Inak mám aj ďalších pacientov:
- jednému vždy musím všetko vysvetľovať, avšak, akonáhle sa vzdiali, na všetko zabudne. Keď ho potom vyzvem, aby splnil to, čo sľúbil, čuduje sa, čo to chcem. Znova mu vysvetlím a znova na to kašle. Takto sa mi stalo, že namiesto 2 áut používal v podnikaní 3(tretie bolo prenajaté na základe ústnej dohody), natankoval na to 200000 Sk nafty a ja som to zistil až po roku....už sa mi takýchto vecí s ním stalo x-razy. Avšak ešte nevie, že tento rok s ním končím.

- ďalší pacient neuznáva PPD a VPD - učím ho to už 4 roky, ale bez výsledku(na zaplatenú faktúru si dáva háčik, podpis alebo niečo iné-podľa nálady). Po určitom období ho konečne zastihnem a dám mu odsúhlasiť záväzky a pohľadávky. Čuduje sa tiež a nemôže pochopiť, prečo nemá toľko pohľadávok a záväzkov uhradených.

- tretí môj pacient(inak všetci traja sú kamaráti) mi nosí faktúry, od kadekoho a nevie mi vysvetliť, čo to vlastne na faktúre kupoval, potom si spomenie, že to vlastne kupoval frajerke šperky a manželke nábytok do kuchyne. Naopak tie doklady, ktoré mi má doniesť, mi nedá. Minule mi po roku a pol doniesol podnikateľský účet, ktorý založil v inej krajine - vraj toto som doma našiel, či to náhodou nebudem potrebovať. Tiež ho púšťam po závierke k vode.

A ešte som zabudol na jedného pacienta - Vraj bankové tajomstvo(tvrdia banky, keď sa pýtate na nejaké informácie bežného pracovníka banky) - to platí dovtedy, pokiaľ nemáte v banke príbuznú, čo vie veľa rozprávať. Párkrát sa preriekol(ani nevedel ako), že vie veľa o mojej finančnej situácii. Ale v tej banke končím, dúfam že čoskoro.

Niekto povie, že účtovníctvo je nuda, ale v mojej firme nie, ja som už mal toľko zážitkov(niektoré ani nemôžem spomenúť), že by som mohol napísať knihu.
Tanče
11.02.08,20:11
....
Niekto povie, že účtovníctvo je nuda, ale v mojej firme nie, ja som už mal toľko zážitkov(niektoré ani nemôžem spomenúť), že by som mohol napísať knihu.


:D lenže nás aj tie prevelice zaujímajú!

curigni!..... dáme ti vegetu!
apo
11.02.08,21:31
Ahoj MG3, patríš do rodiny účtovníkov, ktorých tak hneď šľak netrafí.

Jeden môj klient-pacient medzičasom už aj kamarát. Vravím mu. Musíte doniesť podklady skôr, lebo máte vždy v tom veľa neporiadku a chýbajú vám uhradené faktúry. Jáááá, prečo. Popri tom moja žena kolegiňa má božskú trpezlivosť. Ja si uľavím a idem ďalej, za čo sa na mňa moja kolegiňa:( takto pozrie.

apo
Zoltán Kovács
11.02.08,21:44
Tých zážitkov je veru veľa, a niektoré nie sú publikovateľné.
M3G
11.02.08,22:58
Ahoj MG3, patríš do rodiny účtovníkov, ktorých tak hneď šľak netrafí.

Jeden môj klient-pacient medzičasom už aj kamarát. Vravím mu. Musíte doniesť podklady skôr, lebo máte vždy v tom veľa neporiadku a chýbajú vám uhradené faktúry. Jáááá, prečo. Popri tom moja žena kolegiňa má božskú trpezlivosť. Ja si uľavím a idem ďalej, za čo sa na mňa moja kolegiňa:( takto pozrie.

apo

Trpezlivosť a hladinu adrenalínu mám už od určitého dátumu konštantnú :)
Inak myslím si, že je to aj tou produktivitou, čo ja vybavím za deň, to pomalším povahám trvá omnoho omnoho dlhšie :D. Príklad: pred časom som sa dostal do jednej firmy, kde som vypomáhal skladníkovi a účtovníčke nahadzovať sklad. Nechceli ma k tomu pustiť, už kvôli tomu, že mali asi ročný program MRP a celý sklad za rok 2007 zanedbali. Tak som im to aspoň nadstavil a bol stále online, aby sme mohli riešiť prípadné ich otázky. Nahadzovali to tieto osoby asi 3 dni, stresovali sa, nadávali, nechceli ma poslúchať, no a keď to takmer ukončili, prišiel majiteľov 3-ročný syn,(keď tam neboli), niečo im tam postláčal, niekoľkokrát zresetoval počítač, všetko sa im v tom sklade pomiešalo...:D. Jaká smola. Keby vtedy zavolali mňa, určite by som našiel nejakú poslednú zálohu(mrp ju robí po každom vypnutí-zakaždým novú), ale zavolali nejakého miestneho technika a výsledok- zálohoval tú pokazenú verziu skladu, mrp vymazal a naištaloval znova, t.j. zostala iba jedna a aj to pokazená záloha. Smola, no. Takže som sa toho chytil, ja lebo keď som ich počul, bolo mi blbo - no a za 8 hodín som to všetko stihol celé nahodiť. :---


:D lenže nás aj tie prevelice zaujímajú!

curigni!..... dáme ti vegetu!

Možno, keď sa raz dožijem dôchodku a zmení sa režim ;)
Marianna01
14.02.08,17:32
vy sa tu vzrušujete, že niekto nevie rátať dph...mne raz nabehli na kontrolu dane zo mzdy dve dobré duše...a vzali si so sebou staré neplatné tabuľky na výpočet...pokoj prachu im...to bol zážitok :D

Ja som približne v r. 2004 išla oznámiť daňovému úradu, že klient sa stáva "koeficientovaným" platiteľom - a pani na DU sa so mnou hádala, že predsa uprostred roka si ja nemôžem zmyslieť, že bude používať koeficient. To mám predsa vedieť v januári! Tak som sa jej spýtala, či vyzerám ako Sybila, lebo guľu doma nemám, aby som v januári vedela, že v novembri sa vyskytne situácia, na základe ktorej, žiaľ, budeme musieť prepočítavať koeficientom. Pani mi jednoducho nechcela papier prebrať, čo ma dosť vytáčalo, (roky som všetko vybavovala s DU poštou - ale či som mala zrovna cestu okolo DU, neviem, skrátka som sa tam išla osobne). Potom začala zisťovať, či to tak je - le to som ju musela požiadať, aby si otvorila ten zákon, čo jej svietil pod nosom. Keď si príslušný paragraf prečítala, tvrdila, že som zle interpretovala zákon a zavolala celá nas.štvaná metodičke, aby jej dala zapravdu. Upozorňujem, že som bola v podobnom štádiu s nervami aj ja, ale musela som sa smiať, keď som videla, ako vädne pod silou argumentov, čo jej metodička zrejme do telefónu hovorila. Veľmi rada som si vypočula vety - a to odkedy? a to môžu? naozaj? tak je to tak? ... a podobne.
Takže odvtedy sa riadim zásadou, nekričím, nenadávam, ale tvrdím si svoje.
Na záver ešte pripomienka mojej blbosti - zabudla som tam kópiu oznámenia, a keďže sa píše iba rok 2008 a ja do dnešného dňa nemám odsúhlasenie koeficientu daňovým úradom...
Anja111
15.02.08,12:21
Dnes som posielala klientovi mail, aby mi obratom oznámil ešte nejaké údaje, potrebné k spracovaniu DP, a aby sme si odsúhlasili ročnú tržbu z ERP. Dostala som nasledovnú odpoveď: "Dakujem Vám za Váš mail a prajem príjemný deň".
Zoltán Kovács
15.02.08,13:01
Dnes som posielala klientovi mail, aby mi obratom oznámil ešte nejaké údaje, potrebné k spracovaniu DP, a aby sme si odsúhlasili ročnú tržbu z ERP. Dostala som nasledovnú odpoveď: "Dakujem Vám za Váš mail a prajem príjemný deň".

Ja by som to bral ako súhlas, k tým tržbám z ERP. :D
evina
15.02.08,13:02
Dnes som posielala klientovi mail, aby mi obratom oznámil ešte nejaké údaje, potrebné k spracovaniu DP, a aby sme si odsúhlasili ročnú tržbu z ERP. Dostala som nasledovnú odpoveď: "Dakujem Vám za Váš mail a prajem príjemný deň".
:D:D:D
Anja111
15.02.08,13:34
Ja by som to bral ako súhlas, k tým tržbám z ERP. :D
Ja som uvažovala, či mi nechce dopriať voľný deň... :---
apo
15.02.08,13:56
Ja som uvažovala, či mi nechce dopriať voľný deň... :---

Volný deň bude až na deň vtákov.

V poľovníckom kalendári je to významný deň a ak by bol účtovnícky kalendár tak by mal byť v rúžovej farbe.

apo
Tanče
16.02.08,08:10
Volný deň bude až na deň vtákov.

V poľovníckom kalendári je to významný deň a ak by bol účtovnícky kalendár tak by mal byť v rúžovej farbe.

apo

:D... a akej farby ba mal byť ten rúž?
33andrea
19.02.08,09:10
Naša firma má jedného klienta. Neviem ako sa volá. Lebo všetko preňho ide cez šéfa. A šef ho prezýva Macko Uško.Raz som mu robila cenovú ponuku. A nechala som to u šéfa na stole. Ale aby vedel o čo ide, tak som mu napísala na vrch papiera Macko Uško. Ceruzkou aby to mohol vygumovať. Ale on mu to odovzdal celé. Na druhý deň Macko Uško prišiel strašne rozčúlený , že za toto chce zľavu. Ale so šéfom sa na tom dobre zabávame aj dnes.


:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
mpca
19.02.08,21:42
7 hodin som cital tychto "krasnych" 88 stran,,, :-)
mno teraz uz chapem sefku - uctovnicku nad cim sa to len moze rozculovat,,, uprimnu sustrast,,, alebo vela stastia??!!!
abel
20.02.08,05:27
Dostala sa mi do rúk výpoveď zamestnanca:
Ja, Jožko Mrkvička, dávam výpoveď vo vašej firme bez uvedených dôvodov.:D:D:D
Nika
20.02.08,05:38
Dostala sa mi do rúk výpoveď zamestnanca:
Ja, Jožko Mrkvička, dávam výpoveď vo vašej firme bez uvedených dôvodov.:D:D:D


to som sa zase raz dobre pobavila.......:D:D:D:D
ZuzanaP
21.02.08,07:15
Volám jednému SZČO, že mu chýbajú doklady o úhrade soc. a zdrav. poistenia. Doniesol mi ich a pýtam sa ho, že kde ich našiel, keď mi tvrdil, že všetko mi doniesol. Odpoveď: u susedy.....:---

Ona pracuje v SP a akosi mu ich zabudla dať....:D
Anja111
21.02.08,07:27
Živnostník donesie doklady na spracovanie a pýta sa: "A kedy to bude hotové?"
Dohodneme sa na presnom dátume, kedy si môže prísť pre doklady a DP. Dohodnutý deň prejde, a nič. Prejdú ešte ďalšie štyri dni, a nič. Na piaty deň volám: "Prečo ste si neprišli pre DP tak, ako sme sa dohodli?"
A on na to: "Vy to už máte hotové?" :eek:
Aljok
21.02.08,07:31
Živnostník donesie doklady na spracovanie a pýta sa: "A kedy to bude hotové?"
Dohodneme sa na presnom dátume, kedy si môže prísť pre doklady a DP. Dohodnutý deň prejde, a nič. Prejdú ešte ďalšie štyri dni, a nič. Na piaty deň volám: "Prečo ste si neprišli pre DP tak, ako sme sa dohodli?"
A on na to: "Vy to už máte hotové?" :eek:
Vidíš, aká si neuveriteľne šikovná...:D
sysula
21.02.08,08:13
Čestné prehlásenie manželky:
Na svoju česť Vám vyhlasujem,...:D
Gabi03
26.02.08,11:41
Som iba sprostredkovane počula jednu divnú vec. SZČO si išiel zakladať sro-čku (živnosť si nechal), pričom jednu predajňu evidovanú na SZČO chcel previesť na sro-čku. Išiel sa zaregistrovať na DPH (hoci nemal ešte povinnosť), no DÚ ho ODMIETOL zaregistrovať z dôvodu, že nedosiahol zákonom stanovený obrat! :eek:
Ja niekedy len takto zíram. :eek:
misolga
27.02.08,07:39
Zbožňujem robiť daňové priznania rodine.Teta mi doniesla papiere-prosím ťa urob mi daňové priznanie, máš tam všetko a odcupitala pracovať do Čiech.A teraz zisťujem že mi chýba jedna faktúry, nedala mi doklady o zaplatení faktúr a nemám potvrdenie o zdaniteľnej mzde od zamestnávateľa z Čiech.
Zoltán Kovács
28.02.08,07:15
Dnes ráno priateľka sa pýtala na doklady jedného klienta. Tým pádom, že je aj kamarát, tak keď je o ňom reč vždy hovoríme jeho meno. Otázka smerujúca na jeho doklady: Kde je Szilárd? Moja odpoveď: Na lyžovačke!:D
dogicka
28.02.08,11:03
Neviem, neviem Smith ak si už teraz v takomto stave;) čo budeš robiť do konca marca:D:D
Gabi03
28.02.08,11:05
Dnes ráno priateľka sa pýtala na doklady jedného klienta. Tým pádom, že je aj kamarát, tak keď je o ňom reč vždy hovoríme jeho meno. Otázka smerujúca na jeho doklady: Kde je Szilárd? Moja odpoveď: Na lyžovačke!:D

Podľa mňa by ste mali pouvažovať o tom, aké dôsledky má vaša práca na vašu psychiku. :rolleyes: .... nazývať papiere krsnými menami.... :D:D:D
Nika
29.02.08,05:45
Keď som uvidela znovu otvorenú tému Staré zlaté časy spomenula som si na perličku spred štvrťstoročia. Z hlásenia o úraze: "Bol som zbitý orgánom VB" :---:)
lukig
03.03.08,20:20
V dobrej vôli som robila daňové priznanie A na zamestnankyňu...inak rómka, upratovačka, ale inak zlatá kamoška...vyšiel jej preplatok dane + dopatok daňový bonus za časť roka na dve deti v sume dokopy asi 10200. Keď sa ma pýtala, ako jej to vyšlo, že nech jej poviem, či jej syn (14rokov) dobre vyrátal:eek:, tak som jej teda sumu "prezradila", že "dopadne od tej sumy" a ona, že sa syn sekol o 400 SK:eek::eek::eek:. A ja na to, že ako to vedel, a ona, že keď sa to spýtala syna, on jej povedal: "mama, veď to sú naše peniaze"......Asi sa máme čo učiť...
Maruška54
04.03.08,06:41
Citujem sama seba z inej témy, ale neviem urobiť multicitáciu.

Paradox je že naši klienti majú vždy x výhovoriek prečo nám doklady nemohli priniesť, ale ak sme my choré tak sa pýtajú "Ale stihnete mi to urobiť že?" Ja stále čakám na doklady jednej s.r.o., za rok 2006 sme podávali nulové daňové lebo majiteľka bola pre pôrodom, je 29.februára a ja nemám jeden doklad za rok 2006, nie to ešte za rok 2007. Ale 20.marca zamykám búdu a cestujem preč a nikto a nič ma tu nezdrží. Vrátim sa 25.marca, ak by si ešte niekto zmyslel na mňa.


Tá istá klientka mi volala že už mi chystá tie doklady. Medzirečou som jej spomenula že chcem na Veľkú noc odcestovať a že by som si rada ušila sukňu. Ona sa ma milo opýtala" A kedy to chcete stihnúť?" Tým samozrejme nemyslela svoje daňové priznanie.
ivetaf
04.03.08,18:16
Poslala som klientke úpomienku za nezaplatené účtovnícke služby za rok 2006, 2007,v hodnote 20.000,- Sk ona prišla za mnou s blbým výrazom na tvári a tvrdí mi, že veď keď som musela zaplatiť 40.000,- Sk DPH, myslela som si, že teba už nemusím zaplatiť, veď ja neviem zaplatiť DPH a aj teba.
Dobré čo , keby sme museli zadarmo účtovať všetkým, ktorý majú daňovú povinnosť, asi by sme sa museli premenovať na dobročinné organizácie
evina
04.03.08,18:17
Poslala som klientke úpomienku za nezaplatené účtovnícke služby za rok 2006, 2007,v hodnote 20.000,- Sk ona prišla za mnou s blbým výrazom na tvári a tvrdí mi, že veď keď som musela zaplatiť 40.000,- Sk DPH, myslela som si, že teba už nemusím zaplatiť, veď ja neviem zaplatiť DPH a aj teba.
Dobré čo , keby sme museli zadarmo účtovať všetkým, ktorý majú daňovú povinnosť, asi by sme sa museli premenovať na dobročinné organizácie

Odpovedz jej s blbým výrazom tváre, že Ty už viac nevieš účtovať DPH :), nedá sa aj zadarmo robiť aj DPH účtovať ...
ZuzanaP
05.03.08,10:47
Volá mi klient (pravdepodobne z papiernictva), že akej farby by mal mať príjmové a výdavkové pokladničné doklady, či červené a modré alebo naopak:D. Normálne ma rozosmial a od firemného DP PO som uletela úplne niekam inde. Mať tak jeho starosti.....:)
Monika Kováčová
05.03.08,16:18
Volá klient: "Kúpil som si knihu faktúr. Ale tam sa tie faktúry kde lepia? To sa len vypisuje? Či čo?
ola
05.03.08,16:30
Otázka jednej podnikateľky - neplatiteľky DPH: "Čo mám teraz urobiť? Omylom som si kúpila Knihu pokladnice pre platiteľov DPH. Musím sa ísť teraz zaregistrovať za platcu, keď mám takú knihu?"
cloe
05.03.08,16:37
Volá klient: "Kúpil som si knihu faktúr. Ale tam sa tie faktúry kde lepia? To sa len vypisuje? Či čo?

To mi pripomenulo jedného klienta, čo si tak veľmi aktívne ponalepoval všetko asi aby mi ušetril prácu. Podotýkam, nemalo to ani hlavu ani pätu:D A to odlepovanie potom...:confused:
Aljok
05.03.08,16:40
To mi pripomenulo jedného klienta, čo si tak veľmi aktívne ponalepoval všetko asi aby mi ušetril prácu. Podotýkam, nemalo to ani hlavu ani pätu:D A to odlepovanie potom...:confused:
Tiež mám nedobré tušenie, keď mi klient ponúkne, že on mi to poukladá, pretriedi, zopne....A narobí mi nakoniec viac roboty ako keby to priniesol v krabici. :D
Samozrejme sú aj výnimky...ale je ich málo. :D:mee:
zuzana.š.
05.03.08,16:43
To mi pripomenulo jedného klienta, čo si tak veľmi aktívne ponalepoval všetko asi aby mi ušetril prácu. Podotýkam, nemalo to ani hlavu ani pätu:D A to odlepovanie potom...:confused:



Dnes mi jeden doniesol urobiť daňové priznanie. Aby ušetril na vedení účtu, peniaze z Čiech si nechával zasielať na švagrov účet a aby nebolo vidno čí je to účet, doniesol mi len vystrihnuté pásiky asi cca 2 cm na ktorých bolo vidno aká je to suma. Tie pásiky mám prilepiť k faktúram, však vidím, kedy to došlo. Hrôza.
cloe
05.03.08,16:44
Dnes mi jeden doniesol urobiť daňové priznanie. Aby ušetril na vedení účtu, peniaze z Čiech si nechával zasielať na švagrov účet a aby nebolo vidno čí je to účet, doniesol mi len vystrihnuté pásiky asi cca 2 cm na ktorých bolo vidno aká je to suma. Tie pásiky mám prilepiť k faktúram, však vidím, kedy to došlo. Hrôza.

