Basso
21.02.07,18:27
Je to spravne ak zamestnavatel napise pra zamestnanca pracovnu napln rozpise mu v nej pracovne povnnosti a na konci tam vlozi vetu o bespodmienecnej "poslusnosti"?Nestacila by len ta posledna veta?Zamestnanec tak pri spore nikdy Nemoze uspiet!
Ivka16
21.02.07,18:03
neviem ci je to spravne ale mne tak tiez konci zmluva....
Antea
21.02.07,18:21
neviem ci je to spravne ale mne tak tiez konci zmluva....To je nevoľníctvo alebo otroctvo ?Ja predsa nemôžem robiť v rozpore napr. so zákonom aj keď mi to 10x nadriadený prikáže.
j.s
21.02.07,20:04
To je nevoľníctvo alebo otroctvo ?Ja predsa nemôžem robiť v rozpore napr. so zákonom aj keď mi to 10x nadriadený prikáže.

Ale ako vies, ze su tie cinnosti v rozpore so zakonom? ZP neuvadza, kolko cinnosti sa moze dat do prac. zmluvy, ale uvadza ze zmluva ma obsahovat strucnu char. naplne prace. A co to znamena strucne, si kazdy moze vysvetlit po svojom. Ak ide o cinnosti, ktore nie su v roypore so ZP, mal by ich zametnanec vykonat ak mu to bolo rozkazane. To ja chapem pod dodatkom poslusnosti.
karol.za
21.02.07,20:52
Ale ako vies, ze su tie cinnosti v rozpore so zakonom? ZP neuvadza, kolko cinnosti sa moze dat do prac. zmluvy, ale uvadza ze zmluva ma obsahovat strucnu char. naplne prace. A co to znamena strucne, si kazdy moze vysvetlit po svojom. Ak ide o cinnosti, ktore nie su v roypore so ZP, mal by ich zametnanec vykonat ak mu to bolo rozkazane. To ja chapem pod dodatkom poslusnosti.
zamestnávateľ si asi neprečítal zp základné zásady čl. 2 v ktorom :,,výkon práv a povinností vyplývajúcich z pracovno právnych musia byť v súlade s dobrými mravni;nikto nesmie tieto práva a povinnosti zneužívať na škodu druhého účastníka pracovnoprávneho vzťahu alebo spoluzamestnanca,,.
slovíčko ,,poslušnosť,, je v spomenutá len v dvoch právnych predpisoch,trestnom zákone a vo vyhláške mv sr o horskej službe,v prvom prípade sa jedná o trestný čin a v druhom sa jedná o výcvik poslušnosti lavinového a záchranného psa,
kedže v právnych predpisoch sa nehovorí o ,,bezpodnienečnej poslušnosti zamestnanca ,zamestnávateľ by mal mať vo svojom vnútornom predpise vysvetlené čo si pod týmto pojmom predstavuje
s pozdravom karol
:) :) :) :) :)
odkaz pre basso
tvoj zamestnávateľ si slovíčko slušnosť/ktorá by mu mala byť samozrejmosťou/ vyložil ako poslušnosť /týkajúca sa teba ako zamestnanca/,aj ja mám v pracovnej náplni,,vykonáva práce podľa príkazov nadriadeného zamestnca,, ale nadriadený zamestnacec mi slušne vysvetlil že vykonanie týchto prác je v prospech imidžu a prosperity celej našej firmy a keby chcel do pracovnej náplne písať všetky práce,ktoré je potrebné vykonať,tak by moju pracovnú náplň musel skoro každý deň dopĺnať nejakým dodatkom a možno by zamestnávateľa a asi aj mňa viacej bolela ruka od podpisovania týchto dodatkov,ako ma stojí námaha túto prácu vykonať
a na dotaz či by si vyhral v spore so zamestnávateľom,moja odpoveď je áno,len tu už nastupuje polemika,nakoľko si nevyslvetlil pojem čo si zamestnávateľ vysvetľuje pod slovíčkom poslušnosť