ata
21.02.07,14:49
Ahojte,presurfovala som celé JÚ na porade,no nenašla som tému ,ktorá by mi pomohla vyriešiť môj problém.SZČO- projektant,miesto podnikania RD,kde nemal doteraz zriadenú kanceláriu pre tieto účely sa rozhodol,vyčleniť a stavebne upraviť jednu miestnosť slúžiacu iba na tento účel,len neviem čo s nákladmi....Ak vie niekto poradiť Ďakujem!
j.s
21.02.07,15:06
Náklady na úpravu môžu ist do nakladov a naklady (najom, energie...)by si mal uplatnovat pomerne
Zoltán Kovács
21.02.07,15:28
Náklady na úpravu môžu ist do nakladov a naklady (najom, energie...)by si mal uplatnovat pomerne

Nemôžem s tým súhlasiť na 100%. Náklady na prerábku, podľa mňa môžu byť VOZD ak časť domu si dáš vyňať z bytového fondu, a preklasifikovať. Ďalej ak tie výdavky presiahnú sumu 30.000,- SK potom je to TZH budovy a bude sa odpisovať 20 rokov.
Zita5
21.02.07,15:42
Je nutná zmena účelu užívania na bývanie vyčlenenej časti RD ........na účel podnikateľský , stavebné povolenie so všetkými súhlasmi a nesúhlasmi .
Johanka
21.02.07,17:08
Súvisí s tým aj zmena v daňovom priznaní k dani z nehnuteľností, nakoľko sa časť domu bude používať na podnikateľské účely a teda aj vyššia daň ;) .
ata
22.02.07,14:55
Ďakujem za radu,jednodukšie bude asi keď tie výdavky budú VNZD.
Ata
jamis
22.02.07,15:01
Náklady na podnikanie v byte sa veľmo ťažko účtujú....
margaretka71
03.03.11,19:24
Ja by som mala jeden dotaz. Jednoizbový byt sa používa iba na podnikanie. Je písaný síce na osobu ,ktorá podnika ,ale nie je vyslovene nikde uvedené, že tieto priestory sa používajú na podnikanie. Môže si v tomto prípade uplatniť zaplatené inkaso a nájomné do nákladov? A ešte by som chcela vedieť, na akom tlačive sa dočítam, aký je účel využitia bytu, či na bývanie alebo podnikanie? Ďakujem
invest
27.02.13,12:38
Môže si SZČO, kotrý má trvalý pobyt v BB a pracuje v BA dať do VOZD prenájom bytu v BA, a cesťáky z BB do BA a späť raz za týždeň?
Tweety
27.02.13,13:11
Môže si SZČO, kotrý má trvalý pobyt v BB a pracuje v BA dať do VOZD prenájom bytu v BA, a cesťáky z BB do BA a späť raz za týždeň?
Cesťáky áno ale prenájom bytu nie.
invest
27.02.13,13:16
Cesťáky áno ale prenájom bytu nie.

A ak má nájomnú zmluvu uzatvorenú na IČO, nakoľko robí počítačovú grafiku aj z bytu? ani tak nie?