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
ola
05.03.08,16:47
noooo, radšej nech to prinesie v krabici, v igelitke, vo vani, alebo v hrnci na vyváranie plienok :D ale hlavne nech je to všetko a čitateľné. Nie že to človek spracuje, vytlačí a potom sa ON ozve, že našiel ešte nejaké doklady spadnuté za gaučom ...
Aljok
05.03.08,16:51
noooo, radšej nech to prinesie v krabici, v igelitke, vo vani, alebo v hrnci na vyváranie plienok :D ale hlavne nech je to všetko a čitateľné. Nie že to človek spracuje, vytlačí a potom sa ON ozve, že našiel ešte nejaké doklady spadnuté za gaučom ...
Tomuto sa snažím predchádzať tým, že skôr ako začnem ukončovať účtovníctvo a tlačiť, tak zavolám aká vyšla daňová povinnosť a potom čakám na tie "stratené doklady"...:);)
jessica
05.03.08,17:03
Jeden klient mi od minuleho janura tvrdi..prisaha..dusuje sa, ze zaplatil dan z MV za 2007 presne podla mojich pokynov...tak pytam od neho nejaky dôkaz o uhrade uz cely dlhy rok...stale nic. Na bankovom vypise firemnom ani sukromnom nie je totiz ziadna uhrada. Teraz mi povedal, ze si je isty, ze to zaplatil v hotovosti v pokladni svojho danoveho uradu a poklad.blok mi urcite odovzdal a ja som ho stratila... no uznajte...
Johanka
05.03.08,17:06
V pokladni daňového úradu :D ?Bejvávalo ....
Zoltán Kovács
05.03.08,17:06
Jeden klient mi od minuleho janura tvrdi..prisaha..dusuje sa, ze zaplatil dan z MV za 2007 presne podla mojich pokynov...tak pytam od neho nejaky dôkaz o uhrade uz cely dlhy rok...stale nic. Na bankovom vypise firemnom ani sukromnom nie je totiz ziadna uhrada. Teraz mi povedal, ze si je isty, ze to zaplatil v hotovosti v pokladni svojho danoveho uradu a poklad.blok mi urcite odovzdal a ja som ho stratila... no uznajte...

Treba ho vyvesť z omylu, že na DÚ sa nedá platiť v hotovosti.
veronikasad
05.03.08,17:08
Jeden klient mi od minuleho janura tvrdi..prisaha..dusuje sa, ze zaplatil dan z MV za 2007 presne podla mojich pokynov...tak pytam od neho nejaky dôkaz o uhrade uz cely dlhy rok...stale nic. Na bankovom vypise firemnom ani sukromnom nie je totiz ziadna uhrada. Teraz mi povedal, ze si je isty, ze to zaplatil v hotovosti v pokladni svojho danoveho uradu a poklad.blok mi urcite odovzdal a ja som ho stratila... no uznajte...
má smolu, daňový úrad - aspoň u nás - neinkasuje peniaze v hotovosti
cactus
05.03.08,17:23
má smolu, daňový úrad - aspoň u nás - neinkasuje peniaze v hotovosti

ani u nás a ani nikde inde
JankaO
05.03.08,17:37
Zvoní mi v kancelárii telefón, tak zdvihnem:
Ja - Prosím, O......., prajete si?
On - No ja by som potreboval spraviť daňové priznanie, ale na počkanie.
Ja - Dobrý deň, na počkanie???
On - to je len také jednoduché, som zamestnaný a aj podnikám, ale odtiaľ mám len výdaje a odvody...

Máločo ma vyvedie z miery, ale po tomto som onemela.:D
Rozalka
05.03.08,17:52
To mi pripomenulo jedného klienta, čo si tak veľmi aktívne ponalepoval všetko asi aby mi ušetril prácu. Podotýkam, nemalo to ani hlavu ani pätu:D A to odlepovanie potom...:confused:


Tiež mám nedobré tušenie, keď mi klient ponúkne, že on mi to poukladá, pretriedi, zopne....A narobí mi nakoniec viac roboty ako keby to priniesol v krabici. :D
Samozrejme sú aj výnimky...ale je ich málo. :D:mee:

Neviem, či toho môjho mám zaradiť k prvému alebo druhému typu klientov, už som to tu niekde písala:

Na uľahčenie pridám aj ja niečo, len musíte zaloviť v pamäti a spomenúť si, ako pred rokmi vyzerali výpisy VÚ, belasé a úzke cca 10 cm.
Zákazník prišiel predposledný deň pred podaním priznania, plná igelitka a či mu vraj spravíme priznanie. Hovorím jeho žene, keď nám s tým pomôžete, spravíme. Poprikladajte faktúry k výpisom, aby sme nemuseli "párovať", aby to bolo čo najrýchlejšie (bolo to v JÚ).
A ona viete čo porobila? Postrihala tie úzke výpisy podľa úhrad a tie úzke "slížiky" (3x10cm) poprikladala k faktúram. :D:D
zuhl
05.03.08,17:58
Prišiel za mnou chlapík, že chce urobiť DP. Tak som si začala pozerať doklady aby nemusel chodiť 2X a pýtam sa ho, že kde máš vypisy? A on že aké, myslíš tie kde mi chodia peniaze, jaj tak tie ja zahadzujem, pozriem aký mám stav účtu a potom zahodím aby žena nevidela koľko zarábam.
cactus
05.03.08,18:17
Prišiel za mnou chlapík, že chce urobiť DP. Tak som si začala pozerať doklady aby nemusel chodiť 2X a pýtam sa ho, že kde máš vypisy? A on že aké, myslíš tie kde mi chodia peniaze, jaj tak tie ja zahadzujem, pozriem aký mám stav účtu a potom zahodím aby žena nevidela koľko zarábam.
tak to je sila!!!:confused::confused::confused:
Rozalka
05.03.08,18:19
Prišiel za mnou chlapík, že chce urobiť DP. Tak som si začala pozerať doklady aby nemusel chodiť 2X a pýtam sa ho, že kde máš vypisy? A on že aké, myslíš tie kde mi chodia peniaze, jaj tak tie ja zahadzujem, pozriem aký mám stav účtu a potom zahodím aby žena nevidela koľko zarábam.
Tak toto je skvelý "vtip", nech si teraz žiada za ťažké peniaze opisy výpisov, len aby si to jeho žena nevšimla ... :rolleyes::rolleyes:
Ivana Š
05.03.08,18:21
Prišiel za mnou chlapík, že chce urobiť DP. Tak som si začala pozerať doklady aby nemusel chodiť 2X a pýtam sa ho, že kde máš vypisy? A on že aké, myslíš tie kde mi chodia peniaze, jaj tak tie ja zahadzujem, pozriem aký mám stav účtu a potom zahodím aby žena nevidela koľko zarábam.

môj má smolu, účtovníctvo mu robím ja :D
ale sem tam zvykne poznamenať, že má veľmi drahú účtovníčku :---
cloe
05.03.08,18:25
môj má smolu, účtovníctvo mu robím ja :D
ale sem tam zvykne poznamenať, že má veľmi drahú účtovníčku :---

...Lenže s takými službami, čo iný klient nedostane;)
Ivana Š
05.03.08,18:26
...Lenže s takými službami, čo iný klient nedostane;)

myslíš varenie a podobne?
Rozalka
05.03.08,18:33
môj má smolu, účtovníctvo mu robím ja :D
ale sem tam zvykne poznamenať, že má veľmi drahú účtovníčku :---
... a občas poznamená: ja som ti to chcel zatajiť, ale ty si mi to odtajnila. :rolleyes:
Ivana Š
05.03.08,18:45
... a občas poznamená: ja som ti to chcel zatajiť, ale ty si mi to odtajnila. :rolleyes:

Dnes má akurát nočnú, spomínala som to kolegyni a tá poznamenala, že má tú nočnú nejako často :mad:
povedala som jej, že si to hneď porovnám - jeho neprítomnosť doma a odpracované hodiny, ktoré budem fakturovať odberateľovi,
ako ho poznám, nemyslím, že by mu ten preplácal niečo navyše :D:D:D
Petra29
05.03.08,18:47
Tiež taká perlička: volá mi 1 dohodárka, inde nepracuje, má podpísané vyhl.,nizučký príjem za pár hod.mesačne, takže žiadne dane. Že si chce podať DP. ja, že v poriadku, či mala aj iný príjem. Ona, že nie. Tak sa pýtam, kvôli čomu. Že ona si spomenula, že keď minulý rok robila vo firme xx, podala si DP a vrátili jej dane. tak som jej vysvetlila, prečo. Na záver sa pre istotu ešte raz spýtala "tak si si istá, že mi tento rok tie dane nevrátia? ...
Ivana Š
05.03.08,18:59
Tiež taká perlička: volá mi 1 dohodárka, inde nepracuje, má podpísané vyhl.,nizučký príjem za pár hod.mesačne, takže žiadne dane. Že si chce podať DP. ja, že v poriadku, či mala aj iný príjem. Ona, že nie. Tak sa pýtam, kvôli čomu. Že ona si spomenula, že keď minulý rok robila vo firme xx, podala si DP a vrátili jej dane. tak som jej vysvetlila, prečo. Na záver sa pre istotu ešte raz spýtala "tak si si istá, že mi tento rok tie dane nevrátia? ...

