anabella
21.02.07,17:51
Ahojte, som platcom DPH, to ku kazdemu pokladnicnemu blocku za tovar co som nakúpila musím vypísať výdavkový pokladničný doklad a na každom rozpísať dph? Moja oblasť je sprostredkovanie obchodu, stavieb, môžem si dať do nákladov aj bločky za nakúpený stavebný materiál?
Zita5
21.02.07,16:59
Záleží od toho , na čo bol stavebný materiál zakúpený .Pokiaľ si len sprostredkovateľ , tak je nad čím uvažovať , či to uplatniť .Pokiaľ podnikáš v stavebnej činnosti , že materiál bol použitý na stavbu a výstavbu , tak áno.

Záleží od predmetu činnosti v ŽL a obhajobe preukázateľného výdavku .
anabella
21.02.07,17:21
a co s tymi blockami a s tou dph
Monika Kováčová
21.02.07,17:22
odpoveď je áno
anabella
21.02.07,17:41
Ďakujem, čiže to mám všetko rozpísať, pekný večer
Ježko
22.02.07,12:47
Prosím poraďte. Občas sa mi stane, že zákazník mi cez účet zaplatí faktúru o 50 halierov menej ako je suma na faktúre. Ako to mám zaúčtovať. Cez bankový výpis účtujem takú sumu akú uhradil zákazník, aby mi sedel bankový výpis. Nedoplatok cez interný doklad ? Na aký účet ?
Ježko
22.02.07,12:59
Prosím poraďte. Občas sa mi stane, že zákazník mi cez účet zaplatí faktúru o 50 halierov menej ako je suma na faktúre. Ako to mám zaúčtovať. Cez bankový výpis účtujem takú sumu akú uhradil zákazník, aby mi sedel bankový výpis. Nedoplatok cez interný doklad ? Na aký účet ?

NAOZAJ NIKTO NEPORADÍ ???
Topas
22.02.07,12:59
Prosím poraďte. Občas sa mi stane, že zákazník mi cez účet zaplatí faktúru o 50 halierov menej ako je suma na faktúre. Ako to mám zaúčtovať. Cez bankový výpis účtujem takú sumu akú uhradil zákazník, aby mi sedel bankový výpis. Nedoplatok cez interný doklad ? Na aký účet ?

Ja si iba v knihe došlych faktúr douhradím rozdiel. Ak mi pošle viac o 50 hal., v denníku zaúčtujem úhradu faktúry v sume na akú je vystavená a druhým zápisom príjem 50 hal.
Ježko
22.02.07,13:04
Ja si iba v knihe došlych faktúr douhradím rozdiel. Ak mi pošle viac o 50 hal., v denníku zaúčtujem úhradu faktúry v sume na akú je vystavená a druhým zápisom príjem 50 hal.

Ako príjem za predaj tovaru ? /X1/
Topas
22.02.07,13:12
Ako príjem za predaj tovaru ? /X1/


Priznám sa, že takýchto prípadov mám málo (väčšinou mi uhradia menej) a účtovala som taký príjem ako príjem faktúry.
Ježko
22.02.07,13:17
Priznám sa, že takýchto prípadov mám málo (väčšinou mi uhradia menej) a účtovala som taký príjem ako príjem faktúry.
Prepáč, ja som sa pomýlila, aj mne poslali o 50 hal. menej...
jana007
23.02.07,12:17
Skutočný príjem učtujem ako úhradu faktúry. Rozdiel doúčtujem iba cez knihu pohľadávok a záväzkov - nie cez PD.