Tak to ja som mala vlani perlu - jeden SZČO si kúpil auto - Opel Vectra - malo na sebe veľkú nálepku - možný odpočet DPH (ešte dopĺňam nie je platiteľ DPH)
spravila som mu DP, vyšla mu platiť daň 1730 Sk
Pri platení sa tváril znechutene - niečo ako "tak mám platiť daň a ešte aj tebe?"
Asi o mesiac sa mi donieslo do uší, že mal na mňa veľké sťažnosti, že som mu vyrátala platiť daň a pritom jemu mal daňový úrad peniaze vrátiť, lebo si kúpil auto :eek::eek::eek:
tak som čumela ako tento smajlík :eek:, si myslí, že daňový úrad je dobročinná organizácia?
cloe
05.03.08,19:00
To ma tiež vždy pobaví, keď sa robia ročné zúčtovania dane a niektorí, ktorí mali minimálne mzdy sa stále čudujú, prečo iným vrátia a im nie. Nie a nie pochopiť, že keď nebolo nič zrazené, nie je čo vracať.
Ivana Š
05.03.08,19:08
A opačný prípad - zamestnanec žil s družkou, mali spolu dieťa, teraz už manželka stále poberá rodičovský príspevok a nemá iný príjem.
v marci 2007 sa zobrali a mohol si uplatniť alikvotnú časť NČZD + daňový bonus na dieťa. Vyšiel mu preplatok 14 000 Sk.
Keď sme mu to oznámili, klesla mu sánka a vyšlo z neho:
"kurník, to fakt? to som nečakal!"
Petra29
05.03.08,19:11
Ešte doplnenie, ale to už je z "rodiny", sťažnosť: "ta všetkym tote dane vracaju. len mne zas nič, musim sa ja na to už pozrieť sama, a ešte aj poistku si platim a nič!" Pozn. poistku myslela havarijnú:-))
danushka
05.03.08,19:32
Ešte doplnenie, ale to už je z "rodiny", sťažnosť: "ta všetkym tote dane vracaju. len mne zas nič, musim sa ja na to už pozrieť sama, a ešte aj poistku si platim a nič!" Pozn. poistku myslela havarijnú:-))
:D:D:D
Ta to na vychodze tak;)
A robiť daňové rodine, no ....:rolleyes:, ta to bars velky problem...
Ivana Š
05.03.08,19:51
:D:D:D

A robiť daňové rodine, no ....:rolleyes:, ta to bars velky problem...

Záleží od toho, čo vychádza:
preplatok - jáj, super, ako sa ti odvďačím? (najčastejšie očakávajú, že nezoberieš nič)
menší preplatok ako vlani - a prečo mi vlani vrátili viac?
nedoplatok - a to prečo takto vyšlo, ako si to vyrátala?
VTerezka
06.03.08,08:13
Ešte doplnenie, ale to už je z "rodiny", sťažnosť: "ta všetkym tote dane vracaju. len mne zas nič, musim sa ja na to už pozrieť sama, a ešte aj poistku si platim a nič!" Pozn. poistku myslela havarijnú:-))
toto ma odbúralo!!!chichi... super, díky..mám spravenú náladu na celý deň
Aljok
06.03.08,08:57
Kritika mojej práce po vypočítaní daňovej povinnosti:
"To kamarát má takú účtovníčku, ktorej donesie papiere, tá sa ho opýta koľko chce platiť daň a tak mu to vyráta." :eek::mee::D:D:D
ZuzanaP
06.03.08,09:50
Kritika mojej práce po vypočítaní daňovej povinnosti:
"To kamarát má takú účtovníčku, ktorej donesie papiere, tá sa ho opýta koľko chce platiť daň a tak mu to vyráta." :eek::mee::D:D:D


Priznám sa, že aj ja sa opýtam, že ako chcú aby im to vyšlo, ale len ak potrebujú napr. úver a potrebujú mať taký a taký ZD.... Nenahodím napr. všetky výdaje.
Aljok
06.03.08,09:52
Priznám sa, že aj ja sa opýtam, že ako chcú aby im to vyšlo, ale len ak potrebujú napr. úver a potrebujú mať taký a taký ZD.... Nenahodím napr. všetky výdaje.
Ale on ma kritizoval za to, že musí platiť daň...:o, čiže opačný prípad. Ty mu ZD zvyšuješ, tento chcel znížiť.
ZuzanaP
06.03.08,10:27
Ale on ma kritizoval za to, že musí platiť daň...:o, čiže opačný prípad. Ty mu ZD zvyšuješ, tento chcel znížiť.
Máme to ťažké, ale veď nie sme kúzelníčky.... No vlastne občas aj áno...:)
stanka613
06.03.08,11:52
mne sa stal taký prípad konečne mi podikatel doniesol papiere na DP a ked som ich zacala v klude studovat a davat do kopy č.Fa mu tak skakaly od č.4 a zrazu na dalsi den č.15 , potom fa mal preskrtnuté alebo mu zaplatili penieze na BU s nejakým VS a on ani taku fakturu nemal alebo bola vystavená na niekoho ineho alebo nemá vyplnené fa datumy alebo sumy, a ked mu nesedí c Fa tak ich rukou poprepisuje
KvetkaK
06.03.08,11:56
mne sa stal taký prípad konečne mi podikatel doniesol papiere na DP a ked som ich zacala v klude studovat a davat do kopy č.Fa mu tak skakaly od č.4 a zrazu na dalsi den č.15 , potom fa mal preskrtnuté alebo mu zaplatili penieze na BU s nejakým VS a on ani taku fakturu nemal alebo bola vystavená na niekoho ineho alebo nemá vyplnené fa datumy alebo sumy, a ked mu nesedí c Fa tak ich rukou poprepisuje
Takíto podnikatelia sú najlepší. :cool:
ekonaja
06.03.08,16:07
Tak napríklad z súdka mzdovej agendy:
1. Doba drbania v pracovnom pomere...
2. Dane a úplatky (poplatky...)
Ajuška
06.03.08,16:42
Tak napríklad z súdka mzdovej agendy:
1. Doba drbania v pracovnom pomere...
2. Dane a úplatky (poplatky...)


:D:D:D:D:D
Tanče
07.03.08,09:38
Tak napríklad z súdka mzdovej agendy:
1. Doba drbania v pracovnom pomere...
2. Dane a úplatky (poplatky...)

:D:D:D:eek:
Nika
07.03.08,09:50
Tak napríklad z súdka mzdovej agendy:
1. Doba drbania v pracovnom pomere...
2. Dane a úplatky (poplatky...)

to nie je preklep, to je iba niekto úprimný.....:D
Martin Mocko
07.03.08,09:55
Klient..konatel SRO zaoberajucou sa strojarstvom mi priniesol doklad z pokladne uhradeny firemnou platobnou kartou s textom:

"Depilácia chrbta a v oblasti bikín...8500 SKK" :D

PS: dufam, ze necita poradu...:---
apo
07.03.08,09:56
Lesný závod poslal peniaze ne nesprávny účet a napísal oznámenie.

Žiadame Vás o vrátenie úhrady a po OBŽRANÍ (asi chceli napísať obdržaní) úhrady Vám ich pošleme na správny účet.

:eek:Nenažranci jedni:cool:


apo
Tanče
07.03.08,09:58
Lesný závod poslal peniaze ne nesprávny účet a napísal oznámenie.

Žiadame Vás o vrátenie úhrady a po OBŽRANÍ (asi chceli napísať obdržaní) úhrady Vám ich pošleme na správny účet.

:eek:Nenažranci jedni:cool:


apo

takže, keď sa im peniaze vrátia, oni sa obžerú.... len aby bolo potom čo poslať na ten správny účet....
Anja111
07.03.08,12:34
Klient - SZČO išiel dnes odovzdať DP na DÚ. Ako tak čaká, príde chlapík s krabicou dokladov. Klient sa pýta, že čo to má... Chlapík na to: "Idem to odovzdať, nech mi teda urobia to DP...." :eek:
Klient sa čudoval, vysvetľoval a nakoniec sa zľutoval nad tým úbožiakom a dal mu na mňa kontakt... :confused: Ale pre istotu mi zavolal, že príde za mnou chlapík s krabicou dokladov... :D
Rozalka
07.03.08,18:09
Klient..konatel SRO zaoberajucou sa strojarstvom mi priniesol doklad z pokladne uhradeny firemnou platobnou kartou s textom:

"Depilácia chrbta a v oblasti bikín...8500 SKK" :D

PS: dufam, ze necita poradu...:---
Za účtovníctvo by určite toľko nezaplatil, však? :D:D
sway
07.03.08,18:17
Klient..konatel SRO zaoberajucou sa strojarstvom mi priniesol doklad z pokladne uhradeny firemnou platobnou kartou s textom:

"Depilácia chrbta a v oblasti bikín...8500 SKK" :D

PS: dufam, ze necita poradu...:---


tak toto je nádhera :D:D:D:D:D
VTerezka
08.03.08,08:09
Ďalšia perlička :
Aj Vy ste riešili hlásenia do bánk koľko si budete kupovať EURO mincí, však ? Tak ja som riešila, riešila..až nakoniec jeden z mojich zákazníkov usúdil, že on nič nahlasovať nebude...
Pôjde pekne v lete na dovolenku, rozmení si mince tam a dovezie do republiky...
(A doma sme riešili koľko kg môže vziať do príručnej batožiny a ako to vysvetlí...) ;)
abel
08.03.08,09:37
Klient..konatel SRO zaoberajucou sa strojarstvom mi priniesol doklad z pokladne uhradeny firemnou platobnou kartou s textom:

"Depilácia chrbta a v oblasti bikín...8500 SKK" :D

PS: dufam, ze necita poradu...:---
Možno to bolo skutočne nevyhnutné pre dosiahnutie nejakého príjmu...
liba2
08.03.08,09:43
Možno to bolo skutočne nevyhnutné pre dosiahnutie nejakého príjmu...
....... a môže ísť aj o významnú sumu........ :D
dogicka
08.03.08,14:46
....... a môže ísť aj o významnú sumu........ :D

:D:D:D:D:D
ZuzanaP
10.03.08,07:31
Volá mi drahý, že či je možné, že ak SZČO za pol roka zarobil cca 150 000, má paušál, je murár, aby zaplatil Sk 4 000 dane. Hovorím mu, že ak by som vychádzala len z tohto(veď nevidím všetky doklady), tak nie.... A on mu natešený kričí, že Peter máš na h...o ekonómku.....:rolleyes: Nakoniec dotyčný svojej ekonómke volá a povedala mu, že sa pomýlila a uplatnila mu len 40 %.:eek:
zuzana.š.
10.03.08,08:09
Zvoní mi telefon : číslo utajené, nie je k dispozícii. Zdvihnem telefon, predstavím sa a počujem: to som ja, dám ti Mareka, urob mu daňové"

A ja na to: kto je to ja, a kto je Marek?

A potom mu nezrob daňové!!!
abel
10.03.08,12:33
Volá mi drahý, že či je možné, že ak SZČO za pol roka zarobil cca 150 000, má paušál, je murár, aby zaplatil Sk 4 000 dane. Hovorím mu, že ak by som vychádzala len z tohto(veď nevidím všetky doklady), tak nie.... A on mu natešený kričí, že Peter máš na h...o ekonómku.....:rolleyes: Nakoniec dotyčný svojej ekonómke volá a povedala mu, že sa pomýlila a uplatnila mu len 40 %.:eek:
Mne to aj pri uplatnení 40 % vychádza bez dane...
ZuzanaP
10.03.08,12:35
Mne to aj pri uplatnení 40 % vychádza bez dane...
Mne to tiež vychádzalo..... Som to povedala aj drahému do telefónu, ale keď nevidíte konkrétne čísla, môžeme sa baviť len v hypotetickej rovine. Tak som mu to aj povedala. Ale maj vraj aj závislú činnosť, takže preto som napísala, že ak budem vychádzať len z toho, čo mi povedal.... Ale aj tak si nemyslím, že by mu vyšlo platiť také dane.
katkaj
10.03.08,12:39
Mne to tiež vychádzalo..... Som to povedala aj drahému do telefónu, ale keď nevidíte konkrétne čísla, môžeme sa baviť len v hypotetickej rovine. Tak som mu to aj povedala. Ale maj vraj aj závislú činnosť, takže preto som napísala, že ak budem vychádzať len z toho, čo mi povedal.... Ale aj tak si nemyslím, že by mu vyšlo platiť také dane.

Možno má tá účtovníčka nejakú bulharskú konštantu :D:D:D
ZuzanaP
10.03.08,12:40
Možno má tá účtovníčka nejakú bulharskú konštantu :D:D:D


:DPresne, len ja tomu hovorím albánsky koeficient.:D
katkaj
10.03.08,12:42
:DPresne, len ja tomu hovorím albánsky koeficient.:D

Veď si sa mala dohodnúť že mu to DP urobíš a tie ušetrené 4000 dá tebe ;) :D:D:D
ZuzanaP
10.03.08,12:46
Veď si sa mala dohodnúť že mu to DP urobíš a tie ušetrené 4000 dá tebe ;) :D:D:D
Navrhla som, ale zrejme je to už na poriadku, ale keby do toho nešpáral, tak si v kľude zaplatí SK 4000 a je spokojný. Ale aj tak mi výraz môjho drahého v telefóne zdvihol náladu. :D
Kazu
10.03.08,13:06
Klient - SZČO išiel dnes odovzdať DP na DÚ. Ako tak čaká, príde chlapík s krabicou dokladov. Klient sa pýta, že čo to má... Chlapík na to: "Idem to odovzdať, nech mi teda urobia to DP...." :eek:
Klient sa čudoval, vysvetľoval a nakoniec sa zľutoval nad tým úbožiakom a dal mu na mňa kontakt... :confused: Ale pre istotu mi zavolal, že príde za mnou chlapík s krabicou dokladov... :D

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Nevedomosť blažená :D:D:D:D:D
Dav
10.03.08,13:31
Zvoní mi telefon : číslo utajené, nie je k dispozícii. Zdvihnem telefon, predstavím sa a počujem: to som ja, dám ti Mareka, urob mu daňové"

A ja na to: kto je to ja, a kto je Marek?

A potom mu nezrob daňové!!!
:D:D:D
Kde je čistič na monitor?:D:D
helas
10.03.08,14:03
To ma tiež vždy pobaví, keď sa robia ročné zúčtovania dane a niektorí, ktorí mali minimálne mzdy sa stále čudujú, prečo iným vrátia a im nie. Nie a nie pochopiť, že keď nebolo nič zrazené, nie je čo vracať.
Práve včera sa mi stalo, stretla ma suseda, dôchodkyňa, vraj vo Večerníku písali, že dôchodcom vrátia dane, ak málo zarobili a ona málo zarobila, len dákych 30000,-- a žiadne dane jej nevrátili. To, že žiadnú daň neplatila akosi pozabudla a článok vo Večerníku neprečítala do konca, len titulok.
abel
10.03.08,14:36
Práve včera sa mi stalo, stretla ma suseda, dôchodkyňa, vraj vo Večerníku písali, že dôchodcom vrátia dane, ak málo zarobili a ona málo zarobila, len dákych 30000,-- a žiadne dane jej nevrátili. To, že žiadnú daň neplatila akosi pozabudla a článok vo Večerníku neprečítala do konca, len titulok.
Ja teda neviem, ale ako dôchodkyni jej mali daň zrážať. Alebo nebola ešte dôchodkyňa k 1.1.2007
katkaj
10.03.08,14:38
Ja teda neviem, ale ako dôchodkyni jej mali daň zrážať. Alebo nebola ešte dôchodkyňa k 1.1.2007

A možno ten príjem nemala zo závislej činnosti ;)
abel
10.03.08,14:42
Volal mi klient, ktorý robí v Írsku: môžem sa za Vami zastaviť? Potrebujem urobiť daňové. Ale moji kamaráti mi povedali, že daň u nás neplatím žiadnu. Viem, že je náš rezident a pracuje v Írskej republike, nie v Severnom Írsku. Tak mu hovorím, že bohužiaľ, ale tam je zmluva o započítaní dane a daň pravdepodobne bude u nás doplácať. Trval na svojom, že mu všetci spolupracovníci aj ich účtovníci tvrdili, že daň u nás platiť nebude. Tak mu hovorím, nech si dá DP urobiť im. Nie, on chce, aby som mu ho urobila ja, ale aby daň neplatil :confused::confused::confused: Babo, raď!
jamajka
10.03.08,22:58
Dnešný rozhovor

Ja: Máš už hotovú tú knihu jázd?

Klient: Nemám na to čas. Teraz potrebujem dôležitejšie veci. Urob kópiu daňového priznania, idem si brať úver.

Ja: Ale veď priznanie ešte nemám, čakám na tú knihu jázd .....

Klient: Aha.... a kedy to budeš mať?


Neviem ako vy, ale ja mám chvíle, keď to fakt vzdávam....
zuhl
11.03.08,09:58
"Najlepší" klienti sú takí, ktorí mi prinesú plnú tašku bločkov, že povyberaj si čo uznáš za vhodné a ja skúmam pri tých všetkých skratkách na účtenkách, či sa to týka jeho živnosti, či to tam môžem dať....Dnes som sedela nad takou účtenkou a rozmýšľala som čo by to mohlo byť seg. gul., je to nejaké ložisko, alebo skrutka....Po hodine som prišla na to, že je to segedínsky guláš.
ZuzanaP
11.03.08,10:16
"Najlepší" klienti sú takí, ktorí mi prinesú plnú tašku bločkov, že povyberaj si čo uznáš za vhodné a ja skúmam pri tých všetkých skratkách na účtenkách, či sa to týka jeho živnosti, či to tam môžem dať....Dnes som sedela nad takou účtenkou a rozmýšľala som čo by to mohlo byť seg. gul., je to nejaké ložisko, alebo skrutka....Po hodine som prišla na to, že je to segedínsky guláš.
:D:D:Dtakých milujem....
Aljok
11.03.08,12:18
"Najlepší" klienti sú takí, ktorí mi prinesú plnú tašku bločkov, že povyberaj si čo uznáš za vhodné a ja skúmam pri tých všetkých skratkách na účtenkách, či sa to týka jeho živnosti, či to tam môžem dať....Dnes som sedela nad takou účtenkou a rozmýšľala som čo by to mohlo byť seg. gul., je to nejaké ložisko, alebo skrutka....Po hodine som prišla na to, že je to segedínsky guláš.
Asi si nebola hladná...:D
Petra29
11.03.08,12:28
Tiež taká perlička: volá mi 1 dohodárka, inde nepracuje, má podpísané vyhl.,nizučký príjem za pár hod.mesačne, takže žiadne dane. Že si chce podať DP. ja, že v poriadku, či mala aj iný príjem. Ona, že nie. Tak sa pýtam, kvôli čomu. Že ona si spomenula, že keď minulý rok robila vo firme xx, podala si DP a vrátili jej dane. tak som jej vysvetlila, prečo. Na záver sa pre istotu ešte raz spýtala "tak si si istá, že mi tento rok tie dane nevrátia? ...
Dotyčná dohodárka nakoniec trvala na potvrdení, že si to DP urobí aj tak. teším sa, ako sa jej v máji spýtam, koľko daní jej vrátili:D:D
Keity
11.03.08,14:58
Včera som konečne dokončila všetky ročné zúčtovania našich zamestnancov, s kolegyňou sme sa prehrýzli všetkými papiermi, rozdali ich zamestnancom a o hodinu mi príde zamestnantkyňa, že ona sa dozvedela, že si môže uplatnovať časť na manžela, ktorý opatruje matku (mimochodom tlačivo žiadosti si vyplňovala sama). Že zajtra dostane tlačivo, že manžel nič okrem toho nepoberá, že jej to mam opraviť, že je to len jedno tlačivo. Keď som jej povedala, že to nemienim, nech si podá daňové priznanie, že ja jej zostornujem ročné zúčtovanie, tak sa na mňa pozerala, že si neplním svoju povinnosť :eek: ide ma znej poraziť.
anklar
11.03.08,15:26
Dnešný rozhovor

Ja: Máš už hotovú tú knihu jázd?

Klient: Nemám na to čas. Teraz potrebujem dôležitejšie veci. Urob kópiu daňového priznania, idem si brať úver.

Ja: Ale veď priznanie ešte nemám, čakám na tú knihu jázd .....

Klient: Aha.... a kedy to budeš mať?

Neviem ako vy, ale ja mám chvíle, keď to fakt vzdávam....

Som mimotemy, mimo Vášho účtovného poľa.Dovolíte mi, ako neúčtovníčke, montovať sa do témy?

Páni, to je milučké :) story.
Chcela by som sa spýtať, aká by bola vaša keby dotyčný nebol klientom ale nadriadeným? :)
A ako reagovala Jamajka? Lebo sa priznala iba k povzdychu :). Ale tým sa to predsa nemohlo skončiť, však?
Celkom vážne sa pýtam.
Kazu
11.03.08,15:53
Dotyčná dohodárka nakoniec trvala na potvrdení, že si to DP urobí aj tak. teším sa, ako sa jej v máji spýtam, koľko daní jej vrátili:D:D

Keď jej nesvitne ani pri vyplňovaní riadku Preplatok dane ....... 0 :--- tak to už je diagnóza :D:D:D .... v tom prípade za to nemôže :D
mysimis
11.03.08,15:59
Dnes mi zvoní tlf: Ahoj, dcéra dostala poštou daňové priznanie a kde to mám ísť zaplatiť?
Ja: Daňové priznanie a poštou:eek: no asi si ho dala urobiť v Nitre kde chodí do školy.
Ona: Nie, ona si nedávala nič robiť, tu je len napísané, že zrazená daň 380,- Sk a chce to ísť zaplatiť a hotovo!
Nakoniec som zistila po zdĺhavom pátraní a vypytovaní /bola dosť skúpa na informácia/, že jej z VŠ poslali potvrdenie o zdaniteľných príjmoch. Mala som čo robiť, aby pochopila, že na základe toho daň nemôže ísť na dú zaplatiť:D:D
Marianna01
11.03.08,18:22
Nemám moc času, ale čo sa mi stalo včera... to sa usím podeliť. Prišla mi do kancelárie pani, ktorú som jakživ nevidela. Začala otázkou - vy tu vypisujete daňové priznania? Už pri tej otázke som mala zbystriť sluch, ale čo už, nestalo sa. Pani mala áčkové DP, 2 potvrdenia, robota na 15 min. Všetko som spravila, dohodla sa s ňou, že ešte priateľ príde, aby som mu to vypísala, otočila som sa, že si spoza chrbta vytiahnem potvrdenky - a aké bolo moje prekvapenie, keď som pani uvidela na odchode vo dverách! Tak som na ňu zavolala, že zabudla zaplatiť - a ona celá prekvapená sa spýtala - a za to sa koľko platí? :eek::eek::eek: No neviem, kto z nás bol potom prekvapený viac... netušila som, že som už aj dobročinný ústav...:cool:
Ivana Š
11.03.08,18:35
Nemám moc času, ale čo sa mi stalo včera... to sa usím podeliť. Prišla mi do kancelárie pani, ktorú som jakživ nevidela. Začala otázkou - vy tu vypisujete daňové priznania? Už pri tej otázke som mala zbystriť sluch, ale čo už, nestalo sa. Pani mala áčkové DP, 2 potvrdenia, robota na 15 min. Všetko som spravila, dohodla sa s ňou, že ešte priateľ príde, aby som mu to vypísala, otočila som sa, že si spoza chrbta vytiahnem potvrdenky - a aké bolo moje prekvapenie, keď som pani uvidela na odchode vo dverách! Tak som na ňu zavolala, že zabudla zaplatiť - a ona celá prekvapená sa spýtala - a za to sa koľko platí? :eek::eek::eek: No neviem, kto z nás bol potom prekvapený viac... netušila som, že som už aj dobročinný ústav...:cool:

ja som robila sesternici DP - 2 potvrdenia slovenské, 2 potvrdenia z Nemecka, pýtala, čo je dlžná,
vôbec nevedela som koľko pýtať, je rodina a navyše bývame v dvojdome, tak som jej povedala, že nič, ona na to, však sa mi nejako revanšuje

dnes som prišla z práce a mala som umyté okná - umývala svoje a tak ju napadlo, že umyje aj moje a takouto formou mi to oplatí :D:):):):D

(Len tak medzi nami, pre nedostatok času by moje okienka veru neboli k Veľkej noci umyté)
Rozalka
11.03.08,18:41
Ivanka, nemáš nejakú sesternicu blízko môjho bývania? ja sa ti potom revanšujem ....
Ivana Š
11.03.08,18:51
:D:D:D mám, :) ale tá mi platí - účtujem jej kvetinárstvo - veľa dokladov - to by bolo veľmi lacné (účtovníctvo pre ňu) a (pre mňa drahé) umývanie okien

:D jedine, spravila by si jej účtovníctvo, mne by ho vyplatila :D

ja by som ti prišla umyť okná :):D:):D
jamajka
11.03.08,19:29
Som mimotemy, mimo Vášho účtovného poľa.Dovolíte mi, ako neúčtovníčke, montovať sa do témy?

Páni, to je milučké :) story.
Chcela by som sa spýtať, aká by bola vaša keby dotyčný nebol klientom ale nadriadeným? :)
A ako reagovala Jamajka? Lebo sa priznala iba k povzdychu :). Ale tým sa to predsa nemohlo skončiť, však?
Celkom vážne sa pýtam.


Jamajka vysvetlila, že bez dokladov, ktoré klient už dva mesiace "hľadá" sa daňové priznanie PO na počkanie urobiť nedá.
Zita5
11.03.08,19:34
ja som robila sesternici DP - 2 potvrdenia slovenské, 2 potvrdenia z Nemecka, pýtala, čo je dlžná,
vôbec nevedela som koľko pýtať, je rodina a navyše bývame v dvojdome, tak som jej povedala, že nič, ona na to, však sa mi nejako revanšuje

dnes som prišla z práce a mala som umyté okná - umývala svoje a tak ju napadlo, že umyje aj moje a takouto formou mi to oplatí :D:):):):D

(Len tak medzi nami, pre nedostatok času by moje okienka veru neboli k Veľkej noci umyté)

mimotemyIvanka nepošleš ju aj ku nám , nie je to ďaleko .;):)
Rozalka
11.03.08,19:34
:D:D:D mám, :) ale tá mi platí - účtujem jej kvetinárstvo - veľa dokladov - to by bolo veľmi lacné umývanie okien

:D jedine, spravila by si jej účtovníctvo, mne by ho vyplatila :D

ja by som ti prišla umyť okná :):D:):D
Na okná som dnes dostala teleskopickú rúčku s kĺbom! to by si pozerala
(ale aj tak neviem, či budú okná k VN umyté, veď je daňová sezóna v plnom prúde a to hneď za ňou ešte aj termín DPH :mad:)
abel
11.03.08,19:41
Prečo si 70 % podnikateľov berie úver v marci? Ja už som šialená zo všetkých tých analýz, tabuliek a nezmyselných tabuliek pre banky, žiadostí potvrdenie, že nemáte dlžobu, potvrdenia potvrdení a pod. Dnes klient prišiel za mnou so žiadosťou, že potrebuje pre banku do tabuľky napísať záväzky a pohľadávky k 31. 12. 2007 a k 29. 2. 2008. Vravím mu, že mu to nemôžem spraviť, lebo ešte mi neodovzdal za február ani jeden doklad. Žiadny problém, veď niečo tam napíšte...
Rozalka
11.03.08,19:48
Prečo si 70 % podnikateľov berie úver v marci? Ja už som šialená zo všetkých tých analýz, tabuliek a nezmyselných tabuliek pre banky, žiadostí potvrdenie, že nemáte dlžobu, potvrdenia potvrdení a pod. Dnes klient prišiel za mnou so žiadosťou, že potrebuje pre banku do tabuľky napísať záväzky a pohľadávky k 31. 12. 2007 a k 29. 2. 2008. Vravím mu, že mu to nemôžem spraviť, lebo ešte mi neodovzdal za február ani jeden doklad. Žiadny problém, veď niečo tam napíšte...

... a vôbec, veď to do toho PC len nahádžete a máte výsledok! :D:D
Kým mi tu rozprávate, že to nemôžete spraviť bez toho-a-toho, už ste to mohli dávno urobiť, rečníte okolo toho viac, ako by vám to trvalo.
:mad::mad:
Prepáčte všetci potencionálni žiadatelia o úver resp. lízing, že som taká nešikovná, že to neviem spraviť tak rýchlo, ako vy.
jamajka
11.03.08,20:19
... a vôbec, veď to do toho PC len nahádžete a máte výsledok! :D:D
Kým mi tu rozprávate, že to nemôžete spraviť bez toho-a-toho, už ste to mohli dávno urobiť, rečníte okolo toho viac, ako by vám to trvalo.
:mad::mad:
Prepáčte všetci potencionálni žiadatelia o úver resp. lízing, že som taká nešikovná, že to neviem spraviť tak rýchlo, ako vy.


Rozalka, to mi pripomenulo jedného pána, ktorý si myslel, že keď mi výpis z banky naskenuje a pošle emailom, budem to mať hneď v počítači (myslel tým zaúčtované v programe):D
abel
12.03.08,05:33
Rozalka, to mi pripomenulo jedného pána, ktorý si myslel, že keď mi výpis z banky naskenuje a pošle emailom, budem to mať hneď v počítači (myslel tým zaúčtované v programe):D
Mali by sme napísať petíciu Billovi Gatesovi, nech pohne so zadkom. Asi zaspali dobu, že ešte nikto z Američanov nič také nevymyslel. Zase ich musia Slováci inšpirovať ;););).
LubicaN
12.03.08,06:01
Rozalka, to mi pripomenulo jedného pána, ktorý si myslel, že keď mi výpis z banky naskenuje a pošle emailom, budem to mať hneď v počítači (myslel tým zaúčtované v programe):D

...toto ani môj šéf nedokáže pochopiť, že načo ja tlačím každé ráno výpisy, mám uvažovať ekonomicky a šetriť papierom a skenerom (myslel tonerom). Banka mi to pošle do počítača, tak to má samé z dlžníkov (zo saldokonta) vypadnúť a načo to potrebujem ešte aj na papieri...veď to na konci mesiaca príde aj poštou.
bepo
12.03.08,08:01
...toto ani môj šéf nedokáže pochopiť, že načo ja tlačím každé ráno výpisy, mám uvažovať ekonomicky a šetriť papierom a skenerom (myslel tonerom). Banka mi to pošle do počítača, tak to má samé z dlžníkov (zo saldokonta) vypadnúť a načo to potrebujem ešte aj na papieri...veď to na konci mesiaca príde aj poštou.
Tak to tlačenie nechápem ani ja, výpis si stiahnem elektronicky, zaúčtujem a na konci mesiaca príde papierový výpis ktorý si skontrolujem a založím.
LubicaN
12.03.08,08:21
Tak to tlačenie nechápem ani ja, výpis si stiahnem elektronicky, zaúčtujem a na konci mesiaca príde papierový výpis ktorý si skontrolujem a založím.

...lenže mne to prechádza len do mailu, do programu to samé neprejde a keď má výpis 5 strán...tak by bolo trošku nešikovné prepínať sa medzi oknami... a ešte ťažko by sa mu prehadzovali stránky na PC...lebo denno denne príde a prehadzuje výpisy za celý mesiac...aby ma skontroloval, či som to správne "z dlžníkov vyhodila".
bepo
12.03.08,08:38
Závisí od softu ale napr do omegy sa dajú naimportovať výpisy buď priamo z Internet bankingu alebo aj tie čo posielajú mailom. A keď šéf nechce tlačiť výpisy tak sa musí zmieriť s tým že to bude kontrolovať len na obrazovke monitora.
LubicaN
12.03.08,08:46
Závisí od softu ale napr do omegy sa dajú naimportovať výpisy buď priamo z Internet bankingu alebo aj tie čo posielajú mailom. A keď šéf nechce tlačiť výpisy tak sa musí zmieriť s tým že to bude kontrolovať len na obrazovke monitora.

...no veď to... on ich chce pozerať fyzicky...príde s tým že hneď teraz mi ich dajte...ale na strane druhej - tlačte ich len na základe môjho príkazu...

...ani z voza ani na voz... Aj môj soft by to robil, keby...keby sme mali internetbanking s možnosťou zadávať príkazy a nie len sledovať zostatky a došlé či vyšlé platby...ale...keď raz papier je papier...

...alebo tiež perlička: Ako ste mohli zaúčtovať úhradu tejto faktúry, keď kópiu príkazu mám ja ešte v kufríku??? To, že doklad o úhrade je výpis a bankou orazený príkaz je len doklad o tom, že fyzicky v tej banke bol nechápe...
katkaj
12.03.08,08:49
...no veď to... on ich chce pozerať fyzicky...príde s tým že hneď teraz mi ich dajte...ale na strane druhej - tlačte ich len na základe môjho príkazu...

...ani z voza ani na voz... Aj môj soft by to robil, keby...keby sme mali internetbanking s možnosťou zadávať príkazy a nie len sledovať zostatky a došlé či vyšlé platby...ale...keď raz papier je papier...

...alebo tiež perlička: Ako ste mohli zaúčtovať úhradu tejto faktúry, keď kópiu príkazu mám ja ešte v kufríku??? To, že doklad o úhrade je výpis a bankou orazený príkaz je len doklad o tom, že fyzicky v tej banke bol nechápe...

Keď šéf nechápe treba ho vymeniť :D:D
aktaK
12.03.08,08:53
...dufam, ze sa dana fi neurazi, ak to bude citat, ze som ich uviedla ako priklad, ale spolupracovali sme s firmou ZAJO, ktorej sefom bol pan Zajac a tovar nam doniesom pracovnik menom Kralik........ fakt, nevymyslam si :D

mimotemy neda mi na toto zareagovat, pretoze aj po cca 18 rokoch sa mi vybavuje situacia, ked som este onehdá pracovala na recepcii hotela a prisli sa ku nam ubytovat 3 "chalani", co by nebolo nic nezvycajne, keby sa nevolali: Slaninka, Nicnejedl a Masojídek........rychlostou blesku som sa odpratala do zadu "do kumbalu" nastrkala som si bavlnenu vreckovku do ust, aby nebolo pocut, ako skuvíňam od smiechu a tvarila som sa asi takto : :eek:
ZuzanaP
12.03.08,09:28
Volá mi drahý, že či je možné, že ak SZČO za pol roka zarobil cca 150 000, má paušál, je murár, aby zaplatil Sk 4 000 dane. Hovorím mu, že ak by som vychádzala len z tohto(veď nevidím všetky doklady), tak nie.... A on mu natešený kričí, že Peter máš na h...o ekonómku.....:rolleyes: Nakoniec dotyčný svojej ekonómke volá a povedala mu, že sa pomýlila a uplatnila mu len 40 %.:eek:


Včera si overoval dotyčný cez môjho drahého u mňa, či faktúra vystavená v 12/07, ale zaplatená v 01/08 ide do r. 2007 alebo r. 2008. Jeho ekonómka ju dala najskôr do príjmu r. 2007, on jej však tvrdil, že je to nesprávne. Nakoniec mu vraj ešte vracajú Sk 1200,--. A že či mu to neskontrolujem, drahý hneď, že ale zadarmo to nebude.....:DZlatý, že na mňa tak myslí...
heja3
12.03.08,11:27
Klient..konatel SRO zaoberajucou sa strojarstvom mi priniesol doklad z pokladne uhradeny firemnou platobnou kartou s textom:

"Depilácia chrbta a v oblasti bikín...8500 SKK" :D

PS: dufam, ze necita poradu...:---

Pri tomto som sa pristavila.
1) buď to dal robiť žene - chudák má chlpatú ženu aj na chrbte:eek::D:D:D
2) alebo si to dal urobiť sám - a nosí bikiny :eek::D:D:D

Ani jedno sa mi nepozdáva.....:---
katkaj
12.03.08,11:30
Pri tomto som sa pristavila.
1) buď to dal robiť žene - chudák má chlpatú ženu aj na chrbte:eek::D:D:D
2) alebo si to dal urobiť sám - a nosí bikiny :eek::D:D:D

Ani jedno sa mi nepozdáva.....:---

a možno seba nechal depilovať na chrbte a manželku prípadne frajerku v oblasti bikín :D:D:D
bepo
12.03.08,11:40
a možno seba nechal depilovať na chrbte a manželku prípadne frajerku v oblasti bikín :D:D:D
a možno to nebola depilácia ale masáž, ona jeho na chrbte a on ju na bikinách :D
zuhl
12.03.08,13:09
mimotemy neda mi na toto zareagovat, pretoze aj po cca 18 rokoch sa mi vybavuje situacia, ked som este onehdá pracovala na recepcii hotela a prisli sa ku nam ubytovat 3 "chalani", co by nebolo nic nezvycajne, keby sa nevolali: Slaninka, Nicnejedl a Masojídek........rychlostou blesku som sa odpratala do zadu "do kumbalu" nastrkala som si bavlnenu vreckovku do ust, aby nebolo pocut, ako skuvíňam od smiechu a tvarila som sa asi takto : :eek:
mimotemyMinule sme boli na návšteve u známych na rodinnom dome a sused z vedľajšieho domu kričal na deti: Pankrác, Servác, Bonifác domov, večera!
meveric
12.03.08,13:29
Tak sa mi konecne podarilo preluskat komplet celu temu. Nie som uctovnik ale uctovnictvo sa snazim robit si sam a zatial sa mi nastastie dari. Aj ked som mal obcas na znamych ktori sa uctovnictvu venuju asi divne otazky ;)

Prajem vsetkym aby prezili danove priznania v zdravi :)
Nika
12.03.08,13:41
mimotemyMinule sme boli na návšteve u známych na rodinnom dome a sused z vedľajšieho domu kričal na deti: Pankrác, Servác, Bonifác domov, večera!

Žofii jesť nedali? ;):D
Marianna01
13.03.08,18:47
Tak sa mi konecne podarilo preluskat komplet celu temu. Nie som uctovnik ale uctovnictvo sa snazim robit si sam a zatial sa mi nastastie dari. Aj ked som mal obcas na znamych ktori sa uctovnictvu venuju asi divne otazky ;)

Prajem vsetkym aby prezili danove priznania v zdravi :)

Tak to som zas mala taký prípad predvčerom a včera - teda, Ty si mi to len pripomenul ;). Predvčerom za kolegyňou (ktorá síce sedí so mnou v kancli, ale robí niečo úplne iné) prišiel nejaký pán, ktorého evidentne poznala už dlhšie. Pán sa medzi rečou pochválil, že on nepotrebuje účtovníčku, lebo si už všetko spravil sám a teraz už robí žene (vyrozumela som, že účto...). Tak som si potichu robila svoje, nezapájala sa do debaty a potom som sa rozhodla, že radšej navštívim toaletu, ako to počúvať. Lenže ako som vstala zo stoličky, pán sa zrazu! začal sťažovať, ako veľa toho v tom účte musí urobiť, a že na budúci rok to nejakej účtovníčke dá. Prebudil sa vo mne obchodný duch, cestou na tú toaletu som vytiahla vizitku a s milým úsmevom mu ju capla na stôl so slovami - aby ste mali kam ísť na budúci rok. Aké bolo však moje prekvapenie, keď pán potreboval moju pomoc už na ďalší deň. Najprv vytvoril prvý kontakt telefonicky, a zrejme neporozumel, čo som mu celou cestou do práce vysvetľovala, takže som o pár hodín mala tú česť osobne. Pán prišiel s vyplneným DP-B. Príjmy z §5 spočítané s príjmami z § 6, resp. odpočítaná strata, zle uplatnená nezdaniteľná čiastka, daňový bonus... Tak som mu to opravila s tým, že nech nezabudne priložiť výkazy. Vyhodil na mňa :eek:, že to čo je? Tak som ho poslala do obchodu oproti, nech si kúpi a vypíše, keď je taký skvelý účtovník, že sebe aj žene to robí. No za necelé 2 hod. bol späť, že nevie, čo tam napísať. Samozrejme, bez akýchkoľvek podkladov. Keď som si pýtala aspoň peňažný denník, podozrivo mlčal a tak ho upodozrievam, že ani nevie, čo som chcela. Vysvetlila som mu aspoň pojmy pomocné knihy - v skratke, som zvedavá, kedy ho uvidím.:cool:
Ivana Š
13.03.08,21:16
Tak to som zas mala taký prípad predvčerom a včera - teda, Ty si mi to len pripomenul ;). Predvčerom za kolegyňou (ktorá síce sedí so mnou v kancli, ale robí niečo úplne iné) prišiel nejaký pán, ktorého evidentne poznala už dlhšie. Pán sa medzi rečou pochválil, že on nepotrebuje účtovníčku, lebo si už všetko spravil sám a teraz už robí žene (vyrozumela som, že účto...). Tak som si potichu robila svoje, nezapájala sa do debaty a potom som sa rozhodla, že radšej navštívim toaletu, ako to počúvať. Lenže ako som vstala zo stoličky, pán sa zrazu! začal sťažovať, ako veľa toho v tom účte musí urobiť, a že na budúci rok to nejakej účtovníčke dá. Prebudil sa vo mne obchodný duch, cestou na tú toaletu som vytiahla vizitku a s milým úsmevom mu ju capla na stôl so slovami - aby ste mali kam ísť na budúci rok. Aké bolo však moje prekvapenie, keď pán potreboval moju pomoc už na ďalší deň. Najprv vytvoril prvý kontakt telefonicky, a zrejme neporozumel, čo som mu celou cestou do práce vysvetľovala, takže som o pár hodín mala tú česť osobne. Pán prišiel s vyplneným DP-B. Príjmy z §5 spočítané s príjmami z § 6, resp. odpočítaná strata, zle uplatnená nezdaniteľná čiastka, daňový bonus... Tak som mu to opravila s tým, že nech nezabudne priložiť výkazy. Vyhodil na mňa :eek:, že to čo je? Tak som ho poslala do obchodu oproti, nech si kúpi a vypíše, keď je taký skvelý účtovník, že sebe aj žene to robí. No za necelé 2 hod. bol späť, že nevie, čo tam napísať. Samozrejme, bez akýchkoľvek podkladov. Keď som si pýtala aspoň peňažný denník, podozrivo mlčal a tak ho upodozrievam, že ani nevie, čo som chcela. Vysvetlila som mu aspoň pojmy pomocné knihy - v skratke, som zvedavá, kedy ho uvidím.:cool:

mám jasnovidecké schopnosti, ale zatiaľ sa u mňa len rozvíjajú. takže nevidím jednu možnosť, VIDÍM dve možnosti:
1. čakaj, príde ešte tento rok - uvedomí si, že to vyrátal a vyplnil nesprávne
2. príde po daňovej kontrole, kedy mu povyhadzujú účty a dorubia daň

A peňažný denník a pomocné knihy a uzávierkové operácie ? To darmo vysvetľuješ - väčšina nepochopí
ich výraz v tvári hovorí: "hovor čo chceš, len mi nevyrátaj platiť daň a za vedenie účtovníctva pýtaj málo - najlepšie nič
abel
14.03.08,12:36
Stretla som na ulici známeho, s ktorým sa počas rok len zdravíme. Teraz sa ale pousmial, zastavil akože na kus reči a len tak mimochodom: ozaj, čo som to len chcel. Tiež mám jasnovidecké schopnosti, tak som skúsila: žeby daňové? Áno, áno, ale nie pre seba, pre kamaráta. Celý rok podniká, samozrejme, nemá toho veľa, a len urobiť daňové priznanie. Čo už, tak som povedala, nech sa zastaví, prinesie si účtovníctvo, to daňové mu už spravím. Vypúlil na mňa oči, že aké účtovníctvo. On predsa nič nemá, a skutočne odo mňa nechce nič iné, len to daňové....
Zoltán Kovács
14.03.08,12:39
Stretla som na ulici známeho, s ktorým sa počas rok len zdravíme. Teraz sa ale pousmial, zastavil akože na kus reči a len tak mimochodom: ozaj, čo som to len chcel. Tiež mám jasnovidecké schopnosti, tak som skúsila: žeby daňové? Áno, áno, ale nie pre seba, pre kamaráta. Celý rok podniká, samozrejme, nemá toho veľa, a len urobiť daňové priznanie. Čo už, tak som povedala, nech sa zastaví, prinesie si účtovníctvo, to daňové mu už spravím. Vypúlil na mňa oči, že aké účtovníctvo. On predsa nič nemá, a skutočne odo mňa nechce nič iné, len to daňové....

Takže budeš musieť použiť jasnovidecké schopnosti, a niečo vykúzliť. :D
ZuzanaP
14.03.08,12:47
Stretla som na ulici známeho, s ktorým sa počas rok len zdravíme. Teraz sa ale pousmial, zastavil akože na kus reči a len tak mimochodom: ozaj, čo som to len chcel. Tiež mám jasnovidecké schopnosti, tak som skúsila: žeby daňové? Áno, áno, ale nie pre seba, pre kamaráta. Celý rok podniká, samozrejme, nemá toho veľa, a len urobiť daňové priznanie. Čo už, tak som povedala, nech sa zastaví, prinesie si účtovníctvo, to daňové mu už spravím. Vypúlil na mňa oči, že aké účtovníctvo. On predsa nič nemá, a skutočne odo mňa nechce nič iné, len to daňové....


A poskytuješ aj iné služby?:DVeď to je milé, že chce len TO daňové.....:)
kendy
15.03.08,18:02
"Najlepší" klienti sú takí, ktorí mi prinesú plnú tašku bločkov, že povyberaj si čo uznáš za vhodné a ja skúmam pri tých všetkých skratkách na účtenkách, či sa to týka jeho živnosti, či to tam môžem dať....Dnes som sedela nad takou účtenkou a rozmýšľala som čo by to mohlo byť seg. gul., je to nejaké ložisko, alebo skrutka....Po hodine som prišla na to, že je to segedínsky guláš.

Mne sa viac páčilo hovädzie na divoko na bločku: HOVNADIV :D
endzi1
15.03.08,18:06
dobry vecer, tato tema je uplne uzasna, vzdy sa skvele pobavim ke d to citam. Niekedy sa mi ale fakt zastavuje rozum, co vsetko su ludia schopni vyprodukovat. Moji klienti tiez obcas maju take zvlastne hlasky, ze sa nestacim cudovat.. :) zelam vam vsetkym pevne nervy a dostatok sil... :)
abel
16.03.08,08:31
Mne sa viac páčilo hovädzie na divoko na bločku: HOVNADIV :D
No, len či si to správne preložila. ;)
Anik
16.03.08,10:38
ja som tiež teraz dostala v taštičke učto s tým že je tam všetko okrem potvrdení z All. že si môže odpočítať poistky na deti
a ja jej hovorím -mimochodom aj minulý rok, že nech to ani nezháňa, lebo to vôbec nepotrebuje a ona namňa že ostatní môžu a ona nie?
tak som jej to opäť vysvetlila, len neviem či to pochopila
a ďalšia perlička za DP §5 od viacerých zamestnávateľov som minulý rok zobrala 200 Sk a teraz sa mi ozval opäť sprostredkovane cez jednu známu či mu to urobím opäť tak lacno - je tam príjem zo SR , VB a asi tam bola aj živnosť resp. asi koľko budem pýtať ? - tak som jej povedala rozdiel tam bude , ale je potrebné vidieť - nakoniec vraj živnosť nebola
- a ďalší sa ma pýtal na cenu takýmto spôsobom - mám príjem za rok 300.000,- zakoľko mi urobíte účto ?
príjemnú nedeľu a do stihnutia
Anik
zsazsula
16.03.08,12:26
ja som robila sesternici DP - 2 potvrdenia slovenské, 2 potvrdenia z Nemecka, pýtala, čo je dlžná,
vôbec nevedela som koľko pýtať, je rodina a navyše bývame v dvojdome, tak som jej povedala, že nič, ona na to, však sa mi nejako revanšuje

dnes som prišla z práce a mala som umyté okná - umývala svoje a tak ju napadlo, že umyje aj moje a takouto formou mi to oplatí :D:):):):D

(Len tak medzi nami, pre nedostatok času by moje okienka veru neboli k Veľkej noci umyté)

Ty aspoň okná máš umyté ale čo ja ,robila som bratovi J.Ú priniesol v taštičke bločky podotýkam šalátové vydanie pokial som to dokončila aj s daňovým priznaním trvalo to 5 noci keď som to mala hotové tak som mu to dala popodpisovať a on vraví no ale aj mi to odnesieš na to daňové. Však ty máš kopu času :mad: podľa neho a tým sa naša debata skončila žiadné poďakovanie iba veľké h........
A to je rodina tak čo mám čakať od iných